Zhoršil sa vám atopický ekzém počas tehotenstva?

fula
12. aug 2006

Mamicky, buduce mamicky, ktore mate atopicky ekzem, zhorsil/zlepsil sa vam ekzem pocas tehotenstva? Mali ste specialnu starostlivost o ekzem pocas tehotenstva? Najde sa pripad, kedy dieta matky s atopickym ekzemom malo tiez atopicky ekzem? Zaujimaju ma rozne skusenosti mamiciek/buducich mamiciek ohladne atopickeho ekzemu.

petrusa87
19. nov 2013

Kočky aj ja ako som otehotnela sa mi ekzém zhoršil o hádam 500%, strašne to svrbelo a začalo sa mi to viac a viac rozširovať a ťahať po predlaktí,, tiež som musela používať nejakú mierne silnú masť od doktorky, ktorú mi predpísala a povedala nech ju užívam a keď som nechcela aby sa mi to viac a viac roznášalo tak som to musela používať. Bohužiaľ mne sa nedalo stopnúť škriabanie a vždy sa mi to po tomto rapídne zhoršilo.... Asi v siedmom mesiaci ma napadlo vyskúšať klasický detský zásyp a predstavte si, že mi to pomohlo. Prestalo ma to svrbieť iba sem tam a pekne sa mi to ukľudnilo - nehovorím, že mi to zmizlo ale sa mi to prestalo roznášať a pekne sa mi to začalo hojiť. Len škoda, že ma to nenapadlo už na začiatku. Skúste aj vy

katuskazabka
3. jan 2014

@petrusa87 a ten detský zásyp si si dávala no taký zhoršený ekzém??? Mne sa tiež v tehotenstve strašne zhoršil, celá som flakatá, v noci nespím a ked už zaspím tak nespí priatel,lebo ho budím škrabaním. nič nemožem jest, lebo sa zo všetkeho vyhodím :( už som z toho zufala :( za tri týždne sa idem vydávať no budem sakravica na fotkám 🙂

petrusa87
4. jan 2014

hej aj na totálne zhoršený ale používam to stále aj keď je lepší, to nemôže ublížiť.. A ďalší poznatok mne pomáha ten batoľa od alpy nie ten druhý od aviri. Skús to používať čo najskôr a viackrát denne si to posypuj ( aj keď bude všetko poprášené keď chytíš) mne sa to tak začalo postupne viac a viac hojiť a celé predlaktie sa mi úplne vyhojilo len ruky medzi prstami stále mám vysypané ale nedá sa to porovnať s tým predtým a konečne žiadne škriabanie. Držím palce a peknú svadbu prajem

katuskazabka
13. feb 2014

@petrusa87 no som ja zvedavá 🙂) dnes si ho pojdem kupit 🙂

daniela106
18. feb 2014

Ahojte ja som v 15 tt, AE mam prakticky cely zivot, zvladala som to bez hormonalnych masti, pretoze som ich zasadne odmietala.... No teraz je moj ekzem horsi hadam o 200 %, liecim sa iba homeopatiou, ale tym ze som tehotna tak nezabera ani ta, zaujal ma ten nazor na detsky zasyp, naozaj pomaha,? ja mam problem s hroznym svrbenim, vecer to mam celkom fajn, ale rano vstanem a som rozskriabana do krvi, o tom ako AE boli fyzicky aj psychicky ani nehovorim......

katuskazabka
3. mar 2014

No ja som si kupila ten zásyp a skusila ho na krk a na druhý deň som mala krk celý mokvavy :(( škoda :( ale možno to bolo skor psychické , kedže sa stala v ten deň jedna strašná vec ktorá ma dosť rozrušila. No ale už sa bojím ten zásyp použit čo ma mrzí, lebo som sa potešila takémuto riešeniu :(

rorinka
4. mar 2014

ahojte dievcata. ja mam AE od 6 tyzdnov po narodeni. cely zivot som na antihimistaminikach a kortikoidoch. postupne sa mi to lokalizovalo len na tvar a ruky, obcas sa to rozsirilo kusok dalej. teraz som na zaciatku tehotenstva a ekzem je horsi a horsi. este cez den ok, ale v noci sa budim na to ako sa skrabem, mam to na krku, hrudi, chrbte, rukach. proste zle cele. skusam to neustale premastovat, ale to mi tiez nerobi dobre, lebo z prilis mastnych veci mi zacne koza akoby mokvat. tak asi nic ine nezostava len vydrzat. pomaha to ked clovek vie ze v tom neni sam, dakujem vam vsetkym, ze ste tu a aspon takto na dialku sa moze clovek postazovat lebo kto to nezazil tak to nepochopi.

katuskazabka
4. mar 2014

keby si na niečo nové prišla daj hned vediet :D mne dosť pomáha kupel s olejom balneum, čo mi predpisuje kožná.Najradšej by som v tom ležala celý den 🙂

berinka42
5. mar 2014

ahojte, ja mam tiez ekzem cely zivot, no posledne roky len na prstoch na rukach, hlavne na hankoch, ukazovaky su na tom najhorsie. Kupila som si teraz v pondelok v lekarni Imunoglukan, je to vyhradne na ekzem a ine kozne srandy bez nejakych hormonalnych veci. Pytala som si nieco vylucne pre tehotne skor na prirodnej baze a teta mi toto odporucila, na letaku je tiez napisane, ze moze sa uzivat pocas tehotenstva aj pocas kojenia. Po dvoch dnoch pouzivania, zvyknem tak 3x natierat sa mi ekzem vyrazne zlepsil, hoji sa, nepali a nesvrbi, odpocuram. stoji cca do 7eur

rorinka
5. mar 2014

@katuskazabka ja si pamatam ze mi to predpisovali este v puberte a mne zas naopak to nerobilo moc dobre. ale mama mi teraz volala ze vraj mam vyskusat kupel z ovsenych vlociek, ze to mi robilo dobre. tak to niekedy vyskusam. a stale zvazujem tu konopnu mast co tu niekto na fore spominal, ale zatial som nenabrala odvahu na to. ty si aj pn ako tehotna ked to mas take zhorsene, ci chodis do prace?

rorinka
5. mar 2014

@berinka42 dakujeme, vyskusam aj to. mne takto celkom lokalne infadolan robi dobre, tiez je aj pre tehotne (potvrdene pribalovym letakom) ale je dost mastny, co mi nie uplne vyhovuje. a v teho ako si na tom dobre s ekzemom?

katuskazabka
6. mar 2014

@rorinka no som pn, ale nie s ekzemom 🙂 neviem či dávaju pn-ku kvôli ekzemu, ešte som o tom nepočula 🙂

rorinka
6. mar 2014

@katuskazabka aha jasne, mas pravdu sak ekzem dnes uz ma kazdy druhy clovek, to by bolo pn-niek 🙂 drz sa teda, dufam ze ta tvoja pn nie je nic vazne

daniela106
6. mar 2014

no tak ja som na tom zasype fungovala asi tyzden, kym neprestal fungovat ani ten, nakoniec som sa odhodlala predca za mojim dermatologom, ten ked ma videl chudak nevedel co so mnou, nakoniec mi vravel ze pre babo je lepsia nizka davka kortikoidov ako silny ekzematicky zapal po dobu 4 mesiacov. Kedze som uz presla 4 mesiac (16tt) tak mi pichli na gynekologii (chcela som to odkonzultovat este s mojim gynekologom) nizku davku hydrocortizonu, vraj to je jediny kortikoid kt. babu neskodi..... po 3 dnoch akoby utalo mam uplne cistucku kozu, nic ma nesvrbi vyzeram ako zdravy clovek 🙂 na vecer beriem pol tablety dithiadenu. Ja mavam ekzem iba v zime, takze dufam, ze teraz budem mat na dlhsiu dobu pokoj, prajem aj vam baby aby vam bolo lepsie, ja som si posledne 4 mesiace doslova odplakala 😢 😢

daniela106
6. mar 2014

a inak k tym mastickam ja som nezniesla nic, ani balneum, sprcha a kupel boli pre mna doslova utrpenim :( imunoglukan, infandolan, vsetko odskusane cez biodermu, la roche, atd. posledne tyzdne mi robil dobre Eucerin, ale to uz v poslednych dnoch tiez nefungovalo...proste akokeby sa mi tym koza presytila.... inak ja som tiez doteraz bola na PN, ale nie kvoli ekzemu, ob bud. tyzdna idem do prace, kde som nonstop v kontakte s ludmi, cize ekzem by mi bol velmi neprijemny a moj dermatolog sa vyjadril, ze za socializmu by som bola na PN celych 9 mesiacov 🙂 teraz to vraj uz nie je bezne davat PN kvoli ekzemu, tak ma to celkom pobavilo, pretoze je to horsie ako chripka 😝 mozno po dohode s gynek. aby ta vypisal.... 🙂 🙂

berinka42
7. mar 2014

@rorinka zhorsilo sa mi to, hlavne na prste, kde nosim obrucku, neviem ci mam na nu nejaku alergiu, ale nikdy som to tam predtym nemala. ale tento krem mi celkom pomaha, nie je ani taky mastny, taky akurat, uz aj prestalo svrbiet a odpucha, len musim pravidelne kremovat 🙂

chiaramonika
7. mar 2014

Baby ja mam ekzem na rukách uz veeeeelmi dlho a nic nepomáha. Nemáte nieco co by trosku pomohlo ? Dost ma to svrbieva hlavne ked si hned nenatrem ruky ako dozmyvam Riady atd.

katuskazabka
7. mar 2014

@chiaramonika u nás umýva riady manžel :D

katuskazabka
7. mar 2014

@rorinka no najprv to bol hematom, potom ma nechal radšej doma, kedže robím čašníčku a teraz je zas malinké posunuté moc dole 🙂 ale inak v pohode 🙂

daniela106
7. mar 2014

chiaramonika ved skus ist za dermatologom, snad ti nieco namiesa, ona s tymi volne dostupnymi mastami je to tazke, kazdemu sadne nieco ine, treba hladat a skusat, takze ja jednoznacne odporucm dermatologiu....a o tom kolko tie kremy stoja ani nehovorim.... 😒 😒 😒

rorinka
7. mar 2014

@berinka42 pojdem si ho zajtra kupit a vyskusam 🙂

rorinka
7. mar 2014

@katuskazabka aha jasne, ale drzim paste, aby malinka este pekne dva mesiace pockala tam kde je 🙂

xarra246
7. mar 2014

@fula Mne sa v tehotenstve ekzém ukľudnil a to som nepoužívavala žiadne hormonálne a kortikoidné maste. Tiež som silný alergik, lekárka mi vysadila lieky a dala mi Claritine, ale že len v najnutnejšom prípade. Dovtedy som brala liek raz denne, odvtedy som za celé tehotenstvo zjedla 20 tabletiek. Alergická som celý rok a býva mi fakt dosť zle, ale v tehotenstve sa mi to udržalo všetko v dobrom stave. Po pôrode sa mi ekzém aj alergia zhoršili. Ekzém mám teraz hlavne na rukách a pomáha mi umývať riad v rukaviciach. Bohužiaľ dcérka ekzém zdedila. V dvoch mesiacoch sa jej na hlavičke urobil soberoický ekzém, ktorý cca v piatich mesiacoch prešiel do atopického na celom telíčku. Takže sa trápime obe... Pre dcérku mi však pomáha kúpanie v čiernom čaji a nosenie hladkých bavlnených vecí. Vďaka tomu to má už celkom fajn. Keďže mám ekzém od troch rokov, tak už viem čo a ako, v podstate krémiky ordinujem dcérke ja, kožná okrem kortikoidov iné asi nepozná...

chiaramonika
7. mar 2014

@katuskazabka vtipne ;)
@daniela106 praveze som uz bola aj na koznom všade a nic. Aj mala to sem tam ma v zahyboch. Doktorka jej da krémy. Prejde to tak na cca jeden dva mesiace a znova sa to objaví.

daniela106
7. mar 2014

xarra246 poznam, ja sa trapim od 1 roka cize presne 24 rokov :( je to umorne, ja sa velmi bojim aby babo nemalo, ☹ ☹ to by ma velmi mrzelo.... ja tiez umyvam riad v rukaviciach aj upratujem, vytieram prach, podlahu atd 🙂 ono je velmi tazko najst dobreho kozneho lekara, ja mam tu vyhodu, ze ekzem mam prevazne v zime, ale vsetci koziari co som pochodila tak mi davali iba ciste kortikoidne maste.....az tento moj posledny je naozaj fajn, kortikoidy iba v krajnej nutnosti a liecim sa sucasne aj u homeopata, takze tak, teraz mam po injekcii pokoj, dufam, ze aspon 2 mesiace 🙂 🙂

chiaramonika, prejdi k inemu dermatologovi, mne dava moj mast robenu s uplne nizkymi davkami kortikoidov a len v krajnej nutnosti, ale je pravda, ze som riadna papula a vzdy sa pytam co mi dava, miesa a chcem vsetko vediet a odmietam kortikoidy 😀 😀 lekar to ma somnou tazke, ale aspon som ja spokojna, ked ti kozna nevyhovuje, zmen , alebo sa trosku raznejsie do nej opri, a duplom ked sa liecite spolu s malou, zelam stale menej a menej ekzemu....

angelinka13
6. jún 2014

@chiaramonika - Neskusala si nimbovu kozmetiku? Ja mam velmi dobre skusenosti, je to cisto prirodna kozmetika, pouzivam najmä tento olejcek: http://www.nutrimas.sk/Nimbovy-olej-60ml-d46.htm. Pridavam si par kvapiek do beznej kozmetiky (snazim sa pouzivat len cisto prirodne veci), do samponu na vlasy, kremov, sprchacov, mlieka atd... Aj konopny olej je fajn, no tento nimbovy nam zabral tusim lepsie. Urcite vyskusaj, netreba do vzdavat...ked uz raz zacne clovek s kortikoidmi, uz sa ich tak lahko nezbavi...Radsej vyskusat dostupne prirodne prostriedky, je toho naozaj vela, konope, nechtik, nimba atd...Drzim palce!

jessica1996
1. mar 2015

ahojte. ja od narodenia trpim atopickym ekzemom, ale vždy som ho mavala len tak v zahyboch ruk, noh, trochu začervenane, ale od kedy som otehotnela, teraz som asi v 7mesiaci, a poviem vam že už od začiatku tehotenstva je to niečo strašneee, nevydržatelné, celé ruky, uplne cele nohy, krk, skratka cele telo uplne otras, strašne sa mi to zhoršilo a bola som aj v nemocnici týžden, a na moje prekvapenie som tam napriek tehotenstvu dostávala kortikodné infúzky, akože v malom množstve, ale aj tak som sa čudovala, a ked som sa pýtala či to nemôže babatku uškodiť tak mi povedali že v takomto množstve udajne nie, a že mamičkám v 8 mesiaci sa niekedy zvykne podávať kortikoid aj ked nemaju kožné problémy aby sa lepšie a rýchlejšie vyvynuli bábatku pluca.............. mala som už nehorazne to svrbenie nič mi nepomahalo hocičim som sa natrela a v nemocnici mi povedali že mám alergiu na psy, a mám psíka už 7 rokov a nikdy som nemala s ním problém, ale teraz si všímam že mali pravdu a že naozaj mi jeho pritomnosť nepomaha a sposobuje hrozne svrbenie ale povedali mi že alergia sa može prejaviť aj počas života že to nemusim mať od narodenia.. máte niekto podobnu skusenosť ? a ako to bolo potom s vami po tehotenstve ? inak ak môžem poradiť ak už si neviete poradiť zo svrbenim a nič vam nepomaha, skuste trošku zmeniť jedalniček.. najvacsie alergeny:čokolada, a všetko čokoladove alebo kakaove, nahradte to trebars vanilkovym keksikom, všetky citrusove plody, všetko štiplave, olejniny (sezam, soja, oriešky atd..) ..mne napriklad velmi vyvolava svrbenie aj cibula...vajcia su tiež udajne velky alergen ale mne neubližuju ...

karolinka789
19. máj 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ja som mala atopický ekzém asi poriadne skrytý, lebo mne sa po prvý krát objavil po porode. Obe moje deti majú atopický ekzém, tak to vyzerá tak, akoby ho oni dali do vienka mne 🙂 Ale našťastie, nie je to nič hrozné. Objavuje sa mi len na chodidlách, teda presnejšie členkoch a niekoľkokrát medzi prstami na rukách. Zhoršovalo sa mi to, keď som často umývala riady, tak mi moj zlatý mnažel kúpil umývačku riadu

srenata
21. máj 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Mne sa ekzém v tehotenstve veľmi zlepšil a odvtedy vobec mávam len minimálne problémy. Ja to pripisujem tomu, že som upravila životosprávu, začala som sa zdravo stravovať, užívať vitamíny a hlavne som sa prestala stále za niečím naháňať a stresovať. Ja som sa s dieťatkom veľmi upokojila a možno aj to mi veľmi pomohlo

daniela106
28. máj 2015

No mne lekar vzdy tvrdil, ze ked porodim tak sa ekzem strati........ A mam ho stale! chvalabohu nie take hrozne prejavy ako boli v tehu, ale je a nezmizol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre