Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

rivenka
19. jún 2015

Ja som mala najviac tusim okolo 155/90. Moj gynekolog to neriesil, ine priznaky pripadnej preeklampsie som nemala..ked som ale zacala chodit do poradne v porodnici lekar ma chcel kvoli tomu hospitalizovat, co som po pouceni, ze by mi tam aj tak davali len lieky co mozem brat aj doma odmietla..nasadil mi dopegyt a magnezium, dopegyt som brala, magnezko uz radsej nie lebo vraj komplikuje maternici otvaranie a ja uz som bola pomaly pred porodom. tlak som uz potom ale aj so samotnym dopegytom mavala nizsi, no do porodky som prišla opat so 150/90 a lekar sa tvaril, ze je to uplne v pohode 😎 . po porode (bezproblemovom) mi tlak isiel rapidne dole, kym som odisla z porodky dopegyt mi vysadili a este mi po nom odporucili dat si skontrolovat oblicky 😖 😖 ..cize usudzujem, ze je to asi pekny sajrajt. nuz ale koniec dobry vsetko dobre, riskovat to bez liekov sa asi nemusi vyplatit...netreba ale urcite ani panikarit, telo na zataz tehotenstva proste reaguje rozne

sisa9
24. jún 2015

Pridávam moju skúsenosť 🙂 Ja som si s tlakom užila svoje..Vždy som mala nízky tlak, aj prvé tehotenstvo úplne v poriadku, no druhé som si teda užila. Celý čas som mala ukážkový tlak až od 32.týždňa, kde mi v poradni namerali 140/90. Nasadili mi dopegyt 2xdenne, mala som nariadené len oddychovať, relaxovať a merať si tlak 3-5krát denne..Tlak mi vôbec nešiel dole, mala som vždy ten spodný okolo 90. A tak to bolo cca 3 týždne, ale to ma už dr. poslala pre istotu do nemocnice, tam ma skontrolovali, nechali na pozorovaní 3 dni a prepustili ma s tým, že mám sa okamžite vrátiť keď tlak bude až 150/100...V najbližšej poradni mi namerali 150/110, a doktorke sa to veru nepáčilo tak, že ak mi do večera neklesne mám utekať do nemocnice... samozrejme neklesol tak som zas naklusala do nemocnice a tam som už ostala do pôrodu..(bielkoviny v moči som nemala moc vysoké, takže nejak to neriešili).Pôrod mi vyvolali na zač.39 týždňa.Tešila som sa že tlak mi zmizne hneď po pôrode, ale mne sa to akosi vyvŕbilo až po pôrode do preeklampsie(vraj sa to niekedy stáva že aj v šestonedelí sa to objaví)..tlaky 170/110-120...Stále ku mne na izbu volali internistu, zakaždým EKG, lieky...Brala som konské dávky, Dopegyt na maximum 4x2 tablety, magnézium-ale ten som už potom neužívala, vraj to komplikuje sťahovanie maternice, 2x Lusopress, potom mi to zmenili na nejaký ešte iný, nakoniec Isoptin..na jeden sa nemohlo kojiť, čo mi psychicky nepomohlo, tak som mliečko odsávala, a vylievala.Po jednej tabletke som nemohla kojiť vraj dva týždne(každý mi povedal inak, jedna dr.že dva dni, druhá že dva týždne, super 🙂 )..nič nezaberalo -nevedela som ani chodiť z toľkých liekov, závraty, katastrofa...(ako som sa neskôr dozvedela od internistky to preto, lebo je to ako s ATB, trvá to istý čas kým začnú účinkovať), a keďže mi to stále menili tak nebolo kedy aby mi zaúčinkovali.a vraj také konské dávky by sa neopovážila nikomu prepísať :-/ .nakoniec ma prepustili s tým že som mala zvýšene bielkoviny, preeklampsiu, ale vraj to si už mám riešiť u internistu a chodiť na kontroly aj na gynekológiu...Doma tlaky 180/120, návštevu OPP. infúzie, chceli si ma nechať, ale bez malého.. Tak som neostala... Bola som v strašnom strese, ale teraz už viem, že treba vždy zachovať chladnú hlavu, nestresovať a vyhľadať odborníka-internistu..Tá moja len gúľala očami, čo tam so mnou robili a koľkými liekmi pchali..Pri nej mi tlak pekne o dva dni začal klesať a to s podstatne nižšou dávkou.Chodím doteraz k nej, som 3 mesiace po pôrode, tlak už ok, skôr nízky, ale užívam ešte jednu tabletku Isoptinu, postupne mi dávky znižovala, a ak budem mať ostatné vyšetrenia ok,(vyšetrenie očného pozadia, nefrológia a KO) o dva mesiace vysadi úplne... plne kojím, malý je úžasný... Hlavne ozaj netreba stresovať, oddychovať a všetko sa dá zvládnuť...Doktor z OPP mi povedal že tehotenstvo je vec záhadná, taktiež aj šestonedelie, a že treba byť hlavne v psychickej v pohode a všetko bude fajn... 🙂

michaela1711
28. jún 2015

Ahojte ja sa chcem len spýtať aký tlakomer je dobrý aká značka? Lebo mi nakázali aby som si merala každý deň tlak a nemôžem taký dobrý zohnať. Mala som vysoký tlak nad 140 a keď ho budem mať stále taký vysoký mám prísť do nemocnice. Ale nemám si ho zatiaľ na čom merať aj môj dedko mi požičal jeden tlakomer a ten mi vôbec nič nenamerá ako keby bol chybní to je značka sanitas a zle merá. Vždy mi ukazuje nie čísla ale blbosti.

barboritta
28. jún 2015

@michaela1711 skús sa popytat v lekárni, určite ti magistry poradia. Dôležitejší je spodný, ten by si nemala mať nad 90

nikaaaaa
1. aug 2015

na tlak je dobry ANI TOUCHI D FERMENTOVANÝ SÓJOVÝ PRÁŠOK alebo výborný čajik
MISAI KUCING ČAJ viac na kava-caje . sk

pericolosa
21. okt 2015

Ahojte, ja mam tiez skusenost s vysokym tlakom nie len pocas tehotenstva. Myslim, že je tiez sposobeny stresom a syndromom bieleho plasta. V tehotenstve som nebrala ziadne tabletky a tlak som mavala okolo 140/90 takze stale tak na hrane. Strasny stres to bol lebo len som cakala kedy ma kto posle do nemocnice. Stale som chodila od gynekologa k internistovi a naopak.Nakoniec mi v 34 tt namerali viackrat vyssi tlak okolo 150/95 a nechali si ma v nemocnici. Bola som tam kratko iba tyzden a tlak sa mi samozrejme hned upravil, nasadili mi magnezium a dopegyt. Myslim ze ta nemocnica bola zbytocna, stacilo mi dat dopegyt a magnezium aj ambulantne a bolo by. Bielkoviny som nemala takze preklampsia to nebola. Nakoniec som porodila spontanne a prirodzene v 40 tt. Sice porod bol tiez velmi stresujuci lebo tlak mi stupal jedna radost a doktorka sa rozhodovala ci nepojdem na sekciu ale nakoniec som to dala. A teraz mam stres otehotniet:(

mia81
21. okt 2015

@pericolosa ahoj preco sa bojis?kolko ma tvoje dietatko rokov?

pericolosa
21. okt 2015

@mia81 ma iba 7mes. alebojim sa koli tomu stresu v tehotenstve

mia81
22. okt 2015

@pericolosa ahoj neboj sa kazde tehotenstvo je ine .Ja som mala pri prvom preeklampsiu ,tiez som sa bala mat druhe ,ale mala som perfektnu internistku(zmenila som internistu po prvom porode) a druhy porod sme dotiahli az do konca to som mala len vysoky tlak tak max. 140/90.Povzbudeny tymto uspechom sme sa rozhodli pre tretie ,ale bohuzial som dopadla ako pri prvom predcasnym porodom.Vsetky tri porody skoncili cisarskym rezom a nastastie su vsetci 3 zdravi.Musis mysliet pozitivne...

monikapd1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stolvertka
26. apr 2016

Myslim, ze ked sa kvoli vytazenosti nedostanes k lekarovi, tak mu aspon mozes zavolat.Rady od mamiciek mozu byt spravne, ale na to by som nespoliehala.Lekar to isti.

monikapd1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kim_rossi_stuard
30. sep 2016

baby ktore mate problem s tlakom, darujem Dopegyt za postovne mam doma 2 balenia 😉 ja uz som s nim skoncila

masandra
14. dec 2016

Ahojte, ak Vás trápi vysoký krvný tlak alebo cholesterol, viem Vám pomôcť. Stačí mi napísať správu. 🙂

cukruska1920
25. feb 2017

Ahojte viete mi poradiť? Gynekológ mi kázal merať tlak lebo v poslednom čase sa mi nejak zvýšil...Mávam tak 135/85 ale namerala som si aj 140/90 ale keď si v zápätí odmeram ste raz tak mám tlak nižší....Aký tlak mám teda brať v úvahu keď behom chvíle čo odmeram znova mám nižší....Odkedy je ten tlak už nebezpečný? Dakujem

pericolosa
25. feb 2017

@cukruska1920 neboj sa tvoje hodnoty nie su az tak strasne...ja som mavala tlak 170/110 .....Ja mam vyssi tlak ale mam aj syndrom bieleho plasta a aj syndrom tlakomeru...takze sa mi splha do vysok ked si ho meriam. Kardiolog mi dal take odporucanie, ze tlak treba meriat v klude.....aspon 5-10 minut poseď alebo si lahni a zrelaxuj trochu potom odmeraj......potom pockaj dalsích 5 minut......možes aj medzitym zhlboka dýchat (to brutalne pomaha) a potom zmeraj opat a ak bude nizsi tak si mozem este skusit odmerat viac krat.......a potom ten najnizsi je tvoj tlak.
Bola som koli tlaku aj hospitalizovana a pokial viem....nemal by byt vyssi nez 150/ 90 este 95 je ok.......potom by si uz mala ist do nemocnice.

cukruska1920
25. feb 2017

@pericolosa ďakujem len mne nejde do hlavy že si odmeram tlak,je vyšší a v zápätí si odmeram zas a je nižší..Tak neviem vlastne akú hodnotu mám potom brat v uvahu

pericolosa
25. feb 2017

@cukruska1920 este musim dodať ze taky tlak nie je problem ale iba v pripade ze nemas aj bielkoviny v moci a tiez opuchy.....lebo ak su bielkoviny a opuchy tak to moze byt aj preklampsia a to je uz problem......tak len to vsetko treba sledovat a bude to ok.

pericolosa
25. feb 2017

@cukruska1920 to je psychika....mozno si to neuvedomujes a ani necitis...ale clovek ked si ide merat tlak tak moze byt trosku v strese.......predsa len sa boji aj o dieta......takze je to uplne v pohode ze si nameras najprv vyssi a potom nizsi....ber do uvahy tu nizsiu hodnotu

cukruska1920
25. feb 2017

@pericolosa bielkovinu ani opuchy nemám...Takže menšiu mám brať v úvahu? Ďakujem za radu😘

pericolosa
25. feb 2017

@cukruska1920 urcite ano.....to mi povedal kardiolog...povedal ze keby bol taky vysoky ako ten prvy....tak by mi urcite neklesol

cukruska1920
25. feb 2017

@pericolosa hej tiež si myslím že za tri sekundy by sa nezmenil

janula2511
7. mar 2017

Ako si meriate tlak?v klude mám tlak okolo 120/75 a ked si odmeriam po nejakej bežnej domácej práce tak sa mi vydvihne aj na 140/75.som v 12tt.

schollka
16. dec 2017

V tomto článku je opísané ako znížiť krvný tlak dlhodobo a bez použitia liekov: https://www.indickekorenie.sk/ako-znizit-krvny-...

janula2511
10. nov 2018

Bigital liek berie niekto?

leona45
10. feb 2021

@marielik78 dobrý den uz davno 2013 ste pisali, ze ste mali kolaps, vysoky tlak. Prisli vam nato co vam bolo?

janula2511
24. sep 2022

Prosím vás netočí sa vám hlava ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre