Zápal nosných dutín v 8 mesiaci tehotenstva. Čo pomôže?

dadak
10. feb 2007

ahojte baby

chcela by som sa opytat na jednu vec. Pred 2 tyzdnami som mala chripku. Ta ustupila ale nadcha vobec nie a z nej sa stal zapal nosnych dutin. Uz neviem co mam robit, boli ma strasne hlava, hlavne lava cast a hlavne ked kaslem alebo smrkam. To uz nie je normalne. Toto tehotenstvo som skoro stale chora a preto sa uz velmi bojim, ci bude babetko v poriadku. Mam ist znova k lekarovi, ked mi je stale tak zle? Pri chripke mi predpisal bioparox, ale ten vobec nepomahal. co mi poradite na tie dutiny? Nemozem v noci ani poriadne spavat, tak ma to boli...je to pre babetko nebezpecne? Som na zaciatku 8. mesiaca...Mate niektora s tym skusenosti? Co pomaha pri tom zapale?
Dakujem
Darina

janinah
10. feb 2007

ahoj dadak,ak je to skutočne zápal prínosových dutín,potrebuješ orl vyš. a ošetrenie,presne také bolesti hlavy som tiež v teh. prežila,manžel orl lekár mi na moje želanie aj punkciu dutín urobil(boli čisté,bez hnisu),nakoniec to bolo pravdepodobne z toho,že som 2 či 3 týždne v kuse kvapkala do nosa Sanorin,tak dlho sa nesmie.Najrýchlejšia liečba zapalu je punkcia a výplach dutín, treba aj atb,čo v 8. mes. určite sú také, ktoré môžeš brať.Možno nemáš zapal dutín, len chron, nádchu a zmenenú sliznicu v nose,čiže choď na orl, mimochodom nosové dutiny,prínosové dutiny (nosné- to je ako nosnosť mosta napr.)

musko
11. feb 2007

Ahoj dadak!
Máš s najvačšou pravdepodobnosťou fakt zápal. prínos. dutín. Možeš si striekať do nosa Olynth nas sp. 3x denne, ďalej solux alebo biolampa a Paralen alebo brufen, to už možeš. A asi by bolo dobré dať antibiotiká, ale po vyš. lekárom ( pravdepod. Sumamed, alebo Azitrox)- tiesú bezpečné pre gravidné a dobre prenikajú do dutín. Tak daj vedieť, ako si to zvládla. Viem ako sa cítiš, mala som to tiež..... ☹

gabika11
14. feb 2007

Ahojte!
Mam obavy o zdravie dietatka. Som v 12 t tehotenstva a dosial bolo vsetko v poriadku. Uz 4 dni ma suzuje chripka. Najvyssie teploty som mala 38,2 a az dnes ustupili. Co ma trapi, je zachvatoviti kasel, ktori je drazdivy a vlhky. Mam obavy, ze to kaslanie moze uskodit babatku. Som z toho velmi nestastna, ze ma postihla ta nestatna chripka. Na poslednom USG bolo babo take vitalne. Hybalo ruckami a nozkami. Fak mam obavy z dalsieho USG, ako to ovplyvnilo stav babatka. S manzelom si nezelame nic ine, ako mat zdrave babo. Taktiez mam akysi problem s hrdlom, ktory mi moj ORL lekar vobec neriesil. Stale ma skrabe v krku a nuti ma pokalsiavat a hmkat. Je to velmi otravne. Objavuje sa to hlavne vecer. Bojim sa tiez, ake nasledky to moze mat na babo, i ked viem, ze je chranene plodovou vodou a maternicou. Tie nesutale otrasy mu ale musia skodit. Alebo nie?

jj2202
14. feb 2007

gabika, tiez ma klatila chripka a hlavne neustupujuca nadcha...
nakoniec som zacala uzivat kvapky olynth/detsky (tie mi schvalila aj gynekologicka)... co sa tyka hrdla to ma moc nebolelo, ale pomahali cukriky anticol - cierne, pripadne propolky (mne z nich bolo na vracanie, tak som ich neuzivala, ale vraj su dobre)...
aj kasel som mala, dokonca som mavala rano krce v bruchu (po bokoch), od kychania kaslania a smrkania...
teplotu som nemala. myslim ze chripka nie je pri babatko skodliva, aspon tak sa v knizkach pise. ale niektore zeny nie su vobec chore a aj tak maju chorunke babtko, takze neda sa nic vylucit ani potvrdit.
tehotne mozu lokalne antibiotikum bioparox - sprej do nosa aj hrdla. aj z toho mi bolo zle, tak som to neuzivala, ale mozno tebe vadit nebude.
hlavne sa ukludni, daj si caj a hladkaj si brusko, vsetko bude OK, neboj 😵 😉

gabika11
15. feb 2007

jj2202, diky za tvoj mailik. Teraz, po tych piatich dnoch mozem povedat, ze uz sa citim fajn, i ked som vypisana az do utorka. Ved preliecit to treba!!! Moja lekarka mi neodporucila ziadne ATB, ale po neviem kolkych telefonatoch po pohotovosti a gynde sme sa zhodli na tom, ze je najlepsie kupit cipky Paralen, ktorych som uzila tri. Pila som len vela caju, citronu s medom, a jedla vela ovocia. A samozrejme lezala v posteli. Najhorsia bola ta bezmocnost a nevedomost, co je mozne uzit na pokles teploty v nedelu. Ale zvladlo sa to nastastie. Teraz len netrpezlivo cakam, pokial pojdem na kontrolu a hned bezim na USG. O tom, co spominas, ze sa nic neda vylucit ani potvrdit, s tebou uplne suhlasim. V sobotu sme pozerali spolocne s manzelikom dokument na STV2 o tehotenstve, kde spominali, ze samotny mechanizmus pocatia a samotne tehotenstvo je este stale zahaleny ruskom tajomna a udivuje lekarov a ludi na celom svete. 🙂

expertka8
10. apr 2010

...odporucam z vlastnej skusenosti http://www.physiomer.cz/

quaxi
19. nov 2010

Poradte, mam pneumokokovy zapal dutin, uz takmer 2 tyzdne totalne ucpaty nos (doslova zabetonovany, kvapky do nosa mi tam ani nestecu, lebo nemaju kam). utorok som mala CRP 120, lekarka mi nasadila ATB zinnat, s tym ze ak ATB nezaberu, vzhadom na tehotko pri takom vysokom CRP odporuca hospitalizaciu. Od utorka mi uplne odpuchli dutiny, nekaslem, teplotu som odvtedy uz nemala (aj predtym bola len mierna), takze na toto vyzera ze ATB zabrali, ale stav nosa stale bez zmeny. Uz to bude 3x24h co beriem ATB, nemala by sa aj ta nadcha uz zlepsovat? Neviem takto posudit, ci ATB zaberaju, ked na nieco pomohli a na nieco vobec.
A poradte, co na tu nadchu... slane vodicky su nanic, pinosol, nasivin nezabera, muconasal a olynth zaberaju max. na hodinu a mozu sa len 4x denne, takze to mam akurat na najedenie a jedno zaspatie...

alexandrah
19. nov 2010

ahoj @quaxi - no asi zabrali, ked je lepsie, mas to iba 3 dni, este cakaj, ja som mala teraz to iste äasi nie az v takom stave), a brala som 10 dni penicilin ... a ja neviem, ja si rozhodne v takom stave davam castejsie kvapky do nosa, nie 4 x denne iba ...inak mne pomohlo, ked som sa naparovala, alebo si pustila zvlhcovat ovzdusia, prip. teply kupel s eukalyptovou vodickou, teple caje ... a take ... 🙂

quaxi
19. nov 2010

@alexandrah diky za rady, vyskusam. ja mam ATB len na 5 dni, tak dufam ze to bude stacit, aby mi potom nemuseli davat dalsie.

katecameron
19. nov 2010

no solux neodporucam vobec pretoze ak je akutny zapal este sa to zhorsi jedine biolampa

krasolitka
25. dec 2010

@dadak ahojky tak to sme dve co takto trpime ja som tiez v 31tt a som prekonala tuto chorobu uz po druhy krat eraz beriem liek amoksiklav to mi predpisal lekar na krcnom ja za kazdym som sla k nemu lebo sama nic neberiem lekar mi vzdy poradi lepsie povedal ze sa nemam bat tych liekov ze babu nijako neuskodia tiez som stale chor auz to trva tri mesiace v kuse ..ked to mas taketo bolestive zajdi radsej ty k lekarovi

anulik888
5. jan 2011

ahojte, tiez trpim chronickym zapalom PND. som 28tt a dr po porade s gynekologom mi naordinovala augmentin. uz mi je vyrazne lepsie aj ked silvester bol kruty. verim ze augmentin a mar babu neuskodia. ake su vase skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre