Zápal močového mechúra. Môže ublížiť bábätku?

enuska2806
16. sep 2006

Ahojte,
som v 9tt.teh. a čakám na výsledky bakteriálneho rozboru moču (pociťujem také akoby ťahanie v mechúri a aj trochu pálenie), aj pred tehotenstvom som mala problémy s mechúrom a bola som liečená na baktériu Streptokok. agalactiae, počula som že v prvom trimestri je dosť nežiadúca, prosím nevie mi niekto poradiť či môže nejak ublížiť bábetku, som z toho dosť nervez ?
Dík moc

yasmin
16. sep 2006

Ja som mala problémy so zápalmi m.mechura uz od detstva a dokonca aj pocas tehotenstva.Mojej dcerke to nijak neublizilo,ale urcite to treba preliecit.Streptokoka som chytila v porodnici a dlho som sa toho nemohla zbavit, na dietatko sa to neprenieslo.

veronika13
16. sep 2006

Ja mám tiež občas pociť nutkania na záchod, pálenie, ale len občas. Nemyslíte, že keby išlo o obličky tak by sa to stávalo stále?

martina236
16. sep 2006

enuska, ja som mala zapal mocovych ciest v 7. tt a bolo to dost akutne, lebo som mocila krvou. ci som chcela alebo nie po kjonzultacii s lekarom sme museli nasadit ATB, pretoze babetko by nelieceny zapal ohrozoval este viac. teraz som 39tt, vsetky vysetrenia boli pocas gravidity negativne, cize verim, ze budeme mat zdrave babo. potom sa ozvem. este odporucam si kupit v lekarni brusnicove tabletky, ak je tvoj problem uz aj chronicky, resp. brusnicovy dzus, kt. by mal byt 100%, ale neviem, ci ho dostat. snad som pomohla.

lussius
17. sep 2006

ahojek, vcera jsem cetla v knizce "zdrave tehotenstvia prirozeny porod"od ingeborg stadelmann, ze v tehu jsme k infekcim mocaku nachylnejsi. doporucuje casteji chodit curat, rozhodne nezadrzovat, protoze vycuranim se vycura i spousta bakterii.take doporucuje casto menit bavlnene pradlo a pomaha pry noseni hedvabnych kalhotek (hedvabi je bilkovina zivocisneho puv.,ktera nici bakterie). tez se mame vycurat po pohlavnim styku (prevence proti bakteriim z rekta (riti) bo od partnera) nedoporucuje jist prilis cukru, ty bakteriim delaji dobre, naopak vitamin C bakterie rady nemaji.. a pit a pit a pit 🙂

ale to je prevence, takze jestli uz potize jsou, je nelepsi zajit k lekari a prelecit to..
preji hodne zdravi a zadne potize v tehu 🙂

krissy1
18. sep 2006

no tak to ja mam pravidelne zapal raz za mesiac ☹

kamilecka
18. sep 2006

Ahojte,ja som si tiez prezila infekciu mocovych ciest (nie v tehu) a poviem ze to nieje nic prijemne. A chcem upozornit aby ste to nezanedbavali aby ste neskoncili ako ja v nemocnici jeden den ☹ fakt treba to podchytit uz na zaciatku pri prvych priznakoch. Mne na zaciatku pomahalo pit vela vela vela urologickeho cajiku ale ked uz to je pokrocile cajik vam nepomoze a radsej chodte k lekarke.

barbulka
18. sep 2006

ahojte, na mna to liezlo asi 15tt, ale nastastie sa mi to podarilo preliecit urologickym cajom a brusnicovymi tabletkami 🙂 pocula som, ze aj cucoriedky zaberaju ... ak to nie je vazne, treba to skusit najprv liecit prirodnymi prostriedkami, pretoze antibiotika mozu babatku ublizit ...

kamilecka
18. sep 2006

Mne aj pomahalo v zaciatkoch teplo,teply kupel,proste teplo a vela vela pit

dorotka
18. sep 2006

pozor aj urologicky caj moze byt nevhodny pre tehulky viem ze mucilienke odporucili roibos a tie brusnicove tabletky
cucoriedky sice na to pomahaju ale zase mozu sposobit zapchu

kamilecka
18. sep 2006

Dorotka no to je jasne,ja som to pisala ze som mala (nie v tehu) zapal mocovych ciest.

lamia
18. sep 2006

Pokud už máte nějaké potíže (pálení při močení apod), je lepší to říct lékaři a nechat se přeléčit, v těhotenství je zvýšená náchylnost k přechodu zánětů moč.cest do zánětu ledvin a to už není taková sranda.

selu
20. sep 2006

ahojki, chci se zeptat, jestli mate nektera zkusenost s tim, jaky vliv ma casta zanetlivost mocoveho mechyre na planovane tehotenstvi. Ja mela zanet 3x za posledni dva roky, ted jsem byla na zakroku, a uz by se to nemelo opakovat, ale kdyby nahodou...myslite, ze je to hodne rizikove?

hancazivocich
24. sep 2006

ahoj,
pracuju na urologii, tak mi to nedalo - a reaguji 😉
takže - zánět močového měchýře se projevuje - častým močením, pálením, řezáním při močení, mohou být i bolesti v podbřišku. Může se objevit i krev v moči.
V těhotenství - jak už tu zaznělo, je žena daleko náchylnější ke vzniku zánětu.
Také opravdu funguje jít se vymočit hned po styku - to doporučují i naši lékaři. Další - opravdu důležité je bavlněné spodní prádlo a přikryté bříško i záda!
Správně se má lékař ptát, když k němu přijde žena, jestli není těhotná - podle toho se nasazují antibiotika. Existuje skupina, kterou smí užívat i těhulky 😉 Takže určitě se nebojte a raději běžte k lékaři - pokud vás tyto potíže trápí delší dobu nebo opakovaně! Protože hrozí, že zánět přejde na ledviny a vy úplně zbytečně strávíte pár dní v nemocnici v horečkách. A to už by mohlo vašemu děťátku opravdu uškodit. 😖
Další bod - je důležité, aby se před podáním antibiotika odebrala moč na rozbor - aby lékař zjistil, která ,,breberka" vás trápí a včas nasadil odpovídající lék...
Při zánětech se doporučuje pít čaje, minerálky a při chronických zánětech i brusinky.
Nemělo by se kouřit, pít káva, pít alkohol - ale to se vás - těhulek už asi netýká - že? 😉 Tyto věci totiž dráždí močový měchýř.

A k plánovanému těhotenství - nedoporučuje se snažit v době zánětu nebo bezprostředně po.
Uf - ještě něco?

hankaa
24. sep 2006

Mamicky
na zapal mocovich ciest je dobre pit cajik s petrzlenovej vnati.
Uvarit caj a nechat tu vnat trosku sa mocit v cajiku takych 5az10 minut potom to pit.
Chuti to hnusne ale zabera perfektne. Ale caj netreba cukrit.
Pit vela vody a umyvat sa zospodu harmancekovym cajom.

zuzana76
17. apr 2007

ahojte, uz niekolko dni mam problemy s mocovym mechurom, zatial ma nereze ani nepali pri moceni, ale bolia ma oblicky, pali ma podbrusko, leukocyty po vycievkovani som mala 5-6 co je vraj na hrane. Zatial mi nechceli dat antibiotika, vraj ma to prejde samo a tie bolesti mechura a obliciek mam aj preto, ze mi na ne tlaci babetko,kazali mi prist az ked ma bude rezat a palit pri moceni a budem mat zvysenu teplotu, prosim vas nepamatate si ake antibiotika ste uzivali? ja som uz zufala, trapi ma to vyse tyzdna, ale leukocyty ma vzdy na hrane tak mi nenasadia antibiotika a nechavaju ma tak ale pritom ja sa citim chora, slaba. Pred tehotenstvom asi tri roky dozadu som mala seriu zapalov mechura v priebehu dvoch rokov sa zopakoval asi 3 krat, potom to ale preslo a teraz sa to objavilo znovu, dakujem

zuzana76
17. apr 2007

rano tu asi este nikto nebol, tak odkaz este raz okopirujem a prosim vas o radu

ahojte, uz niekolko dni mam problemy s mocovym mechurom, zatial ma nereze ani nepali pri moceni, ale bolia ma oblicky, pali ma podbrusko, leukocyty po vycievkovani som mala 5-6 co je vraj na hrane. Zatial mi nechceli dat antibiotika, vraj ma to prejde samo a tie bolesti mechura a obliciek mam aj preto, ze mi na ne tlaci babetko,kazali mi prist az ked ma bude rezat a palit pri moceni a budem mat zvysenu teplotu, prosim vas nepamatate si ake antibiotika ste uzivali? ja som uz zufala, trapi ma to vyse tyzdna, ale leukocyty ma vzdy na hrane tak mi nenasadia antibiotika a nechavaju ma tak ale pritom ja sa citim chora, slaba. Pred tehotenstvom asi tri roky dozadu som mala seriu zapalov mechura v priebehu dvoch rokov sa zopakoval asi 3 krat, potom to ale preslo a teraz sa to objavilo znovu, dakujem

jana.1
17. apr 2007

ahoj holky, já to před pár lety mívala. Jak to přišlo, tak to po dvou letech odešlo - už jsem to popisovala tady:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jak radí hancazivocich: Žádná holá záda a bříško. Nožky v teple. Já chodila přímo k urologovi, né k obvoďákovi/praktickému. Ten tam měl i mikroskop a sono. Urolog si dá větší práci s výběrem antibiotik, aby předepsal ty, které zaberou, nestřílí to jako obvoďák jen tak od boku - pošle vzorek moči na rozbor do laborky (pouhé namáčení papírků mu nestačilo). Sprchovat se, používat nedráždivé sprchové gely a nosit bavlněné prádlo.

zuzana76
17. apr 2007

ahoj jani, vdaka za rady, uz som citala aj tu cesku temu, mne nasli aj bielkovinu v moci a vela bakterii, ale moc poslali na rozbor- kultivacie, ze ake bakterie to su, myslis, ze by som si mala hned pytat antibiotika, alebo pockat do toho rozboru, mne povedali, ze pokial nemam horucku a nereze ma a nepali pri moceni, tak mi nedaju ATB

jusnina
17. apr 2007

Já jsem na nemocenské s močákem už tři týdny. ATB mi dát nechtěli, takže to léčím Mega brusinkami od Swissu, teplem a urologickým čajem Teekanne (bacha na Leros, není pro těhu) a pomalu se to lepší. Malá rada - nejíst navečer meloun. Zánět močáku, těhotenství a čtvrtka melounu není ta nejlepší kombinace 😀

zuzana76
17. apr 2007

vdaka jusnina, ani mne nechcu dat ATB, ale nie je lepsie preliecit to antibiotikami ako mat zapal v tele? nemoze zapal ublizit babetku viac? brali ti aj kontrolne moc? kolko si mala leukocytov? mala si aj bielkoviny v moci?

iva72
17. apr 2007

Brusnicové prípravky sú na močový mechúr výborné. Mne ho vyliečili z chronického zápalu. ATB mi už vôbec nezaberali.

zuzana76
17. apr 2007

iva uzivas tie brusnicove pripravky stale? ako prevenciu?

elucinka
17. apr 2007

Holky, už jsem to tu několikrát radila, zkuste: www.tuti-manox.cz - perfektní věc, trpěla jsem jako pes i 4-5x do roka a teď mám pokoj!!!! A může se i v těhu.

zuzana76
17. apr 2007

dakujem elucinka, skoda, ze som to nevedla skor, bola som v lekarni rano, ked sa budem citi lepsie hned naklusam kupit si to, to je napoj? ako sa to uziva?

hanka75
17. apr 2007

Ahojky. Včera mě pustili z nemocnice. Měla jsem taktéž zánět močových cets. Pila jsem urologický čaj a brusinkovou šťávu. Naštěstí odběry byly negativní. Chce to teplo a hodně pít a často chodit na záchod.

zuzana76
17. apr 2007

hani, ani ti nenasadili ziadne ATB? v nemocnici si bola kvoli tomu zapalu ? islo ti to uz az na oblicky?

elucinka
17. apr 2007

zuzi, všecko se tam na netu dočteš, otázkou je, zda se to dá sehnat v lékárně, já si to objednávám přes internet. Jednak to je lacinější a jednak u nás to nikde nemají. Zkus zavolat na to kontaktní telefonní číslo, jak je to se zasíláním na Slovensko. Ale stojí to za to, opravdu mi věř.

zuzana76
17. apr 2007

vdaka elucinka, skusim aj cez internet

anuska
17. apr 2007

Ahojte baby,
mňa tiež trápi zápal už niekoľko rokov. Je to naozaj hrozné. Vraj sa to už nedá vyliečiť a stále sa to bude opakovať.
Vyskúšala som aj rôzne prípravky z brusníc, ale nič.
Je to nekonečný príbeh. Keď mám zápal mechúra, dostanem ATB, z ATB dostanem potom hneď mykózu a tak dokola.
Doktor mi navrhol vypáliť steny močového mechúra, pretože z tých zápalov tam mám také ranky (vidno pri cystoskopii)
No neviem, veľmi sa mi nechce. Nemáte skúsenosti s nejakým homeopatom alebo tak podobne?
"každá rada nad zlato"
Vďaka

escada17
17. apr 2007

zuzana76-ahoj Zuzi, ja som brala v 8 tt Macrobid..(antibiotika )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre