Zápal močového mechúra. Môže ublížiť bábätku?

enuska2806
16. sep 2006

Ahojte,
som v 9tt.teh. a čakám na výsledky bakteriálneho rozboru moču (pociťujem také akoby ťahanie v mechúri a aj trochu pálenie), aj pred tehotenstvom som mala problémy s mechúrom a bola som liečená na baktériu Streptokok. agalactiae, počula som že v prvom trimestri je dosť nežiadúca, prosím nevie mi niekto poradiť či môže nejak ublížiť bábetku, som z toho dosť nervez ?
Dík moc

perla200
9. jún 2009

ked vás tlačí napravo akoby kríže, ale len jedna strana a sú to také krčovité bolesti, ktoré prejdú môže to súvisieť s obličkami?

f.miracle
10. jún 2009

Zánět močových cest jsem v těhotenství prodělala dvakrát po sobě, a to v šestém měsíci. Neměla jsem vůbec žádné potíže, jenom častější nucení na močení, které jsem přikládala rostoucímu miminku a zvětšující se děloze, která utlačuje močový měchýř. Zánět se odhalil teprve rozborem moči, který mi udělali v nemocnici poté, kdy u mně došlo k bolestem a slabým kontrakcím. Dostala jsem penicilinová antibiotika, dva týdny byl klid a zánět se vrátil, takže následovala další antibiotika. Pak už jsem preventivně užívala brusinky, zvýšila příjem tekutin až na 3 litry denně a do konce těhotenství byl klid.

wacinka
11. jún 2009

já jsem prodělala zánět močového měchyře teď dostala jsem taky antibiotika ale Zinnat jelikož jsem na penicilin alergická. V pondělí jsem nesla opětovně moč na rozbor a dnes odpoledne si mám volat, tak doufám, že bude vše už v pořádku. Koupila jsem si převentivně brusinky a snažím se také hodně pít. Tak uvidíme.
U mě se to projevilo bolestmi ledvin nucením na močení, ale pořádně mi to nešlo a začalo mi tvrdnout břicho. teď už mě nic nebolí, tak uvidíme

monci78
23. sep 2010

Ahojte, od porodu, tj. po dvoch mesiacoch ma zapal moč. mechura. Strasne pali pri curani, vzivote som to nemala, poradte existuju na to nejake volnopredajne kvapky alebo lieky co si viem kupit??? Dakujem. 😒

mnamko
27. sep 2010

@monci78 Kúp si urinal tabletky,čaj brusnicový poprípade brusnicový džús,

monci78
28. sep 2010

@mnamko kupila, nepomohlo, teraz mi dali biseptol, som zvedava, ale uz ma picha aj v maternici, musim byt riadne nachladnuta... 😒 a to som sa tesila ze po porode mi bolo uplne super...

lucinka02
30. sep 2010

Mozno by vam pomohli enzymi, hm? Prave pri neuspesnych liecbach dokazu ovplyvnit opakujuce sa zapaly, co moze spiet k uplnej liecbe. Takym je napriklad wobenzym,ak beriete antibiotika, posilni ich ucinok a dalsie uzivanie moze byt zaroven aj prevenciou. Osvedcil sa nielen mne, ale aj kamaratkam a je sice drahsi, ale za lepsi pocit to rozhodne stoji.

ivasad.
30. sep 2010

Ahoj holky, já jsem trpěla na záněty močáku asi tři roky takovým způsobem, že za dvě až tři hodiny od prvního pálení jsem čůrala kousky sražené krve. Jednou na pohotovosti, když jsem přinesla sestře ze záchodu moč, tak mi řekla: ahá, vy menstruujete, tak vás budu muset cévkovat.... A to jsem nemestruovala to byla fakt moč 😝 No pak mi rozšiřovali močovou trubici, cystoskopie, různá vyšetření.... Pořád jsem brala antibiotika abylo mi z toho úzko protože jsem chtěla těhotnět, a v tomhle stavu to nešlo ☹ A pak jsem objevila Uroval Biotic a Uroval Manosa, (nepleťte si to s Urinalem z reklamy - to jsou prostě jen brusinky - akorát díky reklamě dražší než jiné) a poprvé v životě se mi podařilo rozjetej zánět zahnat bez antibiotik! A od té doby, jen trošku prochladnu a pálí mě při čůrání, zblajznu jednu tabletku, naperu se sušených brusinek, dám horký čaj a ťuk ťuk, dobré. Už je to skoro rok, co jsem měla (na začátku těhu) naposledy zánět. Moje záněty byly vždycky labor. potvrzené - e. coli. A po urovalu jsem si moč dala vyšetřit - jestli to jen nezahnalo příznaky a bakterie nezůstaly - ale moč po Urovalu sterilní. Vypadá to že jsem za to placená, co jsem tu napsala, ale fakt ne. 😀 A může se to i v těhu a při kojení, díkybohu! Mám zdravou tříměsíční holčičku a díky Urovalu jsme těhu zvládly bez antibiotik. 😉

buba08
2. mar 2013

Ahojte, neviete mi niekto poradit co by mi zabralo na e. coli? Brala som na to postupne za 6 mesiacov 7 druhov antibiotik a nic nepomohlo, som z toho zufala ☹

majka141
31. júl 2013

taky teraz čakáme dieťatko a začínam mať podobné pocity, bojím sa že to na neho bude mať vplyv. Kúpila som si v lekárni už aj UROVAL manosa akut, podľa písomnej informácie to môžu užívať aj tehuľky. Snáď mi to odznie a nebudem musieť brať antibiotiká: (

chestity
26. mar 2014

@anuska Ahoj,
a dala si sa vysetrit na ureaplazmu? Ta sposobuje caste zapaly mocovych ciest.
Preliec sa (i ked to asi nie je na 100% liecitelne, ale aspon to utlmi ich pocet v tele) a mali by zapaly ustupit.
Sona

lily311
18. sep 2016

Ahojte dievčatá, je tu prosím niekto, kto mal prechladnutý mechúr. Už 4 dni mám strašné tlaky v močovom mechúre, strašne sa mi chce cikať a keď idem na wc ide zo mňa zopár kvapiek, vôbec sa mi po cikaní neuľaví, práve naopak, ešte horšie ako pred cikaním. V noci som bola cca 10x na wc. Bola som na urologii, ale moč je čistý, žiadna krv, leukocyty hnis, poslali to ešte na kultiváciu. Dr. mi dal antibiotiká zinnat 250 mg 2x denne, užívam už tretí deň, ale vôbec nepomohli, pijem urologický čaj, užívam Urinal akut z bruníc, C a veľa vody a nič sa nelepší, ako je to možné, keď moč je negatívny a ja mám takéto problémy, už sa to nedá vydržať, stále pocit na cikanie....

vorkola
18. sep 2016

@enuska2806 Nie ,neuskodi,Pi urologicky caj,a aj nechtikov,ten je velmi ucinny na cievy

lily311
18. sep 2016

Ahojte dievčatá, je tu prosím niekto, kto mal prechladnutý mechúr. Momentálne som v 9 tt a už 4 dni mám strašné tlaky v močovom mechúre, strašne sa mi chce cikať a keď idem na wc ide zo mňa zopár kvapiek, vôbec sa mi po cikaní neuľaví, práve naopak, ešte horšie ako pred cikaním. V noci som bola cca 10x na wc. Bola som na urologii, ale moč je čistý, žiadna krv, leukocyty hnis, poslali to ešte na kultiváciu. Dr. mi dal antibiotiká zinnat 250 mg 2x denne, užívam už tretí deň, ale vôbec nepomohli, pijem urologický čaj, užívam Urinal akut z bruníc, C a veľa vody a nič sa nelepší, ako je to možné, keď moč je negatívny a ja mám takéto problémy, už sa to nedá vydržať, stále pocit na cikanie....

funnyzuzanka
22. jan 2018

@lily311 ahoj. Dufam ze este ste na MK... ako to dopadlobu vas?? Ja som teraz tehu cca 9-10t a kazde poobedie ma to chyti a drzi ma to az dokym tvrdo nezaspim... rano ziadne problemy a tod ojolo 13tej znova to iste ako kazdy den.. palenie, stale sa mi chce cikat a mam krce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre