Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

bubinko83
18. máj 2009

ahojte,maminky tehulky ako sa mate? Ešte ste neporodili.Jaaaaaaaaaj tak vam držim palčeky aby ste mali ten tlak v poriadku,pretože viem o čom to je a aj čo som si s tlakom vytrpela a aj s malym.Ale chvalabohu že sme ok. 😉

zuzkaaaa
19. máj 2009

bubinko ja som ešte celá tlak sa neumudryl ale tak aspoň nie je vyšší ako minule zas som mala 140/85 ale zajtra zas poradňa tak som zvedavá...

bubinko83
19. máj 2009

zuzka,držim pršteky,ved už to maš za par 😉 Daj vediet

zuzkaaaa
19. máj 2009

ok dam, ale už sa nejak nestresujem kvôly tlaku keby náhodou aj hrozil pôrod už je maličká dostatočne veľká na to aby prišla na svet, hoci zajtra idem k inému lekárovy a koľko lekárov toľko názorov tak sa uvidí

bubinko83
3. jún 2009

baby,už ste porodili? Nataschska a Zuzkaaa ? Držim palčeky všetkym 🙂

zuzkaaaa
3. jún 2009

ahoj bubinko 83 ja som ešte stále celá, dnes mám znova poradňu ešte maličká sa nechystá na svet hoci ja by som už bola veľmi rada

bubinko83
3. jún 2009

zuzi,super už ste za vodou 🙂 Ale nataschska už asi porodila nie? 😲

deborah1
4. jún 2009

Ahojte.Dnes som ostala poriadne prekvapená,keď mi v poradni merala tlak 😲.Vždy som zatiaľ mala tak 160/80,a to som vždy pred tým hodinu-dve čakala pred ambulanciou,takže som bola úplne v klude,ale vždy som mala vnútri nervy,ako dopadne poradňa,takže to bola určite psychika,lebo doma mám tlak úplne normálny,aj nižší.Dnes hneď ako som sa dopachtila do nemocnice,som išla donútra,lebo som šla na glukóz.test a sestrička mi hneď išla merať tlak,tak som ju upozornila,źe som len prišla-myslela som,že budem mať aj 200,veď som išla ufučaná po kopci,po schodoch..a mala som 140/70!Tak som nechápala 😕 😅

modroocko78
25. aug 2009

Ahojte,ja mám zas taký problém:Od začiatku teh.mám v poradni tlak 140-150/75,kvôli tomu som si kúpila tlakomer,doma ho mám priam ukážkový120/80,normálne mám strach ísť do poradne,už len kvôli tlaku.Na internom všetko v poriadku,len sa bojím ako to bude,ak pôjdem rodiť,lebo v teh.knižke mám popísané len tie vysoké hodnoty.

makawi
24. okt 2009

ahojte tak sa pridavam do skupiny s vysokym tlakom.....naposledy 160 na 100 tak mi internistka pichla magnezium a dala mi este aj Corvitol ze mam uzivat, mate s tym niekto skusenosti? no idem si tiez kupit tlakomer ale neviem este aky.....ach jo zivot je taky tazky doma sa mi tiez zda ze tlak je ok a ze mam syndrom bieleho plasta ked som to povedala internistke tak ma vysmiala ☹ je pravda ze mam aj nadvahu co urcite posobi aj na tlak....ale sa aj bojim doktorov .....planujeme s manzelom babo ale velmi sa bojim ako to bude s tym tlakom.....tiez mi povedala ze by som poto mv tehu mala jest ten doptegyt teraz mam gopten ale ten sa v tehu nesmie...tak neviem co mam spravit .... nemate niekto podobne problemy?

dorota12
28. okt 2009

ahojte🙂 ako tak pozerám, zvyčajne sa vám zvyšuje tlak počas tehotenstava. ja mám vysoký tlak od 18 rokov, teda už pekných pár rokov dozadu a práve teraz sem sa rozhodli mať prvé dieťa. lieky na tlak beriem 3 roky, je to len mimimálna dávka, ale lieky atenobene, nie sú vhodné počas tehotenstva. takže som ich na základe odporúčania internistu vysadila niekedy v júli. o dieťa sa sa snažíme od septembra (ešte neúspešne), ale včera som bola u svojho obvodného a ten skoro vyskočil z kože, že mi internista vysadil lieky. moj tlak je bežne 140/100, ale teraz u doktora bol 150/110 😠 , a tak začal googlovať na nete a hľadať niečo čo je vhodné pre tehotné a nenašiel nič. teda dopagil, či dopigol (už ste to tu spomínali a mne ho odporúčili iní) ten jediný sa môže dávať tehotným, ale do troch mesaicov neexistujú relevantné výskumy a tiež tento liek je starší ako môj doktor (to povedal on 😎 a nepatrí k tým najmladším. takže, zaujímalo by ma či sa tu objavuje aj niekto kto má primárne vysoký tlak a nie sekundárny , teda získaný počas tehotenstva. budem vďačná za každú info. ja som sa rozhodla neužívať žiadne lieky, ale keď mi vyskočí strašne vysoko tak chcem mať nejaký vhodný liek v rezerve...ĎAKUJEM

garonka
28. okt 2009

dorotka

v tehu je vysoky tlak nebezpečny aj pre babenko aj pre maminu, mňa tlak potrapil na začiatku tehu vyskočil mi 160/100 hneď som letela do nemocky tam nasadili mi dopeyt aspoň viem že ten liek sa v tehu môže a myslím že aj corvitol aspoň nejake tehule ho brali.
Tlak sa mi upravil ako tak drží sa mi v norme na 130/80 a beriem len magne B6 lieky na tlak nemam pokym je tlak oki.
Držím ti prstíky aby sa vam babenko vydarilo a aby ťa tlak netrapil 😉

makawi
28. okt 2009

o tom ze vysoky krvny tlak moze byt velky problem hlavne v tehu dokonca hrozi aj potrat zevraj.......kocky neviete co treba spravit ak uzivam ten gopten a chcem byt tehu? mam ho vysadit alebo skusit otehotniet aj s nim? garonka merias si tlak a das si lieky iba ak mas zvyseny?

garonka
28. okt 2009

makawi už nemeriam tlak ako som merala doteraz lebo digitalne vraj niesu presne ako ortuťove ten digitalny ma len stresoval 😒 na poradni mi stale namera 130/80 alebo 120/80 to je idealny tlak 🙂 neberiem nič len v nemocke mi davali dopegyt ale mi ho nakoniec vysadili lebo som brala lieky na pečeň, inač ak sa mi troška zvyši lekarka nasadi dopegyt, ten sa v tehu smie.
A ozaj prospieva veľa odychu a žiaden stres.
a aky maš tlak teraz? opytaj sa internistu či môžeš vysadiť gopten, alebo nech ti da nejaky iny liek.

mia81
28. okt 2009

makawi musis ist za svojim inter. a poradit sa ,ktory liek by neuskodil miminu .Pokial viem prve tri mes. su najdolezitejsie potom babätko uz rastie a dozrievaju organy(plucka, atd. ,vytvara sa saci reflex.)Ja som v tehu uzivala dopegyt.Ked som rozmyslala o tehotenstve uzivala som concor 5 ale len polovicku.A prve tri mesiace tehu. potom som mala dopegyt.V pribalovom letaciku je dokonca pisane ,ze ho zena moze uzivat cele tehu.(ten concor5).Viac ti povie ,ale lekar.

makawi
28. okt 2009

sak som na internom bola ale ta lekarka ma vobec nepochopila.... o mesiac mam ist na ten tlakovy holten tak uvidim co mi povie, zatial mam ten gopten a tiez nieco splietala o tom dopegyte.....a je to ok pocas tehotenstva jest lieky? neuskodi to babatku???

dorota12
28. okt 2009

garonka dakujem 🙂 vcera som z toho bola dost na nervy a dnes som doma a chora a tak som mala 100 na 140, to ani nepoviem manzelovi, lebo ma zozerie...a to sedim fak na zadku za pc a nic nerobim a neklesa a uz som si dala aj atenobene....inak mia ja som brala niekedy aj concor a vcera mi doktro povedal, ze ani ten sa nesmie pocas tehotenstva..to je naozaj divne, kazdy ma iny nazor. ale ako tak sledujem tak ten dopegyt by mohol byt ok. mrknem aj na corvitol.

mia81
28. okt 2009

makawi ja som dopegyt uzivala pri vsetkych troch a su v uplnom poriadku, neboj.Ak mas sancu ist k inemu lekar. tak to urob .Ja som tiez zmenila doktora inter. len vdaka nemu som porodila predcasne a moj a zivot maleho vyseli na vlasku(ked som sa mu stazovala na bolesti hlavy ,aj aj un ho som mala vys. tlak 150/100 povedal ,ze predsa musim nieco vydrzat a nemam byt presmradena to bol pristup fuj).Ked sme chceli druhe babo zmenila som lekara.

dorota ja som tiez pocula len o dopegyte .No a vidis lekar mi dal aj concor ,ale len 1/2 rano.(vraj najlepsie skusenosti maju z dopegytom)

makawi
29. okt 2009

kocky celkom som to nepochopila ked jem teraz gopten a chcem byt tehotna mam automaticky prejst na dopegyt? alebo pockat az kym budem tehu a potom gopten vysadit? nemoze to uskodit babu? ked ten gopten sa nesmie jest v tehu a vsade sa pise ze prve mesiace su najdolezitejsie?
nemate niekto podobnu skusenost?

garonka
29. okt 2009

makawi skus sa opytať internistu či ti nepredpíše dopegyt, ten sa môže počas celeho tehotenstva gopten nie, ja som brala dopegyt v prvom trimestri a to je najdôležitejšie obdobie pre vývoj babenka, lebo môže sa stať že otehotnieš a gopten berieš stále tak ja by som na tvojom mieste nevahala a poprosila internistu aky ma nazor či môžeš dopegyt

makawi
29. okt 2009

garonka ja som sa jej pytala ale ona to nepochopila.....a ako si zacala brat ten dopegyt? pred tym si nebrala nic ci si to tiez dako menila?

garonka
29. okt 2009

makawi

nie nebrala som nič lebo ako som otehotnela mi tlak v 10tt vystupil na 160/100 a v nemocke mi namerali 170/90 😒 nasadili mi infuzie magnezium to len 2x mi davali ta nasadili dopegyt 2x1 a brala som i magne B6 ten beriem i teraz 3x1
prednosta v nemocke mi vravel, že som musela mať vysoky tlak ešte pred otehotnením len som o tom nevedela, a ja som bolesti hlavy ktore ma trapili pripisovala stresom a to bol ten tlak
no čo maš za doktorku ktora nepochopí ak chceš babätko aby zmenila lieky, lebo gopten sa v tehu nesmie

makawi
29. okt 2009

garonka no bola som tej doktorky internistky 2 x v zivote a proste ja neviem vsetko som jej vysvetlila ze mi obvodna predpisala gopten ze ho beriem uz vyse roka a som sa tam docitala ze sa nesmie v tehu...povedala som jej ze chem babo a ze nech mi to teda zmeni alebo co a ona nic...proste nechala mi ten gopten a povedala ze ak zistim ze som tehu tak az potom mi ho zmeni....ale mne sa to zda blbost lebo ak uz budem tehu a budem istu dobu brat ten gopten bojim sa aby to babu neuskodilo.......

garonka
29. okt 2009

no to je najhoršie ak otehotnieš a ani nemusíš hneď zistiť že si tehu, dopegyt je v tehu bezpečny urovnava hladinu krvi, pomáha sice ja som z toho lieku bola taka malatna, že som len vkuse spala 😀 a v nemocke spolubyvajuca v noci všetkych zobudila keď šla rodiť len ja som spala ako zarezana 😀

skus sa opytať gynekologičky čo ona nato, aky je jej nazor

makawi
29. okt 2009

garonka no vies ja som sa jej pytala a ona ze nech sa poradim s internistom hhahahahahaha
akoze su fakt mile tie moje lekarky.......ja som myslela ze nech mi daju ten dopegyt a budeme snazilkovat ......ale to sa zrejme nesmie asi je to len moj amatersky pohlad na vec........hmmmmmmmm asi s ten dopegyt nesmie jest ak som tehu hmmmmm

garonka
29. okt 2009

praveže dopegyt je v tehu bezpečny ten podavaju lekari tehuľkam ak maju vysoky tlak no na tvojom mieste by som menila lekara tak ako mia tu pisala, tu vyššie o tom píše 😉 vysoky tlak nieje sranda pre tehule a aj pre ľudí, babätko nedostava z placenty živiny ak sa tlak v tehu podceňuje 😒

makawi
5. nov 2009

ahoj garonka ja viem ze by som lekara mala zmenit musim sa k tomu dako dokopat ale najhorsie je to ze co ak budem coskoro tehu? k tejto som na termin cakala 2 mesiace ...... asi sa na to vykaslem gopten na 2 tyzdne vysadim a bude a ak zistim ze som tehu zacem jest ten dopegyt..... 😀 😝 aka som ja mudra ze heheh normlane polovicna lekarka heheh

mia81
5. nov 2009

makawi neprestavaj uzivat gopten .Zacni uzivat kysel. listovu .napisem ti do IP

makawi
5. nov 2009

mia si mila diiikyyy.....inak kyselinu uzivam poctivo a rozmyslam ze si kupim aj mamavit GS...

mia81
6. nov 2009

gopten sa nesmie uzivat ked chcete otehotniet musite prejst na dopegyt a magnezium.Gopten poskodzuje plod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre