Zahmlenia a závrate v tehotenstve. Stáva sa vám to?

zuzka279
27. feb 2009

Ahojte tehuľky. Chcela by som sa spýtať či aj niektorá z Vás má takéto problémy.. Keď som bola prvý krát tehotná vraciavala som a bývalo mi nevoľno. Často som musela až vystúpiť z autobusu. Teraz som v 13 týždni tehotenstva. Bývalo mi doteraz sem-tam zle, ale dnes som myslela, že odpadnem. Oblial ma studený pot, mala som pred očami beľmo a bolela ma až hlava. Musela som zavolať kamoške nech ma dojde vyzdvihnúť. Práve som išla z obchodu. Je pravda, že som ešte takmer nič neraňajkovala. Neviem mohlo to byť spôsobené tehotenstvom?

zuzka279
autor
1. mar 2009

No musíme to zrejme pretrpieť. ☹ Mne v prvom tehotenstve to cca v 2 trimesrri prešlo. Ale bolo mi zle asi hneď na druhý deň čo som otehotnela.

blondinka42
2. apr 2010

flamenga ja som pocula ze magnezium tlak vyrovnava a nie znizuje tak ako to potom je?

zuzanockamt
2. apr 2010

horcik tlak znizuje 😉

blondinka42
3. apr 2010

to naozaj tak asi budem musiet trocha ten magnezium brat v mensich davkach,predtym som mala tlak vysoky tak som brala magnezium vo vyssich davkach no nevedela som ze to znizuje tlak myslela som ze ho upravi do normalu.

zuzanockamt
3. apr 2010

ja beriem horcik iba vecer a len 1 tbl, prave kvoli tomu, ze znizuje tlak ... ja som si ho naordinovala sama kvoli krcom v nohach

blondinka42
3. apr 2010

no mne ho naordinovala moja doktorka koli vysokemu tlaku tak ho beriem trikrat denne a myslela som ze to je v pohode

zuzanockamt
3. apr 2010

ved sa jej opytas, ci to mas z toho taky nizky a znizi ti davky

blondinka42
3. apr 2010

mne povedala ze magnezium mi neuskodi ze mi to tlak vyrovna tak neviem.

zuzanockamt
3. apr 2010

ved jasne, ze neuskodi nijako 😉

bubinko83
17. okt 2012

@zuzka279 chcem sa ta spytat čo ti na tie zavrate pomohlo a ako často si to mavala?

Alebo mi možte poradit aj ine kočky čo vam na zavrate pomohlo? Dakujem

winni
6. nov 2012

Ahojte babenky, dnes je také o ničom počasie, normálne mi je od rána dosť blbo, ako keby som mala omdlieť, buši mi srdiečko o sto šesto, opuchli mi prsty na rukách a v brušku mám ťažko, ako keby som niečo pokazené zjedla, taký blbý pocit na zvracanie. Začali sme šiesty mesiac, ale je to normálne? Mávali ste takéto niečo? Žeby tlak? Našťastie ma hlava nebolí, takže dnes to pojmem veľmi ľahko, žiadna námaha.

janka2463
18. sep 2016

Cauko kocky mávam teraz závraty a pichá má v podbrušku také ťahanie tam cítim a poobede v robote mi príde blbo keď sa dlhšie nezastavim,myslite že by som mohla byť tehu ?

luckacik
4. apr 2017

@martinex pripojím sa neviem ale chcela by som sa opýtať či na tie slabiny pomôže voda magnezia alebo ani nie

vierakuli
11. máj 2017

Ja som si dnes isla pocas PNky nakupit a po ceste z obchodu mi prislo tak zle, prestala som vidiet, lapala po dychu, srdce nevladalo bit, triasla som sa, ze som na ulici ako tehotna odpadla a okoloiduci sa iba smiali ze "haha nevysyp" 😔

luckacik
11. máj 2017

@vierakuli a kvôli tomu nikam nechodím a to uz nie sama lebo ľudia šú schopní povedať aaaa co veď je asi alkoholom nLadena

nika1
11. máj 2017

@vierakuli a co si mala nizky tlak? Ja casto mam take,ze ma horucava zaleje kruti sa mi hlava vidim zahmlene a nemozem dychat. Tlak mavam nizky..stava sa mi to aj z nicoho nic..nejhorsie,ked som v meste a sama :/

nika1
11. máj 2017

@luckacik ja si davam aj magnezko a nepomaha mi to :/

luckacik
11. máj 2017

@nika1 mňa dnes bolelo bruško pomohlo mg

ria168
11. máj 2017

Mne sa to stalo v pondelok v obchode oblialo ma, zahmlelo sa mi, odpadla som asi na minutu, tiez to robi tlak. V utorok a dnes som bola u doktora a mala v brusku je v poriadku, to len mne to skace

nika1
11. máj 2017

@luckacik na brusko mi pomaha ale na zavrate nie :/

nika1
11. máj 2017

@ria168 a co si mala nizky tlak?

luckacik
11. máj 2017

@nika1 a doktor ti co nato povedal nechýba ti zelezo

nika1
11. máj 2017

@luckacik chyba,ale papam ho a stale sa to objavuje..ja uz to nechapem

luckacik
11. máj 2017

@nika1 a ako často sa ti to stáva možno potrebujes hospitalizáciu aspoň 2-3 dní by ta dali trocha do kopy

nika1
11. máj 2017

@luckacik asi kazdy treti den..no ale povedali mi ze nie je potrebna hospitalizacia tak neviem

luckacik
11. máj 2017

@nika1 čudné ha panikarcim len za to keď ma zaboli hneď mg

nika1
11. máj 2017

@luckacik neboj ja tiez a to mam este panicku poruchu a tetaniu takze to mam este plus :D

luckacik
11. máj 2017

@nika1 a tetania je co

kacero007
11. máj 2017

Presne takéto stavy som mávala aj ja počas tehu- súviselo to z nízkym tlakom. Dr. mi povedala, že si mám dávať kafe a inak to len preptrpeť... No presne ako píšeš, hlavne keĎ som prišla napr. na poštu, oblieval ma pot a marilo sa mi pred očami, až na odpadnutie mi bolo :(

luckacik
11. máj 2017

@kacero007 tak to nenávidím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre