Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

cucuska
18. jún 2007

ja som mala do 6tt tak veľa bieložltého výtoku. Potom sa to ustálilo. Síce sme v 7tt začali špiniť ale to sposobil hematóm a teraz mám zas žltobiely ale už pomenej len keď sa postavím z postele a tak. Ale pokila nemá nejakú divnú farbu, zápach a nie je hrudkovitý je to všetko o.k.

marcelana
18. jún 2007

Ahojky...taky jsem trpěla v I.trimestru výtoky,Dr.říkal,že to nic není,že si mám udělat výplach pochvy,tak jsem si koupila Rosalgin ale nakonec jsem si jej neudělala,někde jsem četla,že výplachy v těhotenství se nemají provádět...V kolikátém tt jsi?

quetinka82
autor
18. jún 2007

ja som v 27tt. V podstate mam vytok uz asi mesiac, ale zatial nemam ziadne ine prejavy - ziadne palenie, svrbenie, ci zapach. Ide len o to, ze pri pohlavnom styku je to trosku neprijemne - i ked nie je az taky silny, ale predsa.
Rosalgin som pouzivala, ale len obcasne.
V podstate pocas dna mam len velmi slaby vytok, skor mi to prekaza pri pohl. styku.
Je aj nejaky iny pripravok, ktory je menej agresivny ako Rosalgin?

marcelana
18. jún 2007

To nevím,já se ptala v lékárně a dali mi Rosalgin.
A co ti říkal Dr. na výtoky?Myslím ale že nemusíš mít obavy,v těhotenství je to přesně tak, jak popisuješ.
Holky mějte se moc hezky,musím končit,papa 🙂

janana
18. jún 2007

quetinka82 - taky si myslím, že tak jak to popisuješ, tak je vše ok. Já jsem ve 26tt a mám to stejně. Doktorka mi říkala, že pokud mě to nesvědí, tak je to normální. Ale říkala že žádný výplachy.

adulik_
18. jún 2007

Ahojte dievcata, ja som v 22 tt a tiez mam stale vytoky, ster bol negativny a lekar mi povedal ze je to v tehotenstve normalne, ze posva je opuchnuta napr. pri nadche a vytoku je potom viac, pokial vytok nezapacha a nesvrbi je vsetko ok. ale ak mas pochybnosti daj si urobit ster z posvy a budes kludnejsia.

quetinka82
autor
18. jún 2007

stery mi robili a zistili, ze mam premnozenu nejaku bakteriu, ale doktor povedal, ze ak nemam nejake problemy ako svrbenie a zapach, tak je to OK.
Lenze co som sa docitala, tak vraj pri porode moze dietatko dostat infekciu do ociek kvoli vytokom.

anney
18. jún 2007

Ahoj,
já trpím na výtoky neustále i mimo těhu.Celé těhotenství jej mám, ale je to těhu výtok.Je to naprosto normální.Nesmí zapáchat a měnit konzistenci.Já tedy mám jedinou radu.Nezmizí ti, ale určitě se zlepší.Každý den spapakám jeden bílý jogurt.Nejlépe po ránu.Obsahuje lactobycily, které se živí kvasinkami.Ty způsobují ty výtoky.Nosím neustále intimky.Musíš to vydržet a pokud ti dr. nedá nějaké léky, tak bych ho sama nezkoušela léčit.Ahoj a neboj po porodu to zmizí... 😀

quetinka82
autor
18. jún 2007

anney, snad zmiznu, lebo je to desne. Jogurty papame 🙂 Len ma to dost stve, lebo stale musim mat intimku a hlavne sa obavam toho, aby to neprepuklo do nejakej mykozy.

anney
18. jún 2007

Mykozu, ti musí ohlídat tvůj dr.Ty mu to řekni, není nic jednoduššího, než nabrat kultivaci.Opravdu je to v těhu uplně normální.Jak v těle všechno vláční a připravuje se na porod, tak vlastně i ten výtok to provází.Mě dr. říkal, že je to opravdu v pořádku.Píše se to v každé knize o těhu.Nesmí tě to svědět, pálit, zapáchat.At tě dr. zkontroluje, budeš určitě klidnější. 😀 🙂

pucik
18. jún 2007

ahojky, tak já mám výtok v těhu celou dobu od začátku, dost to obětěžuje, ale doktorka mi říkala, že je to neormální,jde o hormonální změny a změnu poševního prostředí. Posledně jsem jí říkala aby se mi na to mrkla, radšik, tak mi dalal nějaké zaváděcí tobolky, takové průsvitné, po dobu , co jsem to brala to bylo o. k., ale po dobrání je to to samé, nijak to nepálí nebo nesvědí, jen je to nepříjemné, každý den pokud možno ráno a večer se myji takovým tím intimním mýdlem Lactacyd nebo tak nějak a to trochu pomáhá. Jinak v posledním trimenstru se dělá stěr a říkala, že se dávají nějaké globulky na zavádění, aby to bylo še připravené na průchod broučka, Tak hodně štěstí všem a pokud možno bez problémových výtoků 😉 😉

quetinka82
autor
18. jún 2007

no, ja dufam, ze to bude vsetko v poho. Takze aj v tretom trimestri sa robia stery?
Tiez pouzivam intimnu myciu penu - ale nemozem povedat, ze by to nejako ovplyvnilo.

bramburka
18. jún 2007

Já mám od začátku a teď je to i horší, Dr. povídal, že je to úplně OK, že dokonce bude větší!

vivian
18. jún 2007

Výtok v těhotenství je normální - za určitých okolností 😉
V těhotenství dochází k vyššímu prokrvování pánevní oblasti a důsledkem toho je i hojnější sekrece z pochvy, ale není to žádný patologický výtok, pochva se prostě jenom víc zvlhčuje 🙂 Je potřeba si všímat, jak ten výtok vypadá (stačí občas mrknout na kalhotky 😉) Normální sekret je bezbarvý, případně lehounce zbarvený do běla či do žluta, nepáchne a nedoprovází ho žádné obtíže. Pokud se vám zdá, že ten sekret nějak divně zapáchá, podezřele vypadá, a máte nějaké další nepříjemné pocity (svědění, pálení, bolest při styku apod.), tak hned na gynekologii a nechat udělat stěr a kultivaci, může to být zánět, který může nepříjemně zkomplikovat těhotenství, případně pak i porod.

vivian
18. jún 2007

A pokud jde o výplachy pochvy, tak ty rozhodně NEDOPORUČUJU! Jedině pokud vám je naordinuje lékař v rámci léčby. Jinak se pochva zásadně nevyplachuje! Pochva je za normálních okolností obydlená bakteriemi, které tam zajišťují zdravou rovnováhu mikroorganismů. Pokud ty dobré bakterie vypláchnete, pomnoží se vám tam patogenní mikroorganismy, třeba kvasinky, a na problémy je zaděláno. Zdravou pochvu není potřeba vyplachovat, ta se o svoji čistotu stará sama 😉

emjee
27. jún 2007

sirilien • 27. jún 2007 o 15:38
Holky prosím poraďte, jak jste poznali těhu výtok a kdy vám začal.
Děkuji za odpovědi

dulinek • 27. jún 2007 o 15:50
ahoj sirilien, o těhotenském výtoku jsem bohužel jen četla a myslím, že tohle téma patří spiše do těhulek a ne do snažilek.
Jediná moje rada je, aby si se obratila na svoji Dr.
Hodně štestí. pa

petruci6 • snž • 27. jún 2007 o 18:31
ja som mala tehu vytok,kt bol zlty a bol kazdy den,takze som musela mat intimku,zac to priblizne v dobe,ked som cakala mrchu 😉

verculka • 2d • 27. jún 2007 o 18:34
Sirilien, já měla výtoky celé těhotenství. Měla jsem jemně nažloutlé a někdy průhledné.

pucik
27. jún 2007

ahojky, já mám výtok od začátku těhu a doktroka mi řekla, že je to normální, změny v pochvě, hormony a tak, pokud to třeba pálí nebo svědí, tak bych šla na vyšetření, já měla jen jednou za tu dobu čípky takový nějaký průhledný, jinak sice to otravuje, ale co se dá dělat, holt je to jinej stav a musíme to vydržet 🙂

gapa
27. jún 2007

Ahojte! Problém s výtokmi mám stále aj mimo tehotenstva aj počas neho. Robili mi stery, no nezistili nič patogénne. Výtok bezfarebný, biely, žltobiely v tehotenstve je normálny. Jesť každodenne probio jogurty a obmedziť-vylúčiť sladkosti je pri týchto problémoch veľmi rozumné (aj ked určite nie nevyhnutné) kvôli prevencii. Treba ale ozaj sledovať zápach, farbu, zmeny konzistencie a množstva. Je to určite len výnimočné, no pri nadmernej námahe veľké množstvo hustého hlienu, prípadne s trochou krvi môže znamenať že došlo k vyplaveniu zátky maternice. Táto zátka-hustý hlien uzatvára vchod do maternice a zabraňuje preniknutiu infencií do vnútra maternice. Jej vyplavenie by znamenalo zvýšené riziko prenosu infekcie z pošvy do maternice. Nechcem vás znepokojovať, no myslím že je dobré vedieť, že také niečo existuje. No neviem, či to môže lekár overiť pri prehliadke.

A k tým baktériám vo výtoku. Cca v 36tt. mi zistili kultiváciou baktériu Streptococcus agalactiae. Lekár v nemocnici(mimochodom MuDr.Čunderlík) s tým nič nerobil (nehovorím to v zlom!), len mi povedal, že pred pôrodom mi dajú antibiotiká. Aj tak bolo. Rodila som v ukončenom 39tt. Pred pôrodom mi dali infúzkou antibiotiká a o 4hod. mi mali dať dalšiu dávku. No nestihli. Už som ležala na pôrodnej sále. 😀 Malá mala aj má chvalabohu očičká v poriadku. Hned mi ju nedali, priniesli ju až po chvílke. No to ma napadlo až teraz, že možno kvôli tomu, že jej čistili očka.

kaceenka81
28. jún 2007

já nemám klasický výtok,ale spíš jen takovou vodu,prostě mám pořád vlhký kalhotky takže můžu chodit jedině s imtimkou.je to bezbarvé,prostě jako voda.ale mám to už od začátku těhu....

iza
28. jún 2007

ahoj pokud těhulku nic nepálí a nesvědí je vše Ok, výtok je naprosto přirozená věc 😉

kaceenka81
28. jún 2007

no jo,jenom doufám že bych to třeba rozeznala od plodové vody,kdyby třeba po částech unikala...

tinicka
28. jún 2007

ahojte, tiež mám výtok od začiatku tehotenstva, je priesvitný alebo trošku do žlta, sem tam ma to trošku svrbí, no nie je to nič príjemné,ale lekár povedal že to je v poriadku - nerobil mi ani výtery. Kamarátka bola počas tehotenstva už viackrát v nemocnica a vravela, že skoro každá jedna mala výtok.

iza
28. jún 2007

kaceenka..plodovka je bezbarvá...výtok je přece jen trochu zabarvený

radek
28. jún 2007

jak píše iza - pokud těhulku nic nepálí a nesvědí je vše Ok, výtok je naprosto přirozená věc .
je to známka toho, že vám dobře fungují porodní cesty a připravují se na porod. jsem v 38tt a můžu říct, že se množství výtoku jen stupňuje, je ho zkrátka víc a víc a tak to má být aby miminko "klouzalo" ven .....stěry nabírané v 36tt v poradně v porodnici mám OK.

diduska05
1. júl 2007

co je to to spinit?????dakujem

benabianca
1. júl 2007

spinit znamena,ze nemas jasnu krv ako pri menzese,ale skor hnedu,tmavo cervenu vo velmi malom mnozstve.

vivian
1. júl 2007

iza: výtok bývá běžně i bezbarvý, od plodové vody se vždycky pouhým okem odlišit nedá, na to existuje speciální roztok (tzv. Temešváryho činidlo), který mají v ordinaci, a který se nalije na vložku (kterou si tam s sebou přineseš), nechá se zareagovat s tím výtokem/vodou a podle zabarvení se zjistí, jestli je to plodovka nebo něco jiného (kromě výtoku může třeba i uniknout moč)... Nejsem si jistá, ale myslím, že testovací sadu pro domácí použití si můžeš i koupit v lékárně.

iza
1. júl 2007

vivian :jojo pokud je to plodovka tak se zbarví do zelena 😉

mimima
2. júl 2007

ahojte babenky, nemala niektorá z vás taký divný výtok je zafarbený ako biela káva a ráno keď som sa postavila z postele doslova to zo mňa tieklo. Teraz mi to trochu prestalo, ale stále je takej farby. Ak máte s takýmto niečim skúsenosti, poraďte mi prosím.

kutina
2. júl 2007

mimina - ahojky, ja mám s výtokom problém celé tehotenstvo - pokiaľ tam nie je náznak krvi a nezapácha (je mliečnej farby), tak by to malo byť OK, skús si kúpiť TANTUM ROSA (výplach) v lekárni - je to fajn vec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre