Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

saxana99
1. mar 2013

Ahojte dievcata, potrebovala by som poradit. Som v 6tt a mam slabo hnedy (skor taka biela kava) vytok - slaby, vobec nie silny, skor ho vidim, ked si zavadzam utrogestan = je to normalne? nestipe ani nepali ani nezapacha, ale asi neviem presne odlisit, co je spinenie a co je vytok a hlavne, ci je to ok?
Dakujem velmi pekne

adela177
9. mar 2013

baby, čo máte problémy s výtokmi v tehotenstve, predám Maldion, ktorý lekári dávajú tehotným - bežná cena okolo 8,5 eur, predám za 4,60 aj s poštovným, ak máte záujem píšte na IP.

adela177
9. mar 2013

@saxana99 Ja som počas tehu s takýmito problémami dávala na odporúčenie lekára maldion, pozri si to v téme, prípadne sa na to spýtaj lekára.

brblicka88
13. mar 2013

ahojte, mam taky problem, posledne dni mam taky prihladny vytok a bojim sa ze to je unik plodovej vody, stalo sa mi to uz pred dvoma tyzdnami a som isla na pohotovost a povedali mi ze plodovej vody mam dost a krcok mam dlhy 5cm. Potom to na chvilu prestalo a teraz zasa kazde rano sa zobudim s mokrymi nohavickami. Moj problem je ze som v Taliansku a nemam tu svojho gynekologa ktory by ma pozoroval ci ten odtok naozaj mam. Tie vlozky co ukazuju odtok plodovej vody som si kupila (musela som si ich objednat lebo tu ich nepoznaju ) a nesfarbili sa do modra ale aj tak by som tomu nejak nedoverovala. Vsade citam ze ten vytok je uplne normalny ale mne sa zda niekedy az ze je moc :( mate niektora podobny problem?

ajockacik
31. mar 2013

vcera som opat zacala krvacat, prestane to, potom opat......
aj ma pobolieva v podbrusku
ale ja nepojdem do nemocnice, keby ste vedeli aku fobiu mam ja uz z nemocnic a ako mi je tam sialene uzko, depresivne, neviem sa vobec uvolnit, zaludok skace,od malicka kvoli epilepsii chodim viac po nemocniciach ako som doma......
????????????????????????

trasko
31. mar 2013

brblicka neboj.to je ok.aj ja som mala stale mokro.je to uplne ok.aj moc to moze kludne byt ako ti tlaci mimi na mechur....AJOCKACIK to nemyslis vazne ze nejdes do nemocky!ide predsa o tvoje babo!tebe na nom nezalezi?!nehnevaj sa,ale potom rodit kde budes? na ulici?!neblazni takto a smykaj k dokimu!ak ti na babu zalezi tak pojdes a hotovo.to je velmi nezodpovedne ako sa k NEMU stavias.

kacicka30
27. apr 2013

baby ten vytok je taky priesvitny???

sarkaa21
24. sep 2013

Dobry den,chtela bych se zeptat jsem ve 22.tt a dnes jsem mela tmave hnedy a docela silny vytok..je to normalni poboliva me pod brichem.tak nevim co ted delat dekuji ☹

ali12345
25. sep 2013

@adela177 ahoj, prosim ta, aky si mala problem, ze si uzivala maldion? ja som uz o nom citala mnoho, ale neviem. mohla by si mi prosim napisat, ake mal ucinky, alebo nieco o nom prosim. Diky moc 🙂

ined77
3. dec 2013

Ahoj těhulky a maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán článek https://www.modrykonik.cz/vaginalni-vytok/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i vy svou zkoušenost s výtoky. Vaše rady a tipy jistě ocení i ostatní maminky, které s tímto problémem právě třeba bojují.

Psát své rady, tipy a postřehy můžete přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".

Moc děkuji, že pomáháte a všem přeji krásný den 🙂 .

@ali12345 @sarkaa21 @kacicka30 @trasko @brblicka88 @adela177 ... a další 🙂

andulam
7. dec 2013

Ahojte,necitala som vsetko,ale mali ste niektora bakterialnu vaginozu?zistili mi ju v 7.tt a moj gynekolog mi to chce liecit az po 12.tt no citala som,ze to zvysuje riziko potratu tak sa bojim:(

marika39
30. dec 2013

Mám podobný problém, momentálne som 31. týžden a mám ho asi 2 mesiace. Cez deň len tak slabúčko, ale tiež pri tulkaní je to dosť nepríjemné, to mi vadí najviac, cítim sa ako špinavá . Doktorka mi dala nejaké vklady, čo som brala asi týždeň ale účinok žiadny, takže už radšej žiadnu chémiu zbytočne brať nechcem, vraj je to normálne, len vydržať.

dadussa21
7. feb 2014

ahojte ja mam tiez ten vytok bledo hnedy ale vobec nie silny ani bolesti ani nic , a to mam len tak rano mozno 2 krat ked idem na WC a utrem sa a potom cely den pokoj nic viac je to normalne myslite ? dakujem

editka23
18. feb 2014

Ahoj jsem v 12tt a mam neustále silné výtoky ale nazapachajici je to normální.. Diky

sylvial
18. feb 2014

Výtok v tehotenstve je častý, ale v každom prípade to treba konzultovať so svojim gynekológom.

chokma
18. feb 2014

je tehotensky vytok, ktory je normalny... ale ziadna z nas tu nevie posudit, ci vytok tej druhej je prave ten "dobry", takze nech tu radsej nik nehlada upokojovacky, ale nech sa radsej poradi s gynekologom, ktory najlepsie vie... vie spravit vyter a pod. a ked sme uz tehotne, tak minimalne kazdy mesiac sme aj tak na koze u doktora, takze nie je dovod sa navstevy dr. stranit, treba ju vyuzit aj na toto.

maximouse
21. feb 2014

vytoky su v tehotenstve normalne... ja mam vytoky od nepamati aj mimo tehu... treba ale rozlisovat, ci je vytok neskodny, alebo sa jedna o mykozu alebo inu pliagu... mne jeden gynekolog v Cesku povedal, ze niektore zeny maju vytok stale, niektore vobec... vraj to zavisi od krcku maternice... ta, ktora ho ma hladky, vytokmi netrpi, tak ktora ho ma vrascity, vytoky mava, ale nejedna sa o chorobu... vytok je problemom len vtedy, ak zenu tam dole cosi pali, svrbi, vytok zapacha, ci dokonca sa jej tam dole supe koza... nezistovala som, ci ma pravdu, ale podla mojich skusenosti je to tiez tak... ale ku gynekologovi sa pocas tehotenstva chodi bezne, je najmenej doktorovi povedat, ze nieco nie je v poriadku... momentalne som tehotna (v 6 mesiaci) a sama som poziadala, aby mi urobil kultivaciu, kedze som pocas sviatkov mala mykozu (pomohol mi canesten combi)... teraz som sice nemala ziadne priznaky, len vytok sa mi zdal redsi... a dobre som spravila... mykozu sice nemam, ale zistil mi streptokoka (na to sa robi v pokrocilejsom stadiu tehotenstva vysetrenie)... netreba sa hanbit, gynekolog sa s podobnym problemom stretava niekolkokrat denne...

maximouse
21. feb 2014

a este cosi ma napadlo... opakujuce sa vytoky mozu naznacovat, ze v nasej crevnej mikroflore su premnozene zle bakterie... odporuca sa uzivat probiotika a obmedzit sladke, t. j. niekedy nestaci mykozu liecit len lokalne

modelka199
1. mar 2014

Ahojte ja budem v 19tt mam vytok taky zlty kazdu chvilu si musim menit nohavicky. Zo zaciatku to dost stipalo tetaz len tak trochu zatial,mam ju niaku opuchnutu bojim sa ze je to niaky zapal a bojim sa aj aby to neublizilo niak dietatku. Dakujem

deny81
1. mar 2014

@modelka199 nech ti lekar urobi kultivaciu, budes to mat naisto

modelka199
1. mar 2014

Co presne je ta kultivacia?

vierkabu
17. mar 2014

nemate neiktora mamicka skusenosti s ascorutinom? zacala som krvacat ako keby som mala normalnu menstruaciu. Mimco vsak z toho ma slabsiu srdecnu cinnost. Doktorka mi predpisala ascorutin alebo v lekarni aj na pribalovom letaku pise ze tehotne by to nemali brat.. Co mam robit?

baruskas
17. mar 2014

ja som ascorutin brala počas 2 mesiacov minulej tehotnosti...je to vitamín na posilnenie ciev,žíl ...lekár/gynekológ mi to napísal ked som mala mimomaternicové tehotenstvo 4x 2tbl denne( to som ešte nevedalo že to je mimomater.) a teraz som si to nasadila ked som mala podozrenie že sa zadrilo...brala som to 2 mesiace terajšej tehotnosti...a udržalo sa 🙂

kralovna123456
25. apr 2014

@saxana99
@modelka199
ahojte baby, aj všetky ostatné baby, chcem sa spýtať, aký výtok je normálny? zaujíma ma len hnedý, lebo mám výtok, ale skôr by som povedala, že je žlty a ked uschne, tak vyzerá ako bledučko hnedy...baby, čo ste mali hnedy výtok, bol tmavohnedy či uplne bledučko hnedy (skôr žlty)? Ďakujem za pomoc 🙂

shania31
25. apr 2014

@kralovna123456
Ahoj, do hneda vytok je tzv. spinenie- co nie je uplne v poriadku. A zlty alebo zltozeleny by tak isto nemal by- moze to znamenat nejaku infekciu. Najlepsie je zajst k lekarovi a on najlepsie zhodnoti stav.

shania31
25. apr 2014

@kralovna123456
A takisto je dolezite, ci vytok nejak zapacha alebo sposobuje nejake tazkosti- palenie, svrbenie.....

siska765
25. apr 2014

@kralovna123456 ja som mala len par kvapiek hnedeho a o babatko som prisla,niektore aj normalne krvacaju a vsetko je ok, je to rozne, nemysli hned na najhorsie,radsej zajdi na pohotovost ked sa ti to nezda, bud ta poslu do nemocnice a polezis si ,alebo ti povedia ze je vsetko ok a nemusis stresovat.pokial nie je hned hnedy tak si myslim ze je to ok, ak je zlty -bielozlty a nemas ziadne bolesti tak neries.bud to hneda je alebo nie, a to hned, nie po zaschnuti.Ak si vsak chces byt ista chod na tu pohotovost,ved srdiecko vam uz bije takze to bude vidiet.

kralovna123456
25. apr 2014

@shania31 Ďakujem, nezapácha, nesvrbí, ja mam od začiatku riedky priehľadny výtok, občas v niektorý deň žlty, ale asi moc skúkam vložku 😎 , lebo som ju ešte aj mame ukazovala 😀 vraj je to žlté, ono je to žlté, ale ked to zaschne tak je to veeeľmi slabúčko do bledulinko hneda...resp. mama tvrdí, že žlta...no budem to sledovať

shania31
25. apr 2014

@kralovna123456
Radsej sledovat- lebo ked je to spinenie, treba radsej ist k lekarovi, ked aj na pohotovost- zvyknu vtedy predpisat Duphaston na udrzanie.......

kralovna123456
25. apr 2014

ale teda asi sa jedná o normálnu hnedú farbu hneď po "vytečení", áno?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre