• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zhoršil sa vám atopický ekzém počas tehotenstva?

21. júla 2016 
A ja mám otázku či sa atopický ekzem preniesol aj na vaše detičky... :confounded:
28. máj 2015 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.
Mne sa ekzém objavil až po prvom porode. Dovtedy som niečo také nepoznala. Našťastie len v minimálnej podobe ale je. Obe detičky ho majú tiež. tento problém je geneticky daný a ak máte v rodine ekzém alebo alergie, zvyšuje sa možnosť, že to zdedia aj deti. Niektoré z toho vyrastú, iným to zostane
4. júl 2015 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.
Moje deti to zdedili tiež. V tehotenstve som užívala laktobacilky a pravidelne som sa natierala telovým mliekom Protopan Body Lotion. Skúste sa poradiť s lekárom ale ak máte atopický ekzém je veľká pravdepodobnosť, že to dedi zdedia.
4. júl 2015 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.
U nás to jeden drobec zdedil druhý nie. Ja sama atopický ekzém nemám ale som alergička, takže tieto gény v rodine máme. V tehotenstve som mala silné alergie, keďže žiadne lieky som užívať nemohla. V tehotenstve sa má budúca mamina vyhýbať alergénom ale ako sa mám vyhnúť peľu?
3. sep 2015 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamičky, poraďte niečo, hocičo. Som alergicka od narodenia, mám atypický ekzem, astmu, no momentálne som v 10tt a trápi má neskutočný ekzem. Tvár mám červenú, opuchnutu. Už nevládzem ďalej. Bolí má to. Lieky proti alergií nemôžem, môžem len maste ako excipial u lipolotio, sudocrem, rôzne krémy zo soli z mŕtveho mora od Dr. Hoja....dokonca už som skúsila aj calciovu masticku a stale sa to zhoršuje. Poraďte niečo...... Akakolvek rada bude dobrá...
26. sep 2015 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusswinki nechcem strasit ale takto som na tom bola 41 tyzdnov a pomohol az porod. Takze prajem pevne nervy vela trpezlivosti a hlavne sa neskrab. Naozaj nic co by ti pomohlo teraz zial nemozes a pomohlo by to len docasne je to hormonmi. Drz sa.
26. sep 2015 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jessica1996 tak to si má veru nepotešila, mňa čaká este moja vlastná svadba.... Ach jaj....
26. sep 2015 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.
Tiež asi atopičky nepoteším, mne sa ekzém upokojil až po šestonedelí. Na akútne stavy mi celkom dobře zaberali obklady z čierneho čaju a ovsený kúpeľ ale asi to budete musieť vydržať :wink: Držím palce
8. okt 2015 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute baby,no ja sama mam atopicky ekzem od mojich 3ch mesiacov a presla som si kupelmi,hospitalizaciou,kadecim,kremami od vymyslu sveta...miestami zabrali,ale su obdobia lepsie a horsie...som v 7tt a mam vysypane viecka a zahyby na lakti a tvar..
Holt este ako decku mi moja dr povedala,ze v tehotenstve sa to moze a nemusi zlepsit..tak asi skor ten druhy pripad budem.jedine co mi dlhodobo zabera je obycajny belogent...viem hormony,tak sa teraz bojim si ho davat.Skusam bepanthen sensiderm no zatial bezuspesne.Asi budem musiet za koznym. Tak ale snad sa to este zlepsi dufam!;)
9. nov 2015 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sisaaaaa hormonalne maste by som nepouživala, hlavne kvoli babatku.... clovek nikdy nevie co moze poškodi... rasdej nieco na prirodnej baze..
12. nov 2015 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, mne sa exem v tehotenstve velmi zhorsil hlavne prve mesiace, potom som si zacala robit ovsene kupele dostat v lekarni v takych sackoch pre msle deti a pomohlo. :slight_smile:
12. nov 2015 o 13:13  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v máji 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisaaaaa
mne sa zhorsuje brutalne ekzem v kazdom tehotenstve, ale nastastie uz len vtedy :grinning:
tiez som skusala ten novy Bepanthen ale nazaberal, asi som to uz mala v pokrocilejsom stadiu.
bola som teraz u koznej a dostala som na to ichtyol a na premastenie zarabanu kys. mliecnu.
smrdi to a farbi to, ale na noc sa nagebrim a hlavne to pomaha nenormalne rychlo .
12. nov 2015 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no baby ja som bola v tehu až tak že som myslela že sa zbláznim, vela vela vela som kvoli tomu plakala. už boli 2 hodiny ráno a ja stále hore a už som sa rozplakala od zúfalstva lebo frajer vedla mna spal kludne a ja som sa celú noc len škrabala a behala na záchod. nikomu nedoprajem také tehotenstvo. nikdy som si nemyslela že to môžu mať aj iné až také v tehostensve... a tiež som skúšala všetko! .. bola som aj na kožnom týžden .. okolo 25tt ... to už som nevládala.. ale nič. tam ma naliali kortikoidmy a týžden bolo dobre a znovu. ... a je pol roka od pôrodu a stále to mám, je to lepšie. ale.. aj tak som nikdy predtým nemala takýto ekzem ako od tehu :-/ ..
12. nov 2015 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja malá dostala po mne AE.Vopred má upozornili aj vcelari že nemám v tehotenstve jesť med ani žiadne kremiky(včela kasicka)vraj to má vysoký alergén na ženu V tehu.Tiež som tehotná v 30tt a ruky má stipu ako keby som mala na nich domestos....viem že keď pôrodim zaberie mi jedine môj liek Belogent.teraz ho nemôžem :slight_frown:už sa teším kedy si dám kortikoidy :fearful::flushed::sweat_smile:
30. máj 2016 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, už som v 36 tt a musím povedať, že jediné čo mi zabralo, bol krém skincap... Nech si o ňom každý hovorí čo chce, po 3 dňoch som nemala ani náznak svrbenia a flakov... Po 12 tt akoby utalo a všetko mi zmizlo, z čoho som sa veľmi tešila a až doteraz nemám skoro žiadne príznaky
30. máj 2016 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry den, Vitamin C do Vody = Liecba ekzemu
chcem pomoct vsetkym ludom a najme detom s atopickym ekzemom, aby uz netrpeli ako dive svine. Sam som sa narodil s chronickym exzemom, zdedenym po starej mame.
Od narodenia som mal obrovske problemy, chodil po nemocniciach a podobne. Doskriabany do krvi stale na liekoch.
A vekom sa to zhorsovalo. Tedko mam 40 rokov a za tie roky som vyskusal uz vsetko od diety/ bez mlieka bez masa bez ovocia, bez chemie, skoro vsetko/ rozne
maste rozne bylinky, rozne kupele, takmer vsetko som skusil.
Avsak stale to bolo trochu lepsie a potom naspat zhorsene. Aby som vas nezdrzoval napisem rovno, z coho podla mna plynu tie obrovske problemy s kozou
a alergiou alebo ekzemom.
Je to z vody ktora tecie vo vodovodnych kohutikoch, repsektive z chloru v nej, ktoru kazdy den pijeme a sprchujeme sa nou, teda kazdy den dodame telu jed
, z ktoreho podla mna plynu vsetky problemy.
Prisiel som na to po 40 rokoch skumania, Chlor je zakerny a udrzuje sa v tele, vysusuje pokozku a nasledne omytie spominanou vodou
stav zhorsuje, pretoze cez sucho pokozku vnika ovela viac chloru do podrazdenej pokozky aj do tela, pitie tej vody takisto. Myslel som si ze mam histaminovu intoleranciu,
ale zcervenanie pokozky, mokvanie, svrbenie po jedle, alebo po mlieku je len priznak toho ze telo bojuje s chlorom v tele, teda ezkem je v podstate reakcia tela na jed zvany chlor.
Liecna spociva v neutralizovani vody /chloru/
Vitaminom C. na jeden liter odporucam az 10mg Vitaminu C. Ci uz do vody z vodovodu, do vody na varenie alebo na pitie alebo do vane pri kupani. Moze sa pouzit aj sumivy celaskon,
ktory takisto odburava spominany jed chlor.
Od vtedy co neutralizujem vodu Vitaminom C sa po 40 rokoch skoncilo moje nekonecne utrpenie. Pri sprche som si kupil aj sprchovu hlavicu s uvolnovanim vitaminu c, ale je to
nedostatocne, lebo sa vylucuje malo Vitaminu c Do vody , davam si tedko do flase vodu z vodovodu a prisipem trochu vitaminu c a tzm sa umyvam a problemy miznu.
Idem si nasporit na iNJEKTOR MEDIKAMENTOV ROVNO
do vodovodneho potrubia teda vitaminu c, aby uz nikdy som nemusel sa sprchovat, kupat prat, pit jed zvany chlor a konecne budem moct zit normalny zivot.
Ak potrebujete dalsie informacie o mojom 40 rocnom vyskume alebo skusenostiach, prosim kontaktujte ma na pglovna@gmail.com - aby uz ziadne dieta netrpelo.
21. júl 2016 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok