Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

miriamka
17. nov 2007

Baby,a tak mliecny vytok je ok?

mywiel
17. nov 2007

Viete mi poradit som v 9tt+4dni a prvy krat mam maly vytok, vyzera ako hlien a je hnedy je to normalne? Nic ma neboli ani nesvrbi a nikdy som na vytoky netrpela. Dakujem za akekolvek objasnenie!

makinkar
17. nov 2007

Miriamka : dekuju moc....hlavne ted drzim vam vsem palecky a ty koukej psat ako rosteme, ju?

Loss : dekuju moc a straaaaaaasne Ti drzim palecky aby bylo vse v poradku a vim,ze Ti to vyjde, protoze se rika do tretice vseho dobreho.. 🙂 A rekl Ti nekdo nekdy proc si o to 2x prisla? Nejaky duvod? Ceho se mam priste vyvarovat? Dekuji moc

miriamka
17. nov 2007

Mywiel...ja som mala raz jednorazove spinenie na WC papiery do hneda,a hned som isla na pohotovost.Nemala som to ani na pradle,len raz na toaletaku...
Prezreli ma,mimi bolo ok a nasadili mi Duphaston.
Na Tvojom mieste by som isla dokymu,hnedy hlien moze znamenat hocico.

makinkar
17. nov 2007

Mywiel : ja bych na tvem miste sla k doktorovi hned....ja mela take vytok, tmave zluty az do hneda...sla jsem k doktorovi, okamzite mi nasadil prasky na udrzeni tehotenstvi...ale uz bylo asi pozde.... ☹

weja
17. nov 2007

loss - vdaka za podporu 😉 jasne, pozitivne myslenie je nadovsetko... tak drzim palceky, nech len dalej tak pekne rastiete... myslim na vas, pozdrav drobceka 😵
makinkar - poznam taky pocit, ze by si sa do dalsieho snazilkovania najradsej pustila hned... tiez som si tym presla... ale hlavu hore, tych par tyzdnov/mesiacov ujde ako voda a za chvilu sa do toho mozme pustit zasa 😵 to prve babo nam bude chybat uz navzdy, to je viac ako iste, ale musime sa optimisticky divat dopredu, aby sme dalsiu fazulku mali v brusku co najskor... 😵
mywiel - ziadny vytok nepodcenuj, urcite navstiv lekara...

loss
17. nov 2007

martinkar- prvy krat to zavinil lekar dal mi nespravne lieky a druhy krat to bolo geneticky zle prestne neviem co to asi nikdy ani nebudem vediet povedali mi ze to sa stava kazdopadne je to smutne a hrozne ze sa to stava ale treba dufat ja som verila a malicke uz ma 10cm takze len vela pozitivnej energie a vsetko bude ako ma byt 🙂
no pokal mozem poradit ked ostanete tehu treba si davat velky pozor ziadem stres ani natahovanie a hlavne klud aspon do 12tt
ozaj vam silno drzim palce nech sa vam to coskoro podari a opat ste stastne

makinkar
18. nov 2007

Loss : dekuji moc, jsem moc rada, ze jsi zazila tu samou situaci a ted uz jste v poradku a miminko ma 10cm....to mi dodava silu, ze treba se mi to taky podari.....
Weja : dekuji moc, snazim se mit hlavu nahore, ale proste to nejak boli.....uz aby bylo tech 6 mesicu za mnou.... 🙂

Vsem vam drzim palecky!

micanek
26. nov 2007

Teď mi doktorka řekla, že vítok patří k těhotenství.

zmrzka333
27. nov 2007

Ahoj dievcata neviete mi niektora poradit? Mam vytok a zacal ma aj svrbiet tak som vcera bola u Dr. a ten mi povedal ze v prvom trimestri mi nemoze dat ziadne animikotika. Ja som si na to davala mast canesten, tak povedal ze opatrne aby sa mi to nedostalo do posvy. Ja si to davam len na povrch, moze sa mi to dostat aj tak do posvy? Zobral mi ster a mam prist o tyzden. Nie je to neskoro?

anamor
27. nov 2007

Mne osobne povedal ze cipky macmiror su aj na prvy trimester, ja ich mam sice az v druhom, ale recept som mala aj v prvom, ak by zacalo stipat a svrbiet, nastastie nezacalo. Ak ti povedal nic, tak nic, skus sa trosku umyvat s repikom lekarskym /cajik z lekarne/ ako obklad, to by hadam nemalo uskodit.

leonunuska
27. nov 2007

Ahojte holky, tak jsem teď docela propadla panice. Mě totiž výtok taky trápí, ale začalo mě to páli a nutit ke svědění. Musím se pořád sprchovat a dávat si vatu jinak bych ani neseděla ☹ ☹ ☹ Vůbec nevím kde jsem co chytla, mám int. gel, nikde si nesedám atd. Naštěstí jdu k dr. už zítra. Doufám, že to nemá nějaký vliv na broučka ☹ ☹ ☹

micanek
27. nov 2007

zmrzka333.: V 3 měsíci mi doktorka taky řekla, že mám mikózu, že se toho moc dávat nesmí, ale dala mi jednu tabletu na zavádění. I tu mastičku, co máš ty a prej to neva, když to jde dovnitř. Ta mastička se může používat i jen při svědění. Tak se toho neboj. Pomohlo mi to.

leonunuska
28. nov 2007

Tak je to dobrý, dostala jsem nějaký globule a prý je to normální. K mimi se naštěstí nic nedostane tak jsem šťastná 🙂

zmrzka333
28. nov 2007

micanek: dakujem ti ukludnila si ma. Moj lekar ma vyplasil lebo, ze si davam mast canesten sa mu nepacilo a zareagoval divne. Budem cakat tyzden so svrbenim. Je to hrozne neprijemne

micanek
30. nov 2007

zmrzka333: ale nevím, zda ta mastička samotná ti pomůže. Podle mě ti to nevyléčí tu mik§ozu ve vnitř. Ten prášek co mi ta doktorka dala, tak se může užívat v prvním trimestru a jmenoval se nějak podobně, jak ta mastička. Obal už doma ale nemám. Pomohlo to hned.

stastna
30. nov 2007

babušky aj ja som pred týžďom bola u doktorky, tiež nejaká mikotická infekcia....dala mi krém Gynazol alebo tak nejak sa to volalo - aj s aplikátorom a pomohlo mi to, som spokojná bo výtok je fakt otravná vecička

audreyd
30. nov 2007

ahojte baby, náhodou som natrafila na túto diskusiu 😉 tiež som mala problémy s mykózou, kvasinkovými infekciami a výtokom a najviac sa mi osvedčili na užívanie laktobacily "5" od firmy swiss - môžu sa aj v tehu a upravujú trávenie a tiež liečia kandidózy a plesne a najnovšie používam jeden nový prípravok a je fakt skvelý!!! kuk sem http://www.cannaderm.sk/vyrobky/Intime.html zoženiete v dobrých lekárňach alebo dá sa objednať aj na internete! a hlavne obmedziť sladké, syry s plesňami a stres 😀 😀 😀

anamor
18. jan 2008

aj ja som na výtok dostala gynazol a dúfam, že mi pomôže, cítim sa lebo už lepšie. Ale pekne mi tie výtoky v tehotenstve otravujú život a to som si myslela, že to bude bezvložkové obdobie a intímky mínam o sto-šesť

stastna
19. jan 2008

Fúúú, no tak ja sa moožem asi volať teta výtok 😠 stále sa mi to vracia, aj keď je týžden pokoj, potom to na mna zase príde...už mi je to aj trálpne stále o tom hovoriť doktorke....už mám pocit že som nejaká nečistotná alebo čo 😖 a popri tom sa musím kvôli tomu sprchovať aj 3x denne....

loss
19. jan 2008

vytok mam aj ja stale dokonca som uz mala aj to neprijemne svrbenie ale mast zabrala takze musim sa zmierit s tym ze do konca tehu tu bude.
Doktor mi povedal pokial je biely a nezapacha nic ma nepali je to OK

graziela
19. jan 2008

Ahojte babenky, aj mna obcas trosku znepokojuje vytok... viem, ze v tehu je to bezne a prirodzene, pokial je ciry, resp. mliecny a nezapacha. Presne tak isto som to mala aj pri 1.tehu a zo zac. som preto velmi casto chodila na wc kontrolovat, ci je vsetko v poriadku...Teraz cakam po takmer 5 rokoch 2.mimi, ale tiez mi to nejako neda pokoj, akonahle citim zvysenu vlhkost "tam dole", utekam na WC ako splaseny kon... Pre istotu radsej pouzivam tiez intimky, ale da sa to zvladnut... len keby clovek nemal vzdy taky strach, ci je vsetko OK.
Baby, vy, ktr. mate casto infekcie, by ste sa mali vyvarovat tangacom, nosit hlavne bavlnene pradlo, najlapsie cisto biele, lebo aj tie farbene obsahuju drazdive latky...Ja som tento problem mala tesne pred otehotnenim, za posl. rok som bola casto chora, casto som uzivala ATB, a to narusa nielen cervnu floru, ale aj pH prostredie tam dole, preto je tam potom menej obrannych latok a infekcia sa tam lahko dostane. Odporucam vam preventivne uzivat probiotika (napr. NutrolinB, hlavne pocas liecby ATB) a tiez vela pomozu aj jogurty, prip. ine mliecne vyrobky s lactobacilom, prip. bifidobakt.(actimel, activia atd). U mna to zabralo a po tyzdni bol pokoj 🙂

myska1
7. feb 2008

ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenost se žlutým výtokem v 19. týdnu těhotenství. Je bez svědění, bez zápachu....

petka015
7. feb 2008

myska ja mam tiez vytok od zaciatku tehu ale bol biely sem tam do zelena ale bolo to ok.
momentalne mam uz druhy krat svrbenie tak my nasadil take gulicky to si davam pred spanim dufam ze sa toho zbavim. ak ta to nesvrbi je to ok

myska1
7. feb 2008

petka - já výtok mívám jak kdy od začátku těhotenství, někdy více, někdy hodně... Poslední dobou byl spíše bílý, dneska najednou zežloutnul, tak jsem se vylekala. K lékaři jdu až 20.2., tak mám obavy, abych něco nezanedbala. Ale taky si říkám, že pokud to není krev a nesvědí, tak snad to nic nebude!!!

petka015
7. feb 2008

ak ta nic nepali neboli je to ok. mna svrbel cely spodok tak som isla a povedal ze je to normalne.

myska1
7. feb 2008

tak děkuji moc za uklidnění 😉.
Krásný a bezproblémový zbytek těhotenství přeju 😵

racheld
19. feb 2008

ahoj, este k tem vytokum, obavam se ze jsem udelala hloupost a nesla k doktorovi hned jak to zaclo, je pravda ze kdyz sem tam byla naposledy nechala sem si delat vyter, ale to byl ten vytok este neskodnej, nepalivej...par dnu nato to zacalo a ja si naivne myslela ze to nic neni, ze sem se proste "zapararila" tak sem to nechala a ted uz je to fakt PEKLO! dokonce me to i budi ze spani...sak, je pul paty rano, uz sem vzhuru potreti...takze prosim vas, shrnuti - nenechte to dojit tak daleko 😀 kazdopadne zitra du k doktorovi, tak snad me nezlincuje 🙂 kamaradka mi doporucila nejen jogurty jist ale i se jimi mazat 😉 krasnej den preji!

mirka8429
19. feb 2008

racheld..ja som tiez mala vytok bezne v tehotenstve ale ked mi robili vyter vsetko bolo v pohode...ale v 29 tt som musela byt hospitalizovana v nemocnici a tam tusim som chytila nejaku infekciu uz neviem presne ci streptokoka ci stafilokoka...brala som Atb unasyn ale tie mi nepomohli...ked som dosla domov po 2 tyzdnoch tak som musela hned k môjmu obvodnemu gynekologovi pretoze som mala vytok taky dozlta a strasne to svrbelo...nedalo sa to vydrzat a zdalo sa mi ze to tam dole mam trocha aj opuchnute tak som si pomastila mastou Candibene...a lekar povedal ze som dobre spravila...urobil mi vyter a vysla mi nejaka klebsiela...to je asi to iste co som mala aj nemocnici...a predpisal mi dalsie Atb ktore prave dnes doberam..no ale ono sem tam este svrbi...nie tak hrozne ako vtedy ale svrbi a vytok mam tiez niekedy je taky mliecny biely ale sem tam aj dozlta tak dufam ze sa tej pliagy cim skôr zbavim...pred pôrodom mi budu musiet podat ATB do zily aby sa male nenakazilo v pripade ze bduem rodit normalne..ale som aj otvorena na palec tak sa musim snazit aby sa infekcia nedostala k plodovemu vaku lebo to vraj moze vyvolat predcasny pôrod a to som v 32 tt.....

andre
19. feb 2008

ahoj, prosím vás vie mi niekto niečo povedať o hnedom výtoku, úplne som vyplašená, prišla som poobede domova a skoro som odpadla... všeličo som tu počítala o tom, je to fakt že to môže byť predzvesť potratu ? 😢 , v podsate som len čerstvo tehu, nič mi nie je, iba prsia ma bolia na dotyk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre