Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

adulkababulka
30. máj 2008

pipi, ano robila som si test, v den, ked som ocakavala ms, a potom tak 3 dni po vymeskanej ms. a vzdy bol test pozitivny.... tak som to brala tak, ze tehu som. bola som uz aj u lekarky a ta povedala ze je este skoro na to, aby mi tehu potvrdila. Ja to beriem ale tak, ze tehu som 🙂 len teraz ma trapi ten vytok ☹ baby co to moze byt? myslite ze uz nemam pocitat s tym ze som tehu?? ☹ dnes uz je neskoro ist k lekarke, a neviem co do pondelka robit...

adulkababulka
30. máj 2008

pipi, preco odporucas robit test znova? akoze uz tam nemusia byt tie dve ciarky? ze uz ako niesom tehu? ☹ ten vytok je zatial taky slabucky, tmavozlty, alebo teda bledulinko hnedy.... ☹

pipinka82
30. máj 2008

hmm tak skús aj ty mat kludový režim cez week a v pondelok hned vyhladaj doktora a nech sa ti na to pozre 🙂 a ked ti robily ultrazvuk nehovoril ti doktor že či máš zvýšenú sliznicu ? 🙂 ja ked som bola u dokiho tak mi povedal že sliznica vyzerá na tehotenstvo mala 15mm a pri ms je len 12mm a potom ma objednal o 2 týždne a tam už potom bolo vidno taký vačok ako kruh 🙂

katarinkad
30. máj 2008

adulkababulka, ak ti vysli dva testy pozitivne, tak myslim ze je zbytocne robit si dalsi. Podla mna si tehu. 😵
Co sa tyka toho vytoku, tak ten trapi velmi vela zien v pociatocnom stadiu tehu. Tiez som mala obcas taky krvavy vytok v zaciatkoch, a biely a zltkavy vytok mavam stale aj pred tehu som mavala. No s tym nic nenarobis, mozes len cakat ze to prejde, bud v klude, vyloz si nozky, a hlavne sa nenamahaj. Iba ak by bol ten vytok silne krvavy utekala by som na pohotovost. Inak bud kludna. 😉

pipinka82
30. máj 2008

nieee sorry ja som to asi zle prečítala 😀 tak už nemusíš ked tam boli 2 čiarky tak už tvoja krv obsahuje ten hormon na ktorý je test citlivý 😀 len teraz nerob nič namáhavého a hlavne nesexuj 😀

adulkababulka
30. máj 2008

babenky, velmi dakujem za odpovede.

pipinka: mne doktorka nerobila Ultrazvuk ☹ vobec ma ani neprezrela. Len povedala, ze tam nic neuvidi, tak je zbytocne nieco robit ☹ tiez ma bolel moc. mechur, tak mi zobrala moc na vysetrenie... zatial papam brusinky aby to bolo vsetko ok, no a do toho este tento vytok....

katarinka: tiez som si tak povedala, ze cez vikend kludovy rezim a v pondelok uvidim co a ako. Keby bolo najhorsie tak pojdem na pohotovost. Najhorsie je, ze cez vikend idem na oslavu narodenin manzelovej mame, takze ta bude chciet pomoct nachystat, navarit a tak. No, a este nechceme blizkym povedat ze som asi tehu, tak sa bojim ze ten kludovy rezim nebudem mat ako dodrzat... ☹ no, uvidim....

adulkababulka
30. máj 2008

pipinka: jassneeee, uz som manzelovi oznamila, ze nech na sex v blizkej dobe zabudne 😀 hihi.

baby, a ked sa sexuje v tehu, tak co tie spermie ked sa dostanu do maternice? oni neohrozia to male mimi ? to ma len tak mimochodom napadlo 😝

bambaa
30. máj 2008

adul, ja by som nerobila paniku a vyckala do pondelka. jasne, ze tehu si 🙂 pokial je vytok slaby a neboli brucho... hlavne nestresovat, to veci len horsi, ako som sa na vlastnej kozi presvedsila. ked som dosla so slabuckym vztokom, ktorz lekar nazval biela kava, prezrel ma a povedal, ze mam byt kludna, oddychovat, vitaminky a tak a ze sa to zlepsi. ja som sa ale vystresovala a na druhy den som uz mala vytok tmavohnedy. vtedy ma uz poslal na utz., aby sa presvedsili, ci mimi bije srdiecko. ale ten prvy den mi povedal, ze pokial nie je tmavohnedy alebo krvavoceveny, nemam panikarit. a ty si asi v takom 4-5 tyzdni, nie?

adulkababulka
30. máj 2008

bambaa: ano, presne ako pises, som v 4-5 tyzdni. tak ja sa pokusim nestresovat 🙂 i ked obe vieme, ze to je tazke...teraz ma caka vikend, rodina a tak... tak mozno ani nebudem mat cas premyslat a stresovat... 🙂

katarinkad
30. máj 2008

adulkababulka, no v ramci moznosti sa snaz oddychovat. Neviem v ktorom si teraz tt, ale podla mna je zbytocne utekat k lekarovi ak je ten vytok taky aky pises ze je, aj tak ti nic nove nepovie, este je asi skoro aby videl nieco viac. Tvoje telo sa s tym musi vysporiadat same. Jedine ze by ti lekar predpisal lieky na udrzanie tehu. Neviem ci pomahaju, ja som take nebrala.
Drzim palce, aby bolo vsetko OK. 😵

pipinka82
30. máj 2008

heh nie neboj spermie ti neublížia len užit si to môže teraz tvoj partner na plno lebo po pôrode si bude musiet dávat pozor aby nebolo 2 mimi 😀

adulkababulka
30. máj 2008

nooo, to teda hej! jedine plus co by otehotnenie hned po porode mohlo mat je, ze by som nemala cas sa takto furt sledovat a urcite by som nestresovala... 😀 nemyslite?

pipinka82
30. máj 2008

hmm mebola by to sranda 2 mimi hned po pôrode 😉 no treba si to užit radšej len teraz kým sa to dá 🙂

len nestresuj a kludas a nemysli na to len sa šetri ako sa dá. 😎

adulkababulka
30. máj 2008

baby, tak ja uz prcham z prace... dakujem moc za rady a tiez sa drzte! papa a pekny vikend

takyna
30. máj 2008

bambaa, sme na tom rovnako, tiež výtok hnedej farby o týždeň menej tehu, ale tie isté príznaky, ležím a dúfam, že to prejde, drž sa aj ty

bambaa
30. máj 2008

ahoj takyna, lezanie je poriadna nuda, ale velmi to pomaha. ked oddychujem, tak ten vytok skoro ziaden nemam. medzitym som zistila, ze uz musim byt aj na konci 7. tyzdna, lebo mimi na ultrzvuku malo 15 mm. Ja som doteraz ten tyzden vzdy len tipovala, lebo som si nepamatala datum poslednej ms.
no, snad to dobre dopadne. drzme si palce 🙂 len je to tazke v tej posteli. neviem obsediet. je mi strasne dlha chvila.

takyna
31. máj 2008

bamba ahoj, veru riadna nuda ležať v posteli, hlavne keď je vonku tak krásne, a máme záhradku na ktorej sa dá riadne relaxovať, ako sa cítiš?, ja lepšie, ale nechcem zakrýknuť, držkaj sa 😵

bambaa
31. máj 2008

ahoj takyna, tiež sa citim lepsie, muzik sa o mna stara, len vidim, ze aj jeho to dost depta. som v posteli s notebookom, lebo musim pracovat. najradsej by som len spala. citim, ze si musim davat pozor na fyzicku namahu,lebo len som zatiahla rolety a uz ma pichlo v podbrusku. je to krehke. no uvidime. v piatok mam ist na ultrazvuk a kontrolu. tak som zvedava, co povedia. hej, vonku je nadherne. mala som strasnu chut vybehnut niekam na obed. samozrejme, porove rezance som zjedla v posteli. 🙂 a zahradka bude super pre dietatko, to my sme panelakovi. ale hned pod oknom detske ihrisko 🙂 tak sa drz aj ty.

takyna
31. máj 2008

ahoj bamba, som rada, že ti je lepšie, ja sa tiež trošku lepšie cítim, ale samozrejme opatrne nechcem zarieknuť 😵 , ja idem na ULZ v utorok, takže uvidíme ako sme dopadli, robila som si testík tak čiaročky tam našťastie sú 😵 , môj manželík mi do postielky priniesol dnes rezník a hranolky, tak som si riadne namrvila 🙂 , aj my máme za panelákom hneď detské ihrisko, začalo u nás poprchávať tak ma to uskokojilo , že ma to až neláka ísť von, maj sa pekne a držkaj sa, prajem ti len dobré správy na ultrazvuku 😵

katulikzlatulik
3. jún 2008

Ahojte holky,
moja mrcha by mala prist dnes... ale robila som si testy na 24. a 26. den a boli obidve ciarky, ale ta druha bola slabulinkaaa... ale na 26.den bola trosku silnejsie nez 24. den... no a vlastne chcela som to.. ze dnes rano som mala slabulilililliinky ruzovo-bielucky vytok... dufam, ze vsetko bude OK...
ake mate pocity vy? ja neviem, ci sa mam uz radovat teraz alebo az ked to doktorka potvrdi alebo az v II. trimestri... je to take cudne, ci nie?
a na potvrdenie od doktorky v akom tyzdni treba ist? a mozem ist s manzelom?

uci
3. jún 2008

katulik: radsej sa raduj uz teraz, lebo vzdy sa najde nejaka pricina aby si sa bala radovat 😉 ci uz nejake to spinenie, ci bude srdiecko bit, ci mimco rastie, ci budu dobre tipple alebo nedajboze amnio, ci budu dobre prietoky ... atd. a ked sa babo narodi tak to bude pokracovat dalej 😉 takze gratulujem a raduj sa a chod za dokinou nech ti da nieco na to spinenie (ta moja mi ani nerobila test z krvy - stacil jej ten test z mocu), s manzelom pojdes asi zbytocne lebo na utz este asi nebude nic vidiet - asi az tak 2 tyzdne po vynechanej mrche

bambaa
3. jún 2008

ahoj takyna, tak ako dopadol utz? videla si srdiecko? vse ok?

malaskoricka
4. jún 2008

ahojte...moze aj zvyseny vytok signalizovat tehu?? dik..

maso
4. jún 2008

Uci ma pravdu, aj mne doki povedal, ze az dva - tri tyzdne po vynechanej mrche, budete vtedy vidiet asi srdiecko. Vytok moze byt signal tehotenstva a pocas tehotenstva pokial je hnedasty, tak to nevadi, ale pokial by bol cerveny, tak je zle a treba k lekarovi!

takyna
4. jún 2008

Ahojte baby, takže videla som embryjko na 1-ULT ale špiním tentoraz už červeným, nič ma nebolí, mám aj cystu na pravom vaječníku, doktor mi povedal, že ak sa to rozkrváca tak mám prísť na kontolu.... 😖

gabika24
4. jún 2008

taky, okamžite masti do nemocky... alebo zajtra do heliosu...
každopádne sa držkaj, moje... 😉

katulikzlatulik
5. jún 2008

Ahoj Takyna,
ako si dopadla? Bola si s cervenym vytokom k lekarke?

takyna
5. jún 2008

ahoj katalikzlatulik, bola som v Heliose, dal mi duphaston, neviem presne názov toho lieku 😒 na udržanie, a bobáčika sme videli má 9-mm podrástol a to ma veľmi potešilo a dodalo mi pozitívnej energie 😵

katulikzlatulik
6. jún 2008

no SUPER!!! takze hlavne KLUD a ZIADNE STRESY!!! Duphaston poznam.. to som brala mesiac na upravu cyklu aj proti spineniu a aj na otehotnenie... a podla vsetkeho pomohol 😉
a v akom si tyzdni?

helcah
6. jún 2008

Ahoj holky, prosím máte nějaká zkušenost s nahnědlým výtokem? Jsem v 21tt a teď ráno jsem zjistila, že mám nějaký nahnědlý výtok, je tedy světlejší než když jsem na začátku těhu špinila (to byl hodně tmavý), břicho mě nebolí, tak nevím jestli to nemůže být po včerejším vyšetření (ale mám to až teď a na vyšetření jsem byla včera dopoledne). Dr. dneska ordinuje v jiném městě takže bych musela na pohotovost a to se mi zase nechce zbytečně. Za každou radu předem moc děkuju, doufám že mimču nic nehrozí!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre