Zápcha v tehotenstve. Ako ste to riešili?

petusska
17. apr 2009

Mal niekto z vas tento problem?Ako ste to riesili.V lekarni mi dali glycerinove capiky ale tie mi velmi nepomahaju.Co by mi este mohlo pomoct?

dieselxxx
18. jún 2014

Ahojte tiež sa chcem pridať do témy, umieram už od bolesti :/ , len kamene doslova vyjdu horko-ťažko so mňa, ani slivky nezaberajú, surová mrkva ....... nič! Je to posledné štádium asi a musím navštíviť lekára :/

gabriella7
15. aug 2014

@dieselxxx ahoj, co ti pomohlo?

dieselxxx
15. aug 2014

Ahojček 🙂 vieš čo ti poviem, že nič veru, prešiel tretí mesiac a všetko to skončilo 🙂 a začala som normálne fungovať 🙂

szmb
17. sep 2014

@paola.o1 to nemyslis vazne ze?

lucinka8186
5. feb 2015

no tento isty problem mam aj ja !!som v 10 tyz,teh a neustale zapchy .uz som skusala vselico a nic a to v pohode taham zapchu aj 9 dni 10 akokedy potom dostanem obrovske krce do brucha ,nieco take ako porodne bolesti a uz to zomna vali 😢 pokym sa cela neviprazdnim ale idem skusit teda ten duphalac dufam ze pomoze 🙄

moncicatko
5. feb 2015

Pohyb,pohyb,pohyb, prechadzky,fyzicke aktivity,toto zabera vzdy...a ak by nie,tak surova stava z kapusty, jablko rano ako prve jedlo, vlazna voda na rano aspon pol litra, ovsena kasa, probiotika, lanove semiacka...mozes skusat...najlepsi je pohyb. A ak nemas problemy,tak sa mozes hybat naozaj neobmedzene.

pianistka
1. apr 2015

Ahojte, ja som zatial len na zaciatku tehotenstva, no tiez sa obavam zapchy, lebo s nou mam problemy aj mimo tehu. Ked som neni tehu, tak mi nezabera fakt nic, ziadne prirodne recepty, ziadne prehanadla, akurat co som na sebe odsledovala je, ze ak zaradim do jedalnicka viac tekutej stravy ako tuhej, cize polievku jem minimalne raz za den, samozrejme dostatok vlakniny a pohybu, tak sa vyprazdnujem kazdy den bez problemov.

pianistka
18. máj 2015

@lucinka8186 Tak dockalo to teda aj na mna... som v 14.tyzdni a so zapchou sa trapim uz asi dva tyzdne. Tiez to mam podobne ako ty... 3-4 dni nejdem vobec, pritom papam dobre, potom to na mna pride, priserne krce, bolesti a nasledne ako tomu my doma hovorime, sa vy.. z podoby 🙂
Tiez na mna nezaberaju ziadne domace recepty, ziadne slivky, lanove semena, smotana, ci ine prirodne prehanadla. Dokonca som si uz kupila aj glycerinove cipky, ale tusim to u mna zabralo iba na nejakych 30%.
Takze neviem co uz dalej. teraz idem este skusit uzivat Psyllium, vela zien to tu chvali. Ale necudovala by som sa, keby mi ani to nezabralo. Co pomohlo nakoniec tebe a ako si na tom teraz??

lucita1505
27. sep 2015

Zienky a nemali ste krv po stolici?ja uz ked len pritlacim vyjde krv a pri tom hemeroidy nemam ani zlatu zilu ZATIAL

angel281
10. jan 2016

Ja som uzivala duphalac 4 lyzice denne 2 lyzice rano a 2 vecer. Po tom ako som predcasne porodila asi aj kvoli zapche syna tak pri tretom tehotenstve som vibec nic neriesila uzivala som duphalac stolicu som mala len s glicerinovymi cipkami slo to lahsie kedze mam aj tie hemoroidy a jedla som gastro psylium tablety 2x denne. Posledne 3 mesiace som bola v nemocnici a tam to s toaletou bolo horsie ako v klude doma takze som ... Drzte sa baby ja som presla zalchou pocas troch tehotenstiev a mam krasne 3 deturence.

lussy211
13. máj 2016

@alenka600 ja som pila aj macerát ale je to dosť slizské takže :D

lumma
13. máj 2016

Ja som si dávala glycerínové čípky a občas aj duphalac, ten väčšinou zabral vždy..

julajlatvar
18. máj 2016

Ahojte dievčatá. Ja som mala neuveriteľný problém so zapchou,kt.sa tehotenstvom brutálne zhorsil, až som jedného dna s plačom vyšla z wc co môj muž skoro skolaboval,keď ma videl. Skusala som slivky, figy, jablka no všetko možné až mi známa poradila PSYLLIUM ( alebo ako sa to píše). Je to prírodná indická vlaknina, vhodna v tehotenstve a poviem vám, bez nej by som asi umrela. Je to troska hnusné,ale lyzicka na deň staci a každé ráno to už islo hladko...kupite v lekárni.. Fakt mi to veľmi pomohlo...

leniel
20. apr 2018

Ahojte, ja som len v 6t., ale prešla som si za posledný týždeň so zápchou úplným peklom. Nezabralo mi 7 dní nič. Užívala som psyllium, slivky na kilá, acidká, jogurty, ovocné šťavy, len zmixované jedlo, veľa tekutín, sirup z lekárne Lactecon, glycerínové čípky... a nič...maximálne zúfalstvo, neustála potreba ísť na veľkú, ale nedalo sa... už som ani v noci nespala, brucho nafúknuté až ma pokožka bolela, ale sa to proste nepohlo.Už som sa chystala na urgent, keď môj muž počúval Andera z Košíc 😀 , a ten v jednom vtipe odporúčal min.vodu Šaraticu, že po nej pohyb príde... Utekal mi ju kúpiť, scucla som celú fľašku...a po 7.dňoch trápenia konečne úľava... takže keď si už nebudete vedieť rady, tak ako ja, môžete skúsiť aj toto, dostať ju v Kauflande.

pianistka
22. apr 2018

@leniel Mne zas pomohla Zaječická hořka, je fakt horka, ale treba to vydrzat a vypit celu, ked uz ta nepomoze tak potom neviem 🙂 na mna Saratica moc neucinkovala, ale tak samozrejme je to individualne, treba vyskusat viac veci.

adriannasvk
22. apr 2018

Pomlete lanove semienka,aspon 2-3 lyzicky,bud do jedla alebo do vlaznej vody a vypit🙂

didi2102
22. apr 2018

Takze baby mna to chytilo v 6mesiaci a nic nepomohlo slivky kohijake dzusi neaka veganska vlaknina ako fuj ale jedla som zelenina voda semienka niiiic ..stalo sa mi ze som skoncila na pohotovosti a dr sa sprdol ze mam plne creva a ze tie mi drazdia maternicu ... dali glycerinove cipky nepomohli vysiel zo mna bobek len tak 5dni kazdy den a potom no po malom bobku do teraz mam problem a viete si predstavut v 8mesiaci ked je babo velke ... jediny krat kedy som sa normalne bolo ked som dostala falosne kontrakcie a mala som hrozne krce je to masaker nemozem ani tlacit kedze mam zakazane.samozrejme povedat to dr

didi2102
22. apr 2018

A este to ze si das cipku neznamena ze budes chodit uz pravidelne na wc to ti pomoze ked uz ta fakt ide roztrhat 😀a aj to mozes.len bobek dat von ... ja to pouzivam do teraz obcasne jedine co mi ulavi a akutne pomoze

juliet86
22. apr 2018

Este odporucam skusit: rano vlazna voda pol litra. Potom kava a k tomu biely smotanovy jogurt. Pocas dna pred jedlom lyzicu olivoveho oleja. Prechadzky a masaze brucha teplym olejom. To date!

pianistka
23. apr 2018

@didi2102 Skus tu Zaječicku horku, podla mna by ti mohla pomoct. Je to mineralna voda, ziadna chemia, a mozes aj v tehu.

verkom
23. apr 2018

Mne zabrali 100% džúsy.... cviklovy hlavne a samozrejme zelenina..... v krajných prípadoch som tiez dávala čípky

tatkoamamka
2. okt 2021

@pianistka ahoj.Ja som na nej ficala pred tehotenstvom,je super ale odkedy som tehotná tak v lekárni mi povedali že v žiadnom prípade sa nesmie užívať tak teraz neviem....ty si ju normálne v tehotenstve užívala????Bo tá zápcha a hemeroidy má asi zabijú 😥😩

lucia0211
17. dec 2021

@pianistka .. viem že si dávno písala príspevok no môže sa tá minerálka aj v tehotenstve??

lujzineny
17. dec 2021

Ja mávam tiež zápchu, no kupujem si activia jogurty alebo actimel, ovsené vločky, sušené slivky,to mi pomáha 🍀🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre