Zápal močového mechúra. Môže ublížiť bábätku?

enuska2806
16. sep 2006

Ahojte,
som v 9tt.teh. a čakám na výsledky bakteriálneho rozboru moču (pociťujem také akoby ťahanie v mechúri a aj trochu pálenie), aj pred tehotenstvom som mala problémy s mechúrom a bola som liečená na baktériu Streptokok. agalactiae, počula som že v prvom trimestri je dosť nežiadúca, prosím nevie mi niekto poradiť či môže nejak ublížiť bábetku, som z toho dosť nervez ?
Dík moc

jana.1
17. apr 2007

zuzi: ten manox mám koupený v lékárně a je v šuplíku, kdyby náhodou něco. Brusinkovou šťávu a marmeládu mají docela dobrou třeba v Ikee. Ale dneska už to maj snad všude možně - i třeba v Plusu (tam jsem si koupila jednou marmeládu - byla fakt kyselá 😖 😀 ). Brusinky, česnek, voda, suché teplo.
anuska: já to měla chronicky 2 roky (viz odkaz výše). Nevím, že bych měla něco popraskaného (nikdo nic neříkal), ale každé tři týdny a opravdu fest. Antibiotika pomáhaly, ale cítíla jsem, že účinek časem slábne a slábne. V jedné "alternativní" knížce (asi Nemoc jako symbol, nevím) jsem četla, že to je strach ze změny. Já dělala všechno možné, přemýšlela jsem o psychice.., k léčitelce jsem chodila (byla dobrá, ale mě vyloženě neseděla). dávala mi homeopatika, prý ať atb neberu. Nepomáhalo. Jen mě rozrušovala. Nejde to na povel. Já taky už z toho byla hotová. Nechtěla jsem, aby se to rozlezlo. Vždycky, když jsem to měla, dělal se mi takový nepříjemný tlak v hlavě. Napětí jako pod pokličkou. Cítila jsem to jak to vede po páteři až k močáku. bolely mě body od chodidel k zádům. Pak jsem otevřela nějakou akupunkturní knihu a tam jsem koukala jak vorvaň, že to je dráha močových cest. Já tomu nadávala, ať to vypadne. Tak různě. Nic. Jednou se to vrátilo po dvou týdnech. To mě vytočilo. Atb jsem vyzvedla, nejedla, udělala klasická opatření a mazala si chleba máslem a česnekem. Tentokrát to bylo jiné, něco se ve mě fakt hnulo. Teprve to byl ten správný čas pro mě. Navždy to přešlo. Bez ATB, s česnekem, brusinkami, vodou a hlavně sílou. Ty to máš už asi víc poničený, ale to se zahojí. Zkus to taky poslat někam, ale buď v klidu, nenech nějaký bakterie sebou takhle cloumat. Nebude to třeba hned... Dr. nic nezmůžou. Jen udělaj rozbor a píšou recepty.

jana.1
17. apr 2007

anuska: prostě před nějakou operací apod. udělej nejdřív radikální změny. Spoléhej se sama na sebe. Ne na dr. a antibiotika a podobné nespolehlivé berličky. Zkus to, za to nic nedáš. Zkus třeba i ta homeopatika. Času máš fůru, když jsi to vydržela dodnes. 🙂 Chápu tě. ☹

zuzana76
17. apr 2007

jani, keby si ma prave videla - jem maslovy chleba s cesnakom 🙂 , normalne mam na to chut, asi si to organizmus vyzaduje

zuzana76
17. apr 2007

ahoj escada , preco si brala ATB?

escada17
17. apr 2007

zuzi, prvykrat ta v USA, aspon kde ja zijem, ak nemas problemy, vezmu na vysetrenie v tehu az cca, ked si 8 tyzdnov, hned robili vytery, pap smear ( na rakovinu krcku maternice ) a vselico mozne a o 2 dni, ked som mala uzv prvy, tak mi povedali, ze som mala pozitivny nalez na nejaku bakteriu mocovych ciest ( ma ju vraj kazda druha zena ), MUSI sa to preliecit tymi bezpecnymi antibiotikami, davaju sa aj pri porode, aby sa dieta nenakazilo prechodom cez porodne cesty ( tak mi to vysvetlili ), lebo z toho by mohlo mat napr. zapal mozgovych blan. Ja budem mat sekciu, tak neviem, ci mi to este daju, pri dcerke som tu bakteriu este nemala, vtedy som cele tehu nemusela brat nic. Vzdy sa to berie tak, ze radsej vziat antibiotika, ako mat v tele AKUKOLVEK infekciu, ta predsa ide cez placentu k babatku..

zuzana76
17. apr 2007

no ved to si myslim, lenze mne nic nedali a poslali ma domov, ze nech len pijem a tie vysledky neboli az take strasne

zuzana76
17. apr 2007

mne na prvy krat nenasli ziadnu bakteriu u gynekologa, teraz uvidim, co bude zo sterov z posvy, ktore mi robili v piatok, mozno zajtra uz budu vysledky kultivacie a v piatok az vysledky kultivacie mocu, ak sa aj zajtra budem citit zle, tak si budem pytat antibiotika, zatial len pijem, a jem tie brusnicove tablety, no ale ved uvidime co povie lekarka na tie kultivacie

jana.1
17. apr 2007

zuzi: já bych si v těhu atb dala, když je to chronické, ztrácejí ale význam... Oni si u tebe zkrátka nemyslej, že ti něco je. Já ale dr. ze zkušenosti nevěřím. Nechci to paušalizovat, mnoha bych pak křivdila. 🙂
V knize mám: 1/10 může v těhu očekávat infekci, u těch, co už prodělaly častěji. Nutno v těhu léčit atb., jestliže je zjištěna infekce. Musí se zcela doléčit. Projevuje se pálením, někdy ale asymptomaticky (bez klasických příznaků). Důležité je hodně pít (obyč. vodu, brusinkovou šťávu), nosit volné bavlněné prádlo.

Zuzi, koukala jsem ti do alba a tak vám to tam všem třem sluší. Neboj. Ty bueš mít zdravé mimi. 🙂 🙂

jana.1
17. apr 2007

I nálezy v pochvě jsou v těhu obvyklé. Výtoky taky. I ty infekční. Taky se na to něco běžně dává. Nějaké čípky.

zuzana76
17. apr 2007

dakujem Jani, si velmi zlata, ja som uz jedno babetko potratila, tak sa teraz velmi bojim, zajtra sa ozvem lekarke, nech so mnou uz daco robia, ved sa to uz taha asi tyzden

zuzana76
17. apr 2007

teraz som si pozerala aj ja tvoj album, bola si nadherna nevesta a tiez vam to pristane a malicky je nadherny ako si tam ziva 🙂 a otvara pusinku, ja som na 3D nebola a ani sa nechystam, elbo mne robi sono moj gynekolog zakazdym, tak ho nechcem zbytocne stresovat, krpca maleho 🙂

jana.1
17. apr 2007

zuzi: vím, jaké to je se bát o mimi. Takhle tě nechávat v nejistotě. Oni maj na všechno času dost. Já u toho urologa měla výsledky z laborky max. do tří dnů. I výsledky stěrů snad jdou uspíšit. Oni než si to vzájemně dovezou, než ti to řeknou... Jak píšeš, zavolej jí a domluv to. Ona taky může zavolat do laborky. Taky je takhle postrkávám, když je třeba. Už jseš ve 24. tt., mimi se drží na výbornou 🙂 😉 Ale klidně jí to i řekni, že nechceš riskovat.

jana.1
17. apr 2007

zuzi: Děkujeme moc 🙂

zuzana76
17. apr 2007

ty mas termin o mesiac predo mnou 🙂 a vidim, ze cakas chlapceka, my este nevieme na isto, ale lekar vravi, ze asi dievcatko, este aj manzel je na sluzobkev Taliansku, tak som tu sama ako prst

escada17
17. apr 2007

zuzka, celkovo skus aj brusnicovy dzus ( to su cranberries po anglicky-brusnice? ), tu sa toto odporuca, a este pomegranate dzusy- teda z granatovych jablk, keby si zohnala- granatove jablka su celkovo uzasne pre tehotne. Mne ale nepomaha nic, ja mam problemy po prvom porode, teda uz dva roky a teraz v tehu to nemozem vyraznejsie riesit.

zuzana76
17. apr 2007

ano escada, citala som o tej oblicke, ja tiez chodievam pravidelne na nefrologiu , idem aj 25.5. na kontroly, nemam nic, len raz som mala velmi zle krvne testy oblickove, tak musim chodit na kontroly

escada17
17. apr 2007

ja tiez sa musim vypytat na nejake vysetrenie, ja si myslim, ze mozem mat oblickove kamene, aj by mi to sedelo na moje priznaky. kedy mas dalsi uzv? Viem, ze pri kazdej navsteve- ja mam buduci tyzden, 24.4 a uz sa neviem dockat, si myslim, ze cakam dievcatko, tak som zvedava 😉 a dufam, ze mi presunu termin, teda zmenia -na koniec augusta 😉 Zuzka, kolko si doteraz pribrala? vsade len citam, ako baby malo pribrali..

zuzana76
17. apr 2007

ja 17.4. teda buduci piatok

pribrala som 5 kg , to ked sa vazim rano a 6 kg vecer 🙂

escada17
17. apr 2007

27.4 si myslela, lebo 17.4 je dnes?..konecne niekto aspon trosku pribral, ja 4 a 5-6 vecer, ale to preto , ze sme zasli do polskeho obchodu a nakupili zasoby slov. potravin a ja som nevedela prestat po rokoch tlacit do seba tresku 😉

zuzana76
17. apr 2007

prepac, ano 27.4. asi sa mi posmykol prst na klavesnici, pribrala si akurat, to je dobre

escada17
17. apr 2007

😉no kto by po 4,5 roku odolal treske 😉

zuzana76
17. apr 2007

ja tresku nemusim, sposobuje mi palenie zahy, ale mne by chybali bryndzove halusky 🙂

katrin79
15. okt 2008

Som na zac. tehotenstva a uz dva dni mam nutkanie na mocenie, nie je to nic hrozne, ale je to taky blby pocit, nemam palenie pri moceni ani nic podobne, ale to nutkanie ma dost znervoznuje. V lete som mala zapal moc.ciest, som sa liecila ATB a potom mi dal lekar este Urinal brusnicove tabletky na prevenciu, odvtedy presli asi dva-tri mesiace a teraz mam pocit, akoby sa mi to trosku vratilo. Rada by som si tieto brusnicove tabletky kupila aj teraz ale neviem, ci ich mozem uzivat, ked som tehotna. Poradite?

mufo
20. okt 2008

Katrin, no mame uplne rovnaky problem.Ja som tiez tehu, mavala som pred tym zapaly kazdy mesiac uz 5 rokov, a teraz asi 3 dni mam zasa problemy.Tie brusnice si myslim ze sa mozu aj v tehu ale porad sa v lekarni.ale mala by si ist Dr. nachTi vysetri moc a ak tam uz nejaky zapal je treba to preliecit.Inak mne pomaha kupel v teplej vani a vypit tak 3-4 litre tekutin denne.V tehotenstve sa mozu ATB Monural a Zinat- teda vyborne zaberaju na moc.cesty.ja mam Monural stale v zasobe.Je to sacok- jednorazovy a drzi sa to 3 dni v krvi

mariaz
29. okt 2008

Tiež som tehotná v 10. t. t. a mavam problémy so zápalom močových ciest. Podarilo sa niekomu z toho dostať aj bez ANT, nerada by som ich brala v rannom štádiu tehotenstva,

petik77
29. okt 2008

Ahoj, ja nejsem těhotna ale našla jsem toto téma ,mam problem od porodu ze zaněty močového měchyře.Byla jsem léčena asi už pětkrat antibiotiky za poslední dva roky .Ted když mam problem tak si nasadím taky urinal a mam klid nechce se mi pořad ty antibiotika jíst .V letním období se to da ale jak nastane trochu zima tak to mam skoro každy měsíc a to se oblekam už dost .Slyšela jsem ,že když ty zaněty přetrvavají tak se posíla na urologii a tam vas vycevkuji znama na tom byla a měla tři roky klid ,ale z toho ja mam strach měla jsem dva císaře tak vím co to je.tak nevím co s tím pořad ten urinal to taky asi nejde 😒

hlavinka
29. okt 2008

Mariaz: a byla jsi u dr.? Mne pomahal urinal, ale nevim, zda se muze brat i na zacatku tehu. Zanet mococvych cest jsem mela 2x, jednou kolem 20 tt a ted zase, vzdycky s ATB. Ono je problem, ze nekdy je zanet horsi nez ATB. Ale otazka je, jak je to v tom 1. trimestru. Opravdu lepsi dat na radu lekare. Drzim Ti palce! 🙂

Jinak co si pamatuju, v prvnim trimestru jsem chodila casto curat, protoze deloha byla jeste dola a jak se zvetsovala, tak mi tlacila na mocak. Takze treba ani zanet nemate, ale radsi fakt zajit k lekari.
Pak to preslo a ted ve tretim trimestru chodim curat furt 😀

evulinkab
29. okt 2008

Já měla zánět ve 12tt a taky jsem dostala atb, naštěstí v poho, byli to atb, co se mužou i v prvním trimestru.Podle mě je lepší ten zánět vyléčit antibiotiky, obzvášť v těhotenství, protože pak hrozí, že se rozvine ještě víc a mužeš z toho dostat zánět ledvin, atd...Taky jsem si říkala, že to byléčím urologickýma čajema, brusinkama, atd...ale ono, když je ten zánět už rozjetý, tak nepopmuže kromě atb nic.

mufo
29. okt 2008

Kočky ja som skusila uz vsetko a zda ze po 5 rokoch som nasla nieco co mi celkom pomaha.Aj ked popravde na homeopatika a veci podobne som nikdy neverila, ale beriem ich asi 10 dni a mam pokoj ako uz davno nie...
Volaju sa pulsatila 5 ch a pareira brava 5 ch, uzivaju sa 3 x denne 5 guliciek.Minimalne 15 min. pred jedlom alebo hodinu po jedle, a je dobre vylucit mentol.Je to dostat v lekarni, ak nemaju vedia to objednat a stoja cca 100 sk.
Tak skuste, ja uz presla cystoskopiami, opakovane som lezala v nemocnici, robili mi kazdy tyzden vyplachy mechura a za 5 rokov som mala zapaly 34 krat, niekedy mi to ide az na oblicky...takze babulky skuste, mozno to stoji za to.
Ucinok som zacala citit tak za 3-4- dni.

puclik77
22. apr 2009

Ahojte tehulky aj netehulky,

ja sice este tehotna nie som, aj ked s priatelom zaciname pracovat na babatku, ale neda mi nepripojit sa do debaty aj s mojim skusenostami.
Ja som mala za posledneho pol roka 4x zapal moc.ciest. Vzdy antibiotika, znicena flora a podobne problemy. Teraz uz skoro dva mesiace uzivam Urovaxom, brusnicove tablety od Swiss, probiotika od Swiss a posledny zapal bol naozaj najmiernejsi zo vsetkych ostatnych. Bolo to neprijemne, chodila som na zachod kazdych 10 min., ale to neprijemne rezanie a bolest sa uz dali vydrzat. Nie ako pred dvomi mesiacmi, ked som bola v noci 2x na pohotovosti. E-coli by teraz mala byt znicena, ale mam zase v moci nejakeho streptokoka, ktory mi nastastie nerobi nic. Nemam ziadny zapalovy pocit. Okrem ineho som si kupila lampu Biostimul a kazdy vecer si nasvecujem spodnu cast brucha. Lampa ma velmi dobre odozvy na liecbu mocovych ciest, tak to chcem vyskusat. Zatial sa citim fajn, preto by sme chceli zacat pracovat na mimi.
Drzte palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre