Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

bubinko83
5. máj 2009

natashka a zuzkaa,viem uplne o čom hovorite.Mne sa maly narodil kvoli tlaku o 4tt skor.Inak mam tlak v pohode ale v ordinacii mi vždy vybehol aj na 170/100 fakt už som bola z toho na prašky a nedokazala som to nikomu vysvetlit že sa stranš bojim toho merania ani neviem prečo.Proste mam to odmalička v sebe a ked zbadam tlakomer hotova katastrofa.Už len pomyslenim na to tlakomer aj doma mi tlak stupne.A pritom z lekarov ani z ničoho ineho v nemocke stach nemam.Najhoršie je na tom to,že viac sa snažite aby vam ten tlak nevyskočil tak tym viac mi vždy vyskočil.Držim vam palčeky nech sa vam narodia krasne a zdrave detičky 🙂

deborah1
6. máj 2009

Ahojte baby.Ja mám tiež tlak v poradni 160/80.Prvý krát ma to tak vystrašilo,že som u doktora skoro odpadla,no on na ten tlak nič nepovedal.Sestrička sa čudovala,že nič nepovedal a sama ma poslala na interné.Tam bola strašne zlatá sestrička,ktorá ma ukludnila,ke´d mi robila EKG,takže dr.mi tlak potom namerala nejak 125/80.Povedala,že je to dobré,len ho treba sledovať.Doma mám tlak dobrý,niek.aj nižší a v tej poradni zakaždým také číslo.Sestrička si ma uz pamatá,už čaká,čo mi namerá.Minule doktor zase nič nepovedal /už asi po 3.-krát/,tak som sa ho sama spýtala,že či ten tlak nevadí,či to môže byť z nervozity a on,že-veď mám dobrý tlak,lebo spodná hodnota je v norme. 😅 Včera som bola u obvodnej a ona mi zmerala tlak-120/80.Inak,internistka hovorila,že treba 3-krát posebe zmerať,že ten 1-krát meraný býva vyšší. 🙄

icejane
6. máj 2009

Pripájam aj ja svoju skúsenosť...mne zistili prvý krát vysoký tlak v 30tt a to 140/100 hneď ma vzali do nemocnice...tam mi nasadili dopegyt 3x1 a magnézium 3x1...počas pobytu /10dní/ som mala tlaky od 90/60 do 140/80...lieky beriem stale...dokonca mi dvihli dopegyt na 4x1...tlak mam stale v poradni okolo 140/80...doma si ho nemeriam, lebo len čo pozriem na tlakomer hneď mi je horšie tak sa nechcem stresovať...ja si myslím, že mám skôr syndróm tlakomerový...skôr sa bojím toho, aký bude pri pôrode 😒

bubinko83
6. máj 2009

icejana,vitaj v klube,ja mam tiež "tlakomer-fobiu" 😀

icejane
6. máj 2009

bubinko83...keď to niekomu poviem, pozerá na mňa jak na blbca 😕 jednoducho to nevedia pochopiť...a najhorší je ten na ruku...len čo si ho nasadím a začne tikať hneď ma prepadne panika, rozbúši sa mi srdce a tlakomer už domeral, lebo mi nezachytí tep 😅

bubinko83
6. máj 2009

icejana,no presne mj pripad.Mne nemože tlak odmerat ani muž,lebo hned mi vyskoči 😀

zuzkaaaa
6. máj 2009

som rada baby že nie som sama, každý mi hovorí aby som sa nestresovala kvôly tlaku ale ja na iné neviem myslieť, a hlavne keď ma začne hlava bolieť tak hneď si myslím, že kvôly tlaku, už som povedala manželovy nech skryje ten tlakomer aby som ho nenašla 😀

bubinko83
6. máj 2009

zuzkaaa,aj mna ked prijali do nemocky tak sa ma dookola pytali či ma neboli hlava,či dvojmo nevidim a mihali mi tam rukami pred očami.......normalne mi to bolo smiešne.Ja mam zvyšeny tlak od detstva aj moja detska doktorka to vedela.Raz mi merali tlak mala som asi 10 rokov a vyskočil mi 220/110 tak som sa strašne bala.
Ale v tehu to neni sranda,ja som behala s brušiskom cele leto termin som mala v septembri takže si myslim že mi naozaj vystupit mohol.

zuzkaaaa
6. máj 2009

tak to hej strašne veľa závisí aj od počasia ak je krásne nič mi nie je a dnes je počasie otrasné a už to cítim, ale som sa pýtala lekára či môžem aj nejaké lieky na hlavu a on povedal, že kľudne aj paralen tak som si kúpila detský paralen keď už veľmi bolí dám si jeden 😅

bubinko83
6. máj 2009

zuzkaaa,ja som si dala aj ibalgin ked už ma velmi bolela hlava.Ale to bolo asi 3x za cele tehu.

silvia.t
6. máj 2009

Ahojte baby ja som bola tiez v nemocke lebo som mala tlak 140/100 pocas pobytu v nemocnici som mala maximum 140/80 a to iba raz ked som sa znervoznila lebo ma prelozili ku ciganke 😠 na druhy den som podpisala reverz a isla domov,doktorka na mna pozerala ako na nejaku p..u doslova,a okomentovla to...doma mam tlak 120/70 niekedy +5 tak sa to vzdy pohybuje...dali mi 3x1 dopegyt,ale neberiem ho lebo si myslim ze mi to moze viac uskodit ako pomoct

icejane
6. máj 2009

silvia.t...tak to ti závidím, že si ho doma odmeráš....ja mám fóbiu z tlakomerov aj doma...tak si to neviem odmerať...ale ak nemáš tlak tak lieky radšej neber... 😎

natashkaa
6. máj 2009

Tak Zuzi
rano som si merala 115/75. Uz cestou na Kramare ma zacala chytat panika srdce bum bum bum ked som prisla do cakarne skoro som sa rozrevala no a ked som prisla dnu a zacal ma vysetrovat trochu som sa ukludnila lebo Valent je strasne zlaty a stale sranduje no ale tesne pred meranim mi oznamil, ze 29.5 - co je tyzdnen pred mojim terminom musi necakane vycestovat na 7 dni. No a merajte mi potom niekto tlak takze 130/90 co je sice oprati minulym 150/90 lepsie ale nic moc. Takze teraz hystercim, ze musim porodit do 29.5 inak tam asi skolabujem

natashkaa
6. máj 2009

icejane:

No tak to viem o com hovoris jakmile som zacula pip pip pip pip tak verte ci nie pulz 160 to som hned zhodila z ruky a isla sa rozdychat. Ja mam doma teraz ten na ruku elektricky ale specialne som si kupila bez tej hnusnej pipacej signalizacie to je na kolaps.

bubinko83
6. máj 2009

natashka ako ti nafuka ten tlakomer ked ti nezapipa? Maš automaticky? Aku značku?

Ja sa chystam kupit len neviem aky ale najlepši je asi omron.Sa ho potom budem bat ako keby som mala hada v skrini 😀

zuzkaaaa
6. máj 2009

natashkaaa tak to ti nezávidím, budeš rodiť na kramároch? ja som si vybrala ružinov, ešte si musím ísť vybaviť epidurálku...
a máš rezervovaného lekára?

silvia.t
6. máj 2009

ja ma omron a zvuk sa da nastavit bud je tichy rezim alebo ten pipaci

zuzkaaaa
6. máj 2009

aj ja ma omron a mne to tiež nepípa

ejusaaa
6. máj 2009

ja tiez ked som bola tehotna mala som vysoky tlak,tak som si kupila tlakomer,omron je najlepsie,ale mne tiez nepipa 🙂

icejane
6. máj 2009

natashkaa

😀 presne tak jak hovoris...len co zacne pipat hned vyleti pulz hore...niekedy ani nezmerá tlak

bubinko83
6. máj 2009

baby,ale ked nepipa ako viete dokedy mate fukat? Alebo mate automaticke všetky?

ejusaaa
6. máj 2009

Jaj preto vy o pipani,lebo ja mam digitalny,ja ze aj vy a vy mate nafukovacie 😀 ,som to doplietla.

zuzkaaaa
6. máj 2009

bubinko ja mám omron M4-1 ja to len zapnem a on mi zmeria sam a nepípa, ja neviem ja sa v tom nevyznám

natashkaa
7. máj 2009

hej hej ja mam tiez omron len stlacim gombik a on fuka sam nemusim fukat ja. A to pipanie som myslela pulz ze s toho som na kolaps pip pip pip pip pip 😝 oootras. Ked nepipa mam pulz okolo 74 keby co i len trochu zacal tak skolabujem 😀

natashkaa
7. máj 2009

zuzkaaaa

hej na Kramaroch mam rezervovaneho Valenta zatial no uvidim ako to stihneme

natashkaa
7. máj 2009

tak ale citala som tu temy kedy zeny rodili aj s tlakom v pokoji okolo 170/120 takze pri porode ho museli mat aj cez 200 no a porodili

zuzkaaaa
7. máj 2009

neboj natashkaa aj mi určite porodíme a všetko bude ok 😀

blondinka42
7. máj 2009

No ja som bola na internom a brali mi krv.Zistili ze mam zvyseny cholesterol a znizenu kyselinu mocovu...ma stym niekto nejake skusenosti?To mozno aj koli tomu cholesterolu mam vyssi tlak,teraz musim pchat do seba len ovocie a zeleninu a same zdrave jedla....

zuzkaaaa
7. máj 2009

blondinka42
ja som mala problém s kyselinou močovou ešte pred tehu vtedy mi zakázali všetko mäso a mliečne výrobky a potom sa to rýchlo upravilo 😉

rencica
13. máj 2009

Ahojte kocky,akurat som natrafila na tuto temu a verte neverte,som cela stastna,pretoze mam tiez problem ako vy..doma tlak super a ako dojdem ku doktorke,tak strach a hruza..nastastie sestricka uz ve,ze mam panicku hrozu z tlakomeru u nich,tak to neberie hystericky.. 😎 ale obavam sa,co sa bude diat ked pobezim do porodnice.. 🙂 uz som si fakt myslela,ze som sama na svete stakym problemom,bo vsetky baby,co chodia na poradnu su v poho,len ja som ako na trnoch..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre