Výtok v tehotenstve. Je to v poriadku?

quetinka82
18. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vytokmi v tehotenstve. Niekde som citala, ze su bezne a pokial su bez zapachu a zena nema problemy, napr. svrbenie a palenie, tak sa neriesia. ako to je?
Dakujem.

elana
31. júl 2010

jasně, zdravá plodovka vypadá jako moč (ona to taky svým způsobem moč je🙂 ), nelepí, je čirá, světležlutá.

katuska85
31. júl 2010

při prvním těhu mi plodovka odtekla najednou a byla čirá.Prostě jako voda a ne světle žlutá.

8808
31. júl 2010

@otulik dakujeme (: ty si vsak na fotkde kočica 😝

moncicakkkkk
1. aug 2010

@katuska85 no mám z toho docela strach protože moje promočení přes noc ještě nezmizelo.Už je to cca.4dny co se v noci probudim ůplně mokrá a dokonce se to za noc opakuje 2krát až 3krát.Ani přes den to nezmizelo, ba naopak bych řekla že je to hořší.Podrobně sem to prozkoumala když mi to teklo po noze a je to prostě voda...........Bez vložky už nemůžu nikam vyjít.Myslíte si že by se mohlo třeba jednat o výtok hodně vodnatý.já sem sice na výtoky dost trpěla ale tohle sem ještě nezažila.přemýšlím že zajedu asi opravdu do té porodky jestly to má teda po 4 dnech cenu.Neni možné že kdyby se opravdu jednalo o plodovou vodu že už by mě dávno chytly bolesti.............protože mě nic nebolí a pohyby miminka cítím normálně. 🙂

katuska85
1. aug 2010

@moncicakkkk pokud máš pochybnosti do porodky určo zajeď.Tím nic nezkazíš.Jak jsem psala,měla jsem totéž jen to n ebylo tak časté jako u tebe.Stalo se mi že když jsem třeba rychle vztala tak za mě najednou vytelko vetší množství a do hodiny se to opakovalo ještě třeba dvakrát ale pak zas na nějakou dobu klid(třeba i na celý den).Proto jsem se ptala doktorky.Ta mi řekla to co jsem už psala...
Držím palce a dej pak vedět 🙂

moncicakkkkk
1. aug 2010

Jo ono to právě moc lepkavé neni.Lehce nažloutlé ale opravdu jenom nepatrně.Ale jináč voda............... 😝

moncicakkkkk
1. aug 2010

@katuska85 A právě mě zaráží že mě to odtéká spíš v klidu,a ne když se pohybuju.Je to divné.Určitě dám vědět..........děkuju moc za rady 🙂

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
articocka
9. aug 2010

Ahojte chcem sa spytat, ze keby nam predsa len to oplodnenie v casu ovu vyslo, je potom uz hned po oplodneni nejaky specificky vytok, ktory je typicky pre tento stav? myslim, ci vytok je nejaky aj po ovu nie len pocas nej? viem, ze niekde som citala, ze ak sa uhniezduje vajicko moze byt taky hnedsty ci jemne cerveny vytok, ale je to pravidlo? lebo ja som myslim pri prvom tehu taky mala, ale kto si to ma pamatat po takom dlhom case.

articocka
9. aug 2010

@neverendinglove meno pre mimi by som ja dala Adam to sa zhodneme, Goran, Alex, Matej, Alexej.

articocka
9. aug 2010

@katuska85 babule, to takto vam samovolne odteka plod. voda? ja s tym nemam skusenosti, mne ju prepichavali a tri az 5 dni pred porodom so zacala jemne spinit az krvacat lebo zatka sa uvolnovala. Katuska zelam vela stastia pri porode ak uz nemas po.

articocka
9. aug 2010

@moncicakkkkk mojej sestre jednu noc tak postupne unikala plodova voda a leteli sme do nemocnice napriek tomu ze mala este 2 t t do porodu a rano bol na svete maly Max takze vsetko co tu rozoberame je diskutabilne a rozdodne dieta a s nim veci suvisiacew nie su prkotina, takze urcite by som sa poradilas doktorom a nie s forom, lebo to ti moze dat iba svoju skusenost ako radu.

katuska85
9. aug 2010

@akticocka mě při prvním těhotenství plodová voda odtekla dá se říct najednou.v noci jsem se probidila že si dojdu na záchod a jak jsem si stoupla tak podemnou louže,jako že fakt hodně vody.Pak mi ještě odtékala celou dobu než jsme dojeli do porodnice.
Ted podruhé jsem měla podezření že mi odtéká postupně,ptala jsem se mudry a ta mi uklidnila že plodovka to naní.
Je to asi fakt hodně individuální.Píšeš že jsi začla špinit až krvácet jak ti odcházela zátka,mě zas odešla jednorázově,kus hlenu s trochou krve..

luckam77
10. aug 2010

ahojte baby...no my cakame druhe baby a mam problem s vytokom...musim mat intimku...pred mesiacom som mala aj palenie a svrbenie tak mi dr. dal niejake tabletky a canesten krem....bohuzial sa mi stalo ze ked sme s muzom boli spolu tak som spinila tak sme odvtedy spolu intimne nespali 😢 😔 co je pre nas ako trest 😔 😅 ked to teraz tak veeelmi chcem 😀 ..chcem sa opytat mam teraz vytok taky biely az nazltly co som tu citala je to v poriadku, ale mam pocit ze mam tam dole take biele flaky take ako sucha pokozka, ale nejde to dolu co to je????a trosku citim svrbenie...môzem si nato davat ten canesten krem???neublizi to babätku???alebo musim ist k dr.???? 😔

chrenkovae
12. aug 2010

ahojte baby som v 37tt a mala so taky tmavy vytok čo si myslite o tom

anabell23
25. aug 2010

ten vytok je normalny pokial nieje hnedkasty alebo ruzovkasty tak je to dobre nebojte sa to tak ma byt .................... 🙂 🙂

moncicakkkkk
28. aug 2010

Nazdárek tak ti co mi říkaly že je to plodová voda tak měli pravdu.Unikala mi skoro týden a já to nevěděla a považovala sem to za vodový výtok.CHYBA.Po týdnu sem se konečně odhodlala jít do porodnice a hned si mě tam nechaly na pozorování.Z vložky nic nezjistily a na ultrazvuku bylo vody dost.Z doměnkou že půjdu druhý den domů sem se ráno dozvěděla že nález byl pozitivní a že mi opravdu uniká plodovka ale jenom v noci když malej netlačil hlavičkou na trhlinku v plodovym obalu.hm pak do mě začaly ládovat jednu kapačku za druhou že po týdnu je skoro 100procentní že do plodu se dostala infekce ale naštěstí neměli pravdu infekce plod ještě nenapadla.Z benešovské porodnice mě ihned naložily do sanitky a upalovali se mnou na prahu jelikož nejsou uspůsobený na tak brzké porody.V Praze mi rozháněli porodní bolesti kapačkou abych vydržela do druhýho dne protože píchali malimu injekce aby se mu urychlil vývoj plic a po porodu byl schopný sám dýchat.JO PORODNÍ POLESTI MI ZAČALI LECHCE AŽ V TÝ PRAZE SKORO PO TÝDNU DO TÝ DOBY JINÁČ NIC.A začala ze mě jít v praze i krev a to už sem začínala mít jistotu že se jedná opravdu o porod.Druhý den ráno se císařským řezem narodil malej davídek měřil 43cm a vážil 2280g.Strávily jsme skoro měsíc na neonatologické jip pro nedonošené děti ale jsme doma sme naprosto zdravý a v pořádku.Takže rada pro všechny budoucí maminky jakmile se vám nebude cokoli zdát a nebudete si jistá jestly se nejedná o plodovou vodu dojedte si ratši do porodnice a nechte se vyšetřit a neodkládejte to jako já.Dodnes toho lituji že sem nešla hned a zbytečně riskovala život svého drobečka. 🙂

terezt
29. aug 2010

Moncicak, a v kolikatym se malej narodil? 34 tt? Preju vam, at je vsechno v poradku a dari se dobre!!!

beaska
30. aug 2010

chcem sa spytat na vytok ako voda a ked zaschne je to ako zaschnuta skrobova voda........moze sa jednat o plodovu vodu?dakujem za odpoved

beaska
30. aug 2010

este som zabudla povedat ze uz som na pol prsta otvorena

moncicakkkkk
30. aug 2010

@terezt jojo ve 34tt.přesně 33+5.moc díky.

cukor
2. sep 2010

ahojte žienky...mam problém...z výteru mi zistili nejaké črevné baktérie.dr. mi predpísala antibiotika ....ciprofloxacín sandos 500mg.......v príbalovom letáku písu,ze by to nemali brat tehotné.máte s tým nejaké skúsenosti?

otulik
2. sep 2010

@cukor ahoj moja a lekarka ti nepovedala ci ich mozes?ja som brala antibiotika ale z urologie ale tie tehotne mozu len mi narobili crevne problemi priserne no brutal.... 😒

cukor
2. sep 2010

@otulik ...povedala,ze môzem ale doma som si prečítala príbalový leták a som teraz na pochybách.

junovka
3. sep 2010

@cukor pokial ti to odporucala tvoja gyndoska, tak vie co robi 😉 ...a pokial to nebola gyndoska, tak predpokladm, ze bola od teba informovana, ze si tehu 😕

paola881
6. sep 2010

ja mám výtok od začiatku tehu...najprv som sa zlakla,ale môj gyn.mi povedal,že je to normálna vec v tehu...Niekedy je to až také zlé,že musím používat intímky 😖 .

nivalis
10. sep 2010

ahoj 🙂 baby prosim poradte! som sice tehu uz 2x, ale toto som pri prvom nemala... vytok som teda mala aj pri prvom, ale nie taky silny, miniem aj 3-4intimky denne- moja gynekologicka tvrdi ze je to ok- ale teraz ma ten vytok zelenkastu farbu a mne uz sa to nezda normalne, no doktorka to stale neriesi... 😠 mate s tym nejake skusenosti???dakujem 😉

nazu
10. sep 2010

ahojky nivalis,myslím si,že môžeš zosťať pokojná,aj som mávala výtok v tehotenstve,na začiatku slabší a postupne silnel,kedže maternica sa neustále prispôsobuje krpčekovi,tak aj výtok je silnejší.určite by som sa nestresovala,kedže ti doktorka povedala,že je všetko ok.a zapamätaj si,že každá žena aj tehotenstvo je iné,takže keď ti niektorá povie,že ona výtok nemala alebo naopak mala slabý,nemusíš sa báť,keby sa výtok zmenil na krvácanie,vtedy je dôvod na paniku.drž sa,ja som mala to isté čo ti a teraz mám krásneho zdravého 4-ročného synčeka,a tiež ma dr.upezpečoval,že všetko je v poriadku,že on v tom problém nevidí.želám ti krásne tehulkovanie a v ktorom si týždni?

nazu
10. sep 2010

aha až teraz som si všimla,že v 31.tt.tak to je s tým výtokom ok.,

nivalis
10. sep 2010

nazu- dakujem za odpoved, ukludnila si ma 🙂 to ze je vytok silnejsi ma az tak neznepokojilo, ale ta farba ma zarazila 😒 ale ak si to mala aj ty a ste v poriadku, tak to asi fakt nemusi nic znamenat 🙂 vdaka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre