Zamlčaný potrat, cíti to nejak žena?????

babulkaa
25. feb 2011

Kocky citi nejak zena ked ma zamlcany potrat??? Som v 7 tyzdni a mam z toho strasny strach. Da sa to nejak pocitovat ze nieje nieco v poriadku??? Dakujem

ankasem
21. nov 2016

ja som mala MA bez nejakých priznakov.. sla som v 14 tt na kontrolu a lekarka uz len skonstatovala ze plod je uz asi 3 tyzdne bez aktivity srdiecka.. strasna rana a šok.. aj teras je tazke nato nemysliet

juliett99
21. nov 2016

@sense dakujem za podporu.. Vravim si ze hlava to vsetko chape.. ak bolo drobatko chorucke priroda sa rozhodla za nas.. Len tie city a srdce aby to vsetko vstrebalo..
Vy sa uz aj snazite o druhe?? Po akom case ti dr odporucil snazilkovat?? Nam teraz zakazali mesiac bez styku.. kontrolu mam o 2 tt a ze by mali byt aj vysledky z histologie

sense
21. nov 2016

@juliett99 my uz mame 3,5 rocne, prvy ma som mala este pred dcerou a druhy teraz v lete... po prvom MA sme sa nesnazili vobec nemala som vobec naladu a dokonca strach ze to zas nevyjde, asi rok na to , medzitym som zmenila pracu v ramci toho skolu ...sme si povedali ze skusime a podarilo sa na prvy sup....resp druhy sup... a druhy MA vlastne nebolo sice planovane ale chcenea a zial to dopadlo ako dopadlo....

dilaila999
23. nov 2016

@juliett99 ahoj, no ako si dopadla? presli bolesti alebo si bola u lekara?

juliett99
23. nov 2016

@dilaila999 ahojky mojko dakujem za opytanie... bolesti sa zmiernuju.. a co sa tyka tej bolesti celeho bruska boli zapricinene ibalginom...
Takze je mi dnes ovela lepsie.. spodok uz boli menej ako v okoli zaludka.

dilaila999
23. nov 2016

@juliett99 tak to som rada 🙂

juliett99
23. nov 2016

@dilaila999 aj ja uz som sa aj ja bala.. no ked som zistila ze brucho ma rozdielne bolesti a v okoli zaludka vacsie ako spodok zacala som rozmyslat nad tym ibalginom. Vcera som mala iba jeden a trpela som.. ale vyhrala som nad tym... dnes tiez iba jeden ibac.. dufam ze zajtra uz nwbude treba ziaden.

dilaila999
23. nov 2016

@juliett99 poprípade skus ine tabletky od bolesti 🙂

juliett99
23. nov 2016

@dilaila999 este som rozmyslala nad aulinom alebo nimesil... no skor sa sna im byt bez toho.
Dnes je to tyzden co sme sa dozvedeli ze nase drobatko uz nezije... zas mi to prislo tak smutne.. Jajj keby to srdiecko chcelo prijat

ketrinxxx
5. júl 2017

Drahé maminky.... zajtra idem do nemocnice Má😓11tt.po akej dhej dobe ste otehotneli znovu.... neviem čo má čaká, ale ťažko sa mi dýcha.dakujem

ejlin90
5. júl 2017

@ketrinxxx nam sa podarilo hned po 1.ms, tak mi aj dr. odporucali, ze vyckat 600nedelie a mozeme sa snazit. a o necele dva mesiace rodim 🙂 drzim palceky, je to velmi tazke, nikdy na to nezabudnem, zaciatky tehu po MA boli pre mna psychicky narocne, dost som sa bala, pozorovala som sa, ale ked som ucitila prvy kopancek, uz bolo dobre.

lucinocka
5. júl 2017

@ketrinxxx my sme cakali 3 mesiace, jak nam odporucal dr. a za 3-4 mesiace po tom som otehu

jane001
14. júl 2017

Nie. Necitis. Ja som v den poslednej poradni iste vracala. Ale je to sposobene vadou plodu. Ja som vedela, ze je nieco zle pri predposlednej poradni. Dr. sa choval divne a plodovy vak sa mi nezdal pravidelny.
Neviem ako, ale ked mi potom na dalsej poradni oznamyl, ze je plod mrtvy neprekvapilo ma to. Ano zlomilo ma to, ale neprekvapilo.
Statisticky len 1% tehotenstiev konci takto.
Verim, ze ste v poriatku.

tehulka1234
28. júl 2017

Ahoj vie my niekto poradiť či môže ísť umna o zamlknutý potrat .ak my býva stále zle jak na začiatku tehotenstva bolí ma miestami podbrušku,kríze a prsia neviem čo si mám myslieť

ketrinxxx
28. júl 2017

@tehulka1234 ahoj...ťažko povedať ja som sa cítila fajn.nic má nebolelo prestalo byť srdiečko.v 12 TT.u teba to môže byť aj zdravé tehotenstvo...Informovala by som lekára

tehulka1234
28. júl 2017

Lenže lekárovi sa zdá že je moc malé na ten týždeň kedy by som podľa neho mala ,byť on si myslí že môžem byť 10-11 týždeň ale ja viem že môžem byť 5-6 týždeň ak by to bolo tak jak vravím povedal že malo by to byť v poriadku ak nie mohlo by ísť o potrat a že vyšetrenia zopakuje o 2 týždne problém je že teraz sa začínam báť že by sa ozaj mohlo niečo stať a nevie. Či môže niekto potratit pokiaľ nekrvacal .

ketrinxxx
28. júl 2017

@tehulka1234 áno môže.ja som tak mala.ziadne bolesti ani krvácanie.nemysli a neprivolavaj si to aj mne sa ťažko s tým dýcha som len 2 týždne po a pevné verím že ešte príde možno aj 2 naraz😉čo sa má stať stane sa.drzi ti palce

paulinapaula
28. júl 2017

@babulkaa ahoj, necitis to nijak, žiadne bolesti,ani krv ani špinenie.. ale ja som to proste tušila, jedného dňa som sa zobudila a všetky príznaky čo som mala boli preč. Ešte deň pred tým ma poriadne boleli prsia, bola som unavená cely deň, a hladná každú hodinku-dve.. a zrazu všetko bolo preč. Vystrašilo ma to, ale vraj príznaky môžu znenazdajky vymiznut a vratit sa zase tak som sa tym upokojovala. Ale mala som zly pocit, akoby ten ženský inštinkt alebo čo.. no a ked som teraz utorok na rannej toalete uvidela čistú krv, vedela som aj bez toho čo mi neskôr potvrdil doktor na sone.. týždeň mal byť už 10, bábätko zodpovedalo 7tt...😢 tie 2-3 týždne presne sedia na obdobie kedy náhle vymizili príznaky a začal zvláštny pocit... prajem vela zdravia a šťastia aby to ani náhodou nebol Tvoj prípad ❤

tehulka1234
28. júl 2017

Ďakujem dúfam že nebude

ada309
4. aug 2017

Ja som to tusila tym,ze mi.odrazu prestalo byt zle,prestali boliet prsia.. zrazu som sa citila ok... asi po 2t som zacala spinit... sla k dr... konstatovanie plodik uz 2tyzdne bez akcie ❤

kubkovamama
4. aug 2017

Drzim palceky nech vsetko rychlo preboli..Prve tehu bolo uplne tip top a je 9r syn.Potom 3x MA.Priciny sa nikdy nezistili.Prvy krat som nemala ani sajnu,nic zvlastne som.necitila.2x prestalo rast brusko a vobec mi nebolo zle(ale to nemusi byt) a sestricka uz pri vstupe do ambulancie na mne videla a vravi,no tu uz odbery ani robiť netreba a bolo,dr.len potvrdila.Sestricka skratka vedela..3x s obrovskym strachom a tak som sa pozorovala az mi prepinalo a to uz som vedela,ze je zle.Pocit,intuicia a sono potvrdilo.4te tehu to bolo na nervy,v nemocnici viac ako doma,dopadlo to dobre a mala dokonca po termine.Presli sme kopou vysetreni,vztah nam to skoro rozbilo,na nic samozrejme po roku behania po testoch neprisli.Takze az sa dusa trochu upokoji a telo zahoji daj na 6ty zmysel a nic netreba unahlit,ono to pride

martalm
7. aug 2017

Ahojte som tu nova a chcela by som sa opýtať či nemá niekto skúsenosť ako ja.... Normálne som menstruovala a asi po 3 dňoch po menzese som dostala bolesti do podbruska akoby znova menzes začala som krvácať bežala som k Dr. ktorá mi oznámila na základe krvných testov že som tehotná ale na utz nič nevidno hcg 325 mám ležať a prísť o 3 dní išiel víkend.v nedeľu som dostala znova bolesť a znova krv bežala som na pohotovosť. Zúfalá že už je to potrat... dnes mi brali krv a hcg stúpla 😀 veľmi sa teším len si nechcem robiť zbytočne nádeje o dieťatko sa už snažíme 1.5 roka ☹ nieje tu niekto kto donosil dieťatko aj popri krvácaniu a bolestam?

margarita
7. aug 2017

@martalm
ja som 3x potratila a 4x rodila, okrem jedneho jedineho tehotenstva, toho posledneho, som krvacala a spinila vzdy skoro cely prvy trimester, aj lezat som musela, niekedy to pomohlo, niekedy som aj tak potratila.

takze urcite to mozne je, netreba to hned vzdavat, ale bude tam problem, bud zle uhniezdenie, hematom v maternici, problem s krvnou zrazanlivostou a kadeco ine.
drzim palce, nech to stastne dopadne.

martalm
7. aug 2017

Ďakujem margarita budem teda ležať a čakať čo bude a dúfať že sa stane zázrak..... Chcem sa ta ešte opýtať aj bolesti si mala mňa stále boli v podbrušku bojím sa aj pohnúť kým sa nehýbem je to OK ako náhle idem ba WC už krvacam aj ma začne bolieť

margarita
8. aug 2017

niekedy som mala trochu, ale nie silne.
krce ako pri menzese som mala az vtedy ked som spontanne potratila.

je logicke, ze nekrvacas ak lezis, ale ked sa hybes a chodis, tak sa ti to tam pohne, kym je toho malo, akoze spinenie len, nic nie je stratene, ale ak by sa to nahle zhorsilo, radsej smer pohotovost.

martalm
9. aug 2017

@margarita práveže bolo krvi dosť veľa ja ležím v nemocnici od nedeľe sledujú má ale nevedia mi povedať čo ďalej dnes mi brali krv na hcg či stále stúpa krvácam menej bolesti prešli bojím sa čo ukáže výsledok ☹

ketrinxxx
3. sep 2017

@margarita po akej dobe po potrate ste otehotnela

margarita
3. sep 2017

prakticky hned ako som to uz mala od lekara povolene, najpr po polroku a po dalsich uz vravel, ze staci pockat min.3 mesiace
ja som nikdy nemala zasadne problem otehotniet, skor potom donosit...

anjelikdianka
3. sep 2017

Ja som mala zamlknuty potrat v 12.tt.JA som spinila chned na zaciatku,potom som dostala lieky na udrzanie plodu.V 8tt.som bola na usg kde uz krasne bylo srdiecko.2dni nato som zacala opat slabucko spinit,isla som ku gynekologovi,on ma vysetril,vraj vsetko v poriadku,krcok uzavrety urcite praskla nejaka cievka,zvysil mi davku liekov.Nema usg takze to nekontroloval.Spinenie prestalo a potom zasa v 10tt sa to zopakovalo.Zase gynekolog,vsetko v poriadku.Potom o tyzden znova som isla lebo aj ked malo ale som nadalej spinila,tak som vyziadala vymennlist na usg aj ked som mala ist v 12tt naa usg.Isla som skor a tam zaver ze plod prestal vyvijat v 8+5tt a ja som uz mala byt podla ms v 12tt.Ked tak myslim spat atk aj ja som uz nieco vycitila ze nieje v poriadku.Moje prsia prestali boliet a brucho som nemala uz tak nafuknute ale nevolnosti rano som mala nadalej.Druhy den som mala kyret.Teraz som po 3 ms a strasne tuzim po dalsom babatku,len teraz manzel povedaal ze podla neho by sme uz nemali riskovat,predtym som uz mala potrat v 23tt.Mame krasne deticky ale este jeden do rodiny urcite chyba.Tak uvidime.

nivea93
5. sep 2017

Ahojte dievcata ja by som mala byt v 6tt. Dnes som bola u dr. Na prvej kontrolole. Postazovala som sa na obcasny hnedy vytok tak ma pre istotu dala hospitalizovat. V marci tohto roku som mala MA mozno aj pre to. Vtedy to boli kvapky hnedej krvi ma toaletnom. Pre porovna je to teraz oproti tomu skor konzistenciou ako vytok. Niekedy sneho biely niekedy ziadny a niekedy teda taky hnedy. Stretli ste sa s tym niektora? Dufam mi to dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre