Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

tinuskaha
14. dec 2009

ano aj tam,ked ma nieco zaujme napisem 🙂

brisilda
15. dec 2009

ahojte kocky ja mam tlak 130/ 80 zatial to neni az tak vela no doktor sa netvaril prilis nadsene 😢 prosim poradte mi ako mat tlak pod kontrolov v tehotenstve zatial mi bol poradeny iba magnezium nechcem to zanedbat a radsej sa tomu vyhnut cim skor.Inak cele dni prelezim som leniva unavena nic sa mi nechce 😒 cize v namahani to nebude

garonka
15. dec 2009

brisilda to čo maš za doktora? veď maš normalny tlak ine by bolo keby si mala 140/90 to je už zvyšeny lebo spodny sa viac berie do uvahy. Ja mam od začiatku tehu tlak 120/80 alebo 130/80 beriem magne B6, papam banany, mandle, skratka potraviny, ktore obsahuju horčík, a pijem i vodu Magnezia.
Takisto žiadne stresy len kľud hoci u mňa doma sa vyskytne aj poriadna hadka 😅

brisilda
15. dec 2009

dik za info no mne sa tlak od zaciatku tehotenstva dvyha 😒 sice pomaly ale dvyha a co sa tyka hadok tak s tym mam skusenosti 😀 mam doma neposlusneho 6 rocneho syna ktoremu treba vsetko 100 krat hovorit az kym nezacnem kricat 😒 co sa tyka orechov tak tie ja nemozem dala som si minule orechovu buchtu a vyhadzala som sa 😒 vsetko ma zacalo svrbiet ☹ a banany na moju zapchu radsej vynechavam 😀 no magnezium doma mam tak skusim ten zajtra idem na premeranie tlaku tak som zvedava inak dik za radu 😉

zuzkalenka
15. dec 2009

ahoj brisilda ja som tiež v tehotenstve mala vysoký tlak ale už v poslednom mesiaci, mne lekár poradil pomalé prechádzky na cerstvom vzduchu teraz je síce zima ale skús to nemusia byť dlhé uvidíš pomáha to vyvetráš si hlavu a aj sa upokojíš 😵

matulienka.d
17. dec 2009

Ahojte,
nuž tak ja sa pridávam k Vám. Od 3.mesiaca som na PN, mala som tlak 160/100 - takže hneď som musela do nemocnice k internistke a odvtedy chodím stále po nemocniciach na kontroly, lebo vysoký tlak je dosť nebezpečný v tehotenstve. Dovtedy som nemala žiadne problémy....Až teraz. Užívam magnesium, dopegyt a teraz najnovšie aj Isoptin, lebo sa mi začína zvyšovať pulz srdca...Takže fakt super, normálny drogista zo mňa. Ale tak čo narobím, najdôležitejšie je zdravie bábätka a to fakt netreba podceňovať.

brisilda
17. dec 2009

zuzka mna take prechadzky unavuju ☹ dnes som bola s malym von hodinku a ked sme sa vratili musela som si lahnut a prespala som 3 hodinky 😀
matulinka dufam, ze sa ti tlak da cim skor do poriadku lebo je inak vazne vysoky moj doktor by asi s koze vyskocil kebyze mi taky nameraju lebo uz teraz sa mu to nepacilo a to je v porovnani s tebou nic . kocky inak davala som si magnesium 250 mg a dnesny tlak 130/70 a to bolo merane tesne po tom ako som vybehla na 3 poschodie 😀 cize magnesium preventivne nadalej budem uzivat

matulienka.d
21. dec 2009

brisilda....
Nuž tlak sa mi teraz trošku zlepšil, už je tak tých 140/85-90.....Takže uvidíme ako to pôjde s rastúcim bruškom....Inak magnesium je veľmi dobré a fakt pomáha nielen na urovnanie tlaku, ale aj na iné ťažkosti, takže ho len pekne užívaj ďalej.... 🙂

mia81
21. dec 2009

matulienka drzkaj sa budem drzat palce aby si to dotiahla co najdlhsie(tehu) a drobcek sa narodil v termine

garonka
21. dec 2009

baby ja som mala na poradni minuly týždeň 140/80 a sestrička kukala na mňa ako na blazna, hlavne, že som sa predtym zohynala lebo vahu šupla kdesi pod skrinku a som sa zadychčala a nedala si povedať aby trocha počkala hlavne, že v čakarni boli len dve tehule 😕

pink_lady
22. dec 2009

Garonka tlak i trosku zvyseny sa u tehul neberie na lahku vahu
Matulienka drz sa hlavne vela oddychuj, nech to dobojujes aspon do toho 37-38

matulienka.d
22. dec 2009

Ďakujem baby veľmi pekne.....Nuž dnes som bola na poradni, robila mi UZV - všetko je v poriadku, naša bábika je až príliš aktívna a strašne sa predvádza, keď ju doktorka merala....Vážime 1400 g a bude to dievčatko...Takžeeeee supeeeeeeer. No a tlak? Neuveriteľné, ale dnes som mala 135/80....Joj, keby to tak vydržalo dokonca. Aj doktorka bola prekvapená. Tak uvidíme.
Držkajte sa aj vy a hlavne prežite krááááásne vianočné sviatky. 🙂

garonka
23. dec 2009

pink tlak 140/80 je uplne v pohodee 😵 spodny je dôležitejší viac 🙂
ja som už mala i 160/100 ale to som ležala v nemocke 😒

mia81
23. dec 2009

garonka stastne a vesele vianoce a setri sa .Mas pred sebou dolezite tyzd. ,budem drzat palce nech to dotiahnes minim. do 37tt.

adika27
23. dec 2009

Ahojte,
tiez som mala problem s vysokym krvnym tlakom. Doktor ma vyslal do nemocnice 11.12. rano a maly sa narodil vecer cisarskym rezom. Tlak mi totiz vystupil vysoko a maly bol otoceny panvou dole. Narodil sa dva tyzdne skor.
Ale uz sme doma a sme v poriadku.
Drzim Vam vsetkym palce.

mia81
24. dec 2009

adika gratulujem k malemu a stastne a vesele vianoce.Mne sa maly (najstarsi ma 6 r. )narod. 15.12. bol sice skor narod. ,ale bol to krasny vianocny darcek a 24.12. teda na stedry den som ho mohla aspon na chvilku popestovat v naruci.

lelask
27. dec 2009

Ahojte prosim vas ma niektora problemy s kolisajucim tlakom (vyssi srdcovy) teraz pocas kojenia???
dakujem

mia81
28. dec 2009

ahoj lelask v tomto ti neporadim ,mne sa tlak upravil v sestonedeli .Aj ked lieky od tlaku beriem do teraz (aj pocas kojenia) aspon udrziavaciu davku.mala by si ist k internistovi nech ta pozrie.

lelask
28. dec 2009

Dakujem mia81 a ake lieky beries? Kojila si pocas liecby 😲 ?Lebo vraj to ide do mlieka.Ved prave ,ze vysetrenia mam (ocne,oblicky aj kardio) a nic nenasli,co by suviselo.Myslela som,ze to moze byt kvoli plnym prsnikom,(zda sa mi ,ze mi stupne tak ku veceru pred kojenim)Doktorov som sa nato pytala ale nikto sa k tomu nejak nevyjadril .Liecila si sa na tlak pred tehu?Mozem sa opytat aky si mala tlak?
Dakujem

mia81
28. dec 2009

ahoj lelask mam 3 chlapcov a pri kazdom som mala problemy s tlakom 2xpreeklampsia a predcasny porod v 33tt,,a raz len vysoky tlak hodnoty max.140/100 syna som donosila.Najhorsie to bolo pri prvom synovi (tlak 160/100 neklesal tak sa rozhodli pre cisar. po cisar. 200/120 nastastie do rana sa ako tak stabilizoval),pri tretom ked zacala bolest hlavy a zacali opuchat nohy(a tlak 150/100 a aj vyssi 170/100 uz na prijme v nemoc. skonstatovali ,ze to bude cisar. ) vedela som ,ze to zas bude predcasny porod .

Nikdy som nemala problemy s tlakom zacalo to az tehotenstvami a liek uzivam az doteraz aj ked len minimalnu davku .

A aj pri kojeni som uzivala dopegyt a magne B6(2syn) pri 3 som odstriekavala a neskor aj kojila (ale to uz je ina kapitola)

lelask
29. dec 2009

Ahoj mia81. Ja som mala najvyssi 155/95. Tiez som rodila cisarskym,nastastie len tyzden pred terminom.Aj problemy s tlakom my zacali len tyzden pred cisarom.Trosku ma potesilo,ze napriek vysokemu tlaku mas tri deticky.Moja mama ma totiz odhovara od druheho babatka,vraj kvoli tlaku to nemam riskovat.
Mne kardiologicka povedala ,ze dopegyt mi da len na vlastnu zodpovednost,ze je to na mne.(teda ak sa budem musiet liecit).Tiez by sa mohol na tuto stranku zatulat nejaky kardiolog 😉 .
Je super ,ze ti to vsetko dobre dopadlo.V 33 tt to museli byt este take male mrvinky 🙂.
Teraz uz mas tlak normalny ?

lelask
29. dec 2009

zuzkalenka -vidim ,ze si mala podobny problem s tlakom v poslednom mesiaci tehu.Teraz uz mas tlak v poriadku??
dakujem

mia81
29. dec 2009

aho lelask pri druhom synovi som bola sledovana cele tehu internistom (vymenila som prveho dr.inter. pretoze len vdaka nemu som porod. v 33tt ).Dost dlho som rozmyslala ci mat druhe babo ,ale zvitazila tuzba a lekari Iba povedali ,ze minimalne rok nesmiem otehot. ,ale potom sa mozme pokusat o babo.

Ja som mala problemy s tlakom pri prvom synovi od 5 mes. ,pri 2 synovi to bolo v pohode a aj preto sme sa rozhodli mat dalsie babo ,chceli sme dievcatko no nakoniec to je chlapec. Ale keby sa stalo ,ze sa aj 2 narod. predcasne asi by som nemala odvahu mat dalsie babo.

Vies mne sa tehotenstvami pokazil tlak a menzes .ale uz sa vsetko dostava do normalu.Na tlak uzivam liek minimalnu davku takze tlak mam 130/90 no a menzes ten zacina byt tiez pravidelny.

Ja si myslim ,ze je este pre teba skoro rozmyslat ci mat druhe babo alebo nie najprv si uzi malu a potom uvidis ako sa budes citit v buducnosti .A okrem toho ak si mala problemy tesne pred terminom a nie cele tehu tak by to nemalo byt take zle.Ale ak sa rozhodnes mat dalsie babo zajdi za internistom porad sa s nim a potom uvidis co dalej .Ak by si chcela nieco vediet kludne napis ak budem vediet tak ti rada napisem.

lelask
29. dec 2009

Dakujem mia81. Dalsie babo planujem tak o 2-3 roky,takze teraz skor tak zistujem co a ako lebo vdaka mojej mame som z toho vsetkeho cela vystrasena,plus este kvoli podozreniu na mikroembolizaciu som si musela 4mesiace pichat fraxiparin do brucha tak stale pocuvam nech o druhom ani neuvazujem.Tak zistujem co s cim suvisi atd.

Skusim sa potom poradit so zenskou a este s internistom -aj ked pred planovanou sekciou mi internista nepripadal nejaky odbornik,pohrabal sa mi v karte pozrel do hrdla a hajde.Ale asi to tak ma byt 😨

mia81
29. dec 2009

lelask tak to mame podobne skusenosti z lekarmi .Ja som tiez zistovala o preeklampsii , predcasnych porodoch( v mojom pripade cisarsky) a predcasne narod. detoch co sa len dalo ,boze a tych infor. bolo tak strasne malo.Internet som nemala v casopisoch bolo toho malo väcsinou bolo len tehu bez probl. a o klasickych porodoch.

nikush4
2. jan 2010

ahoj baby.. potrebujem poradit.. od zaciatku mavam vyssi tlak vzdy som mala od tych 140 ten vrchny a spodny bol vela krat nad 90.. tento tyzden som mala poslednu prehldaku u gynekologa a ten mi povedal ak budem mat taky vysoky tlak aby som sla radsej do nemocnice..uz tri dni mam ten dolny talk okolo 90 az 97 ako kedy..a horny.. sa pohybuje od 138 do tych 150.. tak neviem.. ci mam sa teraz vybrat na pohotovost? viem ze je to nebezepecne.. ale stale vaham...

mia81
2. jan 2010

ahoj ak budes mat tlak 140/95 a budes mat aj ine tazkosti radsej chod do nemoc. neoplati sa ti vahat .Vysoky tlak je velmi nebezpecny ako pre zenu tak i pre dieta

lelask
4. jan 2010

ahoj nikush4 - urcite chod do nemocnice ,ja som mala tlak 145/ 96 mozno trosku vyssi a isla som hned na cisarsky.Babatku uz nemusi byt dobre,takze rychlo na pasy!!!

pink_lady
5. jan 2010

sup do nemocky dufam ze uz si tam nikush

matulienka.d
5. jan 2010

Ahojte.
Chcem sa spýtať, či náhodou neviete, ako je to s pôrodom, keď sa liečite na vysoký tlak a vysoký tep srdca. Rodí sa automaticky sekciou alebo normálne?????? Malá je už dole hlavičkou od 29tt a doktorka poznamenala, že by tak mohla už ostať dokonca, no ale doteraz mi všetci hovorili, že pôjdem určite na cisársky, ale keď to doktorka povedala, tak som pochopila, že to budú zrejme skúšať normálnou cestou.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre