Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

lenka138
23. júl 2008

Jahoda: Tento mesiac som si myslela, že to už naozaj musí vyjsť, lebo zhruba niekoľko dní od ovulácie som mala dosť silný výtok a vedela som, že taký prirodzene nemávam. Väčšinou som od ovulácie po menzes výtok nemala. No a dva testíky čo som si robila v pondelok a utorok mi ukázali dve čiarky. Tak len dúfam, že bude všetko v poriadku a tebe držím palčeky aby to vyšlo. 😉

sarkal
23. júl 2008

Ahoj holky.Jsem v 25tt a už před těhotenstvím mě trápily výtoky.V těhotenství už jsem se s nimi také potkala,ale dostala jsem globule a výtok vždy zmizel a doktor pravil,že OK.Někde jsem slyšela,že výtok může poškodit miminko a to může zemřít,docela mě to vyděsilo,myslíte si,že se třeba kvasinkový výtok může dostat až k miminku a něco mu způsobit?Docela mám strach aby ty výtoky co jsem měla mimčo nepoškodily a něco s ním nebylo.I když u dr.vše ok,na utz také všechno vpohodě,mimčo roste jak má a je ok.Někde jsem četla,že výtok mimču neublíží,ale musí se vyléčit do porodu aby se na něj nepřenesl.Připomínám jen,že u mě se nejednalo o klasický těhotenský výtok.Poraďte prosím někdo.

kvixa
25. sep 2008

bože ty vieš vystrašiť aj ja mam výtok taký priesvitný niekedy do žlta a dosť zapácha. doktor mi povedal, že na prehliadku mam prist až za dva týždne lebo je vraj ešte malinké...
teraz sa bojim aj ja o miminko.

hlavinka
25. sep 2008

Kvixa: no, jestli je do zluta a zapacha, tak to asi budou kvasinky (rikam asi). Ale to se neboj, je to bezny. Myslim ale, ze by ses radsi mela objednat k lekari, aby Ti dal nejaky zavadeci cipky. Ja uz jsem mela od zacatku tehu asi 5x nejake zavadeci cipky, takze neboj, doktor by Ti nedal nic spatneho.Uvidis, za objednani k Dr. nic nedas. Drzim palce 🙂

K tomu, ze mimco muze umrit "na vytok" - to jedine, pokud by byla zanedbana lecba a byly to nejaky spatny bakterie, na ktery je treba mit ATB a ty stejny by byly i v ledvinach. Ale mne lekarka rikala, ze pokud je to vse zaleceno, tak se neni ceho bat. Jedine, kdy neco hrozi je, je porod, kdy mimco prochazi pres porodni cesty - tam by se mohlo teprve nakazit bud kvasinkama nebo treba streptokokem B, proto se pred porodem vysetruje, zda zena ten B bacil ma nebo ne, aby se pri porodu daly ATB.

kvixa
25. sep 2008

fuuu ďakujem, už mi je lepšie. keď ja si pripadám už ako hypochonder. Mávam kŕče, bolia ma kríže a ešte aj toto..
ale tuším je to tým, že som tehotná🙂 😀
Ešte raz ďakujem k doktorovi pôjdem toho 9.

hlavinka
25. sep 2008

Kvixa: ne, nejsi hypochondr. Ja to mela (mam) taky tak. Proste kdyby slo jen o jednoho (o Tebe), tak to clovek tak neresi, ale jde uz o dva lidi a ten druhy je malicky a nevidime, jak se ma a neumi nam rict, co mu schazi a tak, takze proste nervujeme. To je myslim normalni 😉
Kvixa: ale opravdu, mozna pro klid duse mu zavolej a rekni, ze mas nevonavy vytok, treba Ti rekne, ze to pocka anebo Ti rekne prijdte. Ale jakmile by Te treba palilo, svedilo nebo tak, tak to radsi bez hnedka. Cim driv se to zaleci, tim kratsi dobu se to lecit bude a navic ze sve zkusenosti vim, ze svedeni a otok je fakt dost hnusny, clovek nemuze ani poradne chodit a sedet, nic. Jen lezet s nohama od sebe 😒

kvixa
25. sep 2008

No mňa to vôbec nesvrbí ani nepáli. 😀 ale ďakujem, že si ma stým oboznámila.

hlavinka
25. sep 2008

Kvixa: nemas zac 🙂 Tak drzim palce 😉

kvixa
25. sep 2008

no dobre bola som práve po 850 raz na záchode a rozmyslela som si to.Pôjdem v pondelok tam.

hlavinka
25. sep 2008

Kvixa: takze nejenom vytok ale caste nuceni na moceni? To jsem mela vzdycky, kdyz jsem mela zanet mocovych cest. V 6 tt je jeste brzy, aby deloha tlacila na mocak....Tak radsi opravdu v pondeli bez ...

komisakpd
25. sep 2008

ahojte..ja mam vzdy vytok dokonca v 5tt som bola v nemocke..teraz som doma na PNke a dnes mi zobral vyter z posvy ze ci nemam nahodou nejaky zapal..dufam ze nie...

hlavinka
25. sep 2008

Komi: no, nejaky vytok - jakoze treba vetsi zvhlceni je prej normalni. Preju Ti, aby to bylo v pohode 🙂

sandrika
25. sep 2008

kvixa ,ale zase sa tak nestrachuj mne doky povedal , že často žena začína močiť po týždni od oplodnenia už 😉 a vytok som mala aj ja do žlta len nezapáchal 😉

komisakpd
25. sep 2008

no hej tak na jednu intimku...ale ked chodim je toho viac... ako kedy....

sandrika
25. sep 2008

to ja som minula denne aj 6 intímiek 😉

kvixa
25. sep 2008

Bože , práve mám z tejto diskusie paniku 😀

ditka1
25. sep 2008

ten vytok to je normalne teda pokial je biely alebo priesvitny zo mna tecie stale, ale je pravda ze clovek ked tieto veci cita tak ma strach aj si namysla potom

adya01
25. sep 2008

ja som vytok mala zo zaciatku tehotenstva tiez, ale nastastie uz tri tyzdne je vsetko ok. Ked to zacalo bola som u lekara a pytala som si nieco na to. Predpisal mi krem ktory sa aplikatorom zavadza dovnutra, vraj babatku to neublizi. Priniesla som si ho domov a v letaku velkym ciernym pismom NEPOUZIVAT V PRVOM TRIMESTRI TEHOTENSTVA.... tak si vyberte. Ale vraj kvasinky babatku neublizia pokial je v maternici lebo krcok je uzavrety nejakym mazom a kvasinky cez to nepreniknu... problem moze byt az pri porode. Akurat pre nas su strasne neprijemne ☹

sandrika
26. sep 2008

kvasinky su ok ja sommala pri pôrode ecoly a streptokoka a mylý mi takmer umrel 😔 vyše mesiaca bopjoval v inkubátore moje silné zlatinko 😵

krista
26. sep 2008

evka1983 • Dnes v 10:15
aky ma byt? myslim v v zaciatku tehot. ja ho mam taky biely nieje ani moc husty ani riedky. skor ked to mozem niekam priradit tak patri medzi hustejsimi. nikdy som si vytoky nesledovala. a aky ma byt vytok pred MS??

evka1983 • Dnes ve 13:42
nikto?

sandrika
26. sep 2008

biely má byť a môže byť ajdo žlta ty si zase tehu???

jasom
25. nov 2008

baby ak je zlty vytok v teho tak je to ok? 😒

kerze
25. nov 2008

Bílý nebo průhledný i celkem silný nezapáchající výtok je normální průvodní známkou celého těhotenství - ke konci může zesilovat. Říká se mu leukorhea a je způsoben zvýšeným prosáknutím děložního hrdla díky vysoké hladině hormonů. K doktorovi běžte pokud mění barvu nebo zapáchá.

katka82
25. nov 2008

Jasom:taky mám nažloutlý výtok a Dr. povídal že je to v pořádku 😉

aponchie
25. nov 2008

byla jsem u Dr a mam zlutobilej vytok a rikal ,ze pododa pac stery jsou v poradku ..u prvni holky jsem mela takovou vodnatou rosolovitou hmotu zase a taky to bylo v poradku,hlavne bacha na prochladnuti tedkom,zadne hole zada,tanga tenke kalhoty..zanet mocaku by byl horsi

mili84
25. nov 2008

Ahoj holky, jsem na neschopence v úplném začátku těhu (čekáme na čtvrtek na kontrolní utz, jestli bude vidět gestační váček). Minulý týden jsem začala špinit přesně v termínu očekávané ms...proto jsem doma. Dnes ráno se mě vyplaval takový hnědprůhledný hlen...vůbec netuším, co to může bát.. Bolesti nemám, ani nekrvácím... Myslítze, že třeba to může znamenat konec toho špinění? jako že by třeba odešlo to ložiško špinění?? Krev tam žádná nebyla. Jen prostě hědý hlen, místama tužší, místama řídší, jakob yobalený ve vaječném bílku 😝 😅 Dr. sem volala, sestra mi řekla, že to může být konec toho špinění, ale že mám přijít, kdyby se mi něco nezdálo...Já nevím, stalo se to některé z vás???Díky Mili 🙂

ditka1
25. nov 2008

to moze byt mili uhniezdovanie vajicka v maternici aj ja som to mala a kvoli tomu som na rizikovom mala som to v 7t a v 10t potom to preslo ale som musela dlho lezat.

mili84
25. nov 2008

ditka díky za odpověď 😉 A v kolikátém tt jsi teď?

wewka
25. nov 2008

ahojte,mam problem a neviem ako a co s nim,prosim poradte mi:asi pred 2 tyzdnami som sa citila tak zvlastne,mala som pocit ze som tehotna,no ja dodnes neviem,mala som dostat menstruaciu uz pred tyzdnom a nedostala som,mala som mierne bolesti v podbrusku,byva mi zle na vracanie ale nevraciam,rano mi velmi nechuti jest a vcera som zbadala tak zvlastny biely vytok z hrudkami no dnes uz je hnedej farby ako keby menstruacia no nie je to.co mam robit?mam si ist kupit tehotensky test?alebo ist ku gynekologicke?dakujem

mili84
25. nov 2008

wewka: Určitě si nejdříve kup těhotenský test 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre