Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

nemko
18. apr 2011

caute, aj ja mam stale vytok, minuly tyzden mi robili vyplach, uz som skusala vsetko mozne a mam to stale takze slipka je moj verny kamarat 😀 dufam, ze to bude ok a nebude to mat vplyv na tehu 😉

arhanta
20. apr 2011

@zora256 ahojky, tak ako vidim uz sa male ukazalo.. takze chlacek. Pozeram ze termin mame takmer rovnaky 🙂 Uz mas aj nejake tie vecicky pokupene? Inak, vytok..tiez sa mi akosi zmenil, uz nereagujem na to, lebo zbytocne sa mi neoplati sa trapit,ked vsetky vysledky boli ok. Kedy ides do poradne?

zora256
20. apr 2011

@arhanta Ahoj!
Tak ja som bola v poradni včera,a tak sme si dali robiť sono,lebo pred 8týžd.nebolo vidieť a ďalšie sono,bude až o mesiac16.5.,tak sme chceli,že ak by sa ukázalo,a ukázal nám,že má gule,a váži už 1190g,a je už dole hlavičkou.Tak sme všetci radi.Aj kočík,postieľka a klokanka,nám dnes došla pondelok sme večer obednávali z www.lacnejsie-nekupis.sk a celé nás to vyšlo 334eu,a všetko je krásne a nové.Tak už nám len vanička,teplomer na vodu,osušky a látkové plienky,matrac do postieľky a hniezdo doň,pár vecičiek ešte a mali by sme všetko.A vy?Ty si na koľkého vypísaná?Nemáš nastavené v nastaveniach.Tak sa majte! 😉

elizabethcorleone
20. apr 2011

Já v těhotenství výtok měla a vliv na těhotenství to mělo, jednalo se zánět dělohy a porodila jsem předčasně, konkrétně ve 29.týdnu. Tak pozor na to, v těhotenství se to léčit dá a mělo by! 😉

scharfinka
21. apr 2011

Holky, děkuju za odpovědi🙂 Dnes jsem byla u mudry a ta potvrdila kvasinky....tak jsem vyfasovala nějaké léky a doufám, že bude brzy dobře🙂

elizabethcorleone
22. apr 2011

Tak to bude oukej! 😉

arhanta
23. apr 2011

@zora256 ahojky,to bude riadny chlap 😉 Meno uz mate vybrane? Tak ja mam zatim len par veciciek - oblieckov kupenych,, nemam zatial nic viacej. Po pravde sa nejako bojim este kupovat, bolo mi povedane ze postielka by sa nemala skladat popredu, az vtedy kym nebudem v porodnici. Neviem co je na tom pravdy... Este sa len chystam kupovat kocik, postielka a veci okolo. Ved casu zatim dost 🙂 Len dufam, ze ked to objednam tak to stihne prist 😀 Ako sa chystas sviatkovat??

zora256
23. apr 2011

@arhanta Ahoj!
Tak čo som iných čítala,tak oni majú väčši bába,takže náš by mal byť vnorme.Meno máme Emanuel.Ja na poveri zas nie som,ja mám rada,keď mám všetko nachystané a nemusím sa náhliť a stresovať,že čo stihnem,a na čo zabudnem.A tak už mám aj postieľku pri posteli.S kade budeš objednávať?My sme objednali z www.lacnejsie-nekupis.sk pondelok večer a stredu do 13-sme všetko mali doma.Ja nesviatkujem,nemám rada Veľkú noc a oblievačku vôbec.Tak budem oddychovať pri telke.A ty?A vkoľkom si týždni,lebo to tu nemáš a ani si neodpísala.

arhanta
26. apr 2011

@zora256 ahojky, pisala som, ze tak ako Ty sme 🙂 Teda 30tt 🙂 a vecicky, no vies mavala som dost velke bolesti a tak aj preto sa asi bojim zatial kupovat.. Kocik zatim nemam vybrany a postielku + ostatne z hrajko.sk Fajn vecicky tam maju.
Ja velkonocne sv.tiez nejako nemusim a nikomu neotvaram 😀 A inak krasny pondelok, od vcera nam prsi takze sa nudim :D Ty ako?

zora256
26. apr 2011

@arhanta Ahoj!
Tak ja až na to naliehanie dolu,sa mám celkom vpohode,a na kyselinu žalúdočnú,by som občas povedala,ako keby som ani nebola tehu,a občas dostanem kopanec,až sa strhnem.A ty už vieš čo budete mať?A aj meno máte?A keď si somnou v jednom týždni,prečo nie si medzi júl-ovými babami?Tak oblievačku som prežila,až na svokru,ktorá robí vždy cirkusi môjmu mužovi,že ju nejde poliať,a nechápem čo ju to toľko trápi,ani mňa nepoleje,a nikoho,veď ja som rada,keď tie silné kolínské namňa nedrizgajú,a z vody sm mala ako dievka dosť aj 8 vedier,a potom som vždy prechladla,neznášam oblievačku. 😠
Vy nemáte takýto problém?Tak príjemné tehu,už len 10tt,a dúfam,že tu budú naše zlatíčka. 🙂

arhanta
27. apr 2011

@zora256 ahoj,
mna kyselina trapi od zaciatku tehu, takze som uz zvynuta na to. A preco nejsom medzi jul-ovymi babami tu na modrom konikovi? Neviem naco, obcas sem len zajdem kuk co je noveho a nepotrebujem nejako davat najavo kedy mam termin. Hlavne som sem zacala chodit ked som mala iste zdravotne problemy a tak ma zaujimalo ako sa s tym ine kocky vyrovnali a co je a nieje ok v tehu, pripadne aky by mal byt postup dr. Je pravda, ze sa uz blizi porod, vcera som si to poriadne uvedomila ked som kupovala iste vecicky..dost toho treba a uz musim aj zacat chodit na cvicenia do jedneho materskeho centra u nas, priprava na porod je to. Dr. mi to odporucil ako prvorodicke, takze od maja nastupujeme aj s mimcom. Vy ako? Tiez chodis cvicit?
A velkonocne sviatky nejako moj neuznava, len ma oblial trochou vody, tak isto aj moju mamu a to bolo vsetko. Takze pohodicka. 😀 Prijemny dnik!

zora256
27. apr 2011

@arhanta Ahoj!
Tak ja nemám možnosť chodiť na prípravy na pôrod,najbližšie je LV a to je od nás až 59km,tam budem aj rodiť,keďže aj pôrodnica je tam najbližšie,tu v našom okolí zrušili dve pôrodnice a ani nemá tu kto pripravvovať na pôrod,takže mám smolu,len dúfam,že všetko ok dopadne.Necvičím,ani doma,teraz,lebo i tak málo priberám,za mesiac 1kg,a zatiaľ mám späť len to čo som schudla prvé 4mesiace,keď som vracala,až 5kg,a teraz som len na pôvodnej váhe.Podľa sestričky je to ok,že len malý priberá a jeho príslušenstvo,tak ani necvičím,ale potom by mi bolo dobré prebytok ešte schudnúť,ale aj to po kojení,chcem kojiť až do 6mesiaca minimálne,a vraj aj skojením sa dá schudnúť.Tak uvidím.Maj sa krásne! 😉

veronika002
10. jún 2011

@nemko Ahoj nemko, ja som práve vyfasovala nejaký kr´m Dalacin a ešte ďalší.... Mám taký žltý výtok a tak mi spravil kultiváciu, len po liečbu mi bol mamnžel, tak neviem čo za bacil to presne je.... Aj manželovi dal tabletky... tak som zvedavá..... Ja mám termín koncom decembra, tak sme na tom podobne.... Hádam to bábu neublíži..... Sestrička mi do telefónu povedala, že bábu to neublíži, ale že keď som tehotná je lepšie to preliečiť.... Fuuuu už mám dosť týchto chorôb.... Dúfam, že to budú tie bacily, ktoré som mu doniesla na začiatku tehu, že ich má manžel, lebo mal zápal prostaty, tak mu robili testy..... Dal mi nato nejaké čípky, že preistotu..... A až keď sa objavil problém tak teraz si dávam ďalšie čípky a nato mi teraz napísal ten Dalacin... Fasa.

nemko
10. jún 2011

@veronika002 ja uz nemam take problemy, ale pokial sa objavia davam si Dafnegin a Rosalgin roztok.

nadja23
23. jún 2011

ahoj holky, ja som na zaciatku tehu v 9. tyzdni, ale uz niekolko tyzdnov mam husty maslovy vytok aj s hrudkami (tvaroh) - nesvrbi ma to, ani nepali, ci nezapacha, ale je ho dost vela a je to celkom neprijemne... nestretli ste sa s tym niektora, prosim? dakujem za odpoved

micicka
23. jún 2011

@nadja23 ahoj, podľa mňa máš mykózu, aj keď tá býva väčšinou sprevádzaná aj svrbením, ale nemusí byť. ja som mala mykózu už 2x, v tehu je to bohužiaľ bežné, treba zájsť k lekárovi a on ti niečo predpíše. v prvom trimestri síce neradi niečo dávajú, ale to posúdi tvoj dr. 🙂

odrik
23. jún 2011

@nadja23
Na zaciatku tehetenstva je to velmi caste, sama som to zazila! Lekar Ti poradi a nasadi vhodnu terapiu. Dnes je uz mnozstvo pripravkov, ktore upravuju mikrofloru v posve. Tak vela stastia!!!

mimik1001
30. jún 2011

@katicakatica

dakujem velmi pekne za vase rady..dlhsie som tu nebola, dostala som sa sem az teraz tak vam pisem kocky..moje problemy ma sprevadzaju takmer cele tehotenstvo...lekar mi na to dal lieky, ktore na chvilu pomohli, ale po sexe s manzelom sa mi to opat vratilo..tak som skusala aj kupel v tea tree oleji a dost mi to pomohlo..teraz sa citim celkom fajn, sex sme sice museli vynechat kvoli pesaru co mi zaviedli, ale uz sme za chvilu v cielovej rovine tak to vydrzime nejako..🙂)) a ked sa malicka narodi tak bude vsetko ako predtym..pre nase male lasky treba nieco obetovat no nie?

mimik1001
30. jún 2011

@katka82

dakujem Katka za tv.rady...neodpovedala som skor lebo som sa tu akosi nijako nevedela dostat..uz je to lepsie..brala som lieky co mi predpisal lekar a prerusila som na chvilu sex s manzelom a zlepsilo sa to...onedlho sme v cieli a nasa princeznicka tu bude s nami cize uz nejako vydrzime..inak ma to sprevadzalo takmer cele tehotenstvo a mne dost pomohli aj kupele v tea tree oleji...cize ak to niektora baba bude mat tak to odporucam..🙂))) ak to nepomoze, urcite neuskodi to garantujem...

majkamrugi
21. júl 2011

@zora256 ahojte, mama je ženská sestra a tiež som sa jej pýtala na rosalgin a povedala, že vraj to má tak akurát dobrú reklamu. po porode vraj uplne staci nejaký alkohol cisty s vitaminovou mastou, dat si na vlozku a prilozit. dezinfikuje to a taha zapal. tak uvidime🙂 drzte sa.... 🙂

gab
21. júl 2011

@nadja23 ja som to mala tiez, taky silnejsi vytok, jeden den sa to objavilo, potom sa to par dni neobjavilo a potom znova na jeden den a znova bol klud, myslim skor, ze to je taky vytok, lebo mne doktor povedal, ze to je ok, a nic mi na to nedal, tak neviem

ivettk
4. sep 2011

ahojte ja som tu nova ale chcem sa na par veci popitať.ja som tu už niečo čitala o tom vytoku ja ho mam tiež tiež mi to dosť vadi som v 22t a vyšetrenie som bola no všetko bolo v poriatku a Dr.mi povedala že je všetko OK.Chcela som sa opytať či možem so svojim priatelom spavať bez strachu ked začiatok teh.bol trošku horši či sa nemusim bať o babetko dakujem

dedenini
17. sep 2011

ahojky... mam celkom problem ktory ma trapi... som v 8 tyzdni a moj partner od vtedy ako zistil ze som tehotna moc so mnou nechce spavat... aj sme sa otom rozpravali... nas vztah je otvoreny... nechce koli babatku, ma strach ze mu ublizi a aj dalsim problemom su moje vytoky... je mu to neprijemne... neviem co mam robit... tie vytoky nesu pravidelne.. len pri pohlavnom styku je vlhkost vo mne velmi velka a partner skoro vobec ani nic neciti... dakujem za radu

kaaaty
23. sep 2011

@dedenini ahoj sú muži ktorý sa v tehotenstve obávajú mať sex aby dieťatu neublížili..... u nás nejako samo prišlo že ho máme podstatne menej, asi preto že ked ja lahnem do postele tak do 5 minút spím 😀 ....
Tiež mám výtok ale dr. mi robila vyšetrenie a bolo ok....teraz mi to pre istotu zopakovala tak uvidím aké budú výsledky....nič ma nesvrbí nepáli nebolí a predsa je, neviem z čoho 😒....Hlavne si daj urobiť stery.

dedenini
24. sep 2011

@kaaaty ... Dakujem za radu... mna tiez nic nestipe ani nesvrbi a ani nepocitujem pri normalnom dni vytoky iba pri sexe to mojej polovicke prekaza... ale radsej si tie stery dam urobit... este raz dik

janulkan
24. sep 2011

@dedenini na zaciatku tehu by ti tak ci tak mali robit kultivaice a cyto, teda aspon mne robila dr... 🙂 co sa tyka vytoku moze to byt z hormonalnych zmien v tele, kedze dost vela bab to tu popisuje.
No a co sa tyka sexu, to si musite vydiskutovat medzi sebou a najst riesenie, mne sa na zaciatku ani nechcelo, kedze prave okolo 8tt mi zacali nevolnosti a som rada, ze mm sa prisposobil 😉

divosko
6. okt 2011

@dedenini ahoj aj my mame taky "problem" este kym som nemala brusko tak to bolo ok...a teraz ked uz manzel maleho videl...tak tiez povedal, ze malemu nejde"dobat" do hlavicky...takze sexujeme striedmo🙂 vytok mam tiez....nic nezapacha...nic nesvrbi...len treba intimku...:( som zvedava, co mi povie v utorok v poradni zenska...naposledy mi dala framyk.cipky....ktore nezabrali...:( ale ster mi nebrala pocas tehu ani raz:(

akuba
4. dec 2011

ahoj , moze byt prínakom tehotenstva priesvitný výtok?

miska_miska
7. dec 2011

caute, od zaciatku tehu mam vytok, na ktory som sa pytala mojej Dr., povedala, ze je to normalne. Ked som vsak bola vcera na prehliadke, mi povedala, ze mam vytok.. nedala to ani pod mikroskop ani nic, len na to kukla. Je pravda, ze je ho dost vela, ale nesvrbi, nezapacha, nemeni sa po celu dobu (som 18 tt). Predpisala mi tabletky do posvy Floumizin, ucinok je antibakterialny, dezinfekcny a antimykoticky, cize v podstate na cistenie, ale jeden z vedlajsich ucinkov je prave moznost silnych vytokov, svrbenie.. 😒 Rozmyslam, ci vobec treba liecit ten vytok.. Co myslite ?

andryskam
12. dec 2011

Ahoky, taky mě trápí výtok, ale z močové trubice. Jinak nemám žádné problémy (svědění, pálení, ....) MUDr. mi dělala stěry a prý je vše v pořádku, tak nevím. Neměla jste to některá taky? Jsem ve 31.tt a mám strach, jestli to nemůže miminku nějak ublížit. Mockrát děkuji za odpovědi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre