Zamlčaný potrat, cíti to nejak žena?????

babulkaa
25. feb 2011

Kocky citi nejak zena ked ma zamlcany potrat??? Som v 7 tyzdni a mam z toho strasny strach. Da sa to nejak pocitovat ze nieje nieco v poriadku??? Dakujem

katuskad
25. feb 2011

ja som ho necítila, všetko bolo ok až som začala krvácať a lekár povedal že plod je už 2 týždne mrtvy 😢 nijako to neovplyvníš, netreba na to proste myslieť, treba si dávať pozor, radšej vynechať sexík, nedvíhať nič ťažké a nenamáhať sa, neboj, utečie ti to ako voda a o chvílu budeš v druhom trimestri 😉

lucka1987
26. feb 2011

😕 😕 ja som citila, ze nieco nie je v poriadku. dokonca sa mi snivali aj sny o tom ako idem na wc a krvacam. bola som priserne nervozna. vnutorne som akosi citila, ze sa nieco deje,tyzden pred potratom mi prestalo byvat zle. ale nevedela som ze potratim.. len som sa necitila vo svojej kozi a stale sa mi snivalo o tom krvacani.. inak to necitis kedy a kde sa to stane.... 😖 neboj ten strach na zaciatku ma kazda tehula.. potom sa zmeni na strach ci je babo zdrave a potom sa zmeni na taky, ze sa budes bat aby si dietatko nerozbilo koleno, nebolo chore a podobne. to je asi nas udel . strachovat sa o svoje dietky. verim ze ste ok a dotiahnes to pekne do konca 😉

mircalla
26. feb 2011

Ja som zacala krvacat....isla som hned do nemocky a akcia este bola, aj ked lekarka to robila na takom predpotopnom sone. Bol vikend a ostala som tam do pondelka, ked mi robili dalsie sono a akcia uz nebola. Ale hned ked som tam nastupila, som tusila daco zle...zmizli mi uplne priznaky, prestali ma boliet prsia....a to skoro okamzite. pri prvom spontannom potrate to bolo to iste...Je to individualne, ale u mna spolohalivo funguje....prestanu ma boliet prsia...:(
Skus to bez strachu, zial to aj tak neovplyvnis, okrem toho, ze si budes davat pozor. Negativne myslienky nie su dobre pre babo

bosoriak
26. feb 2011

@babulkaa Ak nemas ziadne priznaky, odporucam prestat mysliet na negativne veci. Mas pred sebou este dobrych 7 mesiacov a snad ich nechces prezit v strese. V takomto ranom stadiu tehotenstva sa velmi nedaju veci ovplyvnit, nemas co urobit.
A nie, necitit to, akurat zacne zena spinit a krvacat (ale nie je to pravidlo), je to velmi individualne.
Ja som tiez bola v strese po missed aborte, ale potom som zvazila, ze co sa ma stat, to sa stane. Na stres budem mat v pripade problemov casu dost.
Drzim palce.

sjuzi
26. feb 2011

U mňa to bolo tak, že mi vymizli všetky tehotenské príznaky - prestalo mi byť zle, dokonca mi opäť začala chutiť káva. Bolo mi to aj čudné, ale neprikladala som tomu dôležitosť... zlé veci si nikdy nepripúšťam...
MA som následne mala v 12tt diagnostikovaný na 1. veľkom sone... 😒 ☹

bellugia
26. feb 2011

Odporucam sa tym nezaoberat, nemysliet na to. Lebo takymto stylom si vkuse najdes dovod na nejake obavy a negativne myslienky / co je sice prirodzene, ale odozen to a bud uplne v pohode a prilis sa zase nepozoruj. 😉 bude to super, neboj

moniciak
26. feb 2011

Ja som sa tiez stresovala a teraz mam tyzdnovu Moniku z takych myslienok bude babatko nervozne treba verit ze vsetko bude v pohode a naozaj bude 🙂

cmulinko
26. feb 2011

chapem,ze sa velmi bojis....si este len na zaciatku tehotenstva...sprav maximum pre tvoje babatko a nestresuj sa a nenamahaj sa.....coskoro kriticke tyzdne prejdu a ty sa budes citit viac v istote,ze sa ti babatko coskoro narodi.nic sa neda ovplivnit...ani potrat...ak potrat raz zacne,tak ho uz ziadny lekar nezastavi...da sa len spravit max opatrenia,aby k potratu nedoslo a rovno mozes zacat s tym,ze prestanes mysliet na zle veci.

ludka140281
26. feb 2011

mna bolelo brucho a strasne som sa rozkrvacala ☹

brunko
26. feb 2011

Nemysli na takéto veci, zbytočne sa stresuješ. Ja som však nemala žiadne príznaky, len som raz prišla na kontrolu a skoštatoval dr. že nebije srdiečko. Ten strach je pochopitelny, len to neprehaňaj 😉 .

gwenni
26. feb 2011

Ja som potratila 4krát a to vždy v 6-7tt a ani raz som na to ani len nepomyslela že by som mohla potratiť, bola som si istá že sa nemôže zopakovať a predsa sa stalo ale v deň keď som začala špiniť som už vedela že to nieje dobré. V štvrtom tehotenstve som potratila dvojičky a mala som preukrutné bolesti.
Piate tehotenstvo som sa prvý krát od prvého dňa ako mi potvrdili v 5tt tehotenstvo bála že znovu potratím , ale vďakabohu mi pomohol Prednison a Fraxiparín a tehotenstvo sa konečne udržalo už keď som sa dostala do 8tt tak som sa viac nebála bola som si už istá aj keď lekári boli opatrný, že viac už nepotratím že toto dieťatko už porodím.
Aj sa tak stalo po 39 týždňoch krásneho tehotenstva sa nám narodil chlapček ale po 6 dňoch nám zomrel...

bobi3
15. mar 2011

Mne zisitli, že srdiečko nebije na konci 11tt, nemala som žiadne krvácanie, žiadne bolesti, dokonca do posledného momentu mi bolo zle... možno aj preto to bol riadny šok a hlavne neskutočná bolesť 😢

jarodrahon
30. mar 2011

je mozne ze po takomto "zazitku" uz trebars nemoze zena otehotniet?

montinka
30. mar 2011

ja som zacala spinit a krvacat ani ma len nenapadlo ze to je potrat az ked prisli ukrutne bolesti brucha,doslo mi. a jarodrahon mam dalsie dve zdrave deticky. 😉

murinka
30. mar 2011

odporucam nemyslet na najhorsie scenare
@jarodrahon ano,zena moze po MA otehoniet

zuzub
30. mar 2011

mne vymizli tehu príznaky, a intuitívne som vycítila, že niečo nie je ok,neskôr som začala aj špiniť, ale hnedy výtok alebo slabšie krvácanie nemusí byť jasným príznakom MA, ja som krvácala aj pri treťom tehu a všetko bolo ok.
ale nemysli na to najhoršie, pokiaľ nemáš dôvod a zdravotne si na tom ok, všetko bude určite dobré 😉 vychutnávaj si tehu a teš sa na bábätko 🙂

dai
31. mar 2011

podla mna je toto trosku vec osudu - ja som spinila a krvacala aj pri malinkej a aj teraz pri drobcovi - malinka je zdrava a krasna, malinky je tiez v poriadku a verim ze aj bude... samozrejme ze kazde krvacanie cloveka nenormalne vyplasi, ale ten stres je zaroven asi to najhorsie co mozme v tom danom momente spravit...
ak ma babatko zostat u teba, tak zostane - keby mas nejake priznaky ako bolest, krvacanie a podobne - chod urcite hned na pohotovost, k lekarovi - ak je to rozbiehajuci sa potrat, mozes mu zabranit... mnohokrat je to len uhniezdovanie plodu, prisposobovanie organizmu na tehotenstvo etc.

ten nazov zamlcany potrat ti vsak hovori o niecom inom - zena mnohokrat nic neciti, stale sa citi byt tehotna... a dietatko napriek tomu uz v nej nezije - preto zamlcany - s tym zial nikto nic nespravi ☹

farbickaaa
26. jún 2012

Aj ja som to prežila pred 4 dňami. Necítila som nič.....šla som s radosťou na kontrolu a tam mi lekár oznámil, že som potratila. Mala som byť vtedy v 9. týždni. Bolo to strašné- smútok, beznádej, vyšetrenia, hospitalizácia, ..... teraz sa už len modlím a spolieham na to, že už všetko bude dobré....
😉

evca35
26. jún 2012

@babulkaa mne zistili zamlknutý potrat v 15.tt na plánovej kontrole USG, bábätku už nebilo srdiečko ☹ žiadne krvácanie sa nekonalo, maternica bola zavretá. Týždne predtým som mávala hrozné sny, budila som sa spotená, doteraz si ich pamätám. A v práci som nechcela o tehu nikomu povedať, keby to náhodou nevyšlo ... až po USG. Ale to som už išla do nemocky na zákrok ☹

Takže na nič zlé nemysli dopredu, mysli len na pozitívne veci, je tu leto a máš krásne malé bábo, raduj sa z príchodu ďalšieho 🙂

pingu1
26. jún 2012

mozes bud krvacat, mozes mat krce, nemusis citit nic. ale casom by si isto pocitila, mohla by sa ti maternica zapalit a nasledne a otravu krvi by si mohla dostat. takze, casom by si na to prisla

kubkatka
27. jún 2012

ja som to nijako necítila fyzicky, len som mala zrazu "pocit" že už nie som tehotná, neviem ho vysvetliť, bolo to okolo 9.-10. týždňa tehotenstva. Na spodnom prádle som si našla malú ružovú škvrnu. Spolu s tým pocitom som šla na pohotovosť. Ale ty sa ničoho neboj, nemôžeš žiť s pocitom "čo ak". Musíš myslieť pozitívne a tešiť sa z každého dňa. Strach ti uškodí, preto sa upokoj, všetko bude v poriadku 😉

lucinocka
27. jún 2012

ja som to citila, zrazu som mala pocit prazdnoty...len vsetci do mna hucali ze som hysterka ze je vsetko ok.. uz som na kontrolu sla s tym, ze urcite neico nie je ok..a pocity nikdy neklamu

diane87
27. jún 2012

aj ja som mala cudny vnutorny pocit, prestali ma boliet prsia a prestalo ma pobolievat v podbrusku (uz sa neroztahovala dalej maternica)......ale asi by som na MA ani nepomyslela, keby mi kolegyna nepovedala ze sa jej toto stalo....vela som o tom necitala predtym....skor som sa venovala temam ako sa vyvija babo po tyzdnoch....teraz asi budem mat strach v dalsom tehotenstve....ale treba mysliet pozitivne 🙂

oliverinko
5. nov 2012

Ja som s potratenym babetkom chodila skoro dva mesiace ,v nemocnici my povedali že tehotna niesom lebo na ultrazvuku nič nevydeli.priznaky boli špinenie po sexe až krvave ,potom nahla silna bolest brucha viac na pravej strane až som sa plazila po zemi trvalo to takych dvadsat minut potom to prešlo ale absolutne som nekrvacala .Pomohol my až doktor Pall ten my na 3d ultrazvuku konečne potvrdil anembryomolum .Ale vnutorne som si to myslela lebo ma už neboleli prsia a citila som sa nejak divne ,kym my na to prišli tak som si užila dva mesiace neustalych bolesti križov a brucha ☹Ked my nato konečne prišli už som mala teploty a hrozila my aj otrava krvy .

cinnamon111
5. nov 2012

necítil som nič, ale sny som mala blbé aj ja. Nie konkrétne....len také, že zabíjam rybu. Ak sa ti sníva s rybami - tak to sú deti a ja som ju zabíjala. Alebo sa mi snívalo s hnusnou kalnou vodou, ako sme ju odpratávali po veľkom daždi z pivnice. V tom sne mi otec povedal - nepáči sa mi to - a ju mu na to - nebo ja sa.....A mal pravdu o pár dní to bolo 😢

gaby21
5. nov 2012

Ja som necitila vobec nic, a kedze som nemala takmer ziadne tehotenske priznaky, ani som nemohla postrehnut zeby mi vymizli, ale v kazdom tehotenstve som mala blby vnutorny pocit, az kym sa babatko nezacalo hybat, ja si nemyslim, ze blby vnutorny pocit maju iba zeny pri MA, ten strach ktory zena o svoje dieta pocituje, zacina uz pri najdeni dvoch ciarok na teste a uz nikdy sa nestrati, moja rada, treba mysliet pozitivne, to co sa odohrava v tvojom brusko bohuzial ty nijako nemozes ovplyvnit, drzim palce a zacni si uzivat tehotenstvo su to jedine chvile zivota, ktore sa uz nikdy nebudu opakovat, pretoze kazde tehotenstvo je jedinecne a ani to dalsie uz nebude take iste

kaaaty
4. feb 2013

Ahojte tie sny maju nieco do seba mne sa nezvykne snivat, ale asi dva tzydne pred potratom sa mi prisnilo o dvoch hadoch a v sne bola aj cudza tehotna zena. Otrasny sen, a potom prisiel potrat v 10tt som zacala spinit a babatko uz nezilo ☹

lussi2
5. feb 2013

mna zacalo pobolivat podbrusku a potom som zacala krvacat, ale to bol plod mrtvy uz asi 2 tyzdne preto tie bolesti ( cca 12 tt)., to bolo prve tehu. No a pri druhom tehu ( cca 10 tt) som ani nevedela len som sla k Dr. na poradnu s tym, ze sa to uz nemoze stat a bum, stalo sa ☹

gabme
5. máj 2013

Ja som zacala tehotenstvo velmi dobre, lekar mi potvrdil tehotenstvo a ja som sa rozplakala od radosti (az sa sam lekar cudoval, preco placem) 🙂 sama som sa divila, ze mi nieje nevolno, kavu som pila v pohode aj ked taku "akoze" (pol lyzickovu) , bola som stastna, ze ma nic neboli a vsetko znasam v uplnej pohode. Na poslednej kontrole bolo vsetko uplne ok,tesila som sa ako male dieta, po 3 tyzdnoch som opät sla na prehliadku, bol to cca 10 tt, sla som s malou dusickou, no moja mala dusicka sa mi potvrdila, lekar na svojom pristroji videl plod, ale akciu srdiecka nie, myslel, ze to len jeho pristroj nezvlada, poslal ma do nemocnice na dalsi ultrazvuk,aby sa mu potvrdilo to, co nevidel, a zial mal pravdu... akcia srdiecka ziadna.... Necakala som, ze jedna kontrola sa takto velmi zhorsi a ze dostanem takyto uder pod pas... Nekrvacala som, ani ma nic nebolelo. No dnes ma boli hlavne dusa, srdce.... Ale stala sa bozia vola... Beriem to tak, lebo inak by som sa zblaznila. Zial prve dietatko... Drzte sa...

heln
5. máj 2013

ahoj, prečo myslíš na zamĺknutý potrat? nejaký dôvod, pochybnosti?
ja som prestala pociťovať tehotenské príznaky, prestali ma bolieť prsia... a celkovo som sa necítila dobre, ale nebolo mi zle, cítila som sa tak nezdravo..... a keď som začala slabučko krvácať, vedela som že je zle......
ale snáď to nie je tvoj prípad, nech to dobre dopadne a nech Ti je tvoje dieťatko, ktoré máš radosťou..... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre