Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

evca35
17. sep 2007

ja som mala žltý výtok v 3. mesiaci, doktor mi urobil ster, zistil infekciu a na začiatku 4. mesiaca mi nasadil antibiotiká (Amoksiklav) + čapíky do pošvy. A výtok sa stratil.

lukin
20. sep 2007

ahoj, mám taky výtok - prý kvasinky, včera jsem byla u doktora, a předepsal mi tablety na zavádění do pochvy Clotrimazol AL 100. Je jich tam 6, ale na letáku jsem četla, že stačí užít i 3. A navíc jsem se tam dočetla, že to není moc vhodné pro těhotné. Jsem v 16. týdnu. Co si mám o tom myslet?

ammalka
20. sep 2007

lukin, myslím, že můžeš být v klidu, já ho mám také, ještě jsem k němu dostala krém, mám nějakou mykozu, jsem ve 24tt. Dr. mi na můj dotaz, zda to není pro mimi škodlivé odpověděl, že škodlivé je pro něj tam tu mykozu nechat, mohla by samovolně odtéct plodová voda. Takže je opravdu doberu, mám ještě tři, tak teď už to snad vydržím. Určitě to máš i s aplikátorem, viď???

lukin
20. sep 2007

ammalka: jo, je to s aplikátorem, ale na letáku je napsané, že těhotné aplikátor nemají používat, tak to jsi mě uklidnila. Já se už raději ptám více lidi na léky, protože nedávno mi zástupkyně toho doktora předepsala léky proti zvracení, které vůbec nebyly použitelné pro těhotné !!!!! Takže už jim moc nevěřím.

ammalka
20. sep 2007

lukin, mě se ty léky vkládají lépe s aplikátorem, protože je fakt, že i když jsme těhotné a sexujeme a takový aplikátor je proti tomu nic, je jasný, že ho tam nedávám celý, jen do půlky, mimíska cítím, tak je tam OK.

altea
21. sep 2007

ahojte ,prečítala som si vaše príspevky a tak ma napadlo- neskúšala ste niektorá z vás,alebo nepýtala ste sa na názor svojho gynekológa,čo sa týka používania prípravkov na udržanie fyziologickej mikroflóŕy v pošve ?
Ide napríklad o čípky gyntima,gynoflor,femigel.... ja som to užívala pred tehotenstvom a nikdy som žiadnou infekciou netrpela.Skôr mám problém ,či je to možné užívať aj teraz v tehotenstve...môj gynekológ sa mi k tomu nevie vyjadriť.Neviete náhodou ako je to ?

valhali
21. sep 2007

altea, pred otehotnenim som pouzivala femigel a tam je tusim aj napisane,ze v tehotenstve sa pouzivat nema

miriamka
15. okt 2007

Baby,aj ja mam vytok...ale je bezfarebny.Je to ok?Taky ako ovulacny hlien

lucka0122
15. okt 2007

baby ja mam tiez vytokale taky bezfarebny....

miriamka
15. okt 2007

Luci...to bude asi ok.Ja ho mam skoro kazdy den,niekedy viac inokedy menej...ale asi ked je bez farby a zapachu,je to ok.

betka1
15. okt 2007

na Slovensku Vam gynekolog povinne urobi pocas tehotenstva vyter, takze ak aj mate nejaku infekciu, tak sa na to prijde. Ak nemate priznaky ako stipanie, svrbenie alebo zapachajuci vytok, tak to nebude vazne.
Ak ste v Anglicku, tak Vam vyter nikto robit nebude, ak nemate vazne problemy, preto skuste skocit pre istotu k slovenskemu gynekologovi.

miriamka
17. okt 2007

No na mam stale vytok,ale je to skor ako ovulacny hlien - bez farby a snad je to ok.

sybimbo
17. okt 2007

ahojky,mě doktorka řekla,že teď v době těhotenství jsme na výtoky více náchylní,taky jsem dostala Clotrimazol,je dobrý a většinou zabere na delší dobu.tak hlavně nezoufat,pa 😀

gaba3
25. okt 2007

Ahoj holky, já taky měla ten škaredej výtok kvasinkového původu asi ve 13tt 😠 Doktorka mi napsala Candibene tabletky + krém a v pohodě. Na mikroflóru mi napsala Gynoflor (1x týdně na doléčení) a po kvasince není památky 🙂a výtok bez zápachu a barvy, ten mám ted poslední dobou taky, je to prej úplně normální.... papa 🙂

anamor
25. okt 2007

miriamka ja som sa na vytok pytala,lebo tiez s tym mam problem, lekar mi povedal,ze kym nezapacha, nesvrbi a nestipe,je vsetko ok, ak zacne robit sarapatu, mam recept na predpisane cipky, tak poletim do lekarne a budem vkladat....

vladkaz1
26. okt 2007

Ahojte ja mam cele tehotenstvo mikozovy a stipe aj sem tam zapacha ☹ preliecuje mi ho doktor rôznymi tabletkami a kremami a absolutne nic nezabralo asi na dva dni zmizne a potom sa znova objaví,takze nezúfajte zevraj je to normalne aspon mne to tvrdi doki.

makinkar
26. okt 2007

Ahojky holky, mam jenom maly dotaz : zatim jsem ve 4-5 tydnu, pan doktor jeste mi rekl, ze jsem 100% tehotna, ale ze jeste bohuzel nevidime jestli je "fazolka" vitalni....ale mam dotaz : mam obden vytok ( hnedy zluty a dnesk i s troskou krve....tak se bojim bojim... ☹ ☹ ☹ Ja na vytoky a mykozy trpela vzdycky, jeste pred tyden jsem dobirala leky na mykozu.... to jeste nikdo ani ja netusil ze jsem tehotna...myslite, ze uz jsem mohla potratit? K doktorvi jdu az ve stredu ale bojim bojim a nemuzu strachy sat....mam si udelat tehotensky test? pokud bych potratila ukazalo by to negativni? Dekuji za radu....Marketa

vikvik
26. okt 2007

Market tezko soudit jestli je to vytok nebo spineni :( ten test by ti jeste asi vysel pozitivni (mi vychazel pozitivni jeste asi 2tydny po revizi delohy). muzes nasimulovat, ze te boli bricho a zajit si zitra do nemocnice at ti udelaji uzv!a budes mit aspon jasno. drzim palce at to dobre dopadne a mas za chvili krasne brisko!

makinkar
27. okt 2007

Ahojky Viki, mas pravdu dneskja jsem si jeste delala tehotensk test a vysel pozitivni.....k doktorovi jdu az ve stredu....mam to vydrzet? prijmou me v jakekoliv nemocnici? Diky moc ach ja ja tak bojim... ☹

miriamka
27. okt 2007

Makinkar...ja som mala slabulinke spinenie minuly sobotu,a radsej som hned isla na pohotovst a dali mi lieky.
Aj teraz stale spinis?a ako?

vikvik
27. okt 2007

makinkar nic nevydrz a bez do nemocnice, meli by te vzit kdekoliv, je to akutni! mno pro jistotu rekni, ze te boli i bricho ;) prinejhorsim ti pak reknou, ze je to tim, jak se ti roztahuje deloha (teda pri nejlepsim ;)

makinkar
27. okt 2007

Ahojky Viki, diky za radu....do nemocnice jsem hned jela a ted jsem ten nejsmutnejsi clovek na svete.....podle pana doktora bych mela byt v 5 tt a on na uzv sice vidi plodove vajicko, ale nic v nem....vzal mi znova krev na hcg a v po mam jit znova na uzv...ach jo, ja jsem tak nestastna..... ☹ ☹ ☹ ☹ Diky viki za radu!!!! Jsem rada,ze jsem do ty nemocncice jela a evidentne to bylo to nejlepsi rozhodnuti..... ☹ ☹ ☹

vikvik
27. okt 2007

makinkar ale to jeste nic neznamena! treba jsi otehotnela pozdeji a mimis se teprve ukaze. nehazej flintu do zita a doufej!
rekl ti jak bylo to plodove vejce velke? nevidel ani zloutkovy vacek?

micanek
27. okt 2007

Když jsem měla krvavej vítok, tak jsem pro jistotu jela taky hned do nemocnice. Vše bylo v pořádku a řekl mi ať se ššetřím a taky říkal, že mám období měsíčků a někdy se to projeví krvácením. Jinak v těhotenství je tělo na mikozu háklivé a může se dostat i znenošení bavlněnejch kalhotek.
Ale když pojedeš k doktorovi hned, tak tímnic nezkazíš a vyšetřit tě musí.

smejko1
27. okt 2007

ahojte, sice som neni tehu, ale chcem sa opytat ci nemate skusenost s krvavym vytokom (alebo skor hnedym spinenim) po milovani?? co som hladal na nette tak vsade pisu len co to znamena pre tehulky, tak neviem. Priklanam sa k nazoru, ze sa mi iba urobila ranka na krcku maternice... ALe ak mate skusenost tak mi prosim napiste. dakujem ☹

makinkar
27. okt 2007

Viki, uz od te 1pm placu v kuse.....ne, prave ze nevidel ani zloutkovy vacek.... ☹ ☹ Ne, nerekl, ja je to plodove vejce velke.....jsem taaak nestastna..... ☹ ☹ Ted si mam ve 3pm zavolat na vysledky HCG, ale pry i kdyz to bude pozitivni neznamena to,z e tam je plod....to pry jen ukazuje, ze tam je to plodove vajicko....ach jo....holky, vsem vam drzim palecky....ja bych snad byla radsi, kdybych tehotna vubec nebyla, nez tohle....takhle budu muset jit asi na zakrok ☹ ☹ DIKY VIKI!!

miriamka
27. okt 2007

Makinkar...u mna v 5tt nebolo este nic vidno,len plodovy vacok,takze este nezufaj!!!
Micanek,ked si spinila,aj Ti dali nejake lieky?

makinkar
27. okt 2007

ale ja nemam ani zloutkovy vacek.... ☹ ☹

makinkar
27. okt 2007

Miriamko, dakujem.... 😉 To znamena, ze ty jsi take do 5tt mela jen polodove vajicko a nee plodovy vacok?

miriamka
27. okt 2007

Makinkar...mrkni mi do foto albumu.Toto bolo vidno u mna v 5tt+5...len plodovy vacok,nic viac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre