Zápal močových ciest. Pomôže mi Biseptol?

martamarta
6. apr 2008

Neviem,či mi niekto poradí. Mám slabý zápal močových ciest. Bola som aj na pohotovosti,zistili mi 10 leu v sedimente. Problém je,že som alergická na penicilínové aj cefalosporínové antibiotiká. Predpísali mi Biseptol,ale neboli si istý. Čo predpísali vám v takomto prípade? Čítala som teraz veľa štúdií,najlepšie mi z toho vychádza furantoin. Mám strach,aby sa to nerozšírilo na obličky. Zajtra pôjdem k svojmu lekárovi,ale má strach. Zatiaľ jem urinal a homeopatiká Cantharis 9Ch. Ďakujem.

graziela
6. apr 2008

Ahoj Martamarta, aj ja som pocas tehu prekonala inf. moc. ciest - uzivala som 12 dni Ospexin, infekcia bola sice preliecena, ale opakovane som mala krv v moci, tak po urcitom case sa zistilo, ze ta pochadza z obliciek (IgA nefropatia, ktr. sa neda ani ATB liecit, len to treba dlhododbo sledovat, aby sa to nezhorsilo).
V kazdom pripade musis vela pit, aj brusnicovy dzus je dobry a celkovo aj tie brusnicove pripravky, ktr. si spominala.
Prajem skore uzdravenie.

martamarta
autor
6. apr 2008

Graziela,ďakujem. Ja nemám krv v moči,len mám ťažkosti pri močení. Žiaľ,mne nemôžu dať cefalosporíny,takže vyzerá to len na furantoin a to asi nie je moc bezpečné. 😢 To s tým IgaN-om ma mrzí,to nie je nič príjemné. ☹

graziela
6. apr 2008

Marti, tneboj, to nejako zvladnete, a v 23tt uz nie su ATB pre mimi take nebezpecne, skus si pomoct aj sama, tak ako sme spominali... Ale najlepsie ti samozrejme poradi tvoj dr. Mas nejake skusenosti ohladne tej mojej diagnozy? Podla mojej neferologicky to nie je taka zavazna diagnoza, no uz som sa s tym musela nejako zmierit. Vela ludi to ma, ani o tom nevie, aj mne na to prisli len nahodou...Verim ale, ze sa to nebude zhorsovat...pa zatim

martamarta
autor
6. apr 2008

Viem o tom,že ide o nadmernú tvorbu IgA,ktoré sa usadzujú v glomerulách v obličkách. Nemusí to byť závažné,hlavne keď sa to pravidelne sleduje. Skús pozrieť cez vyhľadávač,hlavne dosť českých štúdií je o tom. Ďakujem za rady.

egyptanka
6. apr 2008

marti, ked sa jedna o slaby zapal tak to je este v pohode ze sa to podchytilo hned v zarodku, je super ze si sa dala na homeopatika, mne vo vascine pripadoch pomahaju. Nezabudni pit urologicky cajicek, alebo na precistenie obliciek male pivko ... 😀

jastericka
7. apr 2008

martamarta: pozerám, že si z Bratislavy, tak to máš kúsok do Rakúska...ja si dávam odtiaľ voziť čajík SOLUBITRAT - na zápal močových ciest. Je veľmi účinný, keď sa začne piť pri prvom náznaku ťažkosti. Samozrejme, už keď sa zápal rozvinie, treba nasadiť ATB.

martamarta
autor
7. apr 2008

ďakujem kočky,dnes som bola u doktora a žiaľ kultivácia bude až v piatok,ten moč sedimentácia bola len 2 Leu a 1 Ery a inak vraj v norme a keďže mi nič nemôžu dať,tak je lepšie počkať,či tam sú nejaké baktérie a potom vraj Biseptol. Z toho nie som moc nadšená. Tak neviem,nezhoršuje sa to,je to furt rovnaké. Ale ja som po operácii moč. mechúra,tak vraj môžem mať len mierny zápal rúry a je lepšie to skúsiť bez antb. Zatiaľ jem ten urinal a cantharis 9Ch,ten moc nezaberá. Nemáte ešte nejaké tipy?

princeznicka.
7. apr 2008

martamarta,ja ti lieky tu nemozem poradit,k tomu by som potrebovala podrobne informacie,ale co ti viem poradit pri zapaloch moc.ciest-jednoduche,a vraj to vyborne zabera-dzusy z ciernych ribezli,alebo cucoriedkove.To odporucaju normalne aj lekari ako pridavnu terapiu.

jankapo
8. apr 2008

marti, ja viem tak,ze papat susene brusnice...vraj to pomaha, ked len tak podchytit zapal, alebo ako prevencia... 😒
baby co poznam a mali caste zapaly mocovych ciest to papaju a vraj je to lepsie, tak ktovie...okrem toho skus brat probiotika, najma teraz v tehu, tam dolu je vsetko take citlivejsie na infekcie a toto chrani...ja som taka kamoska s mykozami a ako som brala probiotika v tbl., uspesne som sa im vyhla...

lenadka
8. apr 2008

martamarta, mne pomohli kvapky z kapucínky. Mala som 2r. v kuse zapaleny mechur s 1-2 tyzdnovymi prestavkami a na zaciatku tehotenstva to prislo zas a ja som si len 3x dala po 15 tychto kvapiek a preslo to bez ATB. Odvtedy ich mam stale doma a kupila som aj mame a seste a poradila kolegyni. Vsetky sme mali tento problem CASTO. Ako mam tie kvapky 4 roky a nic! Ani kolegyna a mama a setra ked maju trosku pocit ze to na ne ide daju si 15 kvapiek a je po probleme. Akurat je problem v tom,ze nie je preskumany ucinok tejto bylinky na plod, ja som si dala sice 3 davky, ale bolo to v 1 trimestri. Tak ze to je rada do buducna.
Urcite skus aj kanadske brusnice, je to drahe ale to sa moze, alebo aj sumive brusnicove pripravky su volnopredajne v lekarni.

princeznicka.
8. apr 2008

Ano,ak sa da,tak cerstve brusnice,cucoriedky,cierne ribezle,a ak nie su,tie dzusy by som jednoznacne odporucala.Studujem medicinu,a aj v mudrych knizkach to tam pisu 😉 Su to okrem toho vyborne antioxidanty-obsahuju vitaminy A,C,E,co je vyborne aj pre plod.

graziela
8. apr 2008

Ahojte babenky, tak ja som myslela, ze aj mna to uz do konca tehu obide a pravedpodobne je to tu. Bola som dnes na kontrole u nefrologa a v sedimente mi bola zistena bakteria, zatial som sa este nepozrelala do karty, ze aky pocet, ale dnes posielali aj moc na KBU, vysledky budu do piatku. Podla toho, kolko a aka bakteria to bude, mi nasadia s najvacsou pravdepodobnostou ATB... Dufam, ze to nebude take zle, lebo taketo infekcie mozu sposobit aj predcasny porod...
No, co sa to uz na nas pocas tehu neprilepi...Ja som pred tehu nemal absolutne ziadne taketo problemy, 1.krat vlastne v 21tt som prekonala jednu infekciu, teraz mozno druha... ☹ No, takze idem sa aj ja preliecovat - presne tie osvedcene domace "mediciny", ako ste spominali. Drzim palce vsetkym spolucakatelkam s podobnym osudom 🙂

martamarta
autor
8. apr 2008

Ďakujem kočky,ste zlaté!!! Grazi,dúfam,že to nebude nič vážne a keby si musela ATB,tak aspoň môžeš tie cefalosporíny. Ja nemám fakt nič. Takže furt len ten urinal,čučoriedky ani nič podobné som nezohnala,ešte skúsim nejakú šťavu a tie homeopatiká cantharis,ale to zatiaľ nič moc. A čo by som si mohla natierať,tam okolo močovej rúry to už mám také vyštípané z toho stáleho močenia a utieranie. 😖 Dosť to štípe a jeto nepríjemné. ☹

mihanka
8. apr 2008

graziela, marta, ja som na tom podobne, mala som zapal hned v prvych tyzdnoch tehu, to som este nevedela, takze ATB, a minuly tyzden mi tiez zistili bakteriu, nie vela, nemam ziadne problemy, beriem aj probioticke tabl, takze mam pridat este dzusiky??? je mozne ze to prejde aj bez ATB? 😕 ☹

martamarta
autor
8. apr 2008

Mihanka,práve som na tom tak,že čakám,či to prejde,lebo mi nemajú čo dať. ☹ Uvidím v piatok,čo vyjde z kultivácie.

graziela
8. apr 2008

Ahojte,
Mihanka, ak sa jedna o zapal, tam pomozu asi len tie ATB, vsetko ostatne je len doplnkova liecba, co mi mohlo napomoct, ale samotnu bakteriu z tela vyhnat, to asi zial nie .... A obzvlast v tehu by to asi ziaden lekar nenechal na nahodu, ci to nahodou neprejde samo...
Martamarta, dufam, ze ti predsa len nieco vhodne najdu, ked uz nie ATB, tak aspon nejaku nahradu, aby si nedajboze nemala nejake komplikacie. Ja osobne nie som tiez zastancom ATB, a aj ine lieky uzivam fakt vtedy, ked uz niet inej pomoci...Ale teraz v tehu je to vsetko ine, nase telo sa raz sprava tak, raz onak, je to proste nepredvidatelne... Prajem vam skore uzdravenie 🙂

mihanka
8. apr 2008

graziela, napodobne, nech to prejde... 😉
mna sa sestricka pytala ako mi je, ked som volala pre vysledky, ci necitim nic... usudili sme, ze je to este pozostatok z toho januara, ale nech pridem hned ako bude len naznak niecoho, takze tiez len doplnkova liecba a uvidime na dalsie vysledky z mocu... 😖 ako pises keby to bol zapal, dr by to nenechala tak...

martamarta
autor
9. apr 2008

No,veď práve,ja čakám na výsledok kultivácie,lebo ten zápal je len veľmi slabý,tak sa nevie,či to nie je len podráždené a či tam naozaj niečo je. Zatiaľ mám pocit,že sa to lepší,tak dúfam,že to prejde!!!

graziela
9. apr 2008

Marti, ja budem volat o vysledky zajtra a nemam ziadne symptomy, takze ani neviem, ci to je lepsie alebo ake...Ale dufam, ze sa zaobideme aj bez ATB...No, uvidime, zajtra sa ozvem, papa...

martamarta
autor
9. apr 2008

Grazi,tak držím palce!!! Snáď sa to podarí bez atb.

graziela
9. apr 2008

Marti,dakujem a napodobne prajem aj Tebe, nech to prejde rychlucko

graziela
11. apr 2008

Ahojte,
tak ja mam dnes dobre spravy, volala som o vysledky a KBU mi vyslo negativne 🙂 🙂 🙂 , juj, tak ma to rano potesilo 🙂 Verila som, ze to bude dobre, mozno aj ta viera pomaha, ktoze ho vie?
Drzkajte sa babenky a skore uzdravenie 🙂

vrn
20. máj 2008

Ahojte, ja som tiez pred tehu roky trpela na opakovane zapaly moc. ciest, ale po imonomodulacnej liecbe som mala 3 roky pokoj. Ale ked som otehotnela zacala som casto behat na WCko tak som v 6tt isla na urologiu, nastastie bolo vsetko ok, plany poplach, to sa len drobcek uhniezdoval - pred otehotnenim som brala aloe s brusnicami a asi aj to pomohlo, ale ked mi zacali nevolnosti prestala som....... po mesiaci som isla na kontrolu a zistili mi slaby zapal, nemam ziadne problemy ale s anamnezou potratov so zapalom moc.ciest mi pre istotu nasadil Suprax 200 mg na 5 dni, vraj to mozu aj tehu ak je na to dovod, uz som v 10tt tak snad bude vsetko ok..... tak sa zasa skusim vratit k aloe s brusnicami lebo dzus mi uz nechuti, mam aj probiotika s brusnicami Superdophilus Woman alebo tak nejako sa to vola. No a urolog radi dodrziavat prisnu hygienu - hlavne co sa tyka pohl.styku a pouzitia WC, casto sa sprchovat ale nepouzivat intim pripravky, to mi tiez velmi pomohlo ako prevencia.

peja
20. máj 2008

ahojte, neviem, ci to tu uz niekto spominal, ale su brusinkove sumive tabletka dostat v lekarni a mne super pomohli tabletky - prirodne ATB - D-Manosa s propolisom .. A vraj je dobry aj Triurin, ale mne nezabral ... Len neviem, ci to je vhodne pre tehulky 😒

lenadka
20. máj 2008

vrn - o tomto som este nepocula - imonomodulacná liecba, mozes to popisat prosim? 😉

kikinela
20. máj 2008

Ahojte baby,ja som pred tyždnom mala v moči krv,žiadne palenie ,žiadne rezanie proste som bola z toho vyjašena ale na druhy den som spozorovala v moči male hrudky krvi,tak som zanim išla a dnes ma cievkoval a o tyžden budu vysledky tak dufam že bude všetko o.k.Ale to že ma nič nepali a pijem urologicky čajik a od piatku som krv nespozorovala 😀 Tak teraz som zvedava ahojte

vrn
23. máj 2008

Imunomodulacna liecba ma podporit imunitu tela proti bakteriam, tabletky sa volaju urovaxom. Viaceri mi to odporucali ale tabletky stali pred 3 rokmi cca 800 Sk na mesiac, liecba ma trvat cca 3 mesiace tak to urologovia asi neradi predpisuju....... aspon ja som sa s tym stretla.
Inak infekcia sa mi zhorsila, Suprax nezabral....... tak mi teraz dal Zinnat na zaklade rozboru mocu na co su bakterie citlive, kupila som si aj brusnicovu stavu od Barneys tak dufam ze to uz konecne zaberie a babatku to neublizi, som este len v 11tt..... ale urcite je vacsie riziko neliecit to, takze verim ze vsetko bude ok a antibiotika uz tentokrat zaberu, hned po vylieceni idem na sono. Zaujimave ze palenie pri moceni a castejsie nutkanie zacinam pocitovat az teraz, pritom mi infekciu zistili uz pred tyzdnom a tekutinam v poslednych tyzdnoch moc nedam kedze mam dost silne nevolnosti a dost aj zvraciam.
Mate niekto so Zinnatom skusenosti? Celkovo by ma zaujimalo ci niekto prekonal v 1.trimestri silnu infekciu moc.ciest a po prelieceni antibiotikami bolo vsetko s babatkom v poriadku.

marabout27
23. máj 2008

Ahojte. Aj ja mam problem z mechurom a castym mocenim az palenim, rezanim a stale mam pocit ze mam plny mechur.Bola som aj u lekara a moc mam v poriadku. Som 21 tyzni tehotenstva a bola by som rada keby ste mi poradili ake sumive tabletky s pridavkom brusnic su vhodne pretoze v lekarni mi povedali ze pre tehotne neni nic take. Dakujem za radu

maja5
24. máj 2008

Ahojte lenadka chcela by som sa ťa opýtať kde si kúpila tie kvapky z kapucínky lebo ja som prešla všetky obchodíky a lekárne na nete a nikde som to nenašla.ak by si vedela poradiť tak díky.

bibianna
24. máj 2008

marabout27, počula som, že sa môže aj urinal, opýtaj sa v lekárni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre