Zažili ste rýchly tep počas tehotenstva?

enuska2806
24. okt 2006

ahojte,

som v 15 tt. a mám dosť rýchly pulz dnes u lekára mi v klude nameral 117, inak rekord som mala aj 130, povedal, žeby bolo dobré ísť na kardiologické vyšetrenie, lebo pri pôrode sú dosť veľké tlaky a enormne sa zvyšuje srdcová frekvencia, prosím zažili ste niečo podobné v tehu alebo mali ste taký podobný problém?

Dík moc za všetky rady.

julkaxxx
24. okt 2006

Ahoj Enuska, ja mam tiez zvyseny pulz, normalne okolo 90-95, na EKG mi namerali 105. Ale som im hovorila ze to preto, ze som bola nervozna z parkovania a hladania ich ambulancie. Moj gynekolog ten pulz neriesi, hoci by vraj nemal byt vyssi ako 85. Obvodna lekarka to chce stale so mnou riesit, povedala ze srdce vyzera byt v poriadku, tak to asi bude poruchou stitnej zlazy. Ja som tento problem odlozila az na neskor, po porode, uz mam tych navstev lekarov po krk...

miss
24. okt 2006

enuska- ja som tu už raz zaviedla taku diskusiu, tiež mam ten problem, este ani raz som nemala pulz 72 ako ma byt ☹ mam tak 103 ked rano vstanem, ked sa najem 130 a najnižsi co som si namerala bol 86, v minulosti este som nebola teho som bola na ekg koli buseniu srdca, nic take nenasli, okrem slabsej srdcovej arytmie, testy na stitnu zlazu tiež dopadli dobre...tak ja neviem, tiež rozmyslam ako zvladnem porod vsak mi to srdce vyskoci 😝 🙄 😀

nelika666
24. okt 2006

kocky na internom vysetreni mi lekar povedal ze zrychleny tep ma suvis s tehotenstvom a je to "normalne" - tym sa telo pripravuje na porod a stratu krvi

ja ho mam tiez stale okolo 120/min

miss
24. okt 2006

nelika- hej? tak to potom pri porode budeme lapat po dychu asi 😀 jéj ty už o chvilu rodis..ako sa citis? nemas už poslíčkov?

nelika666
24. okt 2006

on mi to tak vysvetlil - a napisem po porode ci som stacila dychat 😀

poslickov mam uz asi tyzden - takze cakam kedy to na mna pride 😅

miss
24. okt 2006

nelika- napis, napis, otvoril si potom temu Nelikin porod som zvedava, mna to caka za 2 mesiace, ale už teraz chytam trosku paniku 😅, takže poslickovia už su..chi tak to ti držím palce! v ktorej porodnici budes rodit v PO?

enuska2806
autor
25. okt 2006

ahojte,

dík za Vaše odpovede, takže nie som sama.
Našla som si tému kde si miss písala, že máš tiež taký problém, myslím však keď si bola u odborníkov a výsledky sú v pohode tak by si to mala zvládnuť, potom napíš.
Môj lekár povedal, že v tom vidí problém, lebo pri pôrode sú strašné tlaky, ale že uvidí ako sa to bude ďalej vyvíjať a čo povie kardiológ.
Keď som nebola tehu mala som tiež zrýchlený tep v kľude okolo 86, ale teraz keď mám tých 110 až 130, je to blbé hlavne pri nejakej námahe, myslím že mi vyskočí srdce a to sa ideme sťahovať do bytu na 4 posch bez výťahu, tak si to neviem predstaviť.
Nelika držím ti palce nech všetko dobre dopadne a hlavne potom napíš ako prebiehal pôrod.

miss
25. okt 2006

enuska- ono to može mat milionpatsto dovodov, staci mensia porucha v nejaom organe a už s asrdce jaší, dufam, že porod prežijeme 😀 a po porode s abudem snažit si vytvorit aj nejaku kondicku možno to pomože.

erika153
26. okt 2006

ja by som sa chcela opytat, lebo to viac menej suvisi s touto temou, ci nemate problemy lezat na chrbte. ja akonahle si lahnem na chrbat zacne mi po minute tak silno busit srdce, ze sa musim ihned otocit na bok. zrychly sa mi dych a tak dalej. nerozumiem tomu preco je to tak, ale mozem lezat akurat naboku aj to mi taha brusko dole a nie je to lahke. nemate s tym este niekto problemy???? 😢

miss
26. okt 2006

erika- to iste ma trapi 😀 😝 mne pride niekedy až tak blbo, že citim tlak do hlavy a nejde mi vobec dýchat vtedy sa strasne rozbsi srdce a ja si musim sadnut, v knihe o teho som citala, že pre dieta vo vyssom stadiu teho to nie je prijemna poloha, viacmenej nebezpecna, lebo sa mu tak v ležme znižuje privod kyslika a vtedy aj žene pride nevolno, ja ležim tak len ked chcem vediet že malý je ok a sa hýbe, lebo v stoji ho velmi necitim, viac ho citim v leže kopceky a tak.

erika153
27. okt 2006

som rada miss, ze niesom sama. ja som to tiez citala, ze dietatu sa nemusi dostavat kyslik, ale az vo vyssich stadiach tehotenstva(niekedy na konci)a ja som si nechcela pripustit, ze uz som tak daleko 😀 ze nemozem lezat na chrbte. ale mas pravdu tie 2 mesiaciky uz musim vydrzat na boku lezat. ja citim babatko aj na boku, stale si dam ruku pod brusko a ono kooope a kooope. 😀

miss
27. okt 2006

erika- nejako to už vydržime 😀 aj ja ho citim na boku ked ležim dnes mi vobec neda spat stale ma kope do mechura a ja sa koli tomu budim na wc, vcera mi tak kopol do ruky ked som ju mala na boku že mi odletela 😀 😀

nelika666
27. okt 2006

kocky to iste trapi aj mna - ani na ctg ani na UZV nevydrzim lezat na chrbte - tusim sa to vola syndrom dolnej dutej zily alebo tak nejak 😕

nelika666
27. okt 2006

toto som nasla na nete:

Je to stav, keď v ležiacej polohe na chrbte pod vplyvom hmotnosti veľkej tehotnej maternice nastáva tlak na dolnú dutú žilu, ktorá privádza krv do srdca z dolných končatín a brucha a plod reaguje na túto skutočnosť spomalenou srdcovou činnosťou (čo sa môže laicky vysvetľovať ako vynechanie činnosti srdca bábätka). Aj matka má v tomto čase nepríjemné pocity na odpadnutie, mdloby, pocit nedostatku vzduchu, hučanie v ušiach. Zvyčajne sa tento stav upraví v krátkom čase po zmene polohy matky na bok.

nelika666
27. okt 2006

a este jedna rada lekara:

Syndrom dolnej dutej zily spociva v tom, ze zvacsena maternica tlaci na velku dutu zilu, ktore privadza krv do vasho srdca, tym padom sa znizuje zilovy navrat krvi do srdca, co ma za nasledok pokles krvneho tlaku, z toho plynu zavrate az mdloby. Ak sa neurobi protiopatrenie, znizuje sa aj uteroplacentarny prietok, teda prietok krvi medzi maternicou a placentou, viazne okyslicovanie krvi dietatka. Tento priznak sa zjavuje pri polohe na chrbte, presne tak ako pisete, co je uplne logicke, maternica sa akoby uklada na dolnu zilu, akoby ste polozili nieco tazke na hadicu, prud vody z hadice takisto zoslabne. Preto treba ihned zmenit polohu - z chrbatu na bok, vysetrenia - porodnicke a ctg by sa mali vykonavat v polohe v polosede. U kazdeho su anatomicke pomery individualne, preto je mozne, ze u vas je tento syndrom castejsi a viac vyjadreny. nemusite sa obavat, vzdy sa to vyriesi uz spominanou zmenou polohy, nehanbite sa vzdy na to svojho lekara a sestry upozornit, aj pri porode.

miss
27. okt 2006

nelika- je to zvlastne ale je to tak casto pri ležani na chrbte citim hrozný tlak do hlavy akokeby s ami tam nahromadila krv a nedostatok vzduchu pocitujem tiež, už to obmedzim radsej.

nelika666
27. okt 2006

miss ja na chrbte nelezim uz dlho - mam pocity presne ako v tom clanku na odpadnutie dokonca na varcanie a nemozem vydrzat ani na vysetreni tak som zvedava ako budem rodit 😅

lejla77
27. okt 2006

ja mam tiez zvyseny tep, vzdy nad 95 a to som ani neni tehotna. Co bude potom? 😨

miss
27. okt 2006

nelika- budeme rodit na stolicke s dierou uprostred 😀 mama mi vravela že pri porode na nu prisiel taký tlak, že sa vobec nemohla nadychnut, chytit dych, mam celkom obavy ake to bude 😝

lejla- pred tehotenstvom som mala aj ja a nic sa nezmenilo mam stale 😀 takže bude tak ako predtým zvyknes si 😉 😀

lejla77
27. okt 2006

miss:
tak fajn, ja som sa uz bala, ze nieco nie je OK.

miss
27. okt 2006

lejla- no može to byt kadeco, ale je lepsie nezamyslat sa nad tým 😅 ale neboj prežijes to aj v teho 😉

erika153
28. okt 2006

vau, tak dakujem za radu, toto som vobec nevedela, teraz sa bojim co i len lahnut na chrbat, nemoze to poskodit babatko ked napr. nic necitim a je mi dobre a nemam tlaky? to asi znamena ze ani babatku vtedy nieje zle. boze kocky, tolko obmedzeni musime pretrpiet kym porodime (a potom uz ani nevravim) ved nas by mali na rukach nosit 😀

miss
29. okt 2006

erika- že? a chlapi nic 😠 vsetko si odtrpime sami, akurat vcera som tomumojmu vravela, že aspon keby kojili oni 😀 😀 ale este aj to je na nas v podstate vsetko 😝

erika153
29. okt 2006

miss vsetko vsetucko je na nas.oni kaurat zarabaju peniazky ale to nieje v tomto obdobi vsetko,aj ja som zarabala a bola som menej vycerpana ako teraz. a potom nemaj zvyseny tlak... 😀

miss
29. okt 2006

erika- hej aspon to, že zarabaju 😀 ale si predstav že by mohlo byt aj horsie, co takí dvaja studenti, slobodne mamicky, alebo dvaja na socialke 😝 to musi byt strasne

erika153
29. okt 2006

to musi byt hrozive...hlavne preto, ze nielen sebe nedoprajes, ale ani babu vela nezvysi, a potom su z toho doma hadky atd a kludna domacnost je fuc...som sice mimo temy ale musim to napisat lebo to je pravda..

miss
29. okt 2006

erika- je to tak..preto si važme to co mame, život niekedy cloveka prinuti zvažit hodnoty a ja stale vravim jedno, treba byt v živote optimista vtedy sa lahsie plnia plány a ja verím, že bude dobre 😉

lindda
13. dec 2006

Mna uz s toho tepu poraza stale 106 funim ako kon 😝

levon
13. dec 2006

lindda, no ja mám 116 v kľude, neviem či sa to náhodou s postupujúcim tehotenstvom neyvyšuje. Potom neviem koľko bude tĺcť.. 😒 V januári mi dajú dáky holterov prístroj na 24hod, čo bude snímať srdce lebo zatiaľ kardiológ nenašiel príčinu... 😒
Každopádne to búšenie nie je nič príjemného 😠
Mala si vysoký tep aj pred tehulkovaním?

vilki
13. dec 2006

babulky ja som v tehotenstve mala normalny pulz a zrazu sa mi zvysil na 128 a tlak na 190/129 a rychlo mi museli urobit cisarsky lebo keby som tlacila tak by som mohla dopadnut zle aj ja aj maly.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre