Zápal močových ciest. Pomôže mi Biseptol?

martamarta
6. apr 2008

Neviem,či mi niekto poradí. Mám slabý zápal močových ciest. Bola som aj na pohotovosti,zistili mi 10 leu v sedimente. Problém je,že som alergická na penicilínové aj cefalosporínové antibiotiká. Predpísali mi Biseptol,ale neboli si istý. Čo predpísali vám v takomto prípade? Čítala som teraz veľa štúdií,najlepšie mi z toho vychádza furantoin. Mám strach,aby sa to nerozšírilo na obličky. Zajtra pôjdem k svojmu lekárovi,ale má strach. Zatiaľ jem urinal a homeopatiká Cantharis 9Ch. Ďakujem.

misel28
27. máj 2008

Ahojte, ja mam chronicky zapal mocovych ciest od malicka (E-coli), som v 18. tt a cely cas beriem antibiotika, ktore su bezpecne aj pre babatko.
Ak mate zapal len z nejakeho prechladnutia a lekar vam nepredpisal ATB, skuste brusnice. Ja som ich vybrala uz viac baleni (samozrejme, ze popri ATB liecbe), a vysledky su (zatial) dobre. Urinal ma ovela menej ucinnej latky ako brusnice, robila som porovnania vytazku z brusnic v roznych tabletkach a tieto maju najviac - Max Brusinky (Cran-Max) od Swiss Natural Sources.

adulik16
27. máj 2008

Prosim Vas, kde kupim brusnicovu stavu?Ja som v 18 tt a tiez ma zacina pobolievat mocovy mechur.

dejna3
28. máj 2008

marabout27 - tie šumivé tablety s extraktom z brusníc sa volajú UROLOGICA a vyrába ich Generica. Môžu ich aj tehotné a chuťovo sú celkom fajn.
vrn - fakt ten Urovaxom fakt tak zabral? Ja ho beriem asi vyše 3 týždňov, lebo mám problém s obličkou, mala som teraz na 2 mesiace zavedenú takú hadičku v močovode, potom sa mi vytvorili kamene a každú chvíľu som mala krvavý moč.... Teraz je všetko aspoň relatívne v kľude, i keď sa obávam, že sa to vráti 😒 Keby som aspoň do konca tehotenstva mala pokoj, potom mi to už bude jedno ...

adulkababulka
29. máj 2008

baby, neviete co to je kultivacia? davala som moc na vysetrenie, kvoli zapalu moc. ciest. Dnes mam od doktorky prve vysledky a vraj moc je v poriadku, len este ohladom kultivacie si mam zavolat v utorok. Neviete teda co to je? co to znamena??? dakujem

wien
29. máj 2008

adulik16 - ja som kupovala v Tescu. vypila som asi 2 litre, do toho som jedla aj sušené a pila urologický čaj bez nejakej jednej byliny, čo sa v tehu nemôže. do 4 dní mi zápal prešiel - bez antibiotík, tie mi nechcel doki predpísať, lebo som bola v približne tom týždni, čo ty.

bibianna
18. jún 2008

Bolelo vás aj brucho pri zápale močového mechúra?

dada311
21. jún 2009

ahojte baby...ja sa chcem opytat ci sa ozaj mozu v tehotenstve jest tie brusnice...ja som mala uz dvakrat bolesti v pravo a islo mi to az na chrbat a skoncila som v nemocnici a uzivala som antibiotika ospexin..robili mi aj testy na oblicky a vsetko v poriadku tak neviem co som to mala ten druhyraz...stale pijem urologicky caj a povedal mi doktor ze mam uzivat aj nospu...stretli ste sa niektora s takym niecim?

lemge
30. júl 2009

dada ja som bola minuly rok v nemocnici tehotna,presne toto iste som maa co ty.uzasne bolesti v krizoch aj podbrusi.tiez mi dali ospexin.brusnice som v pohode jedla.
teraz som vosla do tejto temy,lebo mam opat zapal moc ciest.a vobec nechapem z coho???v takychto horucavach 😲

ivkaivka
30. júl 2009

dada, nospu urcite kludne mozes, ja som mala po Velkej noci traviace tazkosti a na gynekol.pohotovosti mi dali injekcne nospu a potom som este 3 dni chodila na infuzie a zakazdym mi dali nospu. Urologicky caj to neviem, bylinky v tehu by sa velmi nemali,ale ak Ti to odporucil gynekolog, tak sa asi moze. Brusnice sa podla mna mozu, ved su zdrave. Drzte sa, zapal mocovych cies nezavidim, je to brutalna bolest, ktora sa mi nastastie teraz v tehu vyhyba, predtym som mala zapal aj 3x do roka. Hlavne drzat nohy v teple a pit obrovske mnozstvo tekutin, pretoze ak pijete malo, bakterie v mocovych cestach sa mnozia a nema ich co vyplavovat.

viki10
11. aug 2009

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s antibiotikami UNASYN 375MG. Dnes som
bola u obvodnej lekárky lebo môj gynekológ dnes nebol v ambulancii a predpísala mi na zápal moč. ciest tento liek.
ďakujem 🙂

ivkaivka
14. aug 2009

viki, ja som brala Nolicin-ale este pred tehu.

slovakia13
27. aug 2009

ahoooooj tak ja sa k vam pridam ....mne dktor predpisala amoxicillin 😝 mna strasne boli v podbrusku,myslela som ,ze mala mi tlaci na nejaky nerv ani by ma nenapadlo ,ze mam zapal mocovych ciest 😖 cikam normalne ....mam urologicky caj myslite ,ze ho mozem pocas tehu?

ivush
28. aug 2009

slovakia13 - nie, urologický čaj sa v tehu neodporúča....

andrea12737
28. aug 2009

Ahojte, tak aj ja sa asi pridam do klubu zapalu mocovych ciest ☹ zistili mi na internom zvysene leukocyty, trombocyty, bakteriu akusi, a hnis mam na ++, s mocenim problem nemam, mam len velmi silne bolesti v krizovej oblasti-a odstial mi strieka bolest do celeho chrbta, a boli ma aj brusko-ale viacmenej cele...dr. mi vsak povedal, ze mohol sa do mocu dostat vytok, takze nemusia to byt mocove cesty, ale aj nejaka infekcia ☹ ☹ musim ist na urologiu a tam ma budu cievkovat ☹ ☹ zatial mi ale nic nepredpisali...neviem preco..co odporucate ako preventivu okrem tych brusnic, lebo z tych mi teda ozaj nie je najlepsie, a ani z cucoriedok..neviem ci by malo zmysel dat nieco do seba, co vzapati pojde von.. ☹ 😒

slovakia13
28. aug 2009

andrea
to cievkovanie znie strasidelne.....ja dufam ,ze mi antibiotika zaberu....ale uz teraz po 1.dni bratia brusko boli menej 🙂

andrea12737
28. aug 2009

A to ti hned ako zistili ze mas zle vysledky dali antibiotika? a kde ti to zistili? normalne u gynekologa na poradni alebo ako?

slovakia13
28. aug 2009

na poradni som mala vzdy iba + pri proteinoch....ale minuly tyzden som krvacala ,tak som bola v nemocke a tam mi robili komplet vsetko aj moc poslali na nejake vysetrenia ,este cakam na vysledky sterov 😝

slovakia13
28. aug 2009

inak mame rovnaky termin 😉

puclik77
28. aug 2009

ahojte tehulky. Ak sa mozem pridat do debaty, tak so zapalom mocovych ciest mam bohate skusenosti a potvrdzujem ze to je strasna bolest. Minuly rok som si to odtrpela 2x a zaciatkom tohto roku 3x. Predposlednykrat som mala take bolesti, ze som bola 2x za noc na pohotovosti. Cikala som cistu krv. Potom som si kupila megabrusnice 500mg od firmy Swiss a ked som zapal dostala o mesiac, tak to malo ovela miernejsi priebeh, vydrzala som z vecera do rana bez pohotovosti a isla som rano k urologovi. Brusnice uzivam od marca denno-denne, v tehu su uplne bezpecne. Moje babatko je po 1.trimestri uplne zdrave. Zatial som odtedy zapal nemala ale mozem vam povedat, ze ziadna klimatizacia, v aute klima, ale vzdy ponozky, a nesmie fukat na nohy, nechodit na boso, po kupani v mori, okamzite dolu mokre plavky a prezliect do suchych. Sestricka u urologa mi povedala, ze kto je nachylny na zapal moc.ciest, staci mu aj prievan a zapal je na svete. Ta potvora e-coli je normalne v hrubom creve a ked ma co i len trochu moznost, hned sa premiestni do mocoveho mechura a zacne sa mnozit ako sialena. A pitny rezim aby som nezabudla. Aspon 2 - 2,5 litra vody denne. Chodim sice stale cikat, ale radsej cikat ako trpiet.
Drzte sa a drzim palce! 😉

slovakia13
28. aug 2009

puclik
dik za info 😀 ja som v uk a stale chodim v zabkach ci prsi ,neprsi.....asi budem musiet byt opatrnejsia 😝
idem do tesca tak kuknem ci tu maju brusnicovy dzus,alebo caj

puclik77
28. aug 2009

tie zabky to moze byt prave ono..... ja som v marci mala zapal z toho ze som behala bosa po studenej dlazbe. A bolo to urcite z toho, lebo za 4 dni som myslela, ze horsia bolest je uz len porod. Boleli ma krize a podbrusko som citila tak, ze ako keby som mala stale plny mocovy mechur a niekto mi na nom sedel. A ked som cikala tak ku koncu cikania take pichanie, ako keby sto nozov do mna niekto vrazil. Normalne som revala na zachode a moj drahy nevedel ako mi pomoct. Strasne cosi. Inak urolog ked robi rozbor mocu, vzdy berie cievkovany moc. Nie je to nic prijemne, ale nie je to nic, co by sa nedalo vydrzat. Asi ako vysetrenie u gyn., len o dierku vyssie 😉 Je to neprijemne ale nic strasne, naozaj! Ja sa teraz len modlim aby ma nechytil zapal v tehu, lebo mi zistili ze uz mi ani hociktore ATB nezaberu, kedze som ich brala posledny rok na zapal moc.ciest 5x. bakterie sa stali uz odolne.

pink_lady
28. aug 2009

ahojte, pripajam sa, dostala som zapal par dni po porode - najskor ma brutalne boleli krize, myslela som ze to 'ochabnute' svalstvo, dr.si robil sramdu, ze treba postel vymenit, az som dostala bolesti ze som ani dychat nemohla a nevladala ani svojho 2,5kg drobca chytit na ruky 😲. Fakt porod proti tomu malina (som 8 dni po cisarskom), horsia je uz len bolest pri oblickovom zachvate 😲.
Uzivam daky -cin, a lieky od bolesti v infuzkach.
A ozaj - cievkovanie nic neni 😉

slovakia13
28. aug 2009

tak vidim ,ze nas to trapi viacere 😝 popijam brusnicovy dzus ,caj mali ale s malinami a tie sa mozu myslim az tesne pred porodom ,tak som kupila cucoriedkovy hadam bude mat rovnaky efekt 😉

andrea12737
28. aug 2009

ked si spomeniem na brusnicovy dzus, ci cucoriedky tak ma striasa...brrrrrr... takze uvidime ktora bude skor slovakia 😀 ty budes rodit v zahranici?

slovakia13
28. aug 2009

vyzera to tak 🙂 bude to jednoduchsie koli papierovackam,inak na novembrovkach je nas strasne vela s terminom 13.11 -len keby to nebolo v piatok 😒

puclik77
31. aug 2009

pink lady, vidim ze aj ty si si uz odtrpela zapal mocovych ciest. Ja tiez a je to strasna bolest. Doteraz sa toho bojim a nikomu neprajem!!!! Najvacsia bolest bola ked som uz cikala cistu krv. Strasne cosi. Teraz si velmi davam na seba pozor, obcas je to uz aj smiesne ako sa o seba bojim, ale snazim sa takemuto zapalu predchadzat ako sa len da!!!

misskkaa
16. sep 2009

ahojte babenky,, dufam ze mi poradite...som v 35tt a asi posledny tyzden ma strasne boda v oblasti mocoveho mechura. v noci sa nemozem ani prekotit, je to ako keby vas niekto hrubym klincom bodal do moc.mechura. cely zivot sa obliekam, ndo postele nosim ponozky...dokonca aj pri sexe mi ich partner nechava 😀 😀 ...tielka nosim skoro cely rok..tak nechapem ako je mozne ze som nachladla. uz mi aj brala doky moc ale neviem preco myslim ze mi povedia ze je vsetko o.k.... 😖

martinka27r
2. dec 2009

Ahojte baby.Ja som v 4t tehotenstva a mam problem s oblickou.Mala som pred 3t. oblickovy zachvat,vtedy som este nevedela ze som tehotna.Dala som si novalgin a preslo ma to.Dnes som bola u urologa a vraj mam zvadsenu pravu oblicku-podotykam ze pred 8mesiacmi ma operovali,lebo som mala oblickovy kamen..Dnes mi doktor povedal ze ak ma chyti zachvat mam si dat nospu a ak mi nepomoze,idem na zvisok tehotenstva do nemocnice na urologiu.Urologicky caj vraj nema ked som tehotna.Nechcem ist do nemocnice.poradte,nieco okrem toho ze mam vela pit.Myslite ze by aj mne pomohol ten brusnicovy caj???Dakujem za radu.......

giza
9. dec 2009

Martinka brusnicove celkovo pomohlo aj pri vaginalnych vytokoch mojim dievcatam a aj mne pri zapale mocovych ciest....ale neriesi....

Misskkaa - presne toto sa pytam aj ja, preco ked chodim cely zivot bud naobliekana a nemam prilezitost nachladnut tak sa take stane?...vraj staci ofuknut, no tak ja na to kaslem! 😠 a tie babeny co nosia rifle ci sukne s holym chrbtom a bruchom ( vravime tomu s muzom, ze im to na chlpkoch ak nejake maju ohanbia drzi 😀 😀 😀 ) a nic ?! 😠

lindda
11. dec 2009

cafte ja to mam asi tak 1az 2 x do roka mala som to raz aj 4 krat ale ja to nemam z prechladnutia ale infekcne s toho ze sa kupem v horucej vani alebo opat zname zle tanga ☹
aj teraz mam dostala som antibiotika 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre