Začal vám druhý pôrod rovnako ako prvý?

soldi
23. apr 2013

ahojte, som len zvedava, ci sa u vas rozbehol druhy porod rovnako ako prvy. cize ak prvy zacal prasknutim vody, bolo to tak aj u druheho? v com boli rovnake a v com rozdielne? bol druhy rychlejsi, pomalsi? zacali ste rodit priblizne v rovnakom tt, alebo uplne inokedy? dakujem za kazdu odpoved 🙂

henikav
23. apr 2013

dve deti, dve uplne ine tehotenstva a dva uplne rozdielne porody, pre porovnanie, prvy porod 22 a pol hodiny, druhy 2apol hodiny, oba vyvolavane, inac by som ich hadam nosila v bruchu dodnes

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michalag
23. apr 2013

3 porody a každy zacal uplne inak

katkatt
23. apr 2013

u mna dost podobne, tyzden pre terminom oba, rano odisla hlienova zatka, vecer sa chalani narodili, plodova voda pustena na konci prvej doby porodnej v nemocnici, cca. 15 hodin oba porody (som sa tesila, ze druhy bude rychlejsi, ale aspon kontrakcie pocas prvych hodin boli miernejsie, som spekulovala, ci vobec uz rodim... 🙂 )

kristina39
23. apr 2013

ja som mala oba porody ine..prvy bolesti od rana ktore sa stupnovali o polnoci mi odtiekla voda a o 3:05 bol maly na svete a to som stihla aj vzdycharen aj klistir. a druhy okolo polnoci mi zacali kontrakcie prve a uz dost silne v nemocnici som stihla len monitor..vodu mi praskol dr a o 2:45 bol druhy zazrak na svete 🙂 aj ja som zvedava ako bude prebiehat tento treti 🙂

ematko29
23. apr 2013

Umna bolo rovnako akurát to ,že v oboch prípadoch sa to rozbehlo samo .Prvý pôrod v 40tt začal miernymi bolesťami ,pôrod v celku fajn až na popôrodné ošetrenie 🙂 trval zhruba 8apol hodiny ked počítam od prvých slabých kontrakcií,inak poriadne to začalo bolieť tak 10minút pred finále 😀 Druhý v 39tt začal odtokom plodovej vody,bolesti som nemala ašli sme do nemocnice.Voda odyšla o 5:15ráno.O 8:00som bola otvorená na 3cm bez bolestí.Bolieť začalo poriadne okolo 11:00anarodila sa presne o 12:00 poporodne ošetrenie nebolelo ale pôrod asi preto,že bez vody som si celkom odtrpela 🙂

sandrika1986
23. apr 2013

Ja som mala oba pôrody veľmi rýchle, nočné... váhy a miery tiež detí boli rovnaké, prvá dcérka bola narodená : 02:33 ráno a druhá 02:46 ráno . Prišla som do pôrodnice a za 30 min boli deti na svete 🙂

venija
23. apr 2013

1.porod 32. t.-silne krvacanie,predcasne odlucovanie placenty,2.porod planovana sekcia,/rizikova anamnmeza/, praskla mi plodova voda a bolo po planoch-37t. Iba som dufala,ze 2. porod nedopadne ako 1.

dejka77
23. apr 2013

Prvy porod zacal prasknutim vody, celkom rychly. Druhy zacal kontrakciami a prave preto to trvalo prilis dlho, plod.vodu mi prepichli. Casovo to vyslo podobne, 4 hod. rozdiel. Bola som pripravena na to, ze druhy porod bude rychlejsi, ale vyvijalo sa to uplne inac.

sirinka
23. apr 2013

No v podstate prvy aj druhy zacal odtokom vody....ale okolnosti boli ine, prve tehu som odlezala od 27tt do 36tt a v 37tt som rodila, mala som predcasne kontrakcie a krcok sa otvaral. Plodove obaly praskli niekde hore a voda mi pomalinky odtekala 5 dni. Druhe tehu bez problemov az do 38 tt ked mi nahle praskla voda a tym sa cely porod skoncil, babatko otocene KP, nezostupilo vobec do porodnych ciest a nakoniec z toho bol CR. Treti porod akutny CR kvoli babatku v 38tt....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka3a
23. apr 2013

oba porody boli ine, ale obe deti sa mi narodili do pol hodiny.

gretocka
23. apr 2013

nie, nezacali ani neprebiehali uplne rovnako:
prvy zacal odtecenim pl. vody v 35tt+0 o pol piatej rano. Do obeda som nemala ziadne kontrakcie. Potom nabehli hned po troch ci styroch minutach. Adrianko sa narodil o 16:45.
Druhy porod mi nabehli mierne kontrakcie rovno po piatich minutach pri lezani na monitore v 39. tyzdni. Este ma pustili domov (nepovedala som im, ze citim kontrakcie - byvam pat minut peso od nemocnice). Doma som sa zbalila, synceka sme zaviezli k babke a o druhej poobede dorazili na prijem porodnice. Plodovu vodu mi museli pichnut, - uz bola zelena a 14:45 sa na druhe zatlacenie narodila Rachelka - bolo to rychlejsie a menej vycerpavajuce ako prvy porod.

jaroe
23. máj 2013

u mna boli oba porody ako cez kopirak. Hoci prvy bol vyvolavany a druhy spontanny. Zacali postupne silnejucimi kontrakciami o pol deviatej rano a deti sa narodili o 14:47 a 14:50 Len plodova voda praskla pri prvom tesne pred vytlacenim malej, cize sa narodila s plodovymi obalmi na hlave a pri synovi praskla cca pri 8 cm.

lejlla
23. máj 2013

2 porody a kazdy rozdielny...prvy:plod.voda mi odtiekla sama kontrakcie zacali o 10.00 a dobec sa narodil 17.00
druhy:na prijem som prisla otvorena na 4cm moj monitor zly,vyvolavacka a preichnutie plod.vody.kontrakcie zacali 17.30 a drobec sa narodil 20.20 .
pri prvom mi pomahal dr ,druhy som zvladla sama.
druhy porod podstatne rychlejsi a viac si z neho pamatam...oba som mala v 40 tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre