Zahmlenia a závrate v tehotenstve. Stáva sa vám to?

zuzka279
27. feb 2009

Ahojte tehuľky. Chcela by som sa spýtať či aj niektorá z Vás má takéto problémy.. Keď som bola prvý krát tehotná vraciavala som a bývalo mi nevoľno. Často som musela až vystúpiť z autobusu. Teraz som v 13 týždni tehotenstva. Bývalo mi doteraz sem-tam zle, ale dnes som myslela, že odpadnem. Oblial ma studený pot, mala som pred očami beľmo a bolela ma až hlava. Musela som zavolať kamoške nech ma dojde vyzdvihnúť. Práve som išla z obchodu. Je pravda, že som ešte takmer nič neraňajkovala. Neviem mohlo to byť spôsobené tehotenstvom?

tansulinka
11. máj 2017

Ja som to mala a mávam stále. Dnes napríklad u kozmetočky som si musela sadnúť a musela mi naliať magnézia ale posledné obdobie ho počas tehotenstva neodporúčajú často dávať utlmuje to bábo. 🙂...
Nič len pretrpieť . Piť veľa, veľa vody. Nevstávať hneď ale pomaly, keď pr. si klubneš tak pomaly sa postaviť a keď je zle najlepšie je vyložit nohy. Ja pri druhom tehotenstve som to mala horšie ako pri prvom no tekutiny a oddych pomáhalo 🙂

nika1
11. máj 2017

@kacero007 tetania to je napriklad trpnutie hlavy okolo ust alebo ruk..na to sa dava magnezium..ja to mam 10 rokov a nejdem sa toho zbavit

ria168
11. máj 2017

@nika1 nizky zrejme ale raz tak raz tak aj cez 130 snazim sa vela pit ale nejak nemam pocit, ze by to pomahalo aj dnes doobeda mi bolo tazsie na ctg, ked som lezala

nika1
12. máj 2017

@ria168 tiez nemam ten pocit..je to velmi neprijemny stav ja som mala najvyssi tlak 137/88 a najnizsi 67/34

vierakuli
12. máj 2017

@nika1 ano pravdepodobne nizky tlak, znama mi povedala ze asi mi chyba draslik.. bola som aj nalacno. Uz radsej nikam sama nepojdem. 🙂

nika1
12. máj 2017

@vierakuli aj mne doktor povedal vela pit.nohy vykladat..tiez chodim stale s doprovodom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre