Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

mimima
2. júl 2007

ďakujem kutina, a ty mávaš akej farby výtoky? prepáč za blbú otázku.

kaceenka81
2. júl 2007

já mám zase jiný problém,že mám ten svůj vodový výtok,a dneska po probuzení sem měla na prostěradle malý flek!bezbarvý,bojím se že to byla plodová voda! ☹

iva72
2. júl 2007

Ja mám tiež výtok od začiatku tehotenstva. Je bezfarebný, možno trochu dožlta, nepáli, nesvrbí. A tiež musím mať intimku celý deň. Tiež mám dojem, že je to spojené aj s únikom moču.

mamcaaa
2. júl 2007

Ahojte baby aj ja som donedávna trpela stále výtokmi ale ked som bola v nemocnici tak mi nasadili nejaké čípky do pošvy a antibiotika lebo mi ešte zistili aj nejakú infekciu ale odvtedy ako som to doužívala tak mám pokoj.

kutina
2. júl 2007

mimima - vravím taký mliečny -je to normálne otázka k tehu 😉
kacenka81 - ono ráno býva problém s fliačikmi , preto treba nosiť dobre sajúce vložky na noc (+ cez den aspon slipky)
každopádne pokiaľ máš pocit odtoku plodovej vody, navštív svojho lekára, on ti to cez sono pozrie 😉

petja
2. júl 2007

teď jsem měla 3dny výtok,který mě i pálil a už mám zase pokoj ani výtok není,byla jsem na bazéně,že by z toho? Měla jsem olejový tampon,zítra jdu na kontrolu v těhu,tak řeknu doktorovi ať mi veme stěr...

tanja61
2. júl 2007

ahojte,pokial mate vytoky biele alebo priesvitne tak je to uplne normalne samozrejme bez zapachu a svrbenia...aj ja mam casto pocit ako keby som sa popiskala 😅

iza
2. júl 2007

holky v těhu by se neměly dělat výplachy z TANTUM ROSA

quetinka82
autor
3. júl 2007

Tantum Rosa sa moc neodporuca - v lekarni skor odporucia nieco na bylinnej baze. vo vseobecnosti by sa vyplachy vobec nemali robit, pokial to neurci lekar.
ak mate nejaky problem ako svrbenie, tak ako prva pomoc by mohol zabrat nejaky antimykoticky krem. a samozrejme treba ist k lekarovi.
ja mam vytok stale, ale zatial nemam ziaden iny problem, takze uz si zvykam 🙂 i ked je to dost neprijemne...

aloe
4. júl 2007

Ahoj poradí mi niekto ja mám biely žltý niekedy az zelenkavý výtok je tekutý ale niekedy na vńutornej strane vidím taký ako by to bol rozpustený toalet.papier ale to určite nie je on.Stalo sa to už niektorej. idem bud týž.na poradnu ale a´k máte skúsenosť tak napíšte díííííííííík 😉

adicka
4. júl 2007

ahojte,tak to ja som mala hrozne vytoky cele tehotenstvo,stale som sa liecila-posvove tablety Candibene a rozne maste-vysledky boli vzdy v poriadku-vraj je to bezne v tehu,pokial nepali a nesvrbi,co sa mi stalo raz a sla som s tym na pohotovost,tam mi gynekologicka povedala,ze uplne staci ruzovy medik,ktory dostat v kazdej lekarni a na vatovy tamponik a stale ak ma svrbi a pali poriadne povytierat zospodu-mne to zarucene pomohlo. 😉

adicka
4. júl 2007

aj tie tablety Candibene mi velmi pomohli

ttina
4. júl 2007

adicka...co je to ten ruzovy medik?...aj ja beriem candibene..tiez mam vytok ☹

adicka
4. júl 2007

je to taky roztok ktorym sa robia babatkam vytery ust-afty atd.... 😉

ttina
4. júl 2007

uz som aj skusala aviril baby..tiez celkom ucinny.
dakujem 🙂

adicka
4. júl 2007

dufam,ze ti pomoze-ja odkedy mam maleho pouzivam iba detske mydla a kremy a chvalabohu,doteraz ziaden problem 🙂

kuko7
14. júl 2007

ahojte babulky, aj mne zacal teraz taky biely vytok, niekedy je bez farby 😕 ale inak ani nezapacha a ani ma nic nestipka....myslim si, ze je to v pohode, nie? 🙂

sisstin
14. júl 2007

já mám ten mléčně bílý od začátku těhu..taky jsem to dost řešila...ale Dr. mi řekla, že je to normoš..no..akorát je to nepříjemné.. 🤐 😔

kuko7
14. júl 2007

sisstin: tak to mas pravdu, je to ako keby som sa pocurala 😀 😀 😀

sisstin
14. júl 2007

kuko: jo...je toho moc 😕 🤐 🤐 🤐

kuzelka
15. júl 2007

Ahoj holky 🙂 , já mám taky výtok skoro od začátku těhu, mám ho sice přeléčený ale je furt 😠 je takový mléčný až trochu do žluta ale dr. říkala že je to prý taky ok, že to v těhu bývá 😅 😅 no a je to teda dost nepříjemné 😒 abych furt nosila intimku!

kutina
15. júl 2007

mimina - no teraz ku koncu dostáva takú žltú farbu a je ho dooosť viac, denne miniem aj 3 vložky 🙄 začína to byť dosť otravné, zajtra mám však poradňu, tak sa musím opýtať, že čo a ako s tým Ďalej
iza - no mne práve lekár tantum rosa dal 😅
adicka - presne to pomáha aj mne 😉

perada
15. júl 2007

Kuzelko, holt mléčný výtok k těhu patří..ale na intinku bacha. Dr. mě upozornila, že teĎ ve vedrech to není zrovna nejlepší ji používat. Hrozí i lehké zapaření a to pak je výtok ještě horší a svědivý, což už není dobře. Raději si mám třeba dvakrát denně měnit kalhotky...

petruna
15. júl 2007

holky, můžete mi doporučit nějaké intim mýdlo, které je v těhotenství vhodné ? Já jsem mýdla nikdy moc neřešila a myla jsem se tím, co je doma a možná proto jsem taky vždycky trpěla na výtoky a dvaakrát jsem měla mykózu.
Já mám teď výtok velmi slabý, ale mám pocit, že trochu zapáchá...tak jste mě tu trochu vyděsili.

dianga
16. júl 2007

ja som tiez mala taky tvarohovy vytok niekedy aj do zlta a uzivala som cipky pevaril 6 dni, chvilu to prestalo ale teraz v tomto teple sa to asi znova objavuje.... a v kazdom pripade mi neodporucovali ani vlozky ani intimky.... radsej stvore nohavicky oprat ako si zaniest nejaku infekciu....len sa bojim aby to neuskodilo malemu... dnes clovek nevie komu ma verit. Aj pri prechladnuti mi povedali ze mozem brat co chcem aj v tehotenstve a moja lekarka ze len paralen... tak kde je pravda a co skodi a co neskodi?

zzzdenka
1. aug 2007

Ahoj holky,četla jsem tady vaše příspěvky,tak jsem se rozhodla,že taky napíšu,jestli by mi některá zvás neporadila. ☹ Snažíme se s přítelem už asi osm měsíců o miminko,vím že si asi řeknete že osm měsíců je krátká doba,ale mě to připadá jako věčnost.20 Července jsem měla dostat menstruaci a do dneška se ještě nedostavila,tak jsem byla šťastná jako blecha,jenže jsem si udělala dva těhot,testy a oba byly negativní a příznaky taky žádný nemám,žádný ranní nevolnosti ani bolesti prsou....Takže asi zase nic a bude to jen nějaká porucha jsem z toho už vážně zoufalá ☹ ☹

pucik
2. aug 2007

ahojky, zzzdeni, možná se na to moc a moc soustředíte a proto vám to nejde, chtělo by to nějak se odreagovat, zkusit jet někam na dovču, nebo třeba jen na víkend změnit prostředí, jet pod stan, prostě cokoliv, co normálně neděláte a třeba se vám podaří.Zkus te to, opravdu to může být v tom psychickém bloku, který si vůbec neuvědomujete , přeju hodně moc štěstíčka a určitě se to povede, uvidíš !!!! 😉 😉 😉

yasmina
2. aug 2007

pucik ty to nejako pretahujes co? 🙂
kedy ides rodit?

betka1
2. aug 2007

ahojte, mne robili pred dvoma tyzdnami vyter a na moje velke prekvapenie tam nasli vela kvasinkovych mikroorganizmov. Odkedy som tehotna, tak mam vytok, ktory trochu zapacha a mam vetry. Tie vetry vraj mozu suvisiet s tou kvasinkou. Tak som si o tom vela citala a rady su:
- treba dodrzovat dobru hygienu, ale neprehanat to. Nepouzivat bezne mydla a sprchove gely, hlavne parfemovane, lebo zabijaju dobre laktobacily. Treba sa tam dole radsej umyvat len vodou alebo mydlom na intimne oblasti.
- kvasinkam sa dari vo vlhku a teple, preto treba nosit len bavlnene dobre vetratelne nohavicky. Tu mam dilemu, ci nostit intimky, alebo radsej nie.
- casto byva kvasinkovou infekciu nakazeny aj partner, takze je dobre, aby sa liecil aj on, inac sa moze infekcia stale vracat. Muzi nemusia mat vobec ziadne priznaky infekcie
- tehotne zeny maju vacsiu nachylnost na chytenie infekcii a infekcia nemusi byt sposobena zlou hygienou

Je toho aj viac, ale len toto si teraz pamatam. Bol mi na to odporuceny Canesten, ale moze sa pouzivat len na radu lekara.

pucik
2. aug 2007

ahojky yasmin, no abych pravdu řekla, už toho mám tak akorát, první termín jsem měla v 30, další až 6 a 7, ale zatím se nic neděje, zkoušíme sexovat a všechno možný a stále nic, asi se mu u mně sakra líbí, ale už se na něho moc a moc těšíme, stále chodíme na ctg monitory a stahy kde nic tu nic, tak doufám, že to snad přijde. Jedině kdyby čekal na 5.8., což je 1. výročí od svatby, že by nám náš malinkej chtěl připravit dáreček, tak jen doufáme a čekáme 😒 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre