Ženy a mačky, bolesť v podbrušku

lienkalka
20. okt 2009

Ahojte, pocua som, neviem ci su to povery alebo pravda, ze zena moze mat problemy s otehotnenim, ked je v okoli macky. Citala som ohladne Toxoplazmoze, to som pochopila...Ale, chcela by som sa popytat ci mi nevie niekto napisat o icnych rizikach. Mne sa stava, ze ked som v jednej izbe s mackou mam zvlasny pocit v podbrusku...Nie vzdy ale, mavam ten pocit od dectva cas od casu. Ma niekto nieco podobne??? Som sa bavila s kamaratkou o tomto pocite v podbrusku a potvrdila mi to( ma aj macicku}. Bola by som vdacna za vsetky info ktore mi mozete poskytnut...
P.S. O toxoplazme nemusite... Dakujem pekne

andrejusa
20. okt 2009

ja mačku mám 8 rokov, ale odkedy sme sa dozvedeli, že som tehulka, dali sme ju radšej do pivnice. Doktor mi povedal, že keď si dlho v prítomnosti mačky, tak by si už mala mať imunitu na toxoplazmozu a vytvorené protilátky. A tiež som sa dočítala, že ľahšie dostaneš toxo z neumytej zeleniny a ovocia ako zo zvieraťa. Ale je pravda, že ak máš v sebe toxo, nemusíš to cítiť a vtedy ťažšie otehotnieš. Dajú sa na to urobiť krvné testy u tvojho dr., tak si ich daj spraviť a budeš pokojná.

martap
24. nov 2009

my tiez mame macku, v tehotenstve som nemala ziadne pocity v podbrusku, neviem, ci to nie je len kvoli poveram take placebo, ze mas cudny opcit, ked si pri macke.... my sme ju nechali u seba, pravidelne kupali, nepustali von a kazdy stvrtrok drontalom odcervili a nebol ziadny problem. kamarat je doktor, tak mi preventivne parkrat vzal krv, toxoplazmoza ziadna 🙂))) a dcerka zdrava by len s mackou spavala.... 🙂

niki11
25. nov 2009

Je to individualne. Moja znama mala dlho problem s otehotnenim, nevedeli preco, skusali vsetko mozne a nakoniec sa zistilo, ze je to kvoli tomu, ze v minulosti prekonala toxoplazmozu...

henikav1
25. nov 2009

ja som mala macku 15 rokov a napriek tomu nemam na toxoplazmozu imunitu, takze v tehotenstve som si len viac davala pozor, necistila som ja osobne macke piesok, aj som sa s nou hravala, ale potom som si umyla ruky poriadne a mydlom a vseobecne som si casto umyvala ruky, ako aj vsetko, coho sa cica mohla dotknut. Lekar mi robil kazdy tyzden kontroly z krvi, pretoze ak sa toxoplazmoza potvrdi v pociatocnom stadiu, da sa lahko liecit aj v pripade, ze je zena tehotna. Ale nemala som ziadne problemy, toto vsetko bola len prevencia

miculienka
26. nov 2009

ja som tiež čítala, že kto má mačku dlhšie doma, že mal by mať vytvorenú imunitu, ale lepšie je sa počas tehu nestýkať so zvieraťom, istota je istota - hlavne nečistiť výkaly, po hladkaní umývať ruky, a stým otehotnením, mali sme mačku nedarilo sa nám, potom sme nemali mačku a tiež sa nedarilo a teraz sme doniesli mačku a zadarilo sa , tak neviem

vefi89
27. nov 2009

ja mam tiez kocura, toxo mam uz prekonanu, takze sa s nim zabavam ako doteraz. a Myslim si, ze s tym pocitom v brusku to je iba sugescia

lara75
27. nov 2009

my sme mali mačky vždy (síce vonku na dvore) od malička, aj keď som sa vydala mali sme dve, ale pravda, že sa mi dlho neporadilo otehotnieť. Neviem, či to pôsobilo negatívne na moju "plodnosť", ale keď sme sa ich zbavili, tak na to 2 roky som otehotnela. Protilátky na toxoplazmózu mám prekvapujúco negatívne, takže som to ešte v živote neprekonala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre