Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

chymenitta33
6. máj 2013

Držím palce... Mne sa malý narodil začiatok 37tt takže ešte chvílku vyčkáš 😉

mata.g
6. máj 2013

@chymenitta33 😀 no pekne....ja chcem urobit vsetko preto, aby mi ten blby tlak klesol...ale to je vo hviezdach. Najhorsie na tom je, ze podla lavacky mam dobry tlak, podla pravacky nie a rozhodni sa 😕 ale nesmiem stresovat....JUST RELAX 😎

chymenitta33
6. máj 2013

Ja si meriam a zapisujem asi 12 rokov...a ja prevažne meriam na lavej ruke ale posledný interval kedže zapisujem 3 krát v rozmedzí 3 minut posledný mam na pravej ruke.
Hej presne 😉

mata.g
6. máj 2013

@chymenitta33 Fuha, tak to mas uz iny trening. Ja som si merala tlak len sporadicky az dodnes, tak trochu stresujem, ked vidime tie lietajuce cisla.... Ale dakujem ti inak za mile povzbudenie, ja dufam, ze do 38.tt vydrzime s malinkym, ale ak by sa malo nieco zhorsit, urcite sa zverim lekarom 😉

mata.g
6. máj 2013

@chymenitta33 Uvidim tiez po zajtrajsich odberoch krvi a chem.rozboru mocu.....drzim si palce juchu

chymenitta33
6. máj 2013

hej jasné ved sama vieš najlepšie 🙂 Aj ja ti držím palčeky...nech to pekne dotiahneš do uspešneho konca 😵

kikina84
20. máj 2013

viete mi niekto poradit,ako znizim vysoky tlak? nejakymi beznymi domacimi receptami,cajmi ,alebo podobne..chcem skusit nieco ine ako lieky zatial..dakujem

liz_lemon
20. máj 2013

@kikina84 cesnakom

sarin
20. máj 2013

@mata.g ahoj a skusila si si najprv na lavej a potom na pravej? lebo to druhe meranie moze byt skreslene s tym ze si si stlacila zily na druhej ruke

mata.g
20. máj 2013

@sarin ...no uz si meriavam len na lavej a hotovo. doktorka mi povedala, ze ak sa tlak zvysi nad 140/90 mam okamzite prist. zatial sa drzim pod 🙂 ale nohy mi uz spuchli...nieco sa deje v tom mojom tele

mata.g
20. máj 2013

@kikina84 ...mne dala doktorka na tlak len magnezium Galvex, 3x2 denne. Z potravin veru neviem, co znizuje tak vyrazne tlak, vravi sa ze cesnak, ale ten netlac teraz v tehu 😀

sarin
30. máj 2013

@chymenitta33 prosim aky si mala tlak ked si sa zacala liecit? ja mam dnes holter tlakovy a je to zlee mam strasny strach 😢

jazminn
30. máj 2013

ja mám takú skúsennosť. Bola som na preventívke a namerala mi zvýšený tlak 150/100., a povedala mi, že pre ňu je najjednoduchšeie mi prepísať lieky a tlak sa mi postupne upraví...ale keďže sa jej to zdá, že keď neberiem žiadne iné lieky a keby mi liek na tlak predpísala to ho musím brať už stále...takže mi doporučuje schudnúť 3-4 kg a tlak sa mi upraví.../mám nadváhu 10kg/ ...a tak aj bolo. Ja som schudla a tlak krásne na 120/80 a žiadne lieky netreba...

chymenitta33
30. máj 2013

@sarin- holter je najmenej...neboj sa bud v kludne to máš na 12, alebo 24hod? je to len nepríjemné ked to meria...stahuje moc 😉
Ja sa liečim a dnešný ráno mám pre užitím tabletiek:210/144 (110p)

chymenitta33
30. máj 2013

@jazminn- vela urobí váha to je pravda len ty si mala len zvýšené hodnoty. čo je relatívne v norme to sa ti upravilo.

sarin
30. máj 2013

@chymenitta33 ☹ ja mam na 24 vcera mi meral do vecera take tlaky ze 150/120 dnes sa zatial drzi na 145/99 ,... ale ked som si lahla vecer som mala hned za pol hodku ze 106/60 ... az rano ked som sa postavila a zacala vnimat to meranie sa to zas cele pototo... boze,... 210/144 to je fakt vela a ja sa tu stresujem pre kus vyssi tlak... A to chcem otehotniet ,... 😢

sarin
30. máj 2013

@jazminn ja som schudla 6 kg a tlak nic.... to si mala stastie,... ale aj ked som uz na nohach a rukach aj v zadku relativne chuda brucho mam stale tucne,.... a tam je asi aj problem ☹

chymenitta33
30. máj 2013

@sarin- ja som pri malom užívala lieky aj ked zredukovane a mala som len dopegyt a betaloc a prežili sme do konca 36tt a na začiatku 37tt sa narodila kukurička🙂 Takže je to možné...

sarin
30. máj 2013

@chymenitta33 a tebe aj prisli nato preco ti to tak skace? alebo to nevedia

chymenitta33
30. máj 2013

@sarin IP 😉

pink_lady
30. máj 2013

@chymenitta33 cicka a čo ti vlastne je? 😕

silvia52
27. júl 2013

Zdravím, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka ak máte problém s vysokým krvným takom a máte ochotu mi pomôcť pri výskume. Som študentka psychológie a vo výskume ide o to či súvisí ochorenie vysokého krvného tlaku s vaším temperamentom. Výsledky v prípade záujmu pošlem. ďakujem veľmi pekne za prípadnú ochotu.

quiduska752
22. okt 2013

Dobrý deň, počuli ste už o graviole?

ak nie, rada by som vám ju predstavila, skúste si napr najskor prečítať článok:

slnieckova.sk

poznám veeeľa ľudí, ktorým fakt pomohla a boli to dosť závažné problémy. Od nádorov až po obyčajnú chrípku.

Treba však dávať pozor kde a akú kupujete. Obsah jednej tablety musí byť aspoň 900mg, inak by ste museli denne jesť strašne veľa tabliet.

ak máte niekto problémy, rada sa podelím o skúsenosti.

píšte a pýtajte sa na email. adrese:

hulmanova.l@gmail.com

janinah
22. okt 2013

@quiduska752 nepočula,ale stačí mi,že lieči "všetko" 😀

marielik78
19. nov 2013

Ahojte babulky, je tu niektora ako ja? Ja som bola vzdy hypotenzna, tlaky 100/60 a iba u lekara zo stresu 120/80 predpisovych... Pri prvom tehu som sa prvykrat v zivote stretla s vysokym tlakom okolo 140/90 u gyn., co ma vzdy prekvapilo, no neriesila som, citila som sa super. Po porode uz bol tlak klasicky nizky a tak az do januara tohto roka... potom zo dna na den kolaps, opakovane do aprila viackrat a pobyty v nemocke... beriem uz betablokatory na srdce (islo tiez prirychlo) a mega davky magnezia dlhodobo, ale na tlak to vplyv nema, stsle mavam vysoky a zle sa citim... na nic mi lekari neprisli... tehu druhe sa nam nedarilo vyse roka a teraz od januara mi zakazali to skusat... Som stihla, zdravo jem, denne som behavala, teda az do minulych Vianoc a potom zacali tie problemy, tak nemozem... Potesim sa spravam, isto v tom nie som sama, ale nemam v okoli nikoho s takymto problemom a bojim sa, ze mi z toho uz preskoci (este upresnim,.ze mi byvalo do leta tak zle, ze som ani von velmi nemohla a nezvladala). Dakujem za kazdu spravicku😉

kubkatka
28. nov 2013

Ahojte, nemáte niektorá liek v zásobe Tenoloc na vysoký krvný tlak? Kúpila by som celé jedno balenie (aspoň 30 ks). Moja mama je u mňa na návšteve a zabudla si u lekára dať predpísať lieky na tlak. Vraj sa Tenoloc už nevyrába. Vďaka. IP.

severankasr
1. dec 2013

ahojte, mám vysoký krvvný tlak, obe tehotenstvá ma kvôli tomu dosť "prevetrávali" a užila som si svoje, oba porody boli nakoniec cisárskym rezom, po poslednom pôrode som nebrala žiadne lieky cca 7 mesiacov, pretože som nechcela a snažila sa byť bez liekov, mne dopegyt nezaberal ani počas tehu, tlak bol veľmi vysoký, odmietala som nemocnicu viackrát, chodila normálne do práce, dochádzala každý deň km, teraz 7 mesiacov po porode bol už tlak doma meraný 170/120 pravidelne, silné bolesti hlavy a krčnej chrbtice, tak som sa donútila ísť k lekárovi a po štyroch hodinách čakania v čakárni som mala tlak 213/118, mám nasadený CONCOR COMBI, MYDOCALM, DORETU, prvý den...ako som to začala brať som prevracala celý, druhý už bol v pokoji. Teraz mám tlak spodný okolo 80 !!! za tri dni liečby, tep mi klesol v klude z 80 na 60,srdce prestalo búšiť. Hlava už nebolí, ani krčná chrbtica, tak veľmi som nechcela byť na liekoch, nepomohla ani zmena stravy, ani bylinky, ani pitný režim, ani pravidelný pohyb (s kočiarom vonku), vôbec nič....Stále mám po pôrode ešte 7 kíl navyše a verím, že sa mi podarí dostať na svoju váhu. Držím všetkým hypertoničkám prsty 🙂

mercymay
28. jan 2014

Ahojte, tak aj ja pridam svoj pribeh, dnes som absolvovala vysetrenie u mojej vseobecnej doktorky, lebo som si uz dlhsie doma namerala tlak 150/100. Som pol roka po operacii stitnej zlazy, od porodu, co je rok a pol som pribrala naspat 12 kg. Az teraz v decembri mi doktor dovolil so sebou nieco robit, kedze sa mi vysledky na endokrinologii znormalizovali. Takze 2x tyzdenne cvicim, aj doma Pilatesa, zumba, s malou som takmer kazdy den vonka, nabehame xy jarnych kilometrov. 🙂 Akurat ze ma zacalo trapit to, ze mi zase zacali akoby opuchat oci. Takze dneska vysetrenie nameralo 150/110 tlak, doktorka mi dala Concor a Prenessu, s tym, ze o dva dni idem este na interne vysetrenie znova, uz k specializovanemu dr. a este ma poslala na sono obliciek a brucha (netusim preco). Takze merat a merat tlak a snad sa to upravi. Akurat ze tie kila nejdu dole tak, ako by som chcela. 🙂

miriam3885
30. jan 2014

Ahoj, prosím chcem sa poradiť..... môj manžel má tlak 130/95 alebo 140/98 no zdá sa mi to dosť vysoke na to že ma len 30 rokov... na nič sa nestažuje.... tak neviem či sa mam obavat,. k lekarovi samozrejme ako chlap nechce ísť... a ešte niekedy sa mu stane že počas noci sa neskutočne spoti jak keby ho kýblom vody olial....... stretli ste sa s niečím takým.... dakujem vam za hoc aku reakciu :o)

liz_lemon
30. jan 2014

@miriam3885 to nevadi, ze sa nestazuje na nic, vysokemu krvnemu tlaku sa hovori, tichy zabijak, takze byt tebou zeniem ho k doktorovi, nie je to sranda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre