Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

stylly
17. sep 2009

leni:Jejda,...panenka se narodila o 3.m dříve,...bylo to složité?

leni96
17. sep 2009

stylly
Hlavně to byl pro mě šok, v té době jsem ani netušila, že se dá tak malinkaté miminko zachránit. Doktoři umějí dělat zázraky, díky nim, je naše princezna tady s náma 🙂 . Jen doufám, že druhé těhu bude mnohem delší a vychutnám si to se vším, jak to má být. Snad ty moje problémy nebudou nic vážnýho a bude to ok 😉 .

permonik7
17. sep 2009

leni96: Já měla taky urologické potíže a spíš než tabletky mi pomáhal brusinkový džus. Možná ideální bude to kombinovat. Určitě to chce hodně pít a nechat to vyšetřit;) Ať se toho brzy zbavíš🙂

hanus177
21. sep 2009

Ahojte,
prosila by som o radu. Dnes rano som mala výtok, ktorý bol trošku dozelena.... má s tým niektorá skúsenosti..... prosím poradte mi (ak by sa dalo, napíšte mi na internú poštu) som v práci a nestíham sledovať všetky reakcie. Bolesti nemám žiadne....
ĎAKUJEM

majkoalucka
21. sep 2009

baby nebojte sa vsetko bude ok.....

leni96
22. sep 2009

Ahoj holky, tak při kultivaci mi zjistili streptokoka a stafylokoka (nevím přesně o jaký typ se jedná,to zjistím až ve čtvrtek u dr.), tak jsem z toho docela vyplašená. Nevím proč mě musí stále otravovat nějaký potvůrky ☹. Měla jste s tím některá problémy?

lucia_b
24. sep 2009

Ahojte dievcata, ja mam uz od zaciatku tehu problemy so zltkastym vytokom, ktoreho je dost vela. Teraz cakam na vysledky kultivacie. Medzitym som douzivala antibiotika- Mackmirror komplex, ale vobec sa nic nezmenilo. Mali ste niektora skusenosti s tym, ze antibiotika vam nezabrali? Ako sa postupuje dalej? Mam velky strach, predsalen je to nase tretie tehotenstvo, zial prve dve nedopadli dobre 😢

sixtine
24. sep 2009

Leni, v 14 tt mi zistili dva kmene Stafylokoka. Co viem, niektori lekari to az do porodu neriesia vobec, hlavne ked to nerobi problemy, niektori ano. Mne lekar nasadil Dalacin krem. Zlta farba vytoku zmizla, vytok mam nadalej 😒 Ale v 1. trimestri ti to podla mna vobec riesit nebudu, lebo vacsina cipkov a masti sa nesmie.

leni96
24. sep 2009

sixtine, dnes jsem byla u doktora v poradně a řekl mi, že je to běžný nález, který nemůže plod nijak ohrozit. Kdyby mi to prý přeléčil, tak se může stát, že to tam budu mít za chvíli zase. Nemám se prý ničeho obávat, je to běžné. Tak snad měl pravdu a já se nebudu dál stresovat. První porod jsem měla předčasný kvůli infekci a mám teď prostě jednoduše strach, aby se to nezopakovalo. Ještěmi říkal, že pokud je ten nález i před porodem, tak se dávají antibiotika.Tak snad to bude všechno v pořádku.

lucka75
6. okt 2009

Ahojte, viete mi niekto poradiť ? Mám biely výtok - hustý až hrudkovitý, je možné že by to mohlo ohroziť bábatko pri porode ?

monzak
6. okt 2009

leni96 - ja osobne mam chronicku nefritidu a reflux obliciek uz od detstva - bola som liecena antibiotikmi. Od kedy som objavila brusinky, som lieky na tie vsetky potvorky co sa v moci a okolo vytvaraju, nebrala. Takze vrele odporucam. Dokonca v 5tt mi zistili v moči zvýšené leukocyty, lieky mi dat lekár nechcel. Zacala som brat brusinky a za týždeň sa to celé vdaka brusinkam upravilo. Teraz som na začiatku 9tt a moč je ok, maximálne ma trápi len žltý výtok.

nikola88
11. okt 2009

ahojte som nieco v 6 tyzdni a doteraz bolo vsetko ok.. dnes rano som vsak objavila akysi vytok hnedo az cervenej farby... mam hrozny strach, ine tazkosti nemam, vytok ani nepali a ani nesvrbi..prosim dajte mi vediet, co by to mohlo byt .. musi to znamenat potrat???

supina
11. okt 2009

Ahoj, já mám výto už asi 3 týdny a prý to nic není. Je hnědý a taky jsem měla strach. Raději si zajdi k doktorovi nebo na pohotovost - lepší být v klidu než se stresovat a přemýšlet, jestli se něco děje. Já jela na pohotovost hned.

leni96
14. okt 2009

Ahoj nikola88, já měla okolo 7 tt taky hnědý špinění, vylekalo mě to, šla jsem radši hned k dr. vyšetřil mě a nasadil mi ascorutin a hlavně říkal, že se mám šetřit a hodně odpočívat. Vážně jsem ležela a ležela, jinak bych musela do nemocnice. Ale pomohlo to, po týdnu po špinění ani památky ťuk,ťuk... 🙂 .
Přeju ti ať jste oba v pořádku Lenka.

nikola88
16. okt 2009

supina a leni96, dakujem za rady... bola som u doktorky a povedala, ze to nevadi, urobila mi kontrolu, a povedala, ze vsetko je v poriadku.. vraj sa to obcas stane aj ked vytecie hnedo cerveny vytok.. netreba sa koli tomu stresovat.. ale vzdy ked vytecie krv tak treba ist ku doktorovi, no vobec to nieje nic zle tak ako to tu niektore mudre pisu.. moju skusenost tu opisujem preto, aby si to mohla precitat dalsia baba, ktorej sa to stane a aby bola kludna, no svojmu gynekologovi to treba nahlasit...vela stastia zela Nikol..

lenajs.d
9. nov 2009

Ahoj holky, prosím o radu. Jsem v 8tt a doktor mi zjistil zánět gardenellu, která se dá léčit až ve 2. trimestru. Poslední 3 dny mám takový divný výtok, mazlavý, světle oranžový. Není to ale celý den, většinou ráno a večer a jen trochu. Myslíte, že to může souviset s tím zánětem? Nebo se mám obávat horšího? Jinak mě ale nic nebolí, nesvědí, jsem ok.

olgas
9. nov 2009

Ahoj lenajs.d, a co ti vlastně dr. řekl, že to teď léčit nebude? Výtok podle mě obecně se zánětem souvisí, ale myslím, že by se měl nějak léčit. Mě doktorka na zánět vždycky něco napíše.

lenajs.d
10. nov 2009

Doktor mi řekl, že ten zánět se dá léčit až po 12. týdnu. Takže teď nebude nic dělat.

catharinaa
1. dec 2009

ahojte...citala som vase prispevky pridam sa aj ja troska...som teraz v 13 tyzdni a samozrejme tiez ma trapia vytoky...aaa ta intimka ktoru musim mat...najprv som sa obavala ci to je normalne ale ked tak citam vidim ze je to v poriadku....len mi to obtazuje zivot..hehe...myslite teda ze by to mohlo neskorsie prejst? po narodeni miminka napriklad?

majkoalucka
2. dec 2009

CATHARINAA mas biely vytok alebo aj trosku sfarbeny do hneda...lebo ak je bieli tak to je v pohode a ja som ho mala aj pri prvom tehu aj teraz ho mam.... 😉

vefi89
2. dec 2009

catharina, po miminku to prejde, neboj sa 😀

leanax
2. dec 2009

Ahojte. Ja som zistila, že som tehotná tým, že mi mešká MS a urobila som si už 3 testy. Vyšli pozitývne. Neviem v ktorom týždni som. Mala som bielo žltý výtok a dnes som si všimla, že výtok je taký dohneda. Píšete, že najlepšie je ísť hned ku lekárovi, ja bohužiaľ nemôžem hned ísť nakoľko som v zahraničí a domov sa vrátim až o týždeň. Mám strach, aby už nebolo neskoro. Objednaná už som hneď ráno. A mám aj taký čudný pocit na bruchu akoby ma ťahalo brucho, nemôžem sa poriadne ani vystrieť. Nebolí to, ale ťahá. Viete niekto poradiť???

olgas
2. dec 2009

leanax: těžko říct, nejsem doktor, ale myslím , že když půjdeš k dr. za týden, tak pokud máš nějaký zánětlivý výtok, tak se ti maximálně rozjede ještě víc, ale sama to stejně nepřeléčíš.Já jsem výtok do hněda nikdy neměla, tak nevím (zato mívám jiné 😖 ), ale nestresuj se a uvidíš co ti řekne doktor až k němu dorazíš.

lucia_b
3. dec 2009

Aj ja sa na vas obraciam s prosbou, mam zlto-zeleny vytok, ktory mi uz preliecovali piatimi druhmi antibiotik, no nic doteraz nepomohlo. Prave naopak, mam ho este viac. Posledna kultivacia bola negativna, tak sa to dalej riesit nebude, no ja mam toho vytoku strasne vela, uz mi ani intimky nestacia, niekolkokrat denne musim vymenit klasicku vlozku. Neviete mi poradit, co by mi pomohlo? Dodrziavam hygienu, pouzivam len gel na intimnu hygienu a nosim len bavlnene spodne pradlo. Dakujem za kazdu radu.

olgas
3. dec 2009

lucia: tak to teda nevím, je divné, že doktor řekl, že se s tím nic nebude dělat. Takhle jsem to nikdy nezažila,kdyby jsi měla třeba jenom bílý výtok nebo tak, ale žluto-zelený, to teda nevím. Je teda fakt, že pokud ti to přeléčili 5-ti druhy antibiotik, tak je divné , že nic nezabralo. Ale doktor by měl vědět co dělá.

retaux
3. dec 2009

Ja presne tak isto - od začiatku tehotenstva mám bielo-žltý výtok (hnedý nie), ale je ho strašne veľa. Intimky si musím viackrát meniť, normálne niekedy cítim strašné vlhko 🙄 😝 Je to normálne, že je toho výtoku až tak veľa?

zuuzka
3. dec 2009

Ahojte kocky...no ja mam skor take spinenie, nie velmi ale uz par dni...inak necitim nic, nesvrbi to...len vcera mi vysiela slabulinka ciarka na teste, MS mam dostat o tyzden...Nemali ste niektora nieco podobne.....Niekde som sa docitala, ze sa moze cistit maternica prip. sa vajicko uhniezduje. Moze to byt tak?

pamik111
3. dec 2009

Ahoj holky, myslím, že ty výtoky v těhotenství jsou normální, alespoň mi to tak říká moje gynekoložka. Přemýšlím, jestli byl vůbec týden v mém těhotenství, kdy jsem ho neměla. ☹ Navíc se mi k tomu vždy přidala i mykóza. Ale doufám, že se to narozením miminka spraví. Jinak většínou, když jsem jedla víc čokoládu, tak se mi to zhoršilo, ale když já si nemohla pomoct, měla jsem na ni hroznou chuť! 😀

hypo
3. dec 2009

ahojky, nakukuji protoze i ja mam cele tehu vytoky, nekdy horsi nekdy mene.....
tak cokolada povidas, tak jsem doma, ja se cpu cely tehu sladkyyyym vic nez je zdravo ☹

fecka24
4. dec 2009

ahojte, akurat teraz som nasla tuto diskusnu stranku a chcela by som sa zapojit a tiez sa opytat.som na zaciatku 6 mesiaca tehotenstva a mam vytok od zaciatku.brala som rozne lieky cipky a maste ale nepomahaju a teraz sa mi to zhorsilo.mam zlto zelenkasty,hrudkovany vytok ktory svrbi a pali a neviem co by som mala pouzivat.umyvam sa kazde rano cistou vodou a nepomaha.mama mi vravela ze mam pouzit vodu s octom ale neviem ci mozem ci to dajakat neohrozi plod.na poradnu idem az 17.decembra.poradte co a ako.dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre