Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

domi1988
30. jan 2014

@miriam3885 to potenie by mohlo byt aj kvoli stitnej zlaze a s tou tiez nie su zarty,takze skus sa s nim porozpravat a nech len pekne ide na vysetrenie!

denka81
13. mar 2014

@chymenitta33 ahoj z čoho máš vysoký tlak, mne tento týždeň namerali priemerne 140/90, strašnýtlak v hlave som cítili a dosť často ma bolí hlava, zrejme z tlaku.

chymenitta33
8. apr 2014

@denka81 -ahoj prepáč že neskoro odtuk..ja to mam davno, viac menej aj rodové:-/ a tie bolesti hlavy su sposobené tlakom.

denka81
8. apr 2014

@chymenitta33 odkedy mi dali tlakový holter, tak som už vysoký tlak nemala, nechápem z čoho to vtedy bolo, trvalo to týždeň a dosť

5111982
12. apr 2014

Ahoj Anabel ja som mala ties problemi z krvnim tlakom a este stale mam.Narodil sa mi prevcasne v 32.tyzni pekni chlapcek koli tlaku.A ked som bola naposledi na kontrole a opitala som sa na druhe tak mi povedal ze nam uz neodporuca.Lebo bi som mohla aj zomret.A preto by som chcela radu kdo to uz zazil,ci mam mat este jedno.

adrika762
13. apr 2014

@5111982 Ahoj ja som mala prvého chlapca a ten sa narodil v 36.tt a to som tiež bojovala od 4 mesiaca s tlakom, bola som už v nemocnici ked som rodila a tlak som mala obrovský okolo 200 čo mi povedali tak za 20 minút som musela ležať na operačke. To bolo pred 4 rokmi a teraz som zase tehotná čakám druhého chlapčeka som v 32tt a tlak tak ten som mala na podiv do 7 mesiaca ako raz nízky a sem tam vysoký ale teraz už si sledujem vysoký a beriem dopegyt. Tak ako uvidíme ako bude, lekárka mi povedala aby som sa šetrila aby som to aspoň do toho 36tt potiahla ale tak neviem ako to bude. Je to na tebe ako sa rozhodneš, ja sa inak liečim aj mimo tehotenstva na tlak ale tak ja som šla do toho že chcem tak bojujem. Malý mal koľko kilov keď sa ty narodil škor?

5111982
15. apr 2014

adrika762 mali mal 1370g.Rady bi sme chceli ale ked nam povedali ze nam uz neodporucaju druhe.Lebo aj ja sa liecim na tlak.

lee_bella
5. máj 2014

@mimma presne tak, ten pristroj je kvoli srdcu,nie tlaku

nutrimas
26. aug 2014

V tehotenstve treba venovat hodnotam KT obzvlast zvysenu pozornost, pretoze je tam riziko vzniku pre-eklampsie a predcasneho porodu, prip. poskodenia babätka. Na znizenie tlaku vseobecne su z prirodnych zdrojov velmi ucinne chia semena, ktr. najdete v ponuje na nasom eshope.

valinocka
9. okt 2014

@graziela beriem tritace 20 a Biseprolol

valinocka
9. okt 2014

som sa rozculila a zvysil sa mi tlak na 189/104 je to nebezpecne

marienka1980
28. nov 2014

moja tehotenstve museli ukoncit 22eho novemra kvoli vysokym tlakom180/126, a NASA Malinka Zoé sa tedd narodila skor. Vazila 2290gr a ma 46cm, je krasna Princeznicka, je v poriadku, sme sice v nemocnici kym nebude mat cca,2500gr.😊

majulikcek
1. dec 2014

moze sa dopegyt a magnezium v prvom trimestri

dorotka66
2. dec 2014

@majulikcek ahoj ja som roky liečená na tlak a teraz mi ho lekár zmenil na dopegyt, teda asi mesiac pred otehotnením, lebo ten sa ako jediný môže. A viem že kočky berú aj magnéziu. Liečiš sa na tlak?

majulikcek
2. dec 2014

dorotka66
mala som problemi s vyssim u lekara sa mola vyssi a doma v pohode liecena som nebola teraz beriem iba magnezium a tlak si meriam doma pravidelne dopegyt som este zatial nezacalauzivat

juzanka151
25. jan 2015

@majulikcek Ahoj ja som v 9tt a vo stvrtok som sa vratila z nenocnice mala som tlak 180/110 tam mi nasadili dopegyt 2-2-2 ,magnerot a anopyrin davali mi dva krat do zily magnesium vo zvysenej davke ale najprv mi z neho skor tlak vyskocil vysie az tak pomaly klesal, ale stale mi tlak skace hore dole ale doma som aspon kludnejsia ako v nemocnici lebo ked vidim tlakomer asi tlak stupa sam .

majulikcek
26. jan 2015

@juzanka151 aj ja ked vidim tlakomer a hlavne u lekara tak mam strach ja som taky vysoky nemala mala som 140\90 a beriem dopegyt ja som uz v 14 tyzdni a doma si meriam pravidelne a zapisujem a doma ho nemam taky ako pri lekarovi.

juzanka151
26. jan 2015

@majulikcek to je vsetko psychika ja teraz ked som doma mam idealny az nizky tlak no pre mna je to uz nizky

nuttelka
1. mar 2015

ahoj,potrebovala by som poradiť, včera som si študovala príbalové letáky k liekom od kardiológa a pri dvoch z nich som zistila, že nie sú vhodné v tehtenstve- nebilet a lussopres, je mi to divé, lebo kardiológ mi prizvukoval, že ich musím brať, lebo ich nebranie a nerešpektovanie jeho príkazov môže mať pre mňa a našu fazuľku veľmi zlé dôsledky. No i napriek tomu sa bojím a to aj preto, že som len na konci prvého trimestra, aby to nejako nepoškodilo našu fazuľku. Pritom ako píšete aj vy, doma má tlak okolo 135/85, tep 75 - 80 a keď som bola naposledy u srdciara tak mi vyskočil na 140/99 a tep 99.Dostala som mnozstvo liekov a tiez velmi obsirnu prednasku o tom,co mi hrozi. Uplne ma vystrasil, mam strach dat cokolvek do ust, aby tam nebolo veľa soli a robit akukolvek cinnost, aby som si ten tlak este nezhorsila. Je to moje prve tehotenstvo v pokrocilom veku, tak sa velmi velmi bojim, ako na toto vsetko moze moje telo zareagovat. aké lieky napísal lekár vám? dakujem za odpovede.

trgypadl
1. mar 2015

@nuttelka lekar vie co robi a urcite zvazil prinos a riziko....lieky treba uzivat ...si lenv 10,t.t. A uz mas tazkosti s TK...treba Ta nadstavit,aby si mala normohodnoty,lebo mas pred sebou este velmi dlhu cestu

natalienka12
1. mar 2015

@nuttelka Musíš veriť svojmu lekárovi prípadne skonzultuj svoj problém ešte s gynekológom a internistom. Ale v žiadnom prípade nie so ženami na modrom koníkovi, pri všetkej úcte, ani jedna ťa nepozná a neporadí ti zodpovedne, maximálne dostaneš "rady" po ktorých sa budeš ešte viac báť. Aj keď v dnešnej dobe je mienka ľudí o slovenskom zdravotníctve a lekároch všelijaká, ver jednému, lekár študoval 6 rokov, praxoval a atestoval preto, aby liečil ľudí. Pokiaľ máš strach, neboj sa mu povedať aj o svojich pocitoch. Tlak v tehotenstve je veľmi dôležitý. Tehotenstvo je pre organizmus záťažový stav a ak si ako netehotná musela byť korigovaná liekmi, určite musíš byť korigovaná aj počas tehotenstva. Nemôžeš zostať bez liečby. Ja užívam tiež betablokátor Nebilet, ale tehotná nie som a už ani neplánujem. Mne po ňom vždy padne tlak na 100/65 a tep na 65-70, ja ho beriem kvôli vysokému tepu, lebo hodnoty tlaku som vždy mala normálne. Keďže som však žena v plodnom veku, internista mi povedal, že prípadné tehotenstvo mám prísť ihneď skonzultovať s ním, ale lieky nemám vysadzovať.

nuttelka
1. mar 2015

@trgypadl
@natalienka12
ďakujem za vaše názory a postrehy, určite máte pravdu, len ma to trochu vystrašilo, keď mi kardiológ povedal, že sú to jediné vhodné lieky na tlak pre tehuľky a pritom je napísané v letáku, že v tehotenstve sa nesmú

natalienka12
1. mar 2015

@nuttelka Tie príbalové letáky sú pre teba bezpredmetné, neskúmaj prečo a čo je v nich napísané. Za tým je milón dôvodov, prečo je to tak. Lekár vie čo robí. Neboj sa. 🙂

trgypadl
1. mar 2015

@nuttelka ale pomaly v kazdom lieku na pribalovom letaku je napisane,ze treba zvazit uzivanie u tehotnych....napisat to musia.....
testy na tehotnych sa nerobia,takze to tam musia uvadzat
mnoho liekov kt.tehotne uzivaju maju v pribalovom letaku totonapisane,vzdy sa zvazuje prinos a riziko

bianca
1. mar 2015

@nuttelka fuha zaujimave.Ja ked som bola tehula tak som prvy trimester mala zakazane vsetko a potom len a len dopegyt..Mas neaky dlhodobejsi problem?

nuttelka
1. mar 2015

@bianca práve že nie, tiež ma to prekvapilo, lebo na nete som čítala, že takéto lieky by sa v prvom trimestri nemali vôbec užívať...buď sa kardiológ o mňa príliš bojí, alebo sa istí, ak by sa niečo stalo, ale to je len moja konšpirácia...inak dopegyt mi tiež predpísal 3x 1 denne a tiež 3 x denne magnéziové tablety 500mg, toľko tabletiek som nikdy nemala a ani vo sne by na nenapadlo, že ich budem musieť brať v tehotenstve

bianca
1. mar 2015

@nuttelka kto ta poslal za kardiologom?Internista?Lebo no neviem.Tazko radit cez net ale podla toho co pises to ja osobne nevidim na taku radikalnu liecbu.Teda skor ma zaujima ci mas neaky nalez na ECHU,ci si mala 24 hod Holter ,preco dospel k takemu zaveru.KAZDOPADNE ak pochybujes o jeho liecbe,je podla mna na mieste konzultovat to este s inym odbornikom.Skus zajst za inym kardiologom

alexia17
18. jún 2015

Dnes mi boli cely den tazko a tlak 128/112 treba volat lekarovi zajtra?

barboritta
18. jún 2015

@alexia17 daj si magnézium,dva x denne a kedy máš poradňu? Radšej asi zavolaj čo a ako

alexia17
19. jún 2015

@barboritta ahoj, sa mi potom ukludnil tlak. V pondelok idem k dr. Ak by dnes opat bo cez vikend stupol asi budem volat, som totiz pn, som predtym krvacala a to som vcera cely den lezala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre