Zažili ste rýchly tep počas tehotenstva?

enuska2806
24. okt 2006

ahojte,

som v 15 tt. a mám dosť rýchly pulz dnes u lekára mi v klude nameral 117, inak rekord som mala aj 130, povedal, žeby bolo dobré ísť na kardiologické vyšetrenie, lebo pri pôrode sú dosť veľké tlaky a enormne sa zvyšuje srdcová frekvencia, prosím zažili ste niečo podobné v tehu alebo mali ste taký podobný problém?

Dík moc za všetky rady.

denik
13. dec 2006

kočky a keď vám vybehne ten pulz, aký máte tlak? lebo ja mám stále nízky.. tak 90/60 - 100/70 a tep bežne okolo 90, minulú nedeľu však vyskočil na 105.. ja ale viem, že dôvodom je moja panická úzkosť, ale lekárka s tým nič nerobí.. síce ma poslala na inetrné (idem tam zajtra), ale viem, že tam sa nič nezistí, pretože úzkosť som občas mávala aj pred tehu. Myslím ale, že niečo by s tým robiť mala.. od pondelka som sama sebe zakázala merať si tlak a tep, hlavne vtedy, keď cítim tie tlaky v hlave..

lindda
14. dec 2006

levon ano mala a mala som aj holter a nic proste su ludia asi co maju taky vysoky tep ,,,, je to velmi neprijemne hlavne ked to zacne dostanem strach a hned aj na Wc utekam 😀 aspom netrpim zapchou 😀

lindda
14. dec 2006

denik ja mam tiez tlak tak 100/60 ale pulz tak najmenej 90 stale. a co sa tyka uzkosti ja sa liecim uz 5 rok a bolo mi super az teraz ked som tehu je to dost blbe ale musime si pomoct sami nech uz napada sniezik a aj uzkosti odidu teda dufam 😉

denik
14. dec 2006

tak dnes som bola na internom.. lekár ma trošku upokojil a hlavne mi povedal, že som úplne zdravá, no ak sa nechcem do pôrodu "zblázniť" od strachu, musím zmeniť lekárku/kvôli ktorej sa mi moje stavy vrátili), no mám s tým trošku problém.. no idú Vianoce, od stredy budem na dovolenke až do 3.1. tak mi hádam bude chvíľu lepšie 😉

natashkaa
28. dec 2008

tak ja mam rovnaky problem ale hlavne ked sa najem to som totalne odpalena srdce mi tlcie az v hlave mam pocit, ze vyskoci ked sa najem mam aj okolo 140 v klude tych 85-95 ja neviem mne s tym zatial lekar nic nerobi len, ze mam jest v malilinkych davkach a casto. Viete baby my sa mozno od strachu aj velmi pozorujeme ze kolko nam bije a psychika automaticky pracuje. Ja mam uz z toho pomaly panicky strach kolko krat sa zlaknem, ze boze ako rychlo bije a potom sa rozbusi nekontrolovane

zuzinaaa
28. dec 2008

ja mam to iste ked sa najem sa mi zvisi strasne tep ! Ked sa mi to stalo prvy krat som si volal zachranku som myslela ze mi odbila posledna minuta bolo to velmi nepriemne . To vsetko zavisi aj od toho ako sa clovek k tomu postavy ked ja vzdy zostanem vyplasena ! Inac sa liecim na vysoky tlak ,ale taketo stavy mam az teraz v tehotenstve . Mohli by baby co pisali predtym tunak o svojom probleme napisat ako dopadol porod by ma to zaujimalo aj ked viem ze u kazdeho je to individualne . Ale myslim si ze v tomto nasom rychlom tempe pojde skor o cisarak sak uvidime nech je to aj cez uši ,ale nech je to v poriadku pre oboch 🙂)

zabka78
5. jan 2009

Ahoj, dnes som bola u Dr. na vstupnej prehliadke. Všetko OK, až na rýchly tep. Vedela som o tom, že mám vyšší tep, ale nečakala som, že bude chcieť robiť nejaké vyšetrenia okolo toho. Teraz rozmýľam, či ísť na odber krvi. Taaak sa mi nechce. Zaujímalo by ma, ktoré z vás majú vyšší tep, ale nie tie čo ste tehotné, v tedy je to normálne. Môj tep, keď si ho doma meriam v kľude je približne 80-90/min.

erika1111
21. júl 2011

@nelika666 ahoj.ako sa prejavia poslickovia?,

nelika666
21. júl 2011

@erika1111 poslickovia su falosne porodne bolesti, ktore nie su tak silne, ani tak pravidelne,, takze su to stahy maternice - kontrakcie, popri nich sa objavuje casto aj bolest v krizoch alebo bolesti ako pri menstruacii 😉
skus precitat rovnomenne temy vo fore :
https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/poslickovia/
https://www.modrykonik.sk/forum/.../ako-rozlisi...
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/jsou-posli...

popozeraj, takych tem, je tu plno 😉

miriamka
16. aug 2011

Ozivujem troska,tehotna nie som teraz...

...ja mam tlak vacsinou okolo 100/60...niekedy aj menej,a malokedy viac ako 115/70.
Tep ked si odmeriam mavam v klude okolo 80 (ked som u lekara a mam strach tep mam aj 120)

Citala som,ze kludovy tep by mal byt medzi 50-60 uderov...a tak rozmyslam,mala by som zacat nieco robit a riesit ze mam kludovy 80,riesite to nejako?

Za posledneho pol roka som absolvovala 2 interne vysetrenia a EKG...obe dopadli dobre,pulz som mala aj vtedy rychly ale to mi bolo jasne ze je to od strachu...

woman04
19. aug 2011

@miriamka ..ahojky..teraz som síce tehotná a vtedy je tep vyšší..ale aj predtým som mávala vysoký,okolo 85-90...vraj to závisí aj od kondície som počula,športovci v kľude mávajú nižší...ako píšeš,okolo50-60...tiež mi nikto nič neporadil..tlak mávam skôr nižší... 🙂

bubla30
9. jan 2012

Ahojte, ja mam tiež problém s tepom, ale som ešte len cca v 3 tt -bezne som nizkotlakarka, mavam 96/60, ale posledne dni sa budim v noci, bije mi rychlejsie srdce, tak som si zmerala tlak a mala som trosku vyssi 107/65 ale tep až 86, pocas dna mi kolise od 75 do 90. Vylakalo ma to, kedze to citim a je to nezvyk. Moze to byt kvoli tehotenstvu? Je to normalne aj v takomto skorom tyzdni ci mam urychlene zajst k dr.? Ku gynde idem az buduci tyzden, ma dovolenku, dakujem za radu!

bambulka1010
15. jan 2012

@denik vôbec si radšej nemeraj tlak a ani pulz 🙂 Ja som na začiatku tehotenstva spávala aj s tlakomerom 🙂 Ale zas ja mám problémy so srdcom. Samozrejme, mi to všetko vyústilo ako som zostala tehotná. Bola som už 3x v nemocnici kvôli tomu. Mne namerali pulz 240. ale o kvôli tomu, že mám tie problémy. A po pôrode ma čaká operácia. Teda ešte mi povedal doky v BA, že normálny pôrod by mi mohol pomôcť. Inak môj normálny pulz je 110.

rika1968
1. feb 2013

Ahojte baby. Čítala som Vaše skúsenosti, pretože aj ja mám podobné problémy. Od začiatku tehotenstva som mala problém s ťažkým dýchaním a najviac keď som sa najedla. Svoj krvný tlak som nikdy nesledovala, ale asi pred týždňom sa mi objavil ďalší problém a to, že občas svoje srdce som cítila v hrdle, to ma začalo dusiť a kašlala som. Najprv som si myslela, že som bola prechladnutá a to búšenie v hrdle a kašeľ mám od toho. Lenže môj problém pretrváva a dnes som išla k mojej obvodnej lekárke, ktorá mi povedala, aby som sledovala svoj pulz. Vypožičali sme digit. tlakomer, ktorý meria aj pulz a vtedy som zistila, že môj pulz je 95 - 105. Nuž najviac ma však trápi ten kašeľ, pretože si myslím, že to s tým súvisí. Chcem sa preto opýtať, či niektorá z Vás nemá podobný problém ako ja. Ďakujem každej

mici0000
22. nov 2013

@denik Jaaaj aj ja mam tento isty problem bezny pulz v klude mam 75 az 80 a ked nieco vykonavam tak aj 95 uderou a tlak skoro vzdy okolo 95/55 alebo 100/60 a mavala som to aj pred tehu bola som aj na ekg vsetko bolo ok aj na sone srdca a tiez bolo vsetko ok...Zvyknem sa aj tak cdne citi ako keby pred odpadnutim...A tiez mi doktorka povedala ze som stresant...Ale podla mna to ma aj iny dovod lebo mne sa aj bolave afty vytvaraju na jazyku a mavam casto zvysenu horucku tak 37,2..Ale ze to je vsetko zo stresu a ze si namzslam..Tak neviem neverim tomu....

mirka0706
8. sep 2014

ahoj enuska2806 prosím napíš či sa Ti stav po pôrode zlepšil a pulz sa vrátil do normálu. Ja som mala pulz 150 a skončila som na JIS - ke. Teraz mi všetci lekári ( a to som ich prešla dosť ) dávajú rôzne diagnózy, ale nikto sa nevyjadril či je to trvalý stav a ako je to vlastne s pôrodom či musím podstúpiť sekciu kvôli tomu.

jana1577
12. mar 2015

@enuska2806 ahoj aj ja mam vysoky pulz a aj zvyseny tlak som 12tyzdni bola som na internom aj na nerologii a ocnom zatial je to ok pulz a tlak mam merat tlak a pulz o mesiac na kontrolu tak uvidime 😊

peta__1
18. júl 2015

Dobry deň ja mam problemy s pulzom od 15tt a lekarka ma poslala na kardiologiu a tam mi povedali ze sa to neda riesit az po porode. Ja mam nizky tlak a vysoky pulz. Ak by ste vedeli o nejakom domacom lieku ktory mozem uzivat pocas tehotenstva budem vdacna.

veronikamozolova
23. okt 2015

ahojte dievčata..velmi prosím o radu...som už hotová už nevládzem ☹ na pohotovosti a na internom som už ako doma...tepový aj tlakový holter(24hod kontrola tepu a tlaku) mam za sebou a odozva od lekárov žiadna..som v 8tt tehu.tlak mám v celku ok no ale tep v klude mavam od 115-140 uderov za min...trpnu mi ruky,pery ..stiahne hrdlo,sucho v ústach ,zahmlie pred ocami únava taka ako po tyždennom žure a neskutočný pocit na zvracanie...co by mi pomohlo alebo co mám robiť aby sa to zmiernilo PROSIM má niekto nejaké osvedčené nápady..BUDEM VELMI VDACNAAAAAAAAAAA!

adushqaaa
24. okt 2015

@veronikamozolova ja som na tom podobne. No ja ani nie o mesiac rodim a teraz som sa dozvedela, ze mam prilis vysoky tep. Mala som holter 24 hod a pocas spanku som mala okolo 80 no a cez den, vacsinou pri chodeni a namahe 130-150. Najvyssi bol 158. Kardiologicka hned ze to je vela a ze mozem mat tazkosti pri porode, tak mi vypisala recept na Atenobene. No ja lieky nechcem brat (obzvlast po precitani pribaloveho letaku)..cele tehotenstvo som nevzala ani len paralen. Teraz neviem co mam robit. V utorok idem do poradne ( uz chodim do nemocnice k porodnikovi), tak sa ho na to opytam a poradim sa s nim co odporuca.. lebo zas nechcem skoncit so sekciou kvoli tomu. Ked tsk dam vediet ako som dopadla🙂 no tiez ziadam, ak niektora viete co na to zabera budem vdacna za kazdu radu

ullala
19. dec 2015

@adushqaaa ako si nakoniec dopadla? Isla si klasickym porodom alebo sekciou?

adushqaaa
21. dec 2015

@ullala isla som spontanne a uplne bez komplikacii🙂 cize pohodka

eliska623
23. feb 2016

Ma niekto aj silný tep nielen rýchly. Lebo ja ho dosť cítim aj v hlave aj vidim na bruchu jak mi silno bije?

ullala
23. feb 2016

@eliska623 ano aj silny bol. Citila som pod krkom a za uchom.

figurka1985
23. feb 2016

baby, zachovajte hlavne klud!
ja som bola v 30 tyzdni na intrnom, kde mi internista so zdesenym vyrazom v tvari povedal, ze si rovno mozem objednat truhlu s takym pulzom.... v klude som mala 125. v klude! vraj sa mam okamzite objednat ku kardiologovi na vysetrenie- urgentne. Viete si predstavit, s akym strachom som odtial odchadzala, sla som po schodoch, a citila, ze nestacim s dychom, hned som si to zacala viac vsimat, strasne som sa bala.... doma ma manzel ukludnil... no merala som si pulz na tlakomeri kazdu polhodinu. a dpohyboval sa mi stale nad 100- priemer bol takych 115. kardiologicka ma vzala hned- a ukludnila ma. vraj by riesila takyto teo v pripade, zeby som nebola tehotna. v tehotenstve je to uuuuuuuuplne normalne. srdce bije za dvoch. a naznacila mi, ze internista- akoby nebral do uvahy moj terajsi tehotensky stav- a o pulze rozpraval, akoby som bola normalny dzravy clovek, nie zena vo vysokom stadiu tehotenstva. Napriek tomu mi urobila vsetky vysetrenia. vravela, ze problem by bol, keby som mala pulz- 60 napr. ze vtedy by to bol problem. Strasne zlata bola. Ked som sa ukludnila, hned som si to prestala vsimat,aj ona mi namerala okolo 100. a doma som si sem tam zmerala- a bol okolo 100. ale neriesila som to. urcite nie, ako ked som so skamenelou tvarou odchadzala od internistu, kked som sa bala urobit co len jeden krok, aby som nedaj boze neumrela....
Takze baby- ukludnite sa. je to normalne 🙂 rodila som prirodzene- sice s problemami- ale tie boli kvoli mojej kostrci, nie kvoli tepu.... 🙂
drzim palceky

jana_eyre
23. feb 2016

@figurka1985 taky tep som mala aj ja - v tehotenstvach.. ja ho mam aj normalne vyssi /nad 100-11O/, ale nesposobuje mi ziadne problemy, len obcas to citim.. ked som bola tehotna, internistka ma poslala na kardiologiu, tam mi dali holter, najvyssi som mala v nejakom case dna 140.. internistka mi dala aj lieky, ale ked som si precitala ich neziaduce ucinky, tak som si ich radsej nedala.. rodila som obakrat normalne, problemy so srdcom som nemala.. teraz predpokladam sa to vsetko zopakuje, uvidime.. ale presne, netreba sa stresovat - lekari to budu sledovat ak bude nejaky problem, urcite sa nato pride vcas..

23nika93
19. mar 2016

baby dnes cely den citim ako mi rychlejsie bije srdce... merala som si aj tlak a pulz som mala 115 a neskor 105 myslite ze je to v tehotenstve normalne vzdy som mala tlak aj tep v poriadku?

lauraaaaaa
21. apr 2017

@23nika93 ahoj mozno uz si bola u dr.no ked mne doktor nameral nízky tlat a pulz 113,hned sa spýtal ci mam srdce v poriadku a dal mi spravit KO vraj budem anemická.co sa u obvodnej potvrdilo a tak do gynekol.predpísal zelezo.

23nika93
21. apr 2017

@lauraaaaaa troamu neskoro reagujes 😀 ja mam uz skoro rok po porode a otazka je stara

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre