Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

zora256
6. apr 2011

@arhanta Tak Ti držím palce k tým výsledkom,potom daj vedieť. 😉

arhanta
7. apr 2011

@zora256 takze vysledky mam ok, ziadne chlamydie ,, bude to teda normalny tehu vytok, len mi babatenko asi na nieco tlaci a tym je to. Inak ten vodovy vyplach mi pomohol..takze mozem odporucat. 🙂
Ty ako?

zora256
7. apr 2011

@arhanta Ďakujem,mám sa fajn.Čítala som na nete o rosalgin.sk,je to tiež na výplachy a aj oplachy genitálií a je aj proti zápalom i výtokom,len cenu som nenašla,vraj je to dobré aj po pôrode na ranu aby sa lepšie hojilo.Ale aj na denné umývanie,že je dobré.
V koľkom týždni si?Naše malé kope osto šesť najmä ak cestujem,alebo keď som na chrbte,a niekedy len tak pri sedení.
Tak sa držkajte!

arhanta
8. apr 2011

@zora256 ja som si rosalgin nerobila, nemaju sa robit taketo vyplachy v tehu , tak som sa bala. Stoji okolo 9eur jedna flasticka sa mi zda. Ak chces vyplach, daj si uvarit trocha vody, nechaj vychladnut-tak aby bola mierne vlazna voda..a nalej do nadobky na vyplachy. Nase mimco je take kludnejse, akoby stale spinkalo, malinko kopka, zväcsa vecer.. Co cakate?

zora256
8. apr 2011

@arhanta Ahoj!
Ja výplachy nechcem,len ten Rosalgin je vraj dobré po pôrode na nástrih z tým oplachovať proti baktériám a aj proti zápalom vraj sa tak rýchlejšie hojí,len na to ho chcem.
My nevieme,čo budeme mať,lebo mám placentu vpredu,a v 20tt sme videli,len hlavičku a ručičku.Ale ani ma to netrápi,takto to máme ako narodeninový darček,keďže je nám záhadou a bude prekvapením celej rodine.
A vy viete čo budete mať?Alebo si len na začiatku?My máme najbližšie sono až v 30tt.Naše dosť kope najmä počas cestovania a ke´d som na chrbte,a niekedy keď sa ponáhľam niekde a keď dlho sedím.Tak sa majte krásne! 😉

pepi_petra
8. apr 2011

Ahojte koceny.Potrebujem poradit.Ja mam biely az bielo zlty vytok od zaciatku tehu.Dr mi robila aj stery a vsetko bolo vzdy ok.Teraz posledny mesiac mam vytok ,ale popritom mam dost mokro.Je to ako cista voda a ma sladkokysly zapach.Nic ma nesvrbi,nepali.Medzi tym som bola aj u dr a vraj je to ok.Ale ja mam nejako strach.Som otvorena na spic prsta,sem tam poslickovia.Mate alebo mali ste to aj vy?velmi pekne dakujem.

kocka1
8. apr 2011

@pepi_petra ináč ja mám tiež taký istí problém :( neviem čo mám s tým robiť, dúfam ,že nám ženy poradia, pretože aj mne doktor po vyteroch povedal ze je OK

pepi_petra
8. apr 2011

@kocka1 ked si nedam vlozku(co je uz aj risk),tak mam celkom mokre nohavicky.Aj ty to tak mas?Najprv som si hovorila ,ze je to mozno moc,lebo mala mi tlaci na mocak,ale nezapacha to mocom.Na vlozke ci nohavickach to je ciste s bielim povlakom.V pondelok idem do poradne,tak to dr pripomeniem,co poviem.Mam strach aby to nebola plodovka ☹

kocka1
8. apr 2011

@pepi_petra presne s tým mávam problémy, tak ja idem v utorok do poradne a poviem to tiež lekárovi, ale ja to mávam len vtedy, keď chodím (napríklad idem na prechádzku), keď doma v kľude ležím tak nemám žiadny výtok, presne ako voda, keby to bola no a presne ten biely povlak, to keď som dnes išla na prechádzku tak isto, neviem sama čím to je :(

pepi_petra
8. apr 2011

@kocka1 tak potom si porovname ,co nam kazdy dr povedal 😀

kocka1
8. apr 2011

@pepi_petra okik dam vediet

dankakk
8. apr 2011

@kocka1
@pepi_petra baby, presne tak by som opísala aj ja moj vytok. Najviac vytecie ráno, alebo ked dlhšie ležim - ja polihujem skoro cely den-pre istotu 🙂 ale dnes ma trosku vydesil, bol sfarbeny do oranzova - taky zltkavy s primesou krvi akoby... V pondelok idem k dr. Aby som náhodou niečo nezanedbala... Baby, nesledujeme sa az príliš? Ja po každej toalete sledujem toaletak skoro pod mikroskopom ( a výtoky aj ovoniavam) ... Som vadna?

kocka1
8. apr 2011

@dankakk no ale keď máš s prímesou krvi, tak to si mala ísť podľa mňa do nemocnice, lebo to môže byť pôrod o mesiac skôr si myslím neotáľaj a choď do nemocnice, lebo toto môže byť vážne :(

pepi_petra
8. apr 2011

@dankakk
@kocka1 tiez si myslim ,ze ked tam uz mas akoby krv,necakala by som.ja to mam aj ked lezim a ked sa postavim,tak citim ako to vytecie .Tiez sa kontrolujem po kazdej toalete a samozrejme aj zistim zapach.moja mama mi nadava ze sa velmi kontrolujem,ale ked ja sa tak bojim o nasu malicku..... ☹

kocka1
8. apr 2011

@pepi_petra no ja to našťastie zapachájúce nemám to je fajn, treba to skratka povedať lekárovi si myslím 🙂

miradka
9. apr 2011

Ahoj holky, potrebovala by som poradiť. Som v 13tt a mám svrbenie, myslím že je to zatiaľ len z vonku, ale nie som si istá. Neviem čo si na to možem dať, dívala som sa na canesten, ale sama sa toho bojím. Máte s tým niekto skúsenosti? Blbé je, že je zrovna víkend a naviac moj gyn bude tu v meste až vo štvrtok...dovtedy to asi nevydržím ☹

katarinajurikova
9. apr 2011

@miradka Ahoj,
ja som mala podobny problem v tehot. 😒
Natierala som z vonku Canesten,na cca 2 dni ma prestalo svrbiet a potom sa to vratilo.Gynekologicka mi povedala,ze je to sposobene vykyvom hormonov v tehu.Predpisala mi Clotrimazol cipky aj krem.Tie zabrali ,ale pravdupovediac sa mi to v mes.intervaloch vracalo...Dokina povedala,ze to treba vydrzat ... niektore zeny v tehu to mavaju 😉

miradka
9. apr 2011

@katarinajurikova díky za radu. Určite s tým zajdem k dr, akurát to musím vydržať s canestenom do štvrtku. Nechce sa mi k inému dr. V prvom tehu som nemala s týmto problémy, tak ma to prekvapilo..kedysi som tým trpela, ale to bolo vďaka sexu, aspoň myslím...teraz je sex tabu, žial ☹

katarinajurikova
9. apr 2011

@miradka Aha ,ja som tiez v prvom tehu nic ,ale druhe uz ano...
Aj to som Ti chcela napsat,ze neni dobre vtedy sex,lebo to chyti aj muza 😀

krenkova
9. apr 2011

@miradka Na výplachy aj vonkajších, aj vnútorných rodidiel sa používa aj Rosalgin. Dostať ho kúpiť v niektorých lekárňach aj jednotlivo s už namiešaným roztokom, volá sa Rosalgin easy a stojí 2 euro 1ks alebo balenie po 5 ks stojí 10 euro. Rosalgin sa môže používať počas tehotenstva. Používala som ho aj pred tehotenstvom v rámci preventívnej hygieny v nepravidelných intervaloch. A odporúča sa aj po pôrode a poča šestonedelia. Ja som s ním mala doteraz dobré skúsenosti, utíšil a odstrránil všetko, čo bolo treba, záleží asi od pôvodu problému 🙂 A používanie mi schválil aj lekár 😉 Len toľko o Rosalgine

krenkova
9. apr 2011

@miradka Však najlepšie sa spýtať v lekárni alebo lekára🙂 a držím palce, nech to prejde čo najskôr 😉

miradka
12. apr 2011

@katarinajurikova sex je tabu kvoli mimču...nie je to zrovna ideálne a ešte do toho mykóza... 😖 Júúj, zase zhruba ročný absťák 😅

miradka
12. apr 2011

@krenkova vďaka za tip. Určite ešte počkám na dr., zatiaľ sa to moc nezlepšilo, ale ani nezhoršilo, tak to do štvrtku vydržím 🙂

arhanta
13. apr 2011

@zora256 ahojky, vies ten vodovy vyplach nieje zly a nemoze nijako ublizit, jasom bola uz taka zufala ze som to skratka vyskusala a bolo to o nieco lepsie. Nehovorim, stale mam vytok, taky zltkavy ale tak co uz, uvidime ci sa vytrati po porode. Ak nie, tak to bude problem. Inak co mas noveho? Mimco poslucha?

zora256
13. apr 2011

@arhanta Ahoj!
Tak ja som už ok.Doužívala som Macmiror 500,a už nemám výtok,tak mi je dobre.Maličké často spinká,len ráno veľa kope,už sa mu aj čkalo včera,a večer sa občas vrtí keď chcem spať,ale ináč je dobručké zatiaľ.A čo tvoje bábo?V koľkom týždni si?Tak príjemné tehu! 😉

arhanta
18. apr 2011

@zora256 ahoj, ja vytok stale ale to bude asi az do porodu..nevadi. Inak celkom pohodka, pomaly rastieme, uz takmer ziadnu bundu neobleciem 😀 a tiez kopkame ked mama chce spat 🙂 Inak chodim strasne neskoro spavat, okolo 2 alebo tak rano, vobec sa mi neda zaspat, niekedy mam uz odpadove stavy ale to je ked tak tyzden takto nemozem spat.. uz to vyzaduje organizmu ten spanok. A vy ako? malinke poslucha??

scharfinka
18. apr 2011

Ahoj holky, potřebovala bych radu .....jsem v 8 tt ze začátku jsem měla bílý výtok, což je prý normál, jenže ten se minulý týden změnil na tmavě žlutý, ale nesvědil nic, tak jsem si říkala, že to nechám až na kontrolu ve čtvrtek k dr ...jenže včera k večeru zas změnil barvu na takovou slabě béžovou nebo jak to nazvat....ale bylo to jen malinečko a jen jednou od té doby zas tmavě žlutá barva...nemohlo by to být slabé špinění nebo to mohl být jen výtok? nesetkala se s tím některá? jestli bych radši neměla zajít k dr zrovna, či stačí až ten čtvrtek? jsem docela vyplašená, nechtěla bych mimi nijak ohrozit nějakou infekcí nebo tak.....

misi.21
18. apr 2011

@scharfinka já myslím,že by to mohla být kvysinková infekce. Mimi to neohrozí,ale mělo by se to léčit. Pokud se ti to rozjede,tak to bude hoooodně nepříjemné i pro tebe. Já bych si asi k dr zašla,jen pro klid,třeba to není nic a třeba je to něco jiného,uvidíš... V těhotenství jsou kvasinky běžné,já už je měla dvakrát a jednou jsem o tom ani nevěděla,jenom jsem měla výtok,dr nasadí léky a za pár dní je to v pořádku...

zora256
18. apr 2011

@arhanta Ahoj,tak ja keď sa unavím,tak zaspím raz-dva ale ak nie tak čítam,až kým mi neslzia od únavy oči,a tak niekedy už o 22-hej idem spať a inokedy až o 23:30.A ráno som už o 8-ej alebo 9 hore.Malé kopká už častejšie,lebo má menej miesta zo dňa na deň mmi rastie bruško už si tam ani nedovidím(myslím pod bruško).Už mi tlačí na žalúdok,tak mi je nevoľno občaas.Už pomaly si ani ja nezapnem bundu,už len-len si zapnem,tak už asi budúci týždeň si už zrejme nezapnem.A v koľkom si?Ja na začiatku 7.mesiaca.Ja mám termín na 12.júla.A ty?Nejaký výtok mám zas,ale to je asi ten tehotenský bez zápachu svetlo žltý z priesvitným.A vás malé poslúcha,tak ja dnes uvidím,či poslúcha na sone či sa nám už konečne ukáže. 😉 Tak sa majte!

eustoma
18. apr 2011

@scharfinka ja mm vytok cele tehu. teda ked som prave nekrvacala. robili mi x-krat stery a zaver je, ze to je tehotensky vytok. mala som ho v roznych farbach a konzisenciach. priesvitny, bieley, zlty (svetle-tmave), svetlunko do hneda, dokonca uz aj jemne do ruzova. skupenstvo od vodovytych, az po take gelovite. teraz som v 35 tyzdni a vytok stale je. pokial to nesvrbi, nepali, tak to myslim do kontorly pocka. ako nahle zacne svrbenie, aj ked len jemne, tak sup k dr. taktiez ked sa objavy krv, to let tiez hned.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre