Zaznamenanie srdiečka bábätka. Existuje niečo také?

maya.g
18. okt 2007

ahojte moj dr. tvrdi ze nase babo ma problemy zo slabym srdieckom ☹
a tvrdi ze sa to enda nijako overit.....neexistuje nieco take ako zaznam srdiecka babetka este v brusku?

lenadka
18. okt 2007

maya.g, existuje, ved sa pravidelne sleduje tlkot srdiecka babatka v poradniach. Moj dr. to daval tak nahlas aby sme to aj my mamicky poculi-chcel nas potesit, ze to mozeme pocut. Aj pri porode sa sleduju ozvy srdiecka babatka, cize zaznam neviem, ale ozvy ano. U mna sa ponahlalai s porodom, lebo pocas neho mala mala problem so srdieckom-asi doktory vedia co a ako. Opytaj sa ze co s toho pre tvoje babo vyplyva. Vela deti ma vrodenu chybicku srdca, bud a to upravi same alebo malou operaciou-neboj aj kamoska ma dcerku s operovanym srdieckom a dietatku nic nechyba, ma len tenucku jazvicku 😉

sju.v
19. okt 2007

V pondělí se chystáme na kardio ultrazvuk do sanatoria Helios v Brně k dětskému kardiologovi. Je to vyšetření nehrazené pojišťovnou, stojí 500Kč a záleží prý na každé mamině jestli si toto nadstandartní vyšetření miminka nechá udělat, není to povinné a nabídla mi to moje gynekoložka (samozřejmě až jsem se sama zeptala jestli něco takového existuje) a taky mi řekla, že podkud zjistí nějakou vadu, tak je pak u porodu přítomen pediatr a asi i kardiolog, aby mělo mimi potřebnou péči. Takže se ti pak nestane, že tě třeba bude rodit jen porodní asistentka. Ale bohužel nevím, jak je to na Slovensku s touto službou a co se jiného,než odborný dozor u porodu, dá pro tvoje mimčo dělat. Přeju hodně štěstí! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre