Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

adrosek
16. dec 2008

Ahojík holky

lyongirl
16. dec 2008

Ahojte, tak dnes som bola u dr. a našli mi Enterococca a dali mi ATB Unasyn, dr. mi vynadal, že som si neprišla po výsledky osobne, keď som sa nedovolala, že som chodila s infekciou a to sa nesmie podceňovať, tak som si vypočula prednášku, ale že to nie je až také vážne, tak som rada.
Tak sa majte pekne a príjemný zvyšok dňa!

adrosek
16. dec 2008

Ahojík,tak hlavně že se to už léčí,no taky se bojím jestli náhodou nebudu mít nějakou infekci nebo něco,ale nic mě nebolí naštěstí a ani nesvědí.Tak snad ten výtok tedy nevadí jak všude říkají.

lyongirl
16. dec 2008

ja mám výtok od začiatku tehu, vlastne ja mám "celý život" a bežne nosím intimky, už som si zvykla, ale čo by som dala za to, keby som nemusela....
No a teraz by som to podľa výtoku ani nezistila, ale dr. povedal, že to, že som opuchnutá a ubolená, že je z tej infekcie, tiež ma nič nesvrbelo, výtok klasický, ani nesmrdí, ale hlavne, že sa liečim 😉 . Dúfam, že všetko bude ok.
Ešte som sa pýtala dr., že či sa ATB môžu, teda vedela som, že sa nejaké môžu aj v tehu, ale neodolala som tej otázke, veď nie je taký nezodpovedný, že by mi predpísal niečo, čo sa nesmie a on ta to, že určite sú tie ATB bezpečnejšie, ako tá infekcia.... a riadi sa tým, že čo by predpísal žene, predpíše pacientke.

rrenatkaa
17. dec 2008

AHojky, mám taky trochu problém s výtokem. Ale je naprosto čirý a průhledný a nic mě něsvědí a ni nepálí. Většinou je to poránu, když vstanu z postele, tak si připadám, jako kdybych se učůrla. Občas se mi to stane když jsem venku na procházce. Mám proto strach, aby to nebyla plodovka. Máte s tím některá zkušenosti, nebo mi můžete poradit. Nechce se mi teď před svátky k doktorovi a ne - li do nemocnice, které jsem si užila na začátku těhotenství dost. Díky moc za odpověď

katka.kvetinka
29. dec 2008

Ahojky, mám stejný problém jako rrenatka. Poslední dobou mám každé ráno čirý a průhledný výtok, jako bych se učůrla. Nic mě nesvědí, nepálí, přesto mám strach, aby to nebyla plodovka. Nechce se mi teď mezi svátky do nemocnice, proto bych uvítala vaše zkušenosti. Díky moc

campi
29. dec 2008

Doporucuji sehnat si Temesvaryho činidlo, to je vodicka, kterou v porodce nalejou na vlozku a pokud zmodrá, tak jde o odtok plodove vody. Pry se da sehnat v lekarne, ja ho dostala na pohotovosti, mozna Vam odlejou trochu u gyn.
Od te doby, co ho mam doma, jsem klidnejsi a ani jednou me nenapadlo ho pouzit. 🙂

adrosek
29. dec 2008

Ahojík holky,já jej mám taky stále ces den,ale taky nic mě nebolí a nepálí,když sem byla před vánocema u dr.tak mi řekl že je to normální a ani mi nezkoušel že by se jednalo o odtok plodové vody tak snad to nebude.

beata1982
5. jan 2009

Ahojte, ja by som sa chcela spýtať, 31.decembra som si robila test, vyšli mi dve čiarky. Veľmi sa teším. Ale mám
strašne veľké bolesti v podbrušku, kt. mi idú až do pravej nohy. Veľmi sa bojím. Nemáte niktorá s tým skúsenosti. Ďakujem. Ja už mm dvojročnú dcérku, pri prvom tehotenstve som absolútne žiadny problém nemala, mám kvôli tomu strach. 😔

eyya
5. jan 2009

ahoj bea no ja sice cakam len prve dietatko ale v 5tt som mala bolesti aj zafarbeny vytok trvalo to niekolko dni ale isla som ku lekar. nechal ma doma na pn len som lezala a postupne to prechadzalo teraz ma sem tam este pobolieva ale nieje tam aspon ten pre mna strasidelny vytok...ak to naozaj boli mala by si to ist dat skontrolovat, uz len preto aby si bola pokojnejsia a nemusela sa trapit, viem o com hovorim, ja som sa neskutocne bala a dokonca aj ist do nemocnice ale teraz by som isla hned. ta moja fazulka mi za to predsa stoji🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chulieta
6. jan 2009

tetedolly mas pravdu, je to fakt super ved sama som si velakrat pomohla s tymto olejom, je to prirodne antibiotikum a dokonca som ho pouzila aj pre moju malu dceru, ked mala cez tri mesiace objavilo sa jej na telicku nieco comu doktorka povedala alergia, ale neaka vraj vyrazka to moze byt a bez skusky mi dala kortikoidy.... takze urcite mi date za pravdu ze som to nechcela hned tym riesit, ved kto by jej to potom stale daval a nehovorim o tych vedlajsich ucinkoch!!! s pouzitym tohto oleja a kremu z nechtika to bolo za dva dni o moc lepsie. ze som krem predpisany od doktorky pouzit vobec nemusela

blka
4. feb 2009

Ahoj holky, cca týden až 14 dní pozoruju vodnatý výtok. Nic mě nelehtá ani nebolí, ale je to hodně obtěžující. Kolikrát mám pocit, jak tu holky už psaly, jako bych si učúrla. Mám na to upozornit doktora?

sami..
4. feb 2009

blka nechcem strasit, ale ak je vytok vodnaty, mohlo by ist aj o unikanie plodovej vody. asi by som skusila zavolat lekarovi. ja som sa na to pytala mojho lekara a povedal mi, ze si mam dat na nejaky cas vlozku a o par hodin ist k nemu, aby prave to unikanie plod.vody vylucil...

blka
4. feb 2009

Sami, aha ☹ . Já jdu k němu na kontrolu zítra (dneska stejně neordinuje). Tak jsem nevěděla, jestli si dát intimku nebo mu to jen říct a on by se mrkl.

jmisa
4. feb 2009

Blko, výtok může být "skelný", bílý, žlutý atd.
Plodová voda uniká spíš permanentně.
Někde jsem četla, že při podezření se doporučuje zalehnout se suchou vložkou a vyčkat nějakou dobu (půl hodiny) a pokud je vložka suchá, je to s největší pravděpodobností pouze výtok.

blka
4. feb 2009

Jmiso, zrovna jsem hledala na porodnici.cz a taky tam psal, že únik plodové vody je spíš takový čúrek, že uniká permanentně.
Lehat si ani nemusím, protože to vím, že v noci jsem suchá. Nejhorší to je po ránu, během dne se to jakžtakž uklidní, i když mám výtok pořád. Ale večer si zkusím zalehnout s vložkou, abych to mohla posoudit a zítra ho na to upozorním Děkuji 🙂

jmisa
4. feb 2009

Blko, já taky má občas výtok, mně tedy přijde spíš jako ovulační hlen 😀 Ale děje se to jen občas, tak jsem v klidu.

blka
4. feb 2009

Tak výtok jako ovulační hlen jsem měla na začátku těhu. Pak dlouho nic a až teďka toto.

blka
4. feb 2009

A je lepší doktora na ten výtok upozornit? Asi jo, že?

jmisa
4. feb 2009

Blko, tak o výtoku by asi měl vědět, každopádně může nabrat stěry, kdyby tam byla infekce a případně to zaléčit, ale spí to fakt bude normální.

blka
4. feb 2009

Já taky věřím, že to bude normální výtok 😉 . Ale zítra jdu na kontrolu i s manželem, tak chudák bude muset hledět, jak budu na koze 😅 . Děkuji za rady 🙂

hilaris
4. feb 2009

Vy riesite unik plodovej vody uz v 16-18tt? Doteraz som sa takych veci vobec neobavala lebo som vedela ze vytok je normalny pocas tehu no dnes som si uz nebola veru ista ci je to len vytok alebo troska plodovej. Vsak viete.. ked to vsetko clovek zaziva prvy krat tak si nie je isty nicim. Sestra po dvoch detoch poradila ze kym to nie je zeleny vytok tak je to normalne... tak hadam ma pravdu 🙂

blka
4. feb 2009

Hilaris, já jsem jenom nevěděla, jestli je to normální, mít takový výtok 🙂

cula
26. feb 2009

Baby ja mam vytoky od zaciatku,raz je husty biely potom zase priesvitny jak voda.Doky mi povedal ze je to normalne.Niektore zeny sa proste tomu nevyhnu......aj ked by som bola radsej keby som ich nemala ale musime vydrzat.Hlavne aby bola malinka v poriadku 🙂

wendys21
11. mar 2009

ahojte ja mam take zvlastne problemy a dost sa ich bojim....mam velmi bolave prsia na dotyk ako keby som mala na nich modriny........meska mi to asi tyzden...a nato sa este dnes rano objavil cudny vytok bielozltej farby a je dost husty.......pocitujem svrbenie......bojim sa.....Poradte co to moze byt, mozem byt tehotna?

katie211
16. aug 2009

ahojte babenky som 12tt mala som tmavo-hnedy vytok a lekar mi predpisal duphaston ten tmavo hnedy prestal ale taky svetlulinko kremovy-niekedy zlty zacal neviem ci mam stal brat tie lieky vzala som iba 4 ale v balicku su dalsie 20 ked vsetci dobre vieme ze lieky v tehotenstve nie su vytane

saska73
16. aug 2009

katie Duphaston smelo ber, to je liek - hormon na udržanie tehotenstva a niektorým ho predpíšu aj 2 krabičky. Brala som ho od 9 tt do 12 tt.

sixtine
24. aug 2009

Ahojte baby, chcem sa poradit, lebo som dost zmatena. Od zaciatku tehu mam problem s vytokom a zdalo sa mi, ze
cez vikend zosilnel. Je na striedacku priehladny, matne biely, obcas (cca raz za den) do svetlo alebo aj syto zlta. Nic ma nesvrbi, nestipe,vytok nezapacha. Ale hlavne kvoli tej zltej farbe som dnes volala k doktorovi. Hovorila so mnou len sestricka, potom ona hovorila s doktorom a rovno mi zavolala nazad, aby som si prisla po recept. Tak som bez vysetrenia dostala recept na vag. tablety KLION, ktore sa v 1. trimestri nemaju uzivat (som v 11 tt). Tak teraz naozaj neviem, ci ich mam zacat brat "preventivne", ked ani neviem co mi je a ci vobec nieco, alebo sa na to vykaslat a sledovat, ci sa vytok nezhorsuje. Ale zase sa bojim, lebo neliecena infekcia moze ublizit babatku. Viete mi niektora poradit? Uzivali ste KLION aj v prvom trimestri? Najblizsiu poradnu mam buduci pondelok.

sixtine
24. aug 2009

Prosim, je tu niekto so skusenostami s liekom KLION v prvom trimestri?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre