Zápcha v tehotenstve. Ako ste to riešili?

petusska
17. apr 2009

Mal niekto z vas tento problem?Ako ste to riesili.V lekarni mi dali glycerinove capiky ale tie mi velmi nepomahaju.Co by mi este mohlo pomoct?

nikolet_89
24. okt 2011

@lubkaj38 jeeej dakujem vyskusam 🙂 a aky mas termin a odkial si ? a vies co cakas ?? :D

tinki
24. okt 2011

@nikolet_89
@lubkaj38
@denkadenka
No mamičky, tak nič z toho čo píšete nezaberalo u mňa. Jediná vec, o ktorej som počula a aj naozaj pomohla, je vláknina Psyllium. Je to strašne nechutné, ale 100 percentne to zaberá. V návode píše, dať 2 lyžičky vlákniny do vody a vypiť. Mňa z toho napínalo. Ale dávala som si lyžičku do jogurtu a zasypala nejakými musli a zapila 2 dcl vody. Tak 2, 3 dni toto papať. Zaberie. A potom o týždeň zas. Preventívne si dať vždy a už nebudú problémy.. 😉

lubkaj38
24. okt 2011

@nikolet_89 23.2 2011, pochadzam PO este neviem co to bude lebo sa stale otoci ritkou 🙂 snad zajtra sa uz konecne dozviem co to bude 🙂 lebo je lepsie vediet ked kupujes vybavcku 🙂 ty cakas dievcatko?

lubkaj38
24. okt 2011

@tinki mne zase psylium nepomohol aj som ho dlhodobo uzivala a nic skor mi este zapchu sposobil a skusala som aj formou tabletiek brat a nic ....co je super lanove semiacka tak tie ano
psylium ak beries mi povedala v zdravej vyzive ze treba aspon liter vody vypit potom skusala som aj tak a nic 🙂
ale dzusy lanove semiacka tie pomozu ale kazda sme ina 🙂

denkadenka
24. okt 2011

@lubkaj38 ja som si kúpila ten test na určenie pohlavia pretože som hneď od začiatku chcela vedieť čo budeme mať 🙂

raa2
24. okt 2011

@lubkaj38 neboj to po porode zmizne 🙂 ja som uplne hotova, ja sa trapim tiez so zapchou, dnes som vypila pol litra vody z kyslej kapusty, pomohlo mi to. zacnem riesit tie lanove semiacka, hadam mi to pomoze, mne uz slivky na lacno v nijakej forme nepomahaju a to som len v 13tt.. ale mala som to aj pri prvom tehu, tak uz to budem musiet len vydrzat.este vyskusam tu odstatu vodu s olivovym olejom a citronom 🙂

nikolet_89
24. okt 2011

@lubkaj38 ano ja budem mat dievcatko 🙂 velmi sa tesim...drzim palceky daj vediet co to bude 🙂 a skusala si kuk na cinsky kalendar pocatia ?? mne a dalsim dvom babam co poznam to vyslo

jk77
24. okt 2011

Ahojte tehulky.Ja mam skusenost so zapchou este v cerstvej pamati, ked som bola tehotna... Taktiez som skusala vselico....a nic mi nezaberalo.Ale toto ano::: kazdy den na lacno, pol hod. pred jedlom spapat - vypit 2 cajove lyzicky panenskeho olivoveho oleja a zapit len kustickom vody. Ked mi to zabralo, potom som si davala len obden,po troch dnoch, raz za tyzden...Radila som sa aj s gynekologom, po porode, ci je to vhodne pri dojceni a lekari mi to len schvalovali 🙂 . Tolko moja skusenost, verim, ze ked to vyskusate, nebudete lutovat, tak ako ja.Pekne a pohodove tehulkovanie 😉 .

woman04
24. okt 2011

..pozor na vločky,ak sa málo pije,majú opačný účinok...teda u mňa 🙂 ...ja užívam homeopatikum pre tehotné http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/col... + semiačka sú tiež ok..čípky mi v akútnom stave vôbec nepomohli,ale veľmi dobré je hrozno..na ňom fičím pol roka 🙂)

monika15
25. okt 2011

@petusska
slivkovy juice... pit ho 2 dni v kuse..... a urcite zaberie....

inak mne nikdy nic nepomahalo... aj po cisarskom... lieky, tableky, sumive tabletky nic....

az sa doniesol slivkovy juice a uz to slo.... po 2 flase hehehehehe 🙂))))

lumimi
25. okt 2011

skus DUPHALAC - vhodné v tehotenstve,
žuť vela žuvačiek
vela piť
lanové semiačka - ale musia byť celé, nepomleté

lubkaj38
25. okt 2011

@nikolet_89 no bude to chlapcek aj podla cinskeho kalendara mi to vychadzalo aj som to citila 🙂

lubkaj38
25. okt 2011

@denkadenka ja som od zaciatku citila ze to bude chlapcek 🙂)) aj mi to vyslo 🙂)) nam to bolo jedno len nech je zdrave na inom nezalezi ale lepsie sa kupuju vecicky ked vies co cakas 🙂 tak a mozem sa pustit do nakupovania 🙂

lubkaj38
25. okt 2011

@raa2 mne zase slivky skor naduvali a tiez mi nepomohli pri zapche skor som este viac bola nafuknuta ale kazda sme ina a kazda musi najst co jej pomoze, ja si neviem vynachvalit lanove semiacka a citala som ze odporucaju ich jest pravidelne od 34tt pretoze vytvaraju posve hlien kt. pomoze babatku vyklznut pri porode 🙂) ale to je len ludova mudrost tak neviem 🙂

denkadenka
25. okt 2011

@lubkaj38 ja som zase tušila že to bude dievčatko 🙂 ja už mam skoro všetko kúpené, ešte mi chýba matrac do postieľky, poduštička, paplónik, monitor dychu a kozmetika pre maličkú 🙂 inak ak môžem poradiť kupovala som aj odtiaľto vecičky, ale keď vystihneš akcie v tescu na vecičky, tak ťa výdu lacnejšie ako niektoré maminy ponúkajú už použité vecičky 🙂..... ak sa smiem spýtať, meno máte už vybrané???

sante81
25. okt 2011

baby na lačno pite kazdy den pohar teplej vody, ja som v tehu so zapchou problém nemala, skôr po pôrode

moe
25. okt 2011

So psylliom mám iba tie najlepšie skúsenosti. Každý druhy deň si dávam 1 lyžičku do kakaa a od vtedy nemám problém so stolicou. Mam ju každé ráno ako podľa hodiniek 🙂

lubkaj38
25. okt 2011

@denkadenka tak ja som skor nekupovala lebo som na rizikovom a dost som si presla konecne sa to zlepsilo a hned aj klopem trapil a trapi ma hematom 2krat som dost aj silno krvacala ale uz je to lepsie a uz sa aj hematom zacal vstrebavat babo je v poriadku krasne rastie a pribera nam to je zaklad
ano v tescu som nakupoval dost veci pre svoje krsniatko a su aj kvalitne vecicky a fakt ked clovek utrafi akciu tak nakupi jeden kosik 🙂 nejake vecicky najdes aj za dobre ceny na nete uplne nove treba len sa pohrat a hladat .... ale ked cakas prve treba vela veci,
meno Matthias alebo David
ja mam union poistovnu a oni davaju na pol roka monitor dychu zadarmo, postielku mi robi jeden kamos je stolar ... ale napriklad som pozerala ze mamicky tu napr. stojan pod vanicku predavaju za 10eur to je super cena, vankus na dojcenie tiez jedna mamina predavala po 10eur a novy stoji aj 40eur a viac, oplati sa take veci aj tu kupit nemusia byt nove,

denkadenka
25. okt 2011

@lubkaj38 ja som kúpila na bazos.sk vankúš na dojčenie úplne nový za 16€ od jednej maminy, mala dva a ten jeden jej bol zbytočný a bol ešte aj zabalený v orig. balení. My máme postieľku po synovcovi skoro novú, keď sa narodil sme mu ju kúpili a teraz nám ju požičajú. Kočík už máme kúpený dávno, sme vystihli akciu na svetkocikov.sk a tam nás vyšiel babydesign sprint plus fialový aj s vajíčkom za 170€, síce som strašne chcela espiro gtx modrý pretože je fakt super aj dizajnovo ale stojí cca 400€ takže tu cena rozhodla.
Mená máte krásne vybrané 🙂, máš prvé alebo už máš jedného drobčeka doma? Dúfam že budete v poriadku pokračovať v tehu a že starosti už sa budú iba míňať. A koľko už má drobček?

nikolet_89
26. okt 2011

@lubkaj38 tak gratulujeeem a ako sa bude volat uz viete ??

lubkaj38
26. okt 2011

@denkadenka cakame prve 🙂babo mena sme vyberali asi 3dni ale moj manzel zo zaciatku bol len za klasiku ale nakoniec zmenil nazor lebo chcel Jan no to som povedala mu ziadnom pripade! ked tak nech je po nom Martin ale nakoniec sme nasli kompromis a obidvom sa nam tieto mena pacia, pre dievcatko sme mali vybrate Sarah ... tak mozno nabuduce xi
ty cakas prve? dievcatko? v kt. tyz. si? ty uz mas kopec veci 🙂 este zrobim 2 skusky v skole a idem aj na nakupy, uz budem mat cas
pre diavcatka su krajsie a vela peknych veci ... ze?

lubkaj38
26. okt 2011

@nikolet_89 dakujem 🙂 bude sa volat Matthias alebo David uvidime este 🙂 tvoja princezna sa bude volat Natalia? to meno sa mi vzdy pacilo sme uvazovali keby ze bolo dievcatko tak Natalia alebo Sarah ... 🙂

denkadenka
26. okt 2011

@lubkaj38 ja čakám prvé 🙂 a som už v 27tt kopček už mám veľký, akurát som písala kamarátke - fotografke že už ma môže prísť fotiť (chcem také pekné foto s bruškom, tak pozeram na nete inšpiráciu) pretože za chvíľku mi asi pupčo vylezie von, teraz ho mám tak na polovičku vyvalený von 😀 ale bude musieť dosť retušovať, pretože od krémiku sa mi spravili drobné pupáčiky - nie je ich vidieť tak okom ako na foto ☹
Doteraz som pribrala 5kg, a ty??
Priateľ chcel strašne chlapčeka a meno sme mali Jakubko 🙂 ale aj tak som cítila že to bude dievčatko 🙂
Dievčenské vecičky sú krásne, ale ako chodím po obchodoch oči mi padajú iba na chlapčenské vecičky 🙂 neviem prečo ale vždy najprv popozerám chlapčenské a potom pozerám pre našu slečnu. Už mám aj kúpené naušničky na krst 😀 nemohla som odolať v obchode 😀

lubkaj38
26. okt 2011

tak ja som pribrala 6kg a dnes mi spolziacka hovori ze kde mam brusko? xi nikto mi nechce verit ze som 6kg pribrala, ja som v 23tt a brusko mam take akurad vecer je viac vidno 🙂 a tiez som rozmyslala take pekne fotky si spravit, ja si pravidelne kremujem zatial ani strie nemam, ale pupco tiez mi ide uz vonku 🙂 ja zase skor pozeram po dievcenskych veciach ale neviem ci budem mat raz dievcatko lebo v manzelovej rodine len chlapcov vedia robit 🙂))) ale to je jedno len nech su zdrave krasne mudre nase zlaticka na pohlavi nezalezi 🙂 ja svojho synovceka lubim ako svojho, a sme dost na seba naviazany takze sa tesim ako bude ziarlit 🙂

denkadenka
28. okt 2011

@lubkaj38 v 23tt som tiež mala ako ty bruško len večer 🙂 a tak zrazu za mesiac mi narástlo a dosť 🙂 akurát čo ma trošku potrápila pokožka, lebo som mala pocit, že mi ju roztrhne ako sa mi naťahovala, naozaj to bolo nepríjemné a aj teraz mám sem tam také dni, že cítim ako ma ťahá a tiež si krémujem bruško 2x denne...
My budeme mať prvé dievčatko z priateľovej strany, oni tam majú tiež iba chlapcov 🙂 takže mi ju budú rozmaznávať poriadne a hlavne starý rodičia 🙂
Mne už sestrička vypísala aj MD papier, ale neviem čo s ním mám robiť, moc som nepochopila kedy mám ísť s papierom na sociálku pretože doktor niečo hovoril, že deň pôrodu sa neráta.... tak neviem musím sa opýtať tuto nejakej maminy čo už má s tým skúsenosti 🙂

lubkaj38
29. okt 2011

@denkadenka papier na MD sa vypisuje 6 az 8 tyz pred porodom a potom treba ist na Urad prace soc. veci a rodiny odd. statne davky, ak si platis aj dobrovolne nemocenske treba original aj na socialnu poistovnu.

lussy211
29. okt 2011

@jankaw Veľa piť treba. Inak môžete jesť všetko možné a bude to na prd;)

alenka600
29. okt 2011

@lubkaj38
@raa2
Caute baby, vsimla som si, ze ste spominali lanove semienka. Ak chcete zvysit ich ucinok, treba ich jest pomlete (aj ked som videla, ze tu niekto pisal opak, tak necham to na vasom uvazeni - prikladam aj clanok kde si to najdete - lanove semienka pri zapche, tam sa spomina ze pomlete
http://biocare.sk/zdrava_vyziva/detoxikacia
A aby ste nezabijali cas mletim - da sa to rovno pomlete kupit v DM drogerii 🙂
Ale ja osobne to neuzivam proti zapche, ale len tak, lebo je to zdrave, vzdy trosku pridam aj do kolacov napr a tak, vsade sa to da prepasovat 🙂))

makmitka33
29. okt 2011

Pravidelne si dávam sušené slivky

denkadenka
29. okt 2011

@lubkaj38 Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre