Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

lucinka221
27. mar 2011

@arhanta
to nemyslis vazne.. ja ked som bola v takom stadiu tak som 3 dni lezala na pozorovani..ono je to vraj pocas tehotenstva nebezpecne a dost sa o tom pise a citala som uz vselico...

veva82
27. mar 2011

@arhanta to ti verím mňa by porazilo asi tiež ☹ ja som veľmi zvedavá čo ti zistia....že z čoho a prečo tak dlho to máš

zora256
28. mar 2011

@arhanta Mne je to čudné,vieš ja jeden deň mám ďalší nič a potom znova je to blbé,občas pácchne,inokedy nie a niekedy trošku srbí a potom vôbec,že čo to je,tak to teda neviem,ale niečo by mi nato mohli dať.
@lucinka221 Ja používam Lactycyd Femina a aj tak a mimochodom aj nadmerná hygiena ničí dobrú mikroflóru v pošve nemá sa denne umývať,lebo si zničíš imunitu.Tak sa držte baby! 😉

arhanta
29. mar 2011

@lucinka221 sama neviem, vysledky mam vsetko OK uz som z toho zufala niekedy ..

arhanta
29. mar 2011

@veva82 neviem, moc bol Ok, vyter tiez, .. len ten vytok obcasny je tu niekedy,,, husty zlty .. mozno je to naozaj ten tehu vytok 😕

arhanta
29. mar 2011

@zora256 aj Ti nieco zistili z testov?

zora256
30. mar 2011

@arhanta Nejaké bacily mi našli zo sterov.Zajtra idem k lekárovi pre recept na lieky,lebo to treba vraj preliečiť,tak dúfam,že mi dá také čo zaberú a navždy mi zmyznú tie ťažkosti z výtokmi. 😉

nikky89
30. mar 2011

ahojte prosim vas vie mi tu niekto pomoct som v 7 tyzdni tehotenstva a zacala som krvacat je to len trosilinka ta krv je jemna slabucka a cerstva .prosim vas ak viete co to je .je to normalne >>>??? bola som uz aj u doktora..... ale ze je vse ok ..... a bola som aj na ultrazvuku vydela som moje babo ale to krvacanie neustava............ prosim pomozte ak viete .dakujem velmi pekne dakujem

zuzanka2905
31. mar 2011

@nikky89 mali ti na to dať duphaston aby to prešlo nenechaj sa odbyť a chod nazat do doktora

zora256
31. mar 2011

@arhanta Tak,dnes som bola u lekára a dal mi Macmiror 500 12ks,tak dúfam,že zaberie,tak ako zvyklo,už som ho párráz mala.A tebe je už lepšie,či stále rovnako?

zora256
31. mar 2011

@nikky89 Niektoré to mávajú na začiatku,keď sa uhniezďuje,ale sú i také,ktoré to majú celé tehu,lebo majú placentu v cestnú,čiže nad krčkom maternice.Treba oddychovať a vyložiť si nohy,alebo podložiť vankúšom.A Dufaston Ti lekár nedal?

mishusha
31. mar 2011

baby, moze sa v druhom trimestri na kvasinky canesten 6 ??? na letaku sa nic nepise, tak chcem mat istotu, a dr. uz nerobi.... chcem dnes zacat s liecbou.... vdaka za odpovede 🙂

nikky89
31. mar 2011

@zora256 no doktor mi nic take nedal ked som bola na prehliadke koli tomu krvacaniu dokopi mi nic nepovedali len to ze babo je v poho lebo sme ho vydeli na ultrazvuku ... ale to krvacanie stale pokracuje ,,,,,,,,,,, no bojim sa lebo viem aky su ti anglicky doktori........... snazim sa oddyxovat v robote iba za kasou stojim .ani velmi vela nexodim .. dufam ze to nic nebude :(

zora256
1. apr 2011

@nikky89 Tak to neviem ako to robia anglický lekári,tý naši robia všetko preto aby bábätká ostali,nechcem ťa strašiť,ale inde sú i taký,že to nechajú na prírodu,že bude ako má byť.A tu naši už hneď dajú PN-ku ak má žena nejaké ťažkosti ako krvácanie,alebo jej býva hrozne špatne,atď.Tu každá berie Duphaston do 12týžňa tehu.Aj ja som brala.To je na posilnenie maternice a na udržanie tehotnosti.Tak sa skús opítať lekára či by Ti nepredpísal,alebo či vôbec v anglicku majú Duphaston.Alebo si neuvažovala,že sa vrátiš na Slovensko?Lebo iné sú stým fakt na PN-ke a majú oddychový režim,musia veľa ležať.

anett160
1. apr 2011

Ahojte baby,,nemá niekto skusenosť s hnedym vodovým výtokom?som na konci 7tt už tyždeň mám zlty vytok, a dnes som mala viacej vodnatého tmavo hnedého výtoku, ktorý hned potom aj prestal..az v utorok idem k Mudr. ale mam dost obavy, bolesti brucha nemám, obcas zapichá po stranách, mám aj nevolnosti..uz som mala pred pol rokom hnedé spinenia a nedopadlo to dobre ☹ ...dakujem

veva82
2. apr 2011

@nikky89 ahoj ja som špinila od 6tt a mala som duphaston a ascorutin....nechápem prečo ti nič nedal ved to nieje sranda.A mala by si ležať čo najviac,nenamáhať sa....

veva82
2. apr 2011

@anett160 ahoj ja by so šla na pohotovosť hned a nečakala do utorku.Ja som mala problém so špinením pri 2 neúspešných tehu a tak isto aj teraz pri treťom ale mám od začiatku duphaston a ascorutin.A ak už máš zlú skúsenosť nečakaj a chod!!!!!

veva82
2. apr 2011

@zora256 ahoj ja ešte stále beriem duphaston 🙂 a niektoré baby ho berú až do 20 tt a aj ty si mala problémy?Ja som špinila od 6 tt okolo 10tt to konečne prestalo a v 12tt som zakrvácala ale našťastie na pohotovosti povedali že je všetko ok 🙂
Ty si prečo brala duphaston?

anett160
2. apr 2011

@veva82 Ahoj moja..dakujem za odpoved, preto som nesla k dr. lebo bolo piatok poobede, hned po spineni som si lahla a preslo to, potom som uz nemala spinenie.Duphaston beriem 2x denne uz od 4 tt, dnes spinenie nieje ale pobolieva ma brucho..vsak v utorok uvidíme...dufam ze to bude vsetko OK...ved sa ozvem...pekny vikend..

drobcek11
2. apr 2011

ahojte, posledne dva mesiace som si zacala sledovat ovulaciu cez ovu testy a kedze mam poslednu dobu rozhadzany cyklus raz 40 raz 31 dni tak som testovala az ked som citila pichanie..poslednu mrchu som mala 2 marca trvala 4 dni a hned na to okolo 8meho som citila pichanie co mi neslo akosi do hlavy(priskoro) tak som urobila ovu test a bol pozitivny druha bola silnjesia nez kontrolna tak sme si dali pauzu lebo sme babo este nechceli lepsie povedane nesnazili sme sa az tak, nakolko neberiem antikoncepciu .22 marca sme mali pohlavny styk a ani neviem ako ale roztrhla sa nam ochrana takze vsetko to islo do mna no co cert nechcel ale ja som si povedala vsak ovu som uz mala nic sa nedeje aj ked zeny otehotneju aj bez ovu ako som uz bola svedkom prispevkov no tak a dnes je 2heho aprila, ja som mala dostat mrchu lenze mrcha nikde, maly hacik je v tom ze priblizne od 29teho marca mam svetlohnedy vytok nepali nesvrbi, a ked mi zacal hned som sa splasila ze co ak ide o uhniezdovanie ja uz naozaj neviem urobila som aj teho test ale este je negat. no nedalo mi a len tak som skusila urobit dnes ovu tets a ten je jednoznacne pozitivny no neviem sa z toho vysomarit, niektore baby pisu ze ovu test moze ukazat tehu skor nez tehu tets. ale ten vytok ma trapi neni ho ani vela ani v nom neni krv len proste je... moze mi niekto poradit?alebo aspon povedat nazor? som v UK este zatial nemam doktora no ak sa mi potvrdi tehu budem musiet dakeho dokiho , mam aj priznaky ako unava pichanie v podbrusku hlad a neuveritelny smad vkuse musim pit inak mi je zle..prosim ma niekto podobne skusenosti?

veva82
2. apr 2011

@anett160 ahoj tak som rada že ti to prešlo....nevedela som že už užívaš duphaston.Naozaj veľa oddychuj a lež,vôbec sa nenamáhaj a kašli aj na riadenie...popros partnera...môj manžel dodnes vysáva 🙂 a robí ťažšie práce napr aj prádlo z práčky vyberá.Ja som strašne veľa spala a oddychovala na začiatku.Bruško bolíeva aj mňa a už týždeň tak ma bolí akoby mi ihlou doňho pchali.Ale na sone je všetko ok..len čakať na výsledky z kultivácie a z moču.Ináč ja som špinila vyše mesiaca a dokonca som raz aj zakrvácala ☹
Aj ja tebe prajem pekný víkend a daj vedet ako si dopadla

veva82
2. apr 2011

@drobcek11 ahoj...no ja som si ovu testy nerobila tak neviem ako to chodí.....moje prvé príznaky -a to som netušila že som tehu som mala veľmi časté a náhle nutkanie na močenie a kedže som chodila lyžovať som si myslela že som nachladnutá....a strašne som bola ospalá no tiež som to pripisovala lyžovaniu a neskôr skorému vstávaniu do práce.....táto únava trvala 2 týždne a ked som mala hnedkasté špinenie pred mrchou a po 2 dňoch prestala vedela som že som tehu a test mi už na 26deň cyklu ukázal že som tehu...čiže na termín menštruácie.O 2 dni mi dr potvrdil na sone že som tehu cca 4 týždeň
Ináč pri prvej dcérke mi tehu test vyšiel pozitívny až v 6tt ,záleží to od citlivosti testu a najlepšie je robiť si ho ráno

drobcek11
2. apr 2011

ahoj, dakujem za reakciu 22heho sme mali pohlavny styk a ja som priblizne tyzden na to mala vytok ktory sa mi ustalil uz ho nemam az taky do teraz som mala svetlohnedy a teraz uz mam len taky vodasty a zajtra rano chcem testnut tak uvidim no mozno je to skoro ale nemam mat preco ovu test pozitivny teraz ked som dnes mala mat mrchu tak neviem no ak sa nam pristastilo velmi sa tesim 🙂aj ja som unavena stale vacsinou ma pred mrchou bolia prsia aj tyzden dopredu a teraz nic len ich mam napnute a pravdaze na wc chodim kazdu chvilu tak som zvedava 😀 to cakanie je strasnee

drobcek11
2. apr 2011

@veva82 ahoj, dakujem za reakciu 22heho sme mali pohlavny styk a ja som priblizne tyzden na to mala vytok ktory sa mi ustalil uz ho nemam az taky do teraz som mala svetlohnedy a teraz uz mam len taky vodasty a zajtra rano chcem testnut tak uvidim no mozno je to skoro ale nemam mat preco ovu test pozitivny teraz ked som dnes mala mat mrchu tak neviem no ak sa nam pristastilo velmi sa tesim aj ja som unavena stale vacsinou ma pred mrchou bolia prsia aj tyzden dopredu a teraz nic len ich mam napnute a pravdaze na wc chodim kazdu chvilu tak som zvedava to cakanie je strasnee

anett160
3. apr 2011

@veva82 ahoj som rada ze si mi odpisala, spinenie od piatku nebolo, max vcera ale len tenka bledá ciarka za cely den na slipových..pobolievat ma zacalo viac v podbrusku, a akoby ma menej boleli prsia..uz si asi namyslam, bojim sa utorka...ale urcite sa ti ozvem..este keby niekto vedel odpoved ze musia byt kazdy den tehotenské príznaky rovnaké?ako bolesti prs, alebo zavraty? dakujem za odpoved

arhanta
3. apr 2011

@zora256 ahoj, ani nie, vcera som mala takmer cely den vytok. Kamoska mi poradila si robit jeden vyplach ktory jej pomohol, mala presne to co ja a zabralo , tak uvidim.Inak uz tento tyz. by mali byt vysledky na tie krvne testy co mi brali, tak uvidim ake budu. Ak bude vsetko ok, tak je to potom asi normal vytok a male mi na nieco tlaci, tak preto ho mam.. 🙂
Ty ako? zabrali tie lieky co Ti predpisal?

zora256
5. apr 2011

@veva82 Ahoj!
Ja som mala problém s cyklom a tak som dufaston brala na úpravu men.cyklu až 10mesiacov kým som otehotnela,my sme sa snažili 2,5roka kým sa nám podarilo a aj manžel mal len 50% šancu splodiť bábo a tak na udržanie plodnosti som ho musela brať do 12tt,alebo až 16tt,už presne ani neviem,ale viem že to celé bolo do ukončenia celého mesiaca,a aj my bývalo veľmi zle,tak preistotu som ho musela brať.
Som rada,že je aj u teba všetko ok.tak sa držkajte! 😉

zora256
5. apr 2011

@arhanta Ahoj!A tie výplachy sa môžu robiť aj počas tehu?
mne zabrali tie lieky ešte mám na 7nocí,ale už pri 3 mi bolo omnoho lepšie a aj teraz,ale doužívať ich musím,aby sa nevrátilo.Tak dúfam,že už do konca ma už nič také nechytí,lebo som toto už mala v 3mesiaci a teraz ku koncu 6,tak hádam,už ku koncu zas mať nebudem.Tak i k tým výsledkom držím palce! 😉

arhanta
6. apr 2011

@zora256 s vyplachmi sa to nema prehanat, ale toto je vodovy vyplach, ktory jej velmi pomohol, takze s tym sa nic nepokazi, len sa tym precisti ..
Som rada ,zeje Ti uzlepsie a uvidim ako dopadnu vysledky, snad to bude uz do porodu ok 🙂

anett160
6. apr 2011

@anett160 ahoj bola som v utorok na kontrole u dokiho, vitalita bola, takze som si vydýchla...🙂) 28 apríla idem zas...na vytok povedal ze keby tmavol tak sa mam ozvat, zatial mam brat duphaston 3x1.trosku mi odlahlo dufam ze nic nebude...majte sa pekne...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre