Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

lji
2. mar 2010

prepáčte mi velmi mi to je už trápne ale práve preto že chcem vedieť presne aby som neuskodila mimčátku sa stále pýtam ako tĺk. od lekara ste mali aj normalne recept ako na liek alebo odporucanie?lebo mne povedal aby som si dávala magnesium... (a teraz je na dovolenke tak ho nezastihnem) prepáčte ak som už otravná.... ☹

brisilda
2. mar 2010

lji chod normalne do lekarne a pytaj si magnezko 500mg to ti neuskodi a davku si daj podla prib. letacika podla mna ti jedna tabletka bude stacit no pokial mavas vysoky tlak aj doma tak 3x1 tabl. no neviem ci ti to znizi tlak 😒 to skor pomaha na krce znizenie tlaku je len ako ved. ucinok

lji
3. mar 2010

ďakujem velmi moc. tak napr. včera som mala 140/80, a ráno 125/85. radšej by som to znížila....

ešte raz veľmi dakujem za trpezlivosť so mnou 😅

opina
3. mar 2010

no vidim,za tie lieky ucinkuju na kazdu inac,takze to asi nebudem riesit a mozem byt rada,aspon si dobre pospim 😉
a Iji ak mozem pridat svoj nazor na magnezium,tak ja riesim vysoky tlak uz dva roky a z vlastnych skusenosti viem,ze magnezium neznizuje tlak,ale skor posobi proti stresu a tym padom sa ukludnis a preto sa ti trosku znizi tlak,ale to ti vyriesi len nachvilu,takze ak mas dlhodobo problem s tlakom,tak magnezium ti je na nic

brisilda
3. mar 2010

lji skus si zmerat tlak ked budes napriklad pol hodinku v klude lezat ak si nameras hranicne hodnoty sup k dokimu nech s tym nieco zacne robit ! lebo s vysokym tlakom neni sranda ☹ no magnezko mozes kupit 😉 ale ako som uz spominala nesom si ista ci ti zaberie na znizenie tlaku 😒 skor obmedz mastne vyprazane a slane jedenie a minimalizuj pohyb a stres

blondinka42
3. mar 2010

caute baby!ja som bola na internom a doktor mi povedal ze na znizenie tlaku je dobre upravit zivotospravu,menej solit,nejest vyprazane a nezdrave jedla,papat kyselinu listovu,ovocie,zeleninku...a hlavne nebyt v strese,staci ak sa pohadate s priatelom alebo manzelom uz vam moze stupnut tlak...no a to magnezium,ja beriem magne B6 premium rano a vecer jednu tabletku,to je 100 mg v jednej tablete,a sem tam si dam aj sumivy.neviem ci je to vela alebo malo ale mne sa tlak upravil za tyzden,takze mozem potvrdit ze magnezium skutocne upravuje tlak,podotykam upravuje do normalu.ak samozrejme nezabera tak to je uz horsie ale mne zabral.a co myslite je lepsi cisty magnezium alebo magne B6??????? 😲

brisilda
3. mar 2010

blondinka ja uzivam 500 mg 3x1tabl. no skor si myslim ze u mna zabral dopegyt

susika
3. mar 2010

ženýýýýýý-ja osm to v tom nadčení a strese aj tak dobre "vytiehla"🙂))134/70 😀 som sa smila, lebo ako som bola orzklepaná,t ak som myslela, že bude aj 170🙂)))))tak som sa z dokinou pobavila 😀 😀 hovorím si, ešte nemámv yhraté, ak všetko dobre pojde, ete mám pred sebou dlhúúúúúúúúúúúúúú cestu, tak držte palce🙂)))

blondinka42
3. mar 2010

brisilda to akoze 1 tableta obsahuje 500 mg cisteho horcika?si precitaj tu tabulku na obale,nebude to nahodou 50 mg horcika?

lji
3. mar 2010

no mne sa nejak znižuje. večer na klasickom 125/75, a na digitálnom ale zápäsťový (normálny mi vypovedal poslušnosť) 120/80.... a to som si dala len šumivú tabletku, večer normálne magnezium mi priatel kúpil a navyše sa snažím jesť iné jedlá. Myslím že tam aj to dosť zaberie. Teda uvidíme čo bude aj ďalej... ešte raz vám velmi dakujem. ved uvidim čo bude dalej a čo na to doktor...

brisilda
3. mar 2010

blondynka ale ja uzivam magnezium 500 mg ty uzivas asi nieco ine mne to predpisali este v nemocnici a davka 3x2 tabl. bola dvojnasobna ako sa odporuca na letaciku tak mi to moj doki znizil
lji ono niekedy staci malo a da sa to do poriadku 😉 drzim palce aby si okrem magnezia nemusela nic ine uzivat 😉

brisilda
3. mar 2010

inak to magnesko 500mg obsahuje 51 mg cisteho horcika v jednej tabletke 😉

ellin
31. mar 2010

Ahojte, chystam sa kupit tlakomer s ktorym mate dobre skusenosti ? Omron alebo Tensoval ??

blondinka42
2. apr 2010

ellin digitalne tlakomery nie su presne a vacsinou nameraju ovela vyssi tlak,mne vzdy namerali vysoky a dnes som vonku na prechadzke omdlela,ze vraj z velmi nizkeho tlaku....klasicky ortutovy mi nameral nizky a digitalny vysoky tak ja uz som ztoho blazon bo neviem preco som omdlela...

zuzanockamt
2. apr 2010

no tak ak digi meraju vyssi, to uz potom ani nezijem 😀 ... ja ked si meriam na digi, tak mam vzdy nizky ... cez vikend som mala 85/50 ... zvycajne mavam tak okolo 100/60 ... podla mna su aj digi spolahlive 😉

blondinka42
3. apr 2010

no neviem ci su spolahlive ale na internom mi merali tlak na obidvoch a rozdiely boli velmi velke

latvia
3. apr 2010

digitalne su ovela presnejsie nez ortutove, nehovoriac o tom ze ortutove sa mozu kedykolvek pokazit....aj na operaciach a v nemocniciach sa pouzivaju len digitalne 😉 omron je dobra znacka, ale kazdopadne by som odporucila kupit si s manzetou okolo paze a nie ten na zapastie!

blondinka42
3. apr 2010

latvia no neviem mne na internom povedala nieco ine ale kazdy ma iny nazor

latvia
4. apr 2010

no, ja sa mozem vyjadrit len co sa tyka operaciek a ARO, ortutovy pouzivame velmi zriedka, ak nieje v dosahu digitalny

latvia
4. apr 2010

este zo skusenosti s digi na operackach: pri niektorych operaciach sa musi vidiet presny tlak, ktory sa meria z arterie. a casto sa zhoduje z tlakom meranym na ramene digitalnym, takze si nemyslim ze su nepresne 😉

bubinko83
17. jún 2010

@susika ,chcem sa ta spytat ako sa džiš teraz s tlakom pri druhom tehu? Ja mam tlak sem-tam vyšši aj teraz a chceli by sme druhe babatko a už sa bojim.Pri prvom som mala preeklampsiu ale mala som len vysoky tlak .Robili mi v 35tt sekciu.

susika
18. jún 2010

@bubinko83 -ahoj. syndrom bieleho plašťa mam stale a asi už doživotne🙂,takže prvé meranie býva malinko vyšešie nad normál, ale nerobí sa z toho veda. ja to vlatne nemám potvrdené ani poriadne pri prvom tehu, lebo žiadne rpíznaky vysokého tlaku som nemala a ked mi dali na zníženie niečo , tak som odpadávala a namerali veeeelmi nízky.ja som nemala preklapsiu, ale oébavam sa toho, lebo čím viac človek vie, tým sa aj viac bojí.mavam taký normálny, od 130/60-135/80, po druhom meraní, ked sa ako ak aklimatizujme🙂)sledujme bruško, zatial stale rastie. pri prvom tehu som si to pred koncom nevšimla, ale ked som sa spätne pozrela, tak to bruško naozaj za poslendé 4 týždne vtedy nenarastlo nič.vahu pri mne je ťažko, lebo ledva priberám, ale citim to na iných partiiach ako na brušku🙂
ja som sa tiež bála druhého tehu, ale kedže malá je nadpremerne živá a miluje spoločnosť a rada sa hrá s deťmi, tak som to riskla.strach je tu stále, pred každou poradnou, doki sleduje každú maličkosť, už mu vravím aj totalne blbosti, čoho sa bojím, ale trpezlivo odpovedá...raz povie, že sa to nemusí zopakovať, raz zasa, že aby sme boli pripravení, ked osm mu pred pár týždnami povedala, že mi tvrdne brucho. beriem magnezium, aby netvrdlo, už asi 2 mesiace a dal mi niečo, vraj aby sa mi nedvihal tlak, len mi je potom nejako divne poslednú dobu.tak ti držím palce, aby si dostala odvahu, ved vidíš, ja som sa do toho dokopala skoro po 3 rokoch, ako sa hovorí, v hodine 12-.tej, ked už aj materská skončí, čo som mala strach.

susika
18. jún 2010

no, čo sa týka tých tlakomerov, mne doma digitalny nameria normálny tlak, škoda, že u mna je to nepresné z toho dovodu, že ked príde k lekarovi, k akémukolvek a nasadí mi tlakomer, tak bud sa tam po každom meraní zvyšuje alebo znižuje a je jedno, či je digitálny aleob ortuťový. na gyn. ale maju už roky digitalny s manžetou a ked ma premeraivali aj ortuťovým, ked sa mi narodila malá, leb o vraj mám vysoký tlak, tak bol rovnaký na oboch...no, vyšší bol, lebo soom prave prišla od malej z Jisky, tak som bola total rozklepaná vždy

bubinko83
18. jún 2010

@susika ,aj ja mam v ordinacii vždy vyšši tlak a presne ako pišeš tiež sa potom bojim každej kontroly a merania no hruuuuza.Ja ani neviem či som mala preeklampsiu ,lebo som mala len vysoky tlak a maly krasne rastol.Skor mam pocit že ten som mala už zo stresu.Aj minule ked som sa na ten moj stav pytala gynekologičky tak bola len ticho.Tak ja neviem.Netreba to však brat na lahku vahu to je jasne.Len ako sa poznam budem stresovat aj pri druhom 😒

susika
18. jún 2010

@bubinko83 -aj ja stresujem.s dokim sa vždy normálne porozpravam, ale mam vždy strach, čo urobí, keby ta hornota vyskočila. mám doma malé dieťa, hclapa, ktorý robí momo SR aj celý mesaic je preč, rodičov, čo sú daleko, tkaže s malou sama a svokru ako keby ani nemám, nevidela som ju už štvrť roka.so surodencami sa počítať nedá, maju malé deti alebo chodia do prace a sestra je dokonca tiež tehu, takže musím to nejako zvladnuť sama, len aby sa to nezopakovalo. mne sa porod rozbehol sam, s tým, ež som koli tomu, že babo nerastlo skončila v nemocnici, tu u nas som bola 4 dnia apotom asi 3 dni v MT a tam sa malá narodila. dostala som kontrakcie a ked som dokimu vravela, že mi vraveli, že to bude sekcia, odmerali tlak, aj vystresovaná som mala 135/60 alebo 130/60, už neviem a aj tak by sa vraj sekcia nestíhala, lebo už sa malá tlačila.problémy som žiadne nemala, len stres, že som bola v nemocke, bolo tam strašne teplo, bábätko v inkubatore hrozne maličké a ja 50 kilometrov od kohokolvek znameho. ešte aj auto sa nam kazilo, moj chlap sa za mnou snažil chodiť a bala som sa, aby ho niekde nenechalo. nato potom musel odisť robiť,tak som bola aj bez podpory..a ani mliečko sa nechcelo z toho stresu pustiť a sestrička ma tam jedna chodila deptať, že skončím na internom alebo na psychiatrii....
už nikdy viac. radšeej budem ležať a ani sa nepohnem.
ale ja som mala pri malje aj dosť skoro tvrdnutie bruška, čo som nevedela, že to je tvrdnutie a nič som nebrala, až neskor mi gyn.kazal brať magnezium, ale to som brala len šumivé a to bolo nejakých 100-200mg za den..teraz mám 500mg 2x denne a ked som začala tvrdnutie cítiť na začiatku viac, tak som si dala aj 3x.ono to bábu nezaškodí, a vraj to podporuje prekrvenie placenty...a vyživovanie

bubinko83
18. jún 2010

@susika ,no ja uživam lieky na tlak aj magnezium aj teraz ,ale aj napriek tomu mi tlak sem tam vyskoči.Neviem čo v tehotenstve ,ale pri prvom ma nedokazali nastavit na lieky tak sa bojim či to pri druhom dokažu.Aj mne niekedy tlak tak znižili že som nedochadzala chodit.A ked som im to povedala,že vraj to je nič len som neni na ten tlak zvyknuta.Moja dokina mi povedala že ja mam ten vyšši tlak asi normalny,ked nič necitim,ale lieky uživam preto aby mi v buducnosti nepoškodzoval organy a srdce.Ja magnezium vo vačšich davkach neznašam a prehana ma.Aj v nemocke mi celkom vysadili lebo som sedela nonstop na wc-ku 😀

bubinko83
18. jún 2010

@susika ,ale vraj sa to u druhorodičiek čo čakaju dieta s tym istym partnerom už neopakuje.Tak musime asi len dufat.Ale ak by som som si mala vytrpiet to čo sme si vytrpeli pri prvom radšej dieta nechcem.

susika
18. jún 2010

@bubinko83 -aj ja som to počula. a dokonca aj jedna mamina, čo mala preklampsiu a rodila cisárksym tuším v 26tt, tak tiež už má druhé, už malo v apríli 1.rok a v pohode ho donosila. neviem, či uplne do konca, ale už si nevytrpela to,č o predtým.
ja to tiež nechcem,a by sa to zopakovalo. strašné nervy. aj ked od začiatku ma ukludnovali, že malá bola len maličká, ale mala dobrý týžden a boal v super stave....no , ved aj teraz by jej nikto nepovedal, že je nedonosená, iba že je horzitánsky chudučká, ale to je asi aj dedične po tatovi..ona aj ked vela zje, aj tak nepriberie🙂
no, a ja som sa čudovala, prečo ma tak prehánalo, ked som si dasvala tie 3 magnezka denne🙂))a aj teraz nemám problém so zapchou🙂))
ja osm si lekárov obehla, ked sa malá narodila, ale vlastne mi to naordinovali, lebo soms a pýtala už doimov, som to v nemocke jednoducho nezvládla, robili EKG a kadečo , aj v nemocke, ale pre istotu aj u nas som si to dala a všetko bolo OK...po namahe som mala tlak na jednej ruke 130/60 na durhzejj 135/60, tep som mala len 65, čo sa mi zda dosť malo, lebo viem, že normálne u zdravého človeka je 72-74..ja osm tam dobehla po schodoch tesne pred ich obedom, ešte ma vzali a hned vyšetrovali.a doky povedal, že taká zadychaná a že super🙂))tak to som ani nemala ani kedy vnímať ten biely plášť, lebo sme sa rozpravali o bábätku a tak

susika
18. jún 2010

@bubinko83 -ale ja by soms a v tvojom prípade nebala..ked to dlhodobejšie berieš a si pod konrolou...a 34tt nie je až taký zlý..či je? ja osm vravela, že keby vydržím aspon do konca 36tt. to snad by už aj plucka mali byť vyvinuté....
mala ich mala už vyvynuté, ta dyhcnala od narodenia sama, mna napichali kortikoidmi, aby tie plucka dozreli, to boloa si aj naše štastie, že žiadna plucna ventilacia a tak.....
ty si mala na ten predčasný predpoklady?nič ti nevraveli? čo s tebou robili? či nahle to na teba prišlo?

bubinko83
19. jún 2010

@susika ,ako či som mala predpoklad na predčasny porod? 😕 Mala som vysoky tlak,asi 2 tt mi ho stahovali liekmi a infuziami či čo to bolo a ked mi nič nezaberalo tak sa rozhodli pre cisarsky zo spinalkou.Ale nikdy viac spinalku nechcem mam strašne spomienky z operacie všetko naživo fuuj 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre