Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

mimma
10. apr 2007

Jani, som si to poriadne prečítala, tak som to tam našla o tom holteri. Tak to je fajn, že také ničo existuje, lebo "syndróm bielych plášťov" je dosť rozšírený, tak dúfam, že to je v pohode.

maca793
14. apr 2007

pri dvojičkách som mala stašne vysoký tlak 150-100.
aj teraz pri druhom tehu som mala tlak zvýšený a brala som aj nejaké tabletky, ktoré mi predpísal doktor. názov si ani nepamätám, pretože som ich ani neužívala, keďže som si prečítala návod. v tehu sa smeli brať len pod lekárskym dohľadom. tak som ich radšej dala kamoške do roboty pre pacientov.

emjee
16. aug 2007

hrozienko • 16. aug 2007 o 07:47
som 3t po porode a prekonala som tazku preeklampsiu, mam stale vysoky tlak , neviete poradit?

lucinkaaa • 38tt • 16. aug 2007 o 07:52
a nedali ti na to lieky?? Co ja viem, tak skus obmedzit sol v strave, stravovat sa zdravo, inak neviem poradit. ☹

bleskovka • 1d • 16. aug 2007 o 11:41
hrozienko, musis ist k svojmu gynekologovi a ten ta moze poslat k internistovi, nech ti da nejaku liecbu (tabletky, ktore mozes brat aj pri kojeni) -samozrejme, ak je ten tlak naozaj vysoky

micha7
20. aug 2007

Ahoj, ja som tiez mala tazku preeklampsiu... trosku to potrva,pokial sa ti tlak da do poriadku,sice mne sa dal uz druhy tyzden od cisarskeho,ale zase bielkovinu v moci som mala stale na dva a jeden krizik asi 7 mesiacov... Preeklampsia je velka zmena v organizme u niekoho trva aj ten rok pokial sa daju vsetky funkcie postupne do poriadku.Je to normalne,len treba chodit na kontroly k lekarovi.

tamia
21. aug 2007

titkovamiriam,

spodný tlak nad 140? nie je to nejak moc? Ja som mala max. 190/110 a to ma už brali na sálu na sekciu. rodila som v 26. tt.

Je tu niektorá, ktorá rodila v približnom tt?

susik77
21. aug 2007

Ahojte, ja som zacala mat hranicny az vysoky tlak po porode: 140/90-150/90, dost ma bolieva hlava. Pocas tehotenstva som mala vacsinou nizky, al. normalny. Mate tiez niekto pod. skusenost? Mne zatial hovorili, ze to mam sledovat a keby bol vyssi, daju mi lieky

miriamka
29. sep 2007

Ahojte baby,
vzdy som mala normalny tlak...teraz ako som bola v nemocnic bol vzdy tak 130/85...doky mi odporucil uzivat denne jednu tabletu Anopyrinu.Mate niektora s tym skusenosti?
A ako vysoky tlak mozem porazit?

miriamka
29. sep 2007

Preklep...pozerala som do lekarskej spravy,mala som 132/75

certica
29. sep 2007

miriamka, ved to si este v pohode 😉 ja by som musela anopyrin potom uzivat dennodenne tehu, netehu 😀

miriamka
30. sep 2007

Certica...takze myslis ze tlak 132/75 je normalny?Aj to neviem ci som ho taky nemala len z tej nemocnice,lebo ked si teraz doma meriam tak mam tak 115/62 a stale sa mi hlava toci

deina
30. sep 2007

Aky tlak je vysoky a aky je nizky? Poznate tie hodnoty?

maruschka
30. sep 2007

miriamka,to je normálny tlak.A u doktora alebo v nemocke samozrejme vyskočí.To sú také malé obavy,či všetko dobre dopadne a tak,takže z toho ti vyskočil.Inak ja som mala pred pôrodom gestózu a vysoký tlak,okolo 175/na neviem už koľko,ale to bol masaker.Inak pri druhom som mala stále nízky tlak a asi hodinu po pôrode mi vyskočil na 165/103 tuším,presne si nepamätám,ale to bolo tiež z toho napätia pri pôrode,takže sme to ani nebrali nijako vážne,on potom klesol.Takže sa neboj,tlak máš úplne v pohode.Tlak ti začne stúpať ku koncu a ak veľa,tak pôjdeš ležať do nemocky na magnéziové inf.Ale neboj,správna strava všetko napraví 😉 🙂

miriamka
30. sep 2007

Maruschka...a co je to ta spravna strava?Ja sa snazim jest celozrnne vyrovky,vela ovocia,zeleniny...vela pijem,ale neviem co viac mozem robit.

deina
30. sep 2007

Teraz som si zmerala tlak a zda sa mi ten horny vysoky - 146/65. A vcera bol zase nizky, z coho to moze byt? U lekara mam vzdy dobry tlak, peknych 120/80.

miriamka
30. sep 2007

Deina...ja sa v tom tiez nevyznam 😠 Nejako neviem co je a nie je dobre,ale dnes budem studovat ako to mozem ovplyvnit stravou...potom napisem.

deina
30. sep 2007

Viem tolko, ze pri vysokom tlaku sa nema vela solit - len to by potom komu chutilo? 😅

miriamka
30. sep 2007

No ja nastastie skoro nesolim,takze aspon toto viem,ze by malo byt ok.Ale uz to vidim,zajtra pojdem na kontrolu a tlak bude hore 😠

deina
30. sep 2007

Ale mozno ti u lekara vyskoci iba preto, ze sa obavas, tak ako pise Maruschka.

miriamka
30. sep 2007

No lenze dokyho nezaujima ze to je od strachu ☹

julova
30. sep 2007

aj mna teraz moja gy Dr. sleduke kvoli zvysenemu tlaku...doteral som mala pekne od 110-12/60-80...posledne dve poradne som mala 130/90 a 140/90...mam tiez doma digitalny tlakomer a zatial je to v pohode...Dr. povedala, ze si mam tlak denne sledovat a keby sa mi doma nieco nezdalo mam hned prist a da ma do nemocky na sledovanie....ale moc som mala OK, ziadne bielkoviny...tak dufam, ze to ustaneme bez nemocky - teda ze nemocka bude az pri porode 😀...co sa tyka tlaku Deini, tak ten 120/80 je "ukazkovy"/normalny...spodny 90 je uz hranicny a nad 90 je uz vysoky...a to je na tom horsie ako pri nizkom tlaku, ze tam moc nejake priznay necitis, da sa viacmenej sledovat len dennym meranim 😖...snazim sa tiez menej solit, resp. odkedy moj muzik raz varil polievku a presolil, tak soli opatrne, tak ze si radsej prisolime 😀...a tomu sa vyhybam 😉...a co sa tyka digi tlakomerov, niektora tu spominala, ze tie hodnoty su nizsie ako v poradni na ortutovych...moze to tak byt...ta Dr. nehovorila blbost...ale zalezi o aky tlakmer ide..ale aj pri kupe by mal predajca upozornit, ze mozu byt odchylky v hodnotach oproti ortutovemu 😉..ja ked mam v poradni tak 120/80 tak doma na digi (na zapastie) mavam tak 108/65...takze to pripocitanie 10-15 celkom sedi 😉...aj ked popravde, co mi Dr. naposledy povedala o nemocke na pozorovanie, tak uz pred kazdym meranim tlaku citim napatie 😖....no a nerozculovat sa v praci? nemozne! 😠 😀 😀..tak klop klop klop..hadam to bude u nas dobre a Terezka sa ma v brusku dobre 😔 ...drzte sa aj vy ostatne 😉

deina
30. sep 2007

Su tie digitalne tlakomery vobec spolahlive? Take tie na zapastie. Lebo u doktora mam vzdy perfektny tlak, len doma mi obcas bud klesne, ako vcera (ale to mi aj bolo blbo, takze fakt mohol byt nizky) alebo vyskoci ako dnes.

Terezka sa ma urcite dobre, neboj. 🙂 Aj ty budes vporiadku.

julova
30. sep 2007

Deini no neviem..ale sestricka aj Dr. mne v poradni povedali, ze tie digi meraju mensie hodnoty ako tie ortutove...a dokonca vraveli, ze podla nejakej EURO smernice sa maju u lekarov v ordinaciach v buducnosti tie ortutove uuuuplne zrusit 🙄 😕

a veru...veriiime 😉

maruschka
30. sep 2007

miriamka,vyhýbaj sa soleniu,vegete,ostrým koreninám,sáčkové polievky podľa možnosti nie a ani nejaké časté reštauračné stravovanie.Všade tam je veľa soli a iných vecičiek,ktoré by ti mohli začať zvyšovať krvný tlak.Pravidelne papaj Magne B6 alebo obyčajné magnézium šumivé.To tiež pomáha a dosť.takže toto sú moje rady ohľadom krvného tlaku.Jaj,a taktiež káva,pri vyššom tlaku nie.Ale tiež nie je dobré mať moc nízky tlak,tak to je tiež zlé.Taká zlatá stredná cestička.Podstatné je veľa nepribrať-30 kg sú už extrémy a tiež dosť zvyšujú tlak aj cholesterol.Takže veľa zeleniny,ovocia,celozrnné výrobky,mliečne výrobky atď.Viem,že to je ťažké,občasné prehrešky sú úúúplne normálne,ja som mala strašnú chuť na zmrzlinu a banánové jogurty,to sa rátalo na desiatky kilov,čo som toho pojedla,ale soľ som dosť obmedzovala.To je základ 🙂

deina
30. sep 2007

Ze mensie a ten moj nameral 146/65 dnes! 😕 To su ortutove, tie klasicke?

A co zvyseny pulz, ten moze byt skodlivy?

maruschka
30. sep 2007

baby mne doktorka na kardio povedala,že tlakomery nie všetky sú kvalitné.Že podľa niektorých by sme sa nemali až tak smerodajne riadiť,lebo udávajú nepresné hodnoty.Najpresnejšie sú tuším Omron.Naši si ho kúpili,musím pozrieť značku.Takže sa netreba plašiť,ak vám tlakomer nameria vyšší tlak.

julova
30. sep 2007

ja mam sice CITIZEN, co je aj pri hodinkach dobra znacka, ale ako velmi je "spolahlivy a presny" netusim...ale myslim, ze si musim pripocitat tak +10...neviem....a ten pulz, to tiez netusim..tiez by ma to zaujimalo 😕

maruschka
30. sep 2007

deina, nebola si nejaká vyplašená alebo rozrušená,keď ti nameral taký tlak?Ortuťové sú najpresnejšie-lekárske.Zvýšený pulz je normálny,lebo to srdce pumpuje krv pre dve telá,a teda objem krvi v krvnom obehu je zväčšený,kôli tomu sa neznepokojuj.A taktiež nie je dobré,merať si tlak 10x denne,podľa možnosti tomu nevenuj takú pozornosť,lebo to je psychika,čím častejšie si budeš merať tlak,tým ho budeš mať vyšší..Ja som si merala iba na poradni,máme doma tlakomer,ale načo by som sa znepokojovala,stačilo mať na poradni také malé nervičky,či je všetko oki..

deina
30. sep 2007

Nebolo, to som si sama merala teraz rano, len tak, lebo vcera bol nizky. Ked to spriemerujem, vcera a dnes, tak je to akurat. 😅 Na poradni sa akosi neznerzovnujem, kedze som s tlakom nikdy problemy nemala, tam ho mam vzdy ukazkovy. Len tu doma mi obcas klesne, malokedy stupne. Asi sem tam moze byt daky vykyv, no nie? Ani si ho nezvyknem casto merat, len obcas, ked sa citim trochu blbo, tak skontrolujem tlak, ci je ok a to je vsetko.

maruschka
30. sep 2007

neboj,ak nemávaš problémy s tlakom,tak je to v pohode. 🙂 😵

miriamka
30. sep 2007

No tak uvidime aky budem mat zajtra u dokyho.
Dnes mam asi opat nizsi,lebo sa mi hlava toci a len by som lezala a spala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre