Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

makawi
6. nov 2009

ahoj mia si mila ....dakujem .......ja som si to aj myslela ze sa to nesmie jest......idem si kupit tlakomer a asi zacnem jest ten dopegyt a to magnezium snad mi ho predpise lekarka aj ked este nie som tehu ☹ inak neviem co spravim .....ach jajjj preoc nemoze byt clovek zdravy? este raz DIKY MOC

makawi
10. nov 2009

miab a co hovoris na corvitol? inak na tom dopegyte je napisane ze sa neodporuca v prvom mesiaci tehu?

dorota12
15. nov 2009

ahojte, ja som bola v piatok u internistu, a ten mi nedal teraz žiadne lieky (inak pravidlene užívam atenobene, ale už od júla nie), vraj dopegyt nie je vhodný v prvom mesiaci, samozrejme pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. a vraj ani jeden liek na VT nemá špeci odporúčanie pre tlakárky ☹ ja mám pravidene 140/80 a to je vraj znesiteľné pre oboch v prvých 3v mesiacoch.

makawi
15. nov 2009

dorota fakt ti povedal ze ziadne lieky no to som v soky trocha.....ten dopegyt nie je vhodny to som sa docitala i ja, chystam sa na tlakovy holter ak uvidime ako to bude

mia81
16. nov 2009

ahojte tak ziadny liek nie je vhodny v tehu ale ak nie je ine vychodisko a musite nejaky uzivat tak vam vzdy dr. da dopegyt.Ja som tiez pocula vselico na dopegyt ,ale mali su zdravi nic im nechyba.

garonka
16. nov 2009

ja som užívala dopegyt v nemocke od 12tt do 15tt a tlak sa mi upravil, teraz ho neberiem lebo mam tlak 130/80 no som zvedava na ďalšej poradni či mi ho nasadi hneď. Su aj lieky ktoré su v tehu neškodne.

allinka79
16. nov 2009

a ked som na posl.poradni mala 140/70? zvyknem mat skor nizky tlak... pocas tehu mi takto este nevyskocil...

dovenka
16. nov 2009

ja mavam bezne 135 / 85 alebo 140 / 90 a este zevraj je to na hranici, ale v tehotenstve najma na konci este na hranici akceptovatelne

allinka79
16. nov 2009

tak super, dakujem. Snad to nepojde moc hore...

cheerlady
16. nov 2009

baby ja mavam doma vzdy nizky tlak,vela-krat sa mi toci hlava,tak sadnem a odmeriam,ale ked dojdem k dr.tak aj 130/90 a naposledy som mala 149/90 a to sa dr.az zhrozil 😲 lenze pri merani tlaku sa so mnou este rozpravali,odpovedala som na milion otazok,co by sa vobec nemalo.a potom mi dr.nechce verit,ze inokedy mavam nizky 😒

mia81
17. nov 2009

cheerlady 130/90 je dobry tlak. Ak by si mala bolesti hlavy odmeraj si tlak.A presne ako pises ked sa meria tlak mala by si byt v klude.

gabkapeto
27. nov 2009

Ahojte!Tiez by som rada prispela mojimi skusenostiami s vysokym tlakom.Zo zaciatku tehotenstva som mavala tlak 125/80,okolo 31ttsa mi zdvihol na 135/85,kde mi doktorka naznacila ze je vysoky a postrasila roznymi historkami o tehotenstve a vysokom tlaku.O tyzden nato som isla na kontrolu a tlak zo strachu a nervou vystupil do vysin,tak ma hned poslala do nemocnice,tam ma hopspitalizovali nasadili DOPEGYT 3x1,po 8 dnoch ma pustili domov.Dnes som bola na kontrole v nemocnici tlak 140/80 co je vraj v norme,hlavne aby sa mi ten spodny nezvisil na 90 a viac..takze teraz sa snazim nestresovat aby ma znova nehospitalizovali,pretoze ta nemocnica namna akosi naozaj zle vplyva.Este papame cesnak a magne B6 a priebezne 2,3x merame tlak aby sme sa trocha kontrolovali..

mia81
27. nov 2009

ahoj a uz mas babo alebo je este v brusku? ak si tehu vela oddychuj a nestresuj sa

gabkapeto
27. nov 2009

este len cakame,sme v 34 tt a stresovat sa snazime co najmanej,ale ked som u doktora nam to akosi nejde ☹

bokovka
1. dec 2009

kocky a corvitol sa moze pri planovani tehu? resp. ked chceme otehotniet?

gabkapeto
4. dec 2009

hmmm,to veru neviem,ja som predtym s tlakom problemy nemala,ale sestra uz dlhe roky berie lieky na tlak a hovorila ze ked budu chcet babo tak bude musiet prejst tiez na dopegyt....tak neviem,radsej si to zisti u lekara...mas to najistejsie 😉

adika27
4. dec 2009

ahojte babulky,
tiez mam skusenost s vysokym tlakom. doktor mi dokonca povedal, ze vraj kvoli tomu je babatko malicke a zaostava rastom o 2tyzdne. dal mi Dopegyt, Magnezium a este nieco na riedenie krvi. nikdy som problemy s tlakom nemala ☹

pink_lady
4. dec 2009

Bokovka, corvitol mozes v tehu 😉
Dopegyt su podla mojej skusenosti lentilky bez ucinku B-)

bokovka
6. dec 2009

gabkapeto sak doktorky som sa pytala ale ta moja internistka bola toho daka mimo vobec ma nepochopila......... a pink_lady na corvitole je napisane ze tiez moze mat vedlajsie ucinky...akoze fakt dobre ..... to mam riskovat? ja viem ze asi kade lieky nesu urite riziko ale nestacilo by proste to magnezko????

mia81
6. dec 2009

bokovka ja som sa 3 tyzd. dozadu pytala dr. a odpoved ked planujete tehu treba zacat uzivat dopegyt a magnezium.Dr. povedal ,ze najlepsie je neuzivat nic ,ale ked treba tak dopegyt.

bokovka
7. dec 2009

ok mia a ake magnezium? co som si naposledy kupila magne B6 tam je napisane ze sa neodporuca v tehu???
ach jaj a este aj spat s tlakovym holterom dnes musimmm pomooooc..... n oje mi toto treba? ☹ ta divna vec mi meria tlak kazdu pol hodinu a to 24 h vkuse to bude noc....

mia81
8. dec 2009

bokovka to prezijes(holtera) 😉 .A co sa tyka magne B6 ja som ho uzivala v kazdom tehu a mali su uplne v poriadku.Ale niekto uziva aj magnesii lactici (magnezium).drzkaj sa

pink_lady
8. dec 2009

mia ty planujes tehu? 😉
bokovka mne lekar v nemockepovedal ze firmy sa tym chrania ked to napisu na letak ale ze oni di savaju dobry pozor co ti daju uzivat 😉

mia81
8. dec 2009

pink_lady nie, ja uz nemôzem mat dalsie babo aj ked tuzba po dievcatku je strasne velka .Ale magne uzivam aj teraz je na unavu ,vycerpanost,stres atd...

bokovka
8. dec 2009

tak holter je konecne dole to je teda ulava a normalne mam svalovicu na ruke ☹ pink_lady ako to myslis? ze sa tym firmy chrania? ked je tam raz napisane ze sa to neodporuca v tehu teda aspon nie prvych par tyzdnov tak ja sa to bojim jest

mia81
8. dec 2009

bokovka mne magne B6 odporucili v lekarni a ako som ti uz pisala mali su v uplnom poriadku.Uzivala som ho pri 2-3 synovi od zaciatku tehu a plus na to aj kyselinu listovu.Pytala som sa aj dr. ci ich mozem uzivat od zaciatku a povedal ,ze ano.Ale ak chces mat istotu spytaj sa radsej svojho dr..A co holter ako dopadol ?

bokovka
10. dec 2009

mia a jedla si ten dopegyt hned ako si zistila ze si tehu?kys. list jem i teraz aj ja.....aj mne povedala dr. ze ten dopegyt sa dava v tehotenstve ale na letaku je napisane ze sa neodporuca v prvych tyzdnoch tehu tak sa trocha bojim ...holter dopadol ok tlak s liekmi bol vzorovy.....ale potvrdilo sa moje ocakavanie v cakarni mi nameral 172/100 tak aspon dr. videla ze ked sa bojim tak fakt mam tlak vyssi

bokovka
14. dec 2009

halo loooooooo

tinuskaha
14. dec 2009

ahojte ja uz k vam nepatrim len chcem napisat skusenost.Ja som mala problemy s tlakom aj pred tehotenstvom.po 4 mesiaci isiel dost rychlo hore.v 26tt som uz lezala v nemocnici tlak sa nepodarilo znizit.musela som rodit sekciou.narodil sa mi chlapcek s vahou 700g.dopegyt mi vobec nezaberal brala som ho ako cukriky a nic.mesiac po porode som mala tlak 220/190.
nechcem vas strasit nemusi sa to stat.ja mam vo vsetkom smolu 🙂 ale teraz sa tesiiiim z krasneho synceka.chodime sice stale po nejakych vysetreniach ale zatial je vsetko ok.

drzim vsetkym palce

mia81
14. dec 2009

ahojte
bokovka ,ano dopegyt a kyselinu listovu som uzivala od zaciatku tehu a v 3mes. som zacala uzivat aj magneB6.

tinuskaha tak to si mala riadne vysoky tlak a este k tomu po porode (ja som mala pri prvom synovi 200/120 po porode ,ale nastastie potom klesol aj ked dr. som poriadne vystrasila).Maly je zlatucky .ty chodis aj na stranku extremny nedonosenci vsak ,?dobre si pamätam ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre