Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

arietiska
2. aug 2007

quetinka82: V těhu jsou kvasinky naprosto běžný. Já je mám furt a asi ne nějak zvlášť silný, pač mě taky nic nesvědí ani nepálí. Občas si dělej výplach TANTUM ROSALINGUM a mělo by to stačit. Může se používat v těhu, já ho znám i z dřívějška. Funguje báječně (úleva ihned) a může se používat často.

arietiska
2. aug 2007

marcelana: Mám to doporučeno od gyndařky, tak to, že se výplachy dělat v těhu nemají je asi blbost! 😉

petruci6
2. aug 2007

baby mali ste v tehu spinenie?myslim,ze som tehu,podla pozit testikov,ale mam obcas spinenie,je to bez krvi a bez bolesti,len take slabo hnede ☹

arietiska
2. aug 2007

Ještě bych chtěla dodat, že kvasinkové onemocnění je v těhu nebezpečný a nemělo by se zanedbat. Tudíž je TANTUM naopak jako jeden z šetrných přípravků na to jak se toho alespoň částečně zbavit, event. nezhoršit. Mně osobně vnitřně kontroluje lékařka přikaždé poradně a právě kvůli tomu, aby se podíval jak na to jsem. Všimla jsem si, že ne každého na poradnách vyšetřují. tzn. pokudmáte výtoky či cokoliv jiného tak to 100% konzultujte s lékařem.

jaju
2. aug 2007

Ahojte, ja som tu prvý krát a chcem Vás poprosiť o radu. Som v 6. tt, takisto mám kvasinky a bielo žltý výtok. Občas cítim v podbrušku také mierne bolesti, akokeby som mala zápchu alebo niečo také. Dosť ma to znepokojuje, k doktorovi idem až v utorok. Čo si o tom myslíte? Ďakujem.

arietiska
3. aug 2007

jaju: Udělej si ten výplach TANTUMEM, aby se ty kvasinky nezhoršily a vyčkej doktora! 🙂

megie
3. aug 2007

jaju, neviem, či sa výplachy môžu, radšej chod nejakému dokimu, čo ma pohotovosť, utorok je daleko. 😉

betka1
3. aug 2007

jaju, ja by som s tymi vyplachmi pockala az co povie doktor. Ked urobi vyter, tak bude vediet presne na com si a co ti predpisat. Vyplachy mozu ublizit nielen zlym, ale aj dobrym bakteriam, ktore potrebujes.
Z toho, co som sa docitala, je asi dobre kupit si mydlo na intimne oblasti a neumyvat sa beznymi, lebo zabijas dobre bakterie.
Urcite to konzultuj s doktorom. Samotne kvasinky teraz babtku neublizuju, ale pocas porodu by to mohlo chytit aj babatko, takze to treba preliecit. Infekcia moze oslabit aj steny pochvy a po porode sa to bude tazko zasivat a hojit.

arietiska
4. aug 2007

Už jsem to tady psala ... výplach TANTUM a klidně častěji mám od gyndařky doporučen!!! Kvasinky jsou nebezpečný a za 4 dny se můžou pěkně rozjet! Jaju vůbec se toho TANTUMU neboj!!! Dělá se převařenou vodou a je v těhu povolený!
To je jako, když tady někdo píše nemá se v těhu makrela ... jo jenže ne častěji jak jednou týdně a NE vůbec!!!

arietiska
4. aug 2007

A žádný dobrý bakterie nezabíjí ... pokužívá se i preventivně po koupání v bazénu např. !!!

jaju
6. aug 2007

Ďakujem vám babenky za rady. Prajem vám pekný dník a bezproblémové tehotenstvo.

janinininka
7. aug 2007

Ahojky holky,
já jsem v 7tt+4 a mám výtoky občas a dneska ráno mi začalo špinění do růžova, měla jsem to na papíru a teď když jsem si sáhla trochu dovnitř tak to mám pořád, na kalhotkách ne, k dr mám jít až ve 4 hodiny, bojím se!!!
Myslíte, že je to normální?

ammalka
7. aug 2007

Janinininka, já byla v nemocnici s holkou, která jednou potratila a když podruhé otěhotněla, začala špinit, tak jí hned vzali znova do nemocnice, tam ležela asi týden a pak po prohlídce zjistili, že už je OK, pustili jí domů, tak nevím, ale zkus se zeptat ve volné diskuzi porodní baby, třeba ti poradí, já s ní konzultuju také dost věcí, např. včera výtok a u těhotných je to prý v pořádku, je čirý, nezapáchá, tak je to prý OK.

veva1
7. aug 2007

ahoj janinni- ruzovy vytok moze ale aj nemusi byt nieco zle. Moze znamenat ze ti len praskla nejaka cievka ... .ale aj tie horsie veci,ako hematom ... Pre upokojenie ja som spinila pravidelne do 16 tt a raz aj krvacala a vytok mam stale ,no a Tomaskovii sa dari zatial dobre 😉 V kazdom pripade sa porad s lekarkou da ti lieky na posilnenie tehu a keby sa to do 16,00 zhorsilo,ze by si zacala krvacat bez na pohotovost. Drzim palce nech to nie je nic vazne a nech ta uz prestane lakat 😉

rossib
1. sep 2007

prosím o radu,2.den se mi nedostavila menstruace,antikoncepci půl roku neberu,dnes se mi objevil vodový silný výtok bez zápachu,co by to mohlo být?? 😒

sisstin
1. sep 2007

rossib: není lepší dojít k Dr.? 😉 Tohle je tak všeobecné, že ti na to nikdo nic neporadí 😉 jinak výtok bez zápachu a barvy by měl být neškodný 😉

kladenacka
7. sep 2007

Ahoj, já teď mám také bezbarvý výtok. Raději jsem šla na gyndu a z odběru moči mi udělají kultivaci, protože by to mohla být kvasinková infekce, kandidoza. Tak příští středu uvidím, jak to dopadne. K tomu mám navíc zánět v moči. Takže každý den piji 1 hrníček urologického čaje. Dělám si sedavou koupel, do které přidávám nálev z řepíku (dle doporučení doktorky) a navíc si mažu spodek mastí Canesten, proti svědění a do pochvy si každý večer dávám vaginální kuličku (čípek). Takže super. Už aby to bylo v pořádku.

gulocka
11. sep 2007

Ahojte som tu prvy krat a trosku som sa zacitala. Je to super ked vie niekto dobre poradit. Viac nazorov- kedze kazda sme ina, vie obcas upokojit. Hlavne ak clovek zisti nie som v tom sama. Prosim vas chcem sa opytat: min. mesiac som mala napnute prsia, bolo mi zle cele dni zvlastne pocity v podbrusku tak som cakala na mrchu. Prisla takze koniec dilemy a test bol negativny. Teraz v piatok opat cakam na mrchu ale dnes som zacala spinit- nie je to krv, len zafarbeny hnedasty vytok. Zle mi nie je a nemam ani napate prsia hoci obcas pred mrchou mavam. este dodam ze MS mavam pravidelne 27 dni a nemozem povedat ze by som babo planovala. Chystam sa na statnice 🙂 ale keby bolo. Mate niektora skusenost, ze kym ste prisli na to ste tehu tak ste zacali prd mrchou spinit alebo nieco take? dakujem za vas cas

quetinka82
autor
12. sep 2007

Ahoj gulocka, spinenie pocas tehotenstva je nebezpecne a pokial viem, tak to nie je ani prejav tehotnosti. ale kazda sme ina ako uz si aj ty sama napisala. Najlepsie by bolo navstivit lekara.

ammalka
12. sep 2007

Ahojky holky, fakt už nevím co s tím výtokem, vložky se bojím už nosit, protože jsem od nich odřená a už mě to fakt štve. Nevíte o nějaké mastičce na odřenou pochvu???

betka1
12. sep 2007

gulocka, ja som v den, ked mi mala prijst prva menstruacia po otehotneni tiez spinila. A potom o mesiac tiez. Niektore dievcata dokonca krvacaju tak, ze to vyzera ako normalna menstruacia. Ale ako pise quetinka82, dovody mozu byt u kazdeho individualne a posudit to moze az doktor.

liaa
13. sep 2007

Ammalka-od té doby,co jsem měla děti- na odřeniny i opruzeniny všech členů rodiny v oblasti genitálií,kupujem v lékárně a používáme Vinohradskou mast.Doma ji ,,láskyplně"nazýváme ,,Rybitví".-)protože lehce páchne po rybách.Ale je vážně dobrá.

ammalka
14. sep 2007

liaa - Vinohradská mast? A nebudou jí mít jen na Vinohradech??? 😀 😀 😉

taninka
14. sep 2007

ahojte ja som v 6tt a mavam tiez vytok , ale taky zltkasty alebo bezfarebny. V panike som volala lekarovi a ten mi povedal ze to je normalne ze sa nic nedeje pokial nieje tn vytok krvavy. Moze byt aj kremovy ani to este nic neznamena. ja mavam vytok len rano ked vstanem a potom cely den nic. ale poviem vam uprimne aj tak mam trosku strach ci je vsetko v poriadku. myslite ze to je normalne ?

riuska
14. sep 2007

tani je to uplne normalne a bude sa to s tebou tahat cele tehotenstvo 😉 ale to je OK

betka1
14. sep 2007

taninka, sleduj si, ci ten vytok nie je smradlavy, nesvrbi Ta alebo nepali. Lebo v tom pripade by bolo dobre urobit vyter a overit, ci nemas nejaku infekciu. Na tu maju zeny v tehotenstve vacsiu nachylnost. Ale inac ako Ti povedal doktor a riuska, vytok je v tehotenstve normalny.

aini
16. sep 2007

ahoj kočky, ja mám tiež výtok neustále, nielen teraz keď som tehotná, zajtra mám volať dr. robil mi ster, tak som zvedavá, ale neprikladám tomu nejakú vážnosť. skôr ma štve môj herpes vaginalis ☹ , ten sa mi zase dnes objavil po 2 mesiacoch, dr.o tom vie, mám to zapísané v karte, snáď sa neobjaví pri pôrode ☹

kaceenka81
16. sep 2007

nejhorší jsou vodnaté výtoky..čím víc se mi blíží porod tím větší mám strach že to nerozeznám od plodovky... ☹

ammalka
17. sep 2007

Ahojky holky, nedávno jsem tady řešila můj výtok, k tomu se mi ukázala vyrážka na intimních partií, dnes jsem byla u dr., zjistil mi mykozu, jsem ve 24 týdnu těhotenství, dostala jsem od dr. krémíček a vkládačky s aplikátorem, nevím, jak hluboko si je mám zavádět aby to nevadilo mimískovi, holky - poraďte prosím!!! ☹ ☹

betka1
17. sep 2007

ked pouzijes aplikator, tak ten Ta sam zastavi tam kde treba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre