Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

nazu
10. sep 2010

nemáš zač nivalis,a ten zelenkastý výtok čo máš zapácha alebo svrbí?pretože ak by hej tak potom ide o trichomonádnu infekciu a tá sa musí okamžite liečiť.

nivalis
10. sep 2010

no nema to ziadny zapach, ale obcas to dost svrbi, hlavne po cikani 😒

nazu
10. sep 2010

no tak to ťa teda nepoteším,lebo každý svrbivý výtok je znakom vaginálnej infekcie,čiže je nebezpečný pre plod,preto ti odporúčam ihneď navštíviť svojho doktora,aby ti mohol nasadiť antibiotiká,ešte by sa mohlo jednať o zápal močových ciest,alebo mechúra,čo je v tehotenstve normálne,ale tento zápal páli pri cikaní,ja ho mávam,vtedy je dobre piť a to veľa,veľa,veľa hlavne urologických čajíkov a tiež pomáha aj urinal tabletky.ale určite čím skôr kontaktuj svojho dr.,pretože výtok je bezpečný len vtedy,ak nezapácha a nesvrbí.tak dúfam,že som ti aspoň trocha pomohla,držím ti palce,aby to nič vážne nebolo,daj potom vedieť.

nivalis
10. sep 2010

nazu - no tak to teda dakujem pekne 😒 ale nie, vazne som ti vdacna! a budem musiet zatlacit na doktorku, nech sa to lieci! Tiez som si myslela ze to nie je v poriadku, ale ked ona povedala ze je- podotykam ze bez vysetrenia- tak som sa na nu spolahla ☹ ale uz to len tak nenecham 😠 napisem ako to dopadlo...

maruska83
13. sep 2010

ahojte dievcata ..prosim o radu..vcera som mala taky hnedasty vytok zafarbeny aj s troskou krvaveho vytoku ale ta krv bola takej ruzovej farby..dnes uz mam len normalny vytok..nema niektora zvas s tym skusenost...mam navstivit lekara?

gabrielkaa
13. sep 2010

Ahoj Maruska, ja som par krat mala taky ruzovkasty vytok a vsetko bolo v poriadku, ale pre istotu som vzdy isla d DR. alebo mu aspon zavolaj aby si bola kludna.

katecameron
13. sep 2010

@maruska83 ja myslim ze ano ja by som urcite isla si este len v 30tt tak by nebolo dobre keby sa rozbehol porod nikdy nevies

maruska83
13. sep 2010

dakujem vam za odpoved... 🙂

mcm
13. sep 2010

Ahoj, ja som v 6 t a dnes som bola u gynekologa, aby mi poradil, či je to ok alebo nie... tiež som mala posledné 2 dni hnedý výtok, nebol silný, ale mám ho stále... tak mi hovoril, že je to v poriadku, ale pre istotu by som si na tvojom mieste zašla k lekárovi, lebo nikdy nevieš a istotu máš až po vyšetrení. Inak ak je výtok biely a bez zápachu, tak je to ok...

sumattra
19. okt 2010

Ahojte dievčatá, pokúšame sa s mužíčkom tiež o babatko 😀 od začiatku oktobra a 17teho kedy sme sa laskali mi začal najprv do ružovkasta a teraz je už žlto biely (bez zápachu, bez svrbenia, bez začervenania a pod. keďže mám skúsenosti so zápalmi tak viem,že toto nieje o tom). Dnes som si robila test a bol negatívny. No zaznamenala som jemné pobolkavanie v podbrušku a cítim jemne, že po celé dni som akoby na vode a je mi teplo furt...Čo si o tom myslíte? Ja viem, asi som moc pozitívne naladená na tehu a ma vysmejete, že dúfam no aj tak rada si vypočujem váš názor.Ďakujeeeeem 😉

paja
20. okt 2010

@sumattra to je těžko říct, těhotenské příznaky jsou někdy podobné předmenstruačním nebo ovulačním... A co se týká toho výtoku, tak to ti řekne jen gynekolog jakého původu to je...Píšeš, že sis dělala test - a je už to správné období na to, aby bylo na testu něco vidět? Jinak pozor na psychiku, neupínat se na to... Vím, že to je hodně těžké, ale je to fakt důležité. Když jsme se s manželem rozhodli pro druhé dítko, tak jsem se ten první měsíc snažení na to tak upnula, že jsem měla fakt i veškeré těhu příznaky a nakonec nic. Sama na sebe jsem se tak naštvala, že to tak řeším, že jsem si přikázala nemyslet na to a opravdu se mi to podařilo. No a světe div se, hned potom co jsem to vypustila z hlavy, přestala jsem počítat plodné dny atd., jsem otěhotněla 🙂 . Takže chce to čas a trpělivost... 😉

aminisek
20. okt 2010

Pozdrav všem,
mám na Vás děvčata dotaz ohledně výtoku, jsem ve 26tt a včera, když jsem vylezla z vany mi vytekl čirý výtok, nezabarvený, bez zápachu, ale bylo toho podle me celkem dost,ale jen jednorázově, od té doby nic, teklo mi to po noze, jinak vůbec žádný jiný problém. Je to normální???
Moc díky všem za radu

vodnicka
20. okt 2010

@quetinka82 Cau ja som v 20 tt a mam od zac.tehu vytoky a nosim intimku som na rizikov.lebo som spinila do 8 tt sem tam a brala lieky na udrzanie a podarilo sa mam sice zakazany sex od 4 tt ale mne to nevadi babo je na prvom mieste ,krcok je uzavrety a mam vytoky bud bielo-zlte alebo zlto-zelene svetle robila mi lekarka vyter vraj je negativny a nemam sa znepokojovat kym nekrkacam a nemam hnede vytoky u kazdej zeny je to ine tak mi povedala. 😉

aminisek
20. okt 2010

takže myslíš, že je to v pohodě? Vůbec nevím, jestli by mi mohla prasknout voda v 6.měsíci, ani nevím, jak to poznat nebo, co to včera bylo ☹ , tak jse m z toho vyděšená

vodnicka
20. okt 2010

@aminisek no ja by som ti odporucala navstivyt lekara nech skontroluje krcok aj usg,ja mam vytoky v 20 tt a tiez som si myslela ci mi nejako neodteka pomali plod.voda ale krcok mam zavraty aj usg je ok,vraj sa nemam obavat,neodporucaju mi sex a ani kupele ja to respektujem a zatial v pohode 😉

aminisek
20. okt 2010

Já jsem taky jinak v pohodě, žádná omezení nemám, vůbec jsem za celých 26 nekvácela, až tento jednorázový výtok, čtu hodně, že výtok v těhotenství je v pořádku, tak snad to nic není, doktora tam zítra nemám, tak nevím, jestli zajít do nemocnice nebo vydržet do pátku???

vodnicka
20. okt 2010

@aminisek no urob tak jak citis aby si kludne spala a bola spokojna ,ze si aj babo v poriadku 😉

havana21
21. okt 2010

Ahojte baby 😉 som tu 1x - a hádam aj oprávnene 🙂 mešká mi to 5dní. Robila som si včera test ale bol negatívny 🙄 Ale už 3dni mám výtok taký bielo-žltý bez zápachu, bez svrbenia 😕 Žeby sa nám to podarilo???? Držte nám palce 😀

dankadina
21. okt 2010

@havana21 kolký den cyklu si? Kolkodnový cyklus mávaš? Pravidelný? Lebo ja by som už po trojdnovom meškaní mala riadne čiarky.

havana21
21. okt 2010

Ahoj - dnes som 33. Mávam posledný polrok 28 presne. Ako hodinky. Ale tak nevylučujem možnosť nejakého výkyvu. Ale výtok a meškanie....?????.... Čo ja viem - príde mi to podozrivé 😀 Trošku sa aj bojím sklamania 😒 Som neskutočne zvedavá. A hlavne nedočkavá 😀

dankadina
21. okt 2010

@havana21 podla mna by tam mala byť už nejaká čiaročka, ked si nie si istá zbehni k doktorovi.

havana21
21. okt 2010

@dankadina 🙂 AJ JA SI myslím, žeby mohla byť aspoň slabulilinká 😀 ešte počkám do bud. týždňa a potom zbehnem 🙂

fairynika
21. okt 2010

@aminisek ja si myslim ze je to v pohode. vytok je normalna vec ja ho niekedy mam slabucky a niekedy je to brutal. Pokial nespinis tak by to malo byt ok 🙂

dankadina
21. okt 2010

@havana21 ja už čakám druhé bábo a vždy tam čiarka bola. Iba raz sa objavila neskoro, bola slabulinká a nesilnela a mala som mikropotrat tzv. biocheemické tehu

havana21
21. okt 2010

@dankadina OJOJ to ani neviem čo je biochemické... 😒 Tak možno aj mne sa objaví neskoro, boli by sme šťastní keby sa objavila 🙂

dankadina
21. okt 2010

@havana21 chod dokymu nech to posúdi radšej on

havana21
21. okt 2010

@dankadina 🙂 Ve´d áno - držte palce 😉

dankadina
21. okt 2010

@havana21 budem silno držať

havana21
21. okt 2010

@fairynika Len mám pocit ako keď mám mrchu 😀

havana21
21. okt 2010

@dankadina 🙂 Ďakujeeeeeeeeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre