Zhoršil sa vám atopický ekzém počas tehotenstva?

fula
12. aug 2006

Mamicky, buduce mamicky, ktore mate atopicky ekzem, zhorsil/zlepsil sa vam ekzem pocas tehotenstva? Mali ste specialnu starostlivost o ekzem pocas tehotenstva? Najde sa pripad, kedy dieta matky s atopickym ekzemom malo tiez atopicky ekzem? Zaujimaju ma rozne skusenosti mamiciek/buducich mamiciek ohladne atopickeho ekzemu.

buba1993
28. máj 2015

A ja mám otázku či sa atopický ekzem preniesol aj na vaše detičky... 😖

sonka345
4. júl 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Mne sa ekzém objavil až po prvom porode. Dovtedy som niečo také nepoznala. Našťastie len v minimálnej podobe ale je. Obe detičky ho majú tiež. tento problém je geneticky daný a ak máte v rodine ekzém alebo alergie, zvyšuje sa možnosť, že to zdedia aj deti. Niektoré z toho vyrastú, iným to zostane

barca1205
4. júl 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Moje deti to zdedili tiež. V tehotenstve som užívala laktobacilky a pravidelne som sa natierala telovým mliekom Protopan Body Lotion. Skúste sa poradiť s lekárom ale ak máte atopický ekzém je veľká pravdepodobnosť, že to dedi zdedia.

moje123
3. sep 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

U nás to jeden drobec zdedil druhý nie. Ja sama atopický ekzém nemám ale som alergička, takže tieto gény v rodine máme. V tehotenstve som mala silné alergie, keďže žiadne lieky som užívať nemohla. V tehotenstve sa má budúca mamina vyhýbať alergénom ale ako sa mám vyhnúť peľu?

lusswinki
26. sep 2015

Ahojte mamičky, poraďte niečo, hocičo. Som alergicka od narodenia, mám atypický ekzem, astmu, no momentálne som v 10tt a trápi má neskutočný ekzem. Tvár mám červenú, opuchnutu. Už nevládzem ďalej. Bolí má to. Lieky proti alergií nemôžem, môžem len maste ako excipial u lipolotio, sudocrem, rôzne krémy zo soli z mŕtveho mora od Dr. Hoja....dokonca už som skúsila aj calciovu masticku a stale sa to zhoršuje. Poraďte niečo...... Akakolvek rada bude dobrá...

jessica1996
26. sep 2015

@lusswinki nechcem strasit ale takto som na tom bola 41 tyzdnov a pomohol az porod. Takze prajem pevne nervy vela trpezlivosti a hlavne sa neskrab. Naozaj nic co by ti pomohlo teraz zial nemozes a pomohlo by to len docasne je to hormonmi. Drz sa.

lusswinki
26. sep 2015

@jessica1996 tak to si má veru nepotešila, mňa čaká este moja vlastná svadba.... Ach jaj....

lenatali
8. okt 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Tiež asi atopičky nepoteším, mne sa ekzém upokojil až po šestonedelí. Na akútne stavy mi celkom dobře zaberali obklady z čierneho čaju a ovsený kúpeľ ale asi to budete musieť vydržať 😉 Držím palce

sisaaaaa
9. nov 2015

Caute baby,no ja sama mam atopicky ekzem od mojich 3ch mesiacov a presla som si kupelmi,hospitalizaciou,kadecim,kremami od vymyslu sveta...miestami zabrali,ale su obdobia lepsie a horsie...som v 7tt a mam vysypane viecka a zahyby na lakti a tvar..
Holt este ako decku mi moja dr povedala,ze v tehotenstve sa to moze a nemusi zlepsit..tak asi skor ten druhy pripad budem.jedine co mi dlhodobo zabera je obycajny belogent...viem hormony,tak sa teraz bojim si ho davat.Skusam bepanthen sensiderm no zatial bezuspesne.Asi budem musiet za koznym. Tak ale snad sa to este zlepsi dufam!;)

lusswinki
12. nov 2015

@sisaaaaa hormonalne maste by som nepouživala, hlavne kvoli babatku.... clovek nikdy nevie co moze poškodi... rasdej nieco na prirodnej baze..

petrapod
12. nov 2015

Ahoj, mne sa exem v tehotenstve velmi zhorsil hlavne prve mesiace, potom som si zacala robit ovsene kupele dostat v lekarni v takych sackoch pre msle deti a pomohlo. 🙂

margarita
12. nov 2015

@sisaaaaa
mne sa zhorsuje brutalne ekzem v kazdom tehotenstve, ale nastastie uz len vtedy 😀
tiez som skusala ten novy Bepanthen ale nazaberal, asi som to uz mala v pokrocilejsom stadiu.
bola som teraz u koznej a dostala som na to ichtyol a na premastenie zarabanu kys. mliecnu.
smrdi to a farbi to, ale na noc sa nagebrim a hlavne to pomaha nenormalne rychlo .

jessica1996
12. nov 2015

no baby ja som bola v tehu až tak že som myslela že sa zbláznim, vela vela vela som kvoli tomu plakala. už boli 2 hodiny ráno a ja stále hore a už som sa rozplakala od zúfalstva lebo frajer vedla mna spal kludne a ja som sa celú noc len škrabala a behala na záchod. nikomu nedoprajem také tehotenstvo. nikdy som si nemyslela že to môžu mať aj iné až také v tehostensve... a tiež som skúšala všetko! .. bola som aj na kožnom týžden .. okolo 25tt ... to už som nevládala.. ale nič. tam ma naliali kortikoidmy a týžden bolo dobre a znovu. ... a je pol roka od pôrodu a stále to mám, je to lepšie. ale.. aj tak som nikdy predtým nemala takýto ekzem ako od tehu :-/ ..

stacinka69
30. máj 2016

Moja malá dostala po mne AE.Vopred má upozornili aj vcelari že nemám v tehotenstve jesť med ani žiadne kremiky(včela kasicka)vraj to má vysoký alergén na ženu V tehu.Tiež som tehotná v 30tt a ruky má stipu ako keby som mala na nich domestos....viem že keď pôrodim zaberie mi jedine môj liek Belogent.teraz ho nemôžem 🙁už sa teším kedy si dám kortikoidy 😨😳😅

sisaaaaa
30. máj 2016

No, už som v 36 tt a musím povedať, že jediné čo mi zabralo, bol krém skincap... Nech si o ňom každý hovorí čo chce, po 3 dňoch som nemala ani náznak svrbenia a flakov... Po 12 tt akoby utalo a všetko mi zmizlo, z čoho som sa veľmi tešila a až doteraz nemám skoro žiadne príznaky

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaaaaa
11. apr 2017

Takže som 10 mesiacov po pôrode a vyhadzana som v kuseee, keďže stále kojim, väčšinou iba premastujem, mám obdobie zle a ešte horšie... Nejak si človek zvykne na všetko časom... Mám vysypane celé predlaktia, väčšinou aj krk a dekolt, občas tvar, dokonca prsník, chrbát, raz bolo už veľmi zle, tak som išla na pohotovosť,kde mi dali locoid a zodac na týždeň.. Bolo dobre asi dva týždne a zas som sa vysypala.. Čo už ☹ ale čo je zázrak a klopem na drevo, malá nemá ani fliacik 🙏

mimiluky
3. jún 2017

Ahojte tiez mam atopicky egzem od malicka bola som v kupeloch smrdakoch mesiac a po mesiaci sa my o egzeme ani nezdalo bohuzial asi po 5 rokoch sa my to vratilo teraz som tehu a egzem mam strasny na nevydrzanie ale uz som povedala ze pokial to bude mat aj moje babo prve co bude pojdeme do kupelou 🙂 takze odporucam na 100% kazdemu

sandynkaaa
29. okt 2017

@mimiluky I ked to je starsi prispevok,musim ta sklamat😕Do kupelov nemozes ist,ked kojis a deti do 3 rokov tiez nie...Kedze mame Smrdaky pomerne blizko,tak som duuufala a dostala som takuto nemilu odpoved😕Nasej malej to chvalabohu v aprili zmizlo a bohuzia teraz sa jej robi nanovo😢😢😢Syn nema ani fliacik a o sebe nehovorim.Ako sa ochladilo,jedna velkaaaa katastrofa.Ale ja ho mam 360dni do roka....

mimiluky
30. okt 2017

@sandynkaaa no tak my ostava lrn dufat ze to babo nebude mat po mne este mame 36 dni do porodu tak.uvidime prve co bude si dam testy porobit aby sme hned vedeli nacom sme 🙂 a v tehu sa my zda ze otrosku sa my zlepsil lrn teraz ku koncu jak ostala zima tak sa my porobil trosku na stehnach ,ale ak ti mozem pomoct a nechces trpet na 100% co zabera je mast protopic ale je to kortikoid a dost silny :/ to je jedina vec s ktorou som ja prezila sice ak mas dost silny egzem a prvy krat to natres si jak v plamenoch ale na druhy den po egzeme ani paru ani slychu , taktiez mam masticku advantan ta je troska slabsia s tou sa sem tam namastim teraz ,ale kazdy vecer pokial nemam egzem sa premastujem lipolotiom a este taka ceresnicka mama my z rakuska doniesla zinkovu mast ta my ties tlmila egzem 🙂 inak som.bola u dr. Zevrat najlebsia kozna nehala som tam 100€ a jedine co my ppvedala je ze mam upravit jedalnicek aby sa my creva uvolnili ,dala my daky caj vlakniny a vytaminy no mne to nerobilo dobre a bolo my to aj hnusne jest take prasne veci tak to mam teraz v supliku ak by si mala dake otazky alebo potrebovala poradit kludne napis 🙂 pekny den

sandynkaaa
30. okt 2017

@mimiluky Zlataaaaa si😍😍Ja ho mam od narodenia,presla som si svojim😯A mala ho ma tiez vlastne hned😢Ja sa prave vyhybam vsetkym kortikoidom(lebo ich cpali do mna uz dost),a preto vyzeram ako vyzeram..Mne skor pomohol vzdy Beloderm,ale kozna nam furt pcha ichtyilku😂To je uplne nic,ale malej ju davam,nechcem jej davat silnejsie zatial.Inak najslabsi je vraj Locoid a ina kozna mi ho dala v pohode aj v tehu-ze 3dni neuskodia a mne sa aspon ulavi😉Tak prajem krasny rychly porod a veeela zdravia💖

bobulazelena
30. okt 2017

U mna je to tak rozne. V prvom trimestri som exem vibec neriesila...mala som prvykrat v zivote normalne mastnu pokozku😱😂. V druhom trimestri sa zhorsil exemna tvari dost. Ale to asi skor lebo som na nieco chytila reakciu ( nic nove som nepouzivala, ale tak zrejme mojmu tehotnemu ja nieco z mojej kozmetiky vadi 😀 ) a teraz to ustupilo a mam to relativne vsetko ok. 🙂

bobulazelena
30. okt 2017

Babo este nemam tak neviemvi bude mat aj ono exem. Ale radsej nech ma exem ako psoriazu, ktoru ma svokor aj stryko. 🙏

petrapod
30. okt 2017

Ja som mala atop.exem pred tehu a v tehotenstve sa to zhoršilo ale ako som porodila stop.exem už nemám už to sú 4roky;)

petrapod
30. okt 2017

A ani syn zatial žiaden problem🙂

sandynkaaa
30. okt 2017

@petrapod Stastna zena😍Neviem,ci to ma suvis(znad nie!😨),ale pri prvom som nemala "nic" a tiez nema ani fliacik a pri druhej hroooza a ona zdedila😢Ale u nas v rodine to celkovo dedia viac zeny.Vsetky alergie😕

tanibe
30. okt 2017

Ahojte. Ja mám atopicky ekzém od dvoch rokov. Od ôsmych do mna tlačili tabletky na utlmenie ktoré už v dospelosti nezaberali. Pred 4 rokmi sa mi ekzém rozniesol po celom tele. Nemala som jedine čisté miesto na tele. Koža bola červená ako spálena od slnka pri každom pohybe zo mna odpadávali šupiny ako sneh. Skončila som v nemocnici kde mi 5 dni natierali celé telo kortikoidnymi masťami a plus mi tie kortikoidy pichali injekciami. Samozrejme že po piatich dňoch moja koža bola krásna čistá a tak má pustili domov, nadopovanu ditiadenom a inými utlmujucimi liekmi. O týždeň sa všetko vrátilo. Vtedy som sa naštvala a začala sa liečiť sama. Každý kožný problém je problém vnútorný. Naša imunita je oslabená a koža nám kričí o pomoc. Ide o hrubé zanesene črevo. Preto to treba liečiť zvnútra. Našla som si prírodnú kozmetiku a doplnky výživy od značky LR. Brala som COLOSTRUM a ALOE VERA GÉL od tejto značky. O tri mesiace som videla výrazne zmeny, o 5 mesiacov som mala úplne čistú pokožku bez známok ekzému. Bez liekov, bez kortikoidov. Už sú to 4 roky a nič sa nevrátilo 😊 no samozrejme sa o moju imunitu starám naďalej.
PS: moja kožná bola v šoku keď má videla po štyroch mesiacoch. Odvtedy som tam nebola 🙏

sandynkaaa
30. okt 2017

@tanibe Dnes som prave do Colostrum videla a pozeram,ze co to za blbost....Tak asi dobre.Za vyskusanie nedam nic...Lebo ja to mmam teraz tiez asi vsade uz(okrem lytok a zadku😯🙈),tak nieco treba skusit....Dakujeme

bobulazelena
30. okt 2017

@sandynkaaa colostrum funguje aj na imunitu velmi dobre. Mne to imunoog poradil este pred tehotenstvom

sisaaaaa
1. nov 2017

Locoid je fajn, ja som išla na pohotovosť s ekzemom keď mala malá asi rok a kojila som ju ( ešte stále kojim a má 16 mesiacov), a doktorka mi dala locoid, že lokálne sa chvíľu dá a neuškodí, lebo do mlieka sa vstrebe minimum..aj zodac mi dala na týždeň. Kým nie je najhoršie, tak iba premastujem a skrabem 😅 a keď je veľmi zle, locoid zaberie za tri dni.. Btw mala nemá zatiaľ našťastie nič, ani alergie ani ekzém, klopem na drevo, lebo ja si teda za tých 32 rokov vytrpim svoje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre