Zápcha v tehotenstve. Ako ste to riešili?

petusska
17. apr 2009

Mal niekto z vas tento problem?Ako ste to riesili.V lekarni mi dali glycerinove capiky ale tie mi velmi nepomahaju.Co by mi este mohlo pomoct?

michala.l
17. apr 2009

Ja som skusala inak osvedcenu kapusovu stavu, ale nepomohla 😢

susik77
17. apr 2009

napr. Lactulosa sirup, al. Duphalac(tiez velmi setrne prehanadlo). Prip. este su ucinne susene slivky, prip. pridavat si do jedla lanove semienka.

sisaha
17. apr 2009

mne pomohol Duphalac sirup. Dostat ho v lekarni, je urceny aj pre tehotne zeny

mikalove
17. apr 2009

mne pomohli glycerinové čípky a aj po porode som používala

raona
17. apr 2009

Petuska, uplne neskodne pre tehulky je Psyllium - prirodna vlaknina, stoji to cca 3eura, da sa kupit volne v lekarni a neviem ci aj nie v DM drogerii.. /mavaju to aj ochutene, ale to netreba, to je aj drahsie a na druhej strane, naco Ti bude ochutena vlaknina, ked tuto obycajnu, mozes dat aj do jogurtu a tak.../..
Prehanadla sa neodporucaju v tehu, aspon co som ja pocula...

Tato vlaknina mi velmi pomohla a pomaha..

ozi
17. apr 2009

Mne pomohli slivky, v tomto období sušené a aj slivkové jogurty. Mne dr. predpísal železo a po ňom ma začalo strašne zapekať, ale teraz je to už ok. 😉

prasiatko30
17. apr 2009

zalezi na tom co chces riesit - ak je to akutne - tak cipky pripadne klistir - neviem ci to dostat aj na sk - micralax alebo potom u nas v lekarni predavaju normalne pripravene klistir v rozlicnych objemoch - to si musis aplikovat a ide to aj keby si nechcela.

a na dlhsie - zmenou stravy - viac vlaknin - kellog's all bran, susene slivky, kiwi, tiez hovoria ze pohar teplej vody na prazdny zaludok, vela tekutin, tiez som niekde citala ze uvarit de susene slivky vo vode a ten vyvar potom vypit ze to tiez pomaha. nejest moc bananov a potraviny co zapekaju.

petusska
autor
18. apr 2009

Aby som to upresnila,pred dvoma tyzdnami mi zistili ze mam nizko placentu a lekar mi nakazal netlacit tak potrebujem cosi take aby som nemusela vyvyjat velky tlak,aby to zo mna jednoducho lahsie vypadlo....... 😎

paola.o1
18. apr 2009

kusok mydla do zadku 🙂 vysledok zaruceny! 😀

pajinka23
18. apr 2009

babule ja som na zapchu papala susene slivky alebo kompot 😀 😀 😀 a pila som feniklovy cajik 😀 😀 😀 100% to pomoze mam odskusane 😲 😲 😲

lentilk.a
19. apr 2009

paji - mne uz nepomahal ani slivkovy kompot, ani susene slivky, ani feniklovy cajik...proste nicovate nic. ☹ Dokina mi dala sirup - dufalac - a je to nadhera, chodim pekne kazdy den. 😉 A je uplne bezpecny v tehu.

pajinka23
19. apr 2009

lentilka a to je co za znacku????ten sirupik??mne doki povedal ze zapchu musim liecit len stravou ☹ ☹

iinuska
19. apr 2009

Zienky, skuste si dat rano nalacno odstatu vodu a do nej lyzicku olivoveho oleja a citron.Takisto stava z kyslej kapusty nemusi byt zla. K tomu vlaknina, jogurty, vela tekutin, ovocie/ hrusky, jablka/, zelenina

juvimail
19. apr 2009

Ahojte, mne pomaha vanilkove acidofilne mlieko...jeho ucinok zrychluje ak sa na to este napijes vody...inak u mna vsetky zarucene recepty nepomahali... 🙄

vikuska
19. apr 2009

Ahojte,sice som uz po porode,ale pomahal mi tiez slivkovy kompot a pohar teplej vody rano na lacno,ale nie vzdy.Kazdemu pomaha nieco ine a zapchou trpi dost tehuliek.Takze urcite nie si v tom sama.

pajinka23
19. apr 2009

inak aj slivkovy dzusik rio s duzinou je vyborny na zapchu 🙂 🙂 🙂 🙂 ,ale po vipiti neodporucam prechacky po vonku 😀 😀 ,lebo sa moze stat ze nestihnete dobehnut domkou na wc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hi hi hi hi

bianca
19. apr 2009

petusska mne pomahali zarucene susene slivky bud len tak alebo obvarene.To bola dobrota

kvietocek7
19. apr 2009

petusska z mojej skusenosti jednoznacne vlakniny na ranajky a duzinove ovocie 😉

jankaw
28. apr 2009

Tak ja som asi nejaka zvlastna, ja som uz vyskusala vsetko, rano na lacno si dam pohar vlaznej vody, susene slivky s musli, namiesto obycajnej ryze som zacala pouzivat natural, poobede jem jogurt s musli a vela ovocia a zeleniny, tiez som skusila dzusy s duzinou a vobec ziaden ucinok.....
Pomahaju mi glicerinove cipky, ale ti nechcem uzivat stale a ked som si povedala ze to skusim bez cipkov tak som bola na wcku asi po 5 dnoch a to mi skoro oci vypadli z jamiek a mala som pocit ze tam rovno aj porodim ako som sa musela snazit 🙂)

marketa73
30. apr 2009

🙂 🙂 ahojte dievcata som tu prvy krat a tak mozno zopakujem co uz bolo zodpovedane.... Myslim ze som tehotna test mi to potvrdil a strasne ma naduva v noci som az nemohla spat ale bolia ma aj krize pritom a myslim ze som len tak v piatom tyzdni...je to v poriadku mam aj taky vytok bezfarebny a nic ma pri nom neboli.... asi len trosku panikarim pretoze som raz potratila v 17 tyzdni a vtedy ma tiez boleli krize ,ale urcite aspon vyskusam tie slivky a caj na zaciatok. Dakujem vam pekne a prajem pekny dnik 🙂 😀

iinuska
30. apr 2009

marketa, drzim palce, aby vsetko vyslo ako ma.

Babenky, a vyskusali ste rano nalacno vlaznu vodu s lyzickou olivoveho oleja a citronom?Vraj to tiez pomaha.

marketa73
30. apr 2009

dakujem hned sa ozvem ked poskusam vsetky tie domace recepty .... dakujem vam

sorciera24
1. máj 2009

mne nepomohli ani 2 pohare kapustovej vody 😝 ....ale co pomohlo boli lanove semiacka a odporucam jest pravidelne kazdy den... 🙂

mishusha
1. máj 2009

neviem ci to tu uz bolo...ale mne odporucila moja doki susene figy.... az na to, ze som ich po vianociach nemohla nikde zohnat... 😀 tak som si pomahala lanovymi semiackami....vo vsetkom...v jogurte, detskej vyzive.... na kolacoch.... uz mi z nich skoro sibalo... 🙂

dara2583
4. máj 2009

Ahojte, ja som mala tiež zápchu, ale sa mi to celkom dobre upravilo. Práve som bola na wc a mala som
krv, ale som si istá, že som ju mala z konečníka. Neviete z čoho to môžem mať? Môžu to byť hemeroidy?
Nikdy som takýto problém nemala, stalo sa mi to prvý krát.

danu
6. feb 2010

bibinocka • 29tt • Včera o 21:49
Ahojte som v 28.tyzdni a mam problem zo zapchou.Ma niektora z vas stymto skusenosti?Co na to pomaha.A mavate aj hemoroidy?

garonka • 40tt • Včera o 22:15
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bibin ta tema tu je tak kuk nech baby poradia 😉

tinaatomas • 28tt • Dnes o 00:28
Ja mam taky isty problem ako ty ale teraz ked som uz skoro 29 tt tak to prestava

henikav1 • 1d • Dnes o 08:44
babulky, skusili ste slivky a slivkovy kompot aj so stavou?

astonka • 2d • Dnes o 08:53
bibinocka skus si kupit v lekarni glycerynove čipky,ja ked som mala problem tak mi ich odporučila moja gynekologička,a pozeraj aj čo papaš..

sixtine
8. feb 2010

Gylcerinove cipky su super, ale len na tzv. zapchu na konci (ked vam treba a neda sa). Ja som mala cele tehu taky problem, ze som nutkanie vobec nemala, len ma velmi bolelo brucho a nemala som chut do jedla, na velku som chodila s problemami raz za 5-6 dni ☹ Pomohla mi Lactulosa, je to setrne, prirodne a hlavne nenavykove prehanadlo. A v kombinacii s psylliom. Nehovorim, ze chodim kazdy den, ale je to ovela lepsie a znesitelne.

nikolet_89
21. okt 2011

fuuu dievcata aj som rada, zeniesom sama...zrejme budem musiet skusat skusat co pomoze...

lubkaj38
23. okt 2011

@nikolet_89 ahoj pozeram ze mas termin podobny ako ja 🙂 zapcha ma trapi obcas niekedy mam pohode a niekedy na 3den juj natrapim sa
ale co mi pomaha je dzus (kyslý) a lanove semiacka nechaj v acidofilnom mlieku 3-4 cajove lyzice postat taku pol hodku a potom vypit rano potom mam pohode stolicu. acidof. mlieko musi byt ciste 🙂
niekedy uz ked je velmi zle pomahaju mi glycerinove cipky tie sa mozu aj pocas tehu
ja len dufam ze sa to upravi po tehu aby som mohla pohode dojcit
neviem sa inac uz dockat feb.🙂

denkadenka
23. okt 2011

baby aj ja mám taký problém, no ale keď si spravím poriadne mastné zemiakové placky tak potom idem do pol hoďky v pohode na velkú 🙂 , kyslá kapusta so šťavou mi vôbec nepomohla akurát čo ma dobre ponadúvalo a to bolo všetko, sestrička mi odporučila aj veľa džúsu piť a hlavne vodu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre