Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

vikulik
9. jún 2008

no ja som uzivala rano jednu tabletu..ale primar povedal ze je to malo ze si mam dat vyssiu davku.Vravel,ze sa nemusim bat,lebo ze pre babo je to neskodne..no a preto vyssiu,lebo ked som si dala len rano uz ku veceru mi ten tlak vedel vyskocit..niekedy uz aj poobede.Tak teraz si dam rano jednu, poobede pol a vecer bud pol,/( alebo celu podla tlaku,aby nebol vyssi ako 140/90.
No a na poradni asa menilo to,za si ma dr.zacala viac vsimat..moje poradne trvaju dlhsie ako u ostatnych..A castejsie mi robila usg.(ked som mala na poradni vyssi tlak/

bianca
9. jún 2008

no mne dala internistka hned 2x1 tbl

vikulik
9. jún 2008

a udrziava sa ti tlak? 🙂

bianca
9. jún 2008

moc to nesledujem radsej 😅

vikulik
9. jún 2008

no a inac mi dr.hovoril,ze si mam meriat tlak,hlavne ak sa necitim ok..Ze si ho zase nemusim v kuse..lebo to aj sama mozem ovplyvnit.Mas pravdu,zase sa netreba v kuse sledovat.

bianca
9. jún 2008

tak tak moja.Ja sa citim ok tak radsej nepokusam

adulkababulka
11. júl 2008

ahojte baby, prosim Vas, ako sa prejavuje vysoky krvny tlak? nemam doma tlakomer, ale poslednu dobu mi vychlo a silno busi srdce, tak neviem co to je ☹

pusinka1985
11. júl 2008

adulka, ja som mala vysoky krvny tlak a bola som hospitalizovana do nemocnice.Mne sa to pejavovalo zadrziavanim vody v tele, bola som ako melon opuchnuta 🙂

bianca
11. júl 2008

adulka u teba asi hraju rolu aj hormony.Az pojdes na kontrolu tak urcite o budeny srdca povedz dr.Na poradni ti budu stale merat tlak tak uvidis ako si na tom

lencici
11. júl 2008

mne kôli vysokemu tkĺaku robili sekciu.....adulkababulka radšej to povec svojej dokorke keď pôjdeš na poradnu...nechcem strašiť ale mna s tým poriadne vystrašili v utorok som volala doktorke že mám vyšší tlak a hneď v stredu ma hospitalizovali a v nedeľu mi robili sekciu...

vikulik
11. júl 2008

Ahoj adulka...to ze ti rychlo busi srdiecko,este nemusi byt vysoky tlak,mozes ho mat kludne normalny,alebo nizky.Mozes mat iba tachykardiu..Ale najlepsie je tlak merat,lebo niekedy nemusis mat ziadne priznaky..a moze byt zvyseny.. 😉

adulkababulka
11. júl 2008

hmmm, baby tak ja neviem, na dalsiu poradnu idem az 3.8. ale urcite to lekarke poviem. neni to malo merat tlak len raz za mesiac? - tak totiz mavam poradne.
lencici - ja som este len v 11tt, tak neviem ako by to u mna riesili, u neskorsieho stadia tehu sa robi sekcia, ale co robia ked este nieje mozne uspesne ukoncit tehu? ☹ snad len lieky?

adulkababulka
11. júl 2008

vikulik - co je to ta tachykardia?

titkovamiriam
11. júl 2008

dnes tlakomer vela nestoji,pre pokoj duse ho moze mat kazdy doma.Ja som bola vzdy pred porodom hospitalizovana koly tlaku ☹

vikulik
11. júl 2008

adulka...ta tachykardia je ze ti srdiecko bije viac ako by malo.Myslim,ze nad 100 uderou za minutu,alebo 120,toto neviem na isto.Lebo normalne by malo byt okolo70-80 uderou.Ale v tehu je to vraj ok.. 😉 😉

vikulik
11. júl 2008

jaaaj, uderou-uderov,pardon,asi z toho tepla

adulkababulka
11. júl 2008

vikulik 🙂 dakujem za odpoved, uz som si pocitala, mne tlcie 91 za minutu..... 😖

bianca
11. júl 2008

adul tak to bude tehotenstvom Mne skace az na 120

vikulik
11. júl 2008

adulka...tak to si uplne v pohode.. 😉

adulkababulka
11. júl 2008

baby, mna ani vo sne nenapadlo, ze tehotenstvo prinesie tolko zmien! 🙂 ved som uplne ina, ako som bola, jaaaj a to ma este caka 7 mesiacov, tak som zvedava co vsetko to este prinesie 🙂

bianca- a tych 120 je ok? alebo mas nejake lieky?

mucilienka
11. júl 2008

baby, tachykardia je v tehotenstve uplne normalna.. ja som ju mala este dlho po porode.. uz sa to vracia do normalu.. aj tlak sa mi posledny mesiac zvysil - to je tym, ze sa meni obehovy rytmus a aj objem krvi...
adulkababulka, skus si kupit v lekarni prirodne cesnakove tabletky a najblizsie o tom povedz lekarovi na poradni, pre istotu...

bianca
11. júl 2008

adul no dr.povedala ze to moze byt hormonmi a tym povazovala debatu i diagnostiku za ukoncenu.

adulkababulka
11. júl 2008

bianca 🙂 tak to je teda dobre od tej Dr. No nic, aspon si aj ja sama pre seba tu diagnostiku uzavriem tym, ze to je hormonmi - aspon do 3.8. co je dalsia poradna 🙂 aspon nebudem stresovat... 😀
dakujem!
mucilienka - o tom cesnaku som uz citala ze je dobry, ale kupim ho az neskor. Teraz toho uz beriem tak moc! mam antibiotika na zapal moc. ciest plus bruskinky a lactobacily.... ale kupila som si dnes normalny cesnak, tak si natriem chlebik so syrom a na to si dam platky cesnaku - mnam 🙂

bianca
11. júl 2008

adul ja som stale jedla hrianky s cesnakom zo zaciatku.Skoro kazdy den 😀 😀 😀 som bola ako posadnuta

adulkababulka
11. júl 2008

jeeej, a co manzel alebo priatel? vydrzal to s Tebou? 🙂 🙂 🙂
aj tak, musia s nami trpiet toho vela, tak snad aj cesnak preziju 🙂 dnes som mala depku, manzel bol zo mna trosku nervozny, tak som mu so smiechom pripomenula, ze si ma zobral pre dobre i zle, tak nech si teraz ten slub pekne uziva 😝

bianca
11. júl 2008

adul hej sa smial a ked bolo najhorsie tak si kusol aj on a smrdeli sme obaja 😀 😀 😀

adulkababulka
11. júl 2008

to je super riesenie, takze cesnak budeme papat obaja a bude to! 😀

bianca
11. júl 2008

vies aka bola sranda doma?

emjee
18. aug 2008

ivka35 • 4d, 109tt • 14. jan 2007 o 20:03
Ahojte, najde sa tu zienka ktora ma tiez vysoky tlak pocas tehotenstva? a chce sa podelit so svojim problemom?

dashak • 1d • 15. jan 2007 o 08:58
Ahoj Ivko,já už sice těhotná nejsem, malá se narodila 31.3.2006, má tu album Bublinka Ivanka, ale můžeš se podívat jak vypadala, když se narodila. Měla jsem taky vysoký tlak, ale ve finále to byla preeklampsie, takže jsem rodila v 31.týdnu. Můžu se zeptat kolik máš tlak?

majka07 • 1d • 15. jan 2007 o 09:26
ahoj ivka, já mám kolísavý, ale později se mi ustálil jako vysoký, u doktora dost vysoký, doma jak kdy, pravidelně si ho měřím doma a nosím záznamy doktorovi, jinak jak se to houpalo, tak mi minule napsal prášky, berou ho většinou ženy v těhotenství co mají vysoký tlak, je mi poměrně líp. Mám samo počítat s tím, že budu muset jít na pozorování do nemocnice, s tím su smířená a možná budu aj předčasně rodit, že mi vyvolají porod, ale to zatím nemám plašit, prý záleží aj na jiných okolnostech mého zdravotního stavu....

a co ty? bereš nějaké léky? Řešili jste to s doktorem?

zabka1003 • 1d • 5. jún 2007 o 15:33
Ahojte baby, ktorá máte skúsenosti s vysokým tlakom v tehotenstve

romana27 • 1d • 5. jún 2007 o 15:38
ahojky zabko. Já měla dycky tlak ukázkovej 120/80, asi ve třetím měsíci těhotenství se mi zvýšil a měla jsem ho tak na 135-140/85, takže si ho musím měřit dvakrát týdně sama doma ( nebo chodit do ordinace k sestřičce ) a doktorka to na kontrolách vždycky kontroluje.
Teď se mi ale zlepšil, mám (ač přibrálo skoro 18 kg) 128-130/80 takže zase v normě. Myslím si, že je to tím, že jsem se rozhodla brát česnekový tablety ( česnek vysokej tlak snižuje a nízkej zvyšuje ). Mají je v každé lékárně, já koupila nějaký obyčejný za 40 Kč. Samozřejmě je asi lepší česnek v přírodní formě, ale to by mi bylo pořád cítit z pusy 😀

dygab • 1d • 5. jún 2007 o 15:54
Ahoj, mně stoupl tlak hned v prvním trimestru - a radu doktroky jsem přestala pít kávu, čaje, colu /tu jsem stejně nikdy nepila) a alkohol. Moc to ale nepomáhalo. Celé těhotenství jsem chodila do práce a od II. trimestru cvičit. A potom jsem najednou na ulici omdlela. Zjistilo se, že nemám tlak vysoký, ale kolísavý. Ted mam tesne pred porodem a tlak mam 12/70, obcas 120/80. Zjistila jsem , ze velice citlive reagujuj nastres a ten spodni mi potom hodne stoupne.

zabka1003 • 1d • 6. jún 2007 o 07:52
Baby ďakujem za odpoveď, mne namerali dvakrát 130/90 a idem na interné v piatok, (tam mi pri objednávaní namerali 120/80) a dala som si kalibrovať tlakomer, tak potom sa uvidí čo to ukáže doma...
Dúfam, že budeme v poriadku aj ja aj mimi 🙂

sona1972 • 11. nov 2007 o 16:38
ahojky. mám 35 a som v 8t.t a 5 rokov užívam lieky Coronal 5 a teraz po zistení, že som tehotná mi zmenili na Tenoloc 200. ja som mala problémy už pred tým, takže ma pozorujú. Doma mám tlak vždy v pohode ale u doktora mi vyletí aj na 140/90 ☹
Zmena príspevku kvôli Zruš

emjee
18. aug 2008

nativa • 28. mar 2007 o 08:42
ahojte, mám velmi vysoký tlak, som v 15tt a občas vyskočí spodný aj na 110. lekár o tom vie a bude konzultovať kardiologa. Vys. tlak mám už roky a asi sa nevyhnem nemocnici, pretoze v rodine sa vyskytla eklampsia. Neviete poradiť aké zásady dodržiavať, snažím sa vela piť, jesť zdravo.

tari • 1d • 28. mar 2007 o 08:48
ahoj nativa, mne asi pred pol rokom tiež úplne náhodne zistili vysoký tlak. Ráno som mávala aj 140/100. Brala som tabletky a postupne sa mi to zlepšilo. Potom som tabletky na tlak vysadila a sledovali sme to. Trocha vyskakoval ale už bod viac-menej v norme. Doktorka si myslí, že keď sa mi to upravilo, pravdepodobne to bolo len prechodné.

Teraz som však tehotná a bojím sa aby sa mi to nevyskytlo znova. Som z toho nervózna a ani nechcem na to myslieť 😒

prvapomoc • 2d • 28. mar 2007 o 08:50
Ahoj nativa,
ja som už druhýkrát tehotná a mám vysoký tlak.Teraz som mala aj 220/120.Teraz som v 22tt a chodím pravidelne ku kardiologovi a užívam aj lieky na TK.Musím byť doma užívať pravidelne magnézium a piť vela minerálky Magnézie.SOm sestrička a viem že je to pre bábo nebezpečné,tak to netreba podcenovať.Drž sa a dávaj si pozor. 😅

golemocka • 1d • 28. mar 2007 o 10:34
Ahoj, ja som nikdy nemala vysoky tlak, az teraz v tehotenstve mi vyskocil. mavam tych 160/90, 150/90 a tiez beriem magnesium. Necitim sa ani nejako zle, a nedodrziavam ani nic specialne, proste len sa menej namaham, vsetko robim pomaly, aby sa mi ten tlak nezvysoval tak uvidime. Teraz som v 32. tyzdni tak snad sa to nezhorsi 🙂

gredy • 1d • 28. mar 2007 o 13:52
AHojte aj ja sa pridavam. Som sice len v 13 tyzdni a tiez mi zistili, ze mi vyskocil tlak na 160-90, zatial neberiem ziadne lieky, len magnezium a hlavne pokoj, v takychto pripadoch je najlepsie vobec nestresovat, neznervoznovat sa, byt uplne na klude. Este pomaha aj stara medicina cesnak!!! A menej solit!!! Ja som si u seba vsimla, ze to moze byt spojene aj so zmenou nalad. Som si vsimla, ze sa necham strasne rychlo viviest z rovnovahy a rozhadze ma kazda blbost, potom mi hned vyskoci tlak, ale nedari sa mi to nejako ovplyvnit, asi som "nervak"...ale je to hlavne v robote, tam som rozculena asi stale.... 😠 takze len KLUD!!!!! Drzim palceky

nativa • 28. mar 2007 o 13:59
gredy ja som tiež taká, ale ja zasa beriem každý problém na svoje plecia, ked sa nieco deje v rodine, u znamych vsade. Druhy by nato kaslal, ja sa so vsetkym trapim, ale je to povaha.
Pocula som, ze su dobre omega vitaminy rybi olej

gredy • 1d • 28. mar 2007 o 14:21
No presne nativa, aj ja mam ten isty problem, vsetko si pripustam!!! Viem o tom, aj si poviem, ze to nie je moja vec...ale premyslam nad tym potom neustale!!!! Takze asi tak. musime zmenit svoje povahy! 😉

escada17 • 29. mar 2007 o 16:28
baby, aky tlak sa uz poklada a vysoky a aky je naopak nizky?...

certica • 2d • 29. mar 2007 o 16:35
taka hranica je zhruba tych 130/80, ale optimum je 120/70

escada17 • 29. mar 2007 o 17:25
dakujem cerica, tak to ja mam zrejme dost nizky - 100/60 a tak...ci to je normalny alebo uz nizky? Nepamatam tie hodnoty...

certica • 2d • 29. mar 2007 o 17:29
nizky, ale v 1.pol. tehu je to normalne, zvykne sa znizit

susik77 • 1d • 29. mar 2007 o 18:48
certica: u zdravych je norm. 120/80, hranica 140/90, ale mozno, ze v tehu je hranica nizsia,...kazdopadne 128/88 to u mna pokladal prakticky za norm.tlak, ale internistka uz bola zhrozena, ked mi namerala 130/90 😀

certica • 2d • 29. mar 2007 o 18:52
ja mavam bezne 140/90 😅

susik77 • 1d • 29. mar 2007 o 19:01
mne by uz skoro na ten 130/90 chcela dat lieky...musela som ju ukecat, ze chcem este prist na kontrolu, potom sa to uz nepotvrdilo, ale musim si prav. merat tlak a ked stupne, hned ist k nej...

alena22 • 1d • 29. mar 2007 o 19:04
cavte kocky ja mavam 137/84 a tak takze este v norme hej?
lekar mi povedal ze ak budem mat ten spodny 100 mam hned prist zbalena do nemocnicie

susik77 • 1d • 29. mar 2007 o 19:11
alen: ten horny je sice vyssi, ale to uz pri konci tehu byva. Ten dolny je este ok

certica • 2d • 29. mar 2007 o 19:13
inak ten spodny je dolezitejsi, lebo je to srdcovy, ten horny je krvny (laicky povedane)

susik77 • 1d • 29. mar 2007 o 19:14
certica: suhlasim 🙂

alena22 • 1d • 29. mar 2007 o 19:16
aha dakujem kocky lebo pred chvilkou som si merala a mala som 140/89 a pulz 92 takze to je este v pohode? ja mam totiz tu tehotensku cukrovku a sleduju mi ten tlak dost prisne

escada17 • 29. mar 2007 o 23:03
cau baby, certica, dnes som mala poradnu a mala som tlak 111/55. Ja akosi stale mavam nizky...

zuz11 • 1d, 21tt • 29. mar 2007 o 23:11
ali, zatial si v poho, ja som mala 150 na 100 ked ma prvy krat hospitalizovali to bolo na zaciatku 9 mesiaca a potom sa to so mnou vlieklo do konca a zhorsovalo 🤐 bola som na liekoch na tlak a mavala som ho potom uz pri konci aj z tabletkami taky... tak sa drz a neboj po porode ti klesne.... ( mne spociatku az moc klesol)
a pulz som aj ja mavala taky a este aj mam ale to nic nema s tlakom az tak 🤐

sonulik1 • 1d • 30. mar 2007 o 20:44
kocky ja som v 16 tt, doma si tlak pravidelne meriam a mavam vzdy v norme no ked idem do poradne mam vzdy vysoky cca 150/90 - ja totiz lekarov nemusim a mam z nich vzdy stres. nikto mi to ale neveri a dokonca mi uz dali aj tabletky dopegyt ze ich mam brat lebo mam vysoky tlak ☹ Tak si teraz ale pravidelne 2x denne meriam, no doma mam maximum 135/85 - aj to som mala len 2x, inac je vzdy nizsi a hneva ma ze musim brat tie lieky lebo podla mna je to zbytocne ☹

escada17 • 30. mar 2007 o 20:47
a co sa vlastne robi, ked je tlak naopak nizky, ako ten moj?...

maca793 • 3d • 20. apr 2007 o 22:50
pri prvom tehu som mávala vysoký tlak, brala som magnézium, tlak som mala 140/90, bolo mi dosť blbo, strašne sa mi točila hlava.
rpi druhom tehu som tiež mala vyšší tlak ako je normál, ale magnézium som začala brať len od 6. mesiaca alebo aj neskôr.

silvestrova • 29tt • 28. jún 2007 o 11:06
ahojte kočky, som v 29tt a začal mi stúpať tlak. mala som ho vysoký pred tehotenstvo, prvých 4-5 mesiacov skôr nižší v tehotenstve a teraz začal haprovať. Namerala som si 162/108 . Väčšinou sa pohybuje 145/90. lekárka povedala, že mám prísť ak bude nad 100. Mám strach. Máte niekto s tým skúsenosť. Bojím sa aby bolo bábo v poriadku

janamacka • 1d, 34tt • 28. jún 2007 o 11:12
ahoj silvestrova, mas divnu doktorku, lebo hranica je 140/90 v tehotenstve, ja mam vysoky tlak od 15 tyzdna, beriem dopegyt a ty sa rychlo vyber k lekarke, este si premeraj tak tri krat a sprav priemer, musis byt v klude ked ho merias

svetluska.p • 28. jún 2007 o 11:50
treba ist k lekarke. preco vytvaras jednu temu viackrat?

ivaana • 29. jún 2007 o 11:37
ahojte

super téma,skúšam sa zapojiť. Som v 10tt, zatiaľ bezproblémový priebeh bez nevoľnosti či zvracania, akurát som večne hladná, no to mi len prospeje.
Včera som však bola na druhej kontrole a sestrička mi namerala tlak 140/100,
inak pred tým som mávala skôr nízky, napr 100/70. Dosť ma vystrašila, vraj či mám nejaké problémy a tak. Po 10 min. mi namerala síce nižší, ale predsa 130/90. Lekár potom zahlásil, že ak budem mať takýto tlak aj doma(našťastie máme tlakomer), ihneď pôjdem na interné.
Mamča je zdravot.sestra, tak som jej hneď volala a aj ona vyhlásila, že to nie je ok a to je kľuďas čo sa týka zdravotného stavu jej rodiny. Tak teraz mám z toho riadnu depku, v kuse si meriam tep na ruke a už si aj nahováram, že mi nejako rýchlo bije srdce a tak. Poraďte, naozaj je to také zlé. Inak včera som sa cítila veľmi fajn, taká plná sily a na kontrole toto.

zabka1003 • 1d • 29. jún 2007 o 12:08
Ahojte baby...
Pripájam sa k tejto téme...
Som v 12tt. Dvakrát keď som bola v poradni som mala 130/90. Hneď ma poslali na interné kde som mala dvakrát 120/80. Doma si meriam tlak denne a mám ho nonstop nízky. Na internom lekár dal diagnozu syndróm bieleho plášťa - gynekologického. Ale aj tak je to divné, lebo na interné som sa príšerne bála a mala som dobrý tlak a ku gynekologovi sa nebojím vôbec a tam mám vysoký...
A ešte niečo na povzbudenie..moja mamina má vysoký tlak od mladosti a porodila tri deti bez komplikácií a to mala ešte aj bielkovinu v moči...Takže hlavu hore...držím palčeky a zdravé bábätká 🙂

titkovamiriam • 3d • 29. jún 2007 o 12:12
Ja som mala VT pri konci kazdeho tehu a mam tri krasne deti 😀 ,je pravda ze pred porodmi som bola pod dohladom v nemocke,a pri starsich som 2t.cakala kym to na mna pride a Mareka vyvolali na druhy den a bolo po tlaku!

sloboda4 • 1d • 1. júl 2007 o 10:50
ahojte kocky, ja mam tiez za sebou tehotenstvo. na zaciatku bolo vsetko OK. ale v 3-4 mesiaci som zacala krvacat tak na vzali do nemocnice kde som si polezala 10 dni /a to mi az na 4 den spravili sono NA MOJE VYZIADANIE aby som vobec vedela ci je dieta v poriadku/. potom som si doma odlezala 5 mesiacov, relativne som bola v klude, stale som len spala a moj muz sa o mna staral, varila mi mama, velmi som sa bala aby som nezacala zase krvacat a aj napriek tomu KLUDU SOM MALA ZVYSENY TLAK OD 7 MESIACA. ked mi to doktor zistil 1.krat tak som nechcela ist do nemo. len som si hjo doma kontrolovala a jedla som VELA VELA CESNAKU a PRESTALA SOM SOLIT a tlak sa dal zase do poriadku. ale v 35 tt som isla ku gyne a on ze zase je tlak zly, malý bol este aj naopak otoceny, take ze musim ist do nemo. tam som lezala tyžden, pila vela magnesie a mala trosku taku dietku. povedali mi ze maleho budem asi prenasat, ale na osmy den rano mi uz zacala odtelat pl. voda a malý kopcoval ako divy. stle bol KP tak som išla hned na sekciu, ked ma napojili na pristroje tak mi od radosti ze sa malý narodi vyskocil taký tlak ze sa doktor chytil za hlavu. malý sa narodil, je krasny a zdravy. potom mi este tlak merala cca5 dni a dal sa do poriadku.....asi je doležite byt v POHO, zdravo jesť, vela pit....a oddychovat....ale hlavne vela nepriberat...tak to bolo u mna

tamia • 1d • 2. júl 2007 o 18:11
Ahojte,
ja som mala az do 6. mesiaca uplne super bezproblemove tehotenstvo. N akonci 6. mesiaca som isla na kontrolu a sestricka mi namerala 130/90. Hned ma lekar poslal do nemocnice. Lezala som tam tyzden a tlak mi stale iba stupal / najvyssi bol 190/100/, tak som pendlovala medzi gynekologiou a porodnicou. Lekari sa nevedeli rozhodnut ci ukoncit tehotenstvo alebo pockat, lebo predsa len bolo to skoro 25 - 26.tt. po tyzdni mi zistili, ze placenta nevizivuje dietatko tak ako by mala /dosledeok vysokeho KT/. Tak sa okamzite rozhodli pre sekciu. Nie je to sranda a akekolvek zvýšenie, i ked male, netreba podcenovat, ihned treba zajst k lekarovi.

sloboda4,
vela priberat nie je dobre, lebo to svedci o tom, že niečo nie je v poriadku - optimum je 0,5kg za tyžden. Viac nie, a to viem o com hovorim. Ja som priberala 1kg a mala som problem - 1. priznak preeklampsie.
Zmena príspevku kvôli Zruš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre