Zahmlenia a závrate v tehotenstve. Stáva sa vám to?

zuzka279
27. feb 2009

Ahojte tehuľky. Chcela by som sa spýtať či aj niektorá z Vás má takéto problémy.. Keď som bola prvý krát tehotná vraciavala som a bývalo mi nevoľno. Často som musela až vystúpiť z autobusu. Teraz som v 13 týždni tehotenstva. Bývalo mi doteraz sem-tam zle, ale dnes som myslela, že odpadnem. Oblial ma studený pot, mala som pred očami beľmo a bolela ma až hlava. Musela som zavolať kamoške nech ma dojde vyzdvihnúť. Práve som išla z obchodu. Je pravda, že som ešte takmer nič neraňajkovala. Neviem mohlo to byť spôsobené tehotenstvom?

ejusa
27. feb 2009

Zuzka ano to moze a urcite je tehotenstvom,ja som to mavala casto,ja som ani nikde sama radsej nechodila,motala sa mi hlava,chvilami ma az triaslo od zimy,zahmlene som videla,a myslela som ze odpadnem,taku slabost som citila..

petruci6
27. feb 2009

ja to mam aj ked nie som tehu,je to nizky tlak,musis pit vela tekutin,stale maj po ruke nejaku flasku s vodou 😉

deborah1
27. feb 2009

Zuzka,neviem,ale skús si dať zmerať tlak-či nemáš príliš nízky alebo príliš vysoký.Ale najlepšie u doktorky,lebo tie zápestné nie sú vraj nejaké dobré.Alebo zavolaj doktorke,popíš jej to,možno ti povie viac.Aj zo psychiky bývajú niekedy závrate.
Mne sa raz stalo,to som ešte nebola tehotná,ráno som sa chcela posadiť v posteli,ale všetko sa so mnou točilo,ako som si sadla,závrate,pot,myslela som ,že skolabujem,tak som si ľahla,tak sa mi bolo ako-tak,ale nevedela som čo ďalej,lebo zakaždým,keď som si sadla to isté.Muž alebo ja,sme volali na pohotovosť,tam mi povedali,že mám ísť na EKG.Celé ma to prešlo asi za pol hodinu,bola som potom na EKG,a všetko bolo OK.No v ten deň mi začala taká nehorázna hnačka,trvala skoro týždeň,podľa mňa to bolo z toho,veď v tele to je poprepájané.. 🙄

pink_lady
27. feb 2009

zuzka, hlavne sa naranakuj ...ja ak si nedam rano poriadne ranajky a kavu tak mi je rovnako ... dnes mi je aj tak trosku biedne, aj po kave i ranajkach, pretoze je vonku blbej tlak 😎

saza007
27. feb 2009

zuzi, tak ako pisu baby, je to urcite nizky tlak. Mne sa to iste stalo predvcerom. Na ranajky som zjedla len jeden maly toast a utekala na vlak. Vo vlaku tlacenica a vydychany vzduch a ked uz vchadzal do stanice, kde vystupujem, tak sa mi zahmievalo pred ocami a potila som sa. tak som sadla na nastupisti na lavicku, rozopla kabat a zhlboka dychala. Nastastie som mala zo sebou ovocie, tak som si hned dala a preslo to raz-dva. Musis na ranajky lepsie papat a ako tu uz niekto spominal, aj vela pit. Pre istotu zajdi k dokine nech ti zmera tlak.

petra1985
27. feb 2009

zuzka279 ja som toto mala skoro pocas celeho tehu akurat teraz na konci mi je uz lepsie.. sama som nemohla ani na krok pretoze mi bolo po par krokoch po schodoch alebo normalne tak ako pises.. suseda mi merala tlak stale som mala nizky v poradni mi vzdy merali vyssi.. tak ja uz som tomu nechapala.. doktorovi som povedala povedal, ze to mi povedia na internom co mi je tam som sa tiez nic nedozvedela akurat, ze je vsetko v poriadku.. no a este som brala zelezo.. myslim, ze aj to mi trosku pomohlo.. ale stale sa neodvazim chodit sama a hlavne teraz v takom pocasi.. a myslim si, ze je to isto tehotenstvom lebo mne takto nebyvalo nikdy az teraz..

presne ejusa tak som sa citila aj ja..

zuzka279 a na internom si bola?

zuzka279
autor
27. feb 2009

Petra 1985, saza007, pink_lady, deborah 1, Petruci 6, ejusa, ďakujem za odpovede. Ja sa snažím vždy raňajkovať, lebo potom mi býva blbo. Ale dnes som bola zaniesť malú ráno do škôlky, išla do obchodu a na poštu a ... . Bolo to hrozné. Keď som bola pred dvomi dňami na poradni mala som vyšší tlak a doma mávam niekedy nižší. Presne ako píše petra1985. Keď som niekde, kde je teplo alebo blbý vzduch, tiež mi býva podobne. Dúfam, že to už prejde. Petraa 1985 na internom som nebola.

petra1985
27. feb 2009

mozno je to fakt prostredim a neviem ja mam celkovo stresy z lekarov tak preto mi trosku stupne vtedy ked som v poradni .. alebo neviem no.. je to divne.. ale zase v poradni mi meria digitalnym a ten zahadne furt ukazuje ten isty tlak.. na internom mi merala normalnym tlakomerom takym tym rucnym ci aky to je a tam mi namerala nizsi.. a suseda mi meria tiez normalnym a nameria nizsi.. zacinam mat pocit, ze to je tym tlakomerom abo co..
mozno ta na interne este poslu.. ja neviem ci to je povinne, ze posielaju kazdu mamicku alebo poslal len mna neviem.. hlavne nech sa ti to upravi.. mne zas nebolo dlho nic uz som myslela, ze to aj preslo a raz rano som isla so sestrou na nakupy som nedosla ani po zastavku musela som ist domov.. doma som lahla a koniec aj tak som sa citila slaba.. je to take nevyspytatelne mam pocit, ze aj ked mi je dobre moze mi prist kedykolvek zle.. tak davam pozor sama nechodim.. ten mesiac este nejako vydrzim

ejusa
27. feb 2009

Aj ja som mala vzdy na poradni vysoky tlak,aj som to mala napisane v tehu knizke,ze mam vysoky tlak,ale len ambulantny a ze syndrom bieleho plasta 😲

babulka123
27. feb 2009

sestra mala nieco podobne ked jej zistili ze ma nizky cukor.. takze skus aj to

zuzka279
autor
27. feb 2009

Na cukor posielajú niekedy v 20 týždni. Neviem presne, už si to nepamätám. Už mi to lezie na nervy. Niekedy si pripadám ako hypochonder. Stále niečo. Dúfam, že to čoskoro prejde. Petra1985 tebe sa to už blíži. Držím palce.

petra1985
27. feb 2009

na cukor som bola niekedy v 25 asi.. no uz pomaly sa to blizi dakujem zuzka279🙂

zuzka279
autor
27. feb 2009

Potom daj vedieť keď budeš mať za tým. 😉 Ja som mala prvý pôrod super 🙂 Prišla som a o chvíľu bola malá na svete. Prajem aj Tebe taký rýchly a samozrejme aj všetkým tehulkám 🙂

petra1985
27. feb 2009

ozvem sa hej🙂 no ja verim, ze to hlavne prezijeme obe v poriadku.. bojim sa lebo som pocula, ze nechavaju mlade mamicky sa trapit a blabla a ze prve porody su dost tazke tak neviem.. ale to je individualne si myslim

zuzka279
autor
27. feb 2009

Je to individuálne. Kamarátka mala prvý pôrod taký, že už nechce druhé dieťa ☹ a ja som mala Ok 🙂 NIekto hovorí, že druhý je lepší a ďalšia kamoška mala druhý horší. Na to podľa mna vplýva nekonečne veľa vecí

ditka1
27. feb 2009

ano je to individualne,zavisi to velmi od personalu a doktora kt.je pri porode,ja som mala sice 12hod,ale taky uzasny personal okolo aj manzela,ze este v den porodu teda po nom som povedala,ze este dalsie babo chcem 🙂 😉

deborah1
27. feb 2009

Jéj,Ditka,ty u máš bábatko.Gratulujem! 🙂

ditka1
27. feb 2009

deborah...dakujem krasne. 🙂

martinex
27. feb 2009

zuzka ja mam take iste stavy, no mavala som cih aj pred tehu,lebo mne dost skace tlak.. a teraz, pocas tehu je to castejsie... odporucam nechodit sama na nakupy a maj pri sebe stale vodu na pitie.. a urcite nikam nechod bez toho aby si sa rano najedla.. ranajky su zaklad..a teraz potrebuje ziviny aj tvoje dieta,aj ty.. 🙂

ditka1
27. feb 2009

martinex...presne tak voda je dolezita aspon 3l tekutin denne,ranajky takisto aspon hlt si treba dat,az potom ist prec z domu. 😉

martinex
27. feb 2009

ditka ja o tom viem svoje...uz som si co to naodpadavala 😀 a teraz si na to musim davat velky pozor.. mohla by som ublizit babatku..

inak ditka gratulujem k syncekovi 🙂

ditka1
27. feb 2009

martinex...dakujem ja som tiez presne taka ako ty v tomto,musela som nasilu jedavat rano lebo mne okamzite prisli zavraty a koniec...hned tlak dole a chytro nohy vylozit a lezat...to boli stavy...uf 😝

martinex
27. feb 2009

no mi hovor.. doktora to moc nepotesilo,ked som mu to povedala,ale uz viem kedy na mna ide odpadnutie,cize sa tomu viem vyhnut...
rano som vobec nejedavala,ale som sa musela naucit... kvoli malemu a zavratom

zuzka279
autor
27. feb 2009

Najhoršie je, že keď idem malú ráno zaniesť do škôlky, nechce sa mi vstať, vstanem až na poslednú chvíľu a hneď mi nechutí jesť. Budem musieť ako ty ditka1 jesť nasilu. Martinex ty si napísala , že raňajky sú základ. Máš úplnú pravdu. Ja nechápem tých ľudí a poznám ich viac, ktorí nejedia ráno. Aj pred tehotenstvom akonáhle som sa nenajedla, bolo mi zle. Teraz je to o to horšie. Dnes som si merala tlak mala som 100 na 60, takže nižší. Aj to môže dosť vplývať.

petra1985
28. feb 2009

no ako som hovorila dlhsi cas mi nic nebolo a dnes som ani von nevyliezla a zas mi prislo tak blbo.. taakze ma to este nepreslo a mam pocit, ze do porodu ani neprejde.. som musela ist na balkon sadnut som myslela, ze odpadnem..

ditka1 uz maas? tak blahozelam 🙂 a teraz sa ako citis je ti lepsie?

ditka1
28. feb 2009

petra...teraz sa citim asi tak,ze je to velka ulava,citim velku zodpovednost a radost,som trosku placliva teraz lebo aj vela mliecka mam ale to prejde,aj z porodu som taka citliva lebo mam krasne spomienky naň,ani domov sa mi nechcelo ist z porodnice tak uzasne tam bolo,ale to kazda zena je po porode citlivejsia,malickeho by som aj 100x porodila keby bolo treba tak ho lubim. 🙂

janka
28. feb 2009

Zuzka, to co popisujes, poznam 😉
Hlavne na zaciatku tehotenstva mozes trpiet prechodnou hypoglykemiou zo zvysenej tvorby inzulinu (je az 2-3x) a sucasne zo zvysenej spotrby plodom - glukoze je prenho hlavnym zdrojom energie. Hypoglykemia sa prejavuje: studeny pot, poruchy videna, tocenie, bolesti hlavy, hypotenzia, pocit na zvracanie az zvracanie. Rychla pomoc je sladky napoj- napr. caj. Prevencia je jest pravidelne, casto, mensie porcie.
Ja som mala podobne problemy. Musela som okolo 10tt jest kazdu 1,5 hod. A ked som nestihla: bleda jak stena, tocenie hlavy, atd... Nastastie pracujem v zdravot., tak stacilo poprosit sestricku a hned mi priniesla poriadne osladeny caj a ja som za 5min zas ozila. Teraz som 16tt, staci jest a 3h, ale este mam tieto problemy.
Okrem toho zvraciam, skoro kazde jedlo mi smrdi (okrem pizze), nenavidim jedenie, ale viem ze musim, inak je este horsie 😠 Ale to asi poznate ☹
Podrobne ale ODBORNE o vsetkych zmenach v tehu tu
http://www.porodnici.cz/fyziologicke-zmeny-u-ze...

petra1985
28. feb 2009

ditka tak to je super mat z porodu krasne spomienky 😀 a rodila si s epiduralkou alebo bez? asi to nebolo take strasne ked mas pekne spomienky.. ja som normalne zvedava ako to budem prezivat ja

bobicek5
28. feb 2009

ahojte, mne sice vobec nie je v tehu zle, ale v prvom trimestri som aj ja vidavala "hviezdicky", chvilami az take, ze za volant by som s tym sadnut nemohla. Ale v druhom to ustupilo. Vraj to byva na zaciatku normalne. Ak sa to prejavuje aj neskor, treba hlasit dokimu...

natashkaa
28. feb 2009

mne sa navyse strasne rozbusi srdce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre