Zhoršil sa vám atopický ekzém počas tehotenstva?

fula
12. aug 2006

Mamicky, buduce mamicky, ktore mate atopicky ekzem, zhorsil/zlepsil sa vam ekzem pocas tehotenstva? Mali ste specialnu starostlivost o ekzem pocas tehotenstva? Najde sa pripad, kedy dieta matky s atopickym ekzemom malo tiez atopicky ekzem? Zaujimaju ma rozne skusenosti mamiciek/buducich mamiciek ohladne atopickeho ekzemu.

fula
autor
12. aug 2006

upps, ten nazov som nemala pisat velkymi pismenami, da sa to zmenit????

nevesta
13. aug 2006

Fula, napis Bobovi, prepise 😉

No ja mam atopicky ekzem od malicka... Bola som jedina z rodiny, ale neskor sa objavil aj mamine, takze predpokladam, ze sa to prenasa, mamina ho ma iba taky jemny, ja si to kazdy rok riadne odtrpim 😒

ervotoc
13. aug 2006

atopicky exzem je vacsinou génova vec,dedičná,nie vzdy to tak musi byt,ale často to tak je,ježiši inač volakde tu mam článok o tom v mame a ja sa tomu dosť venovali,pozrem

tonicka
13. aug 2006

fula, osobne ho nemám, ale kamaratka áno, a jej sa výrazne zlepšil, dokonca akokeby vymizol počas tehotenstva a až 1.5 po porode sa obcas objaví ale v slabej forme. 🙂 Malá ma skor ine alergie, ale tie ma kamoska tiež. Atopický exém zatial mimino nemá.
U druhej kamarátky to má len dcérka, nikto iný, ale ona to má za všetkých ☹ Nikto v rodine ho nikdy nemal. Inak kamarátka hodne fajčila a stresovala sa, moc nespávala v tehotenstve až do 5 mesiaca(nemohli mať 10 rokov detičky tak si zobrala veľa služieb v ťažkej práci, manžel odišiel za prácou mimo sr na rok, tak to zistila až v tom 5m.)

alexandra
13. aug 2006

Ja som atopicka eksematicka, lezala som s tym dokona 2 tyzdne v nemocnici. Na zaciatku (asi do 12tt) ma dost trapil, ale teraz mam plet uplne hladucku, asi hormony zapracovali.. 🙂

konica
13. aug 2006

Ahoj, moje krsna ma atopicky uz od narodenia(teraz ma 14 mes.) a teraz je na lieceni v Travnici(asi je to len detsky liec. ustav), je to pri termalnom kupalisku v Podhajskej a velmi mu to pomohlo. Kto byva blizko, skuste vyskusat kupalisko, fakt je tam velmi prijemne. Je to dakde pri Leviciach.

ervotoc
13. aug 2006

ano tam chodia uz s drobcami,aj ti to tusim stat -teda poistovna zacvaka

fula
autor
14. aug 2006

no, ja mam atopicky od patnastich rokov, teraz asi styri roky v absolutnom klude 😀 , ale svoje som si s tym odtrpela.......tiez viackrat dokonca v nemocnici hospitalizovana..........na zle sa nastastie rychlo zabuda, tak po tych styroch rokoch som sa teraz zacala zaujimat, ci moje mini toto nemoze zdedit po mne. Resp. cast tych genov urcite zdedi, len je otazne, ci sa to unho prejavi v podobe ekzemu. Nestretla som este babatko s atopickym, ale viem si predstavit, ze to musi byt dost zle.......

alexandra
14. aug 2006

fula ja som mala eksem aj ako babo a bolo to dost zle 😖

nufka
29. dec 2006

babulky skusim obnovit tu temicku...ekzem mam od narodenia ale viac menej od tych sedemnastit sa mi velmi pekne upravil..a teraz posledne dva tyzdne katastrofa ...neviem uz cim sa mam natierat bo kremy ktore bezne pouzim teraz pre tehu nemozem bo su dost hormonalne a tabletky proti svrbeniu tiez nie..tak sa chcem spytat ako ste si pomohli ??? 😖

viamka
29. dec 2006

moja kamaratka ma od nar exna dlaniach, ale neviem ci atop. tiez v tehu nemohla hormon pripravky a odporucili jej neutralizovat svrbenie ruskym = ciernym cajom /kupele dlani/ a proti rozsireniu plochy s exemom ocot riedeny prevarenou vodou /1dl octu 8% a dl 2vody/. pamatam si to presne, boli sme spolu na intraku. drzim palce a chod na kozne, iste ti poradia!

roxy
29. dec 2006

aj ja mam ekzém od narodenia a aj ked som teda bola tehotná len pár mesiacov 😢 tak sa mi za tú dobu výraznme zlepšil a aj po tom ako som potratila bol istú dobu pohode ale teraz je to dva krát horšie ako pred tým...ale nechcem si to natierat hormonami ked sa snažím znova otehotnie....ale utorok idem kožnej tak sa popytam že čo a ako v tehotenstve....

kubko
21. mar 2007

poradi mi niekto, co sa moze v tehu pouzivat na ekzem? Je suchy, jemne svrbi a mam ho na vieckach. Predtym som pouzivala hormonalne masti, ale tie sa počas tehotenstva nemaju. Neviem presne ani aky to mam ekzem, kozna mi ho blizsie nepopisala a nechce sa mi stravit pol dna v cakarni.

susik77
21. mar 2007

kubko: mne sa v tehu, hlavne na zaciatku zhorsil atopicky ekzem - tiez som sa bala neco na to davat, tak som to potierala len kremom od Biodermy- Atoderm. Je to hypoalergenny krem spec. urc. na pokozku so skolnmy k ekzemom. Je lahky a dobre sa vstrebava. Este lepsi je Atoderm P.O. Zinc. Pred mesiacom som bola na koznom a doktor mi napisal hydrocortison masticku- je to najmiernejsi hormon- je prirodny, v tehu neskodi. Ale mala by sa pouzivat max 1x denne. Ako som to zacala pouzivat, ekzem uplne zmizol 🙂
Skus to prekonzultovat s lekarom. Inak, mam pocit, ze ten hydrocortizon masticka je volne predajny v lekarni, ale radsej sa spytaj

susik77
21. mar 2007

kubko: ale mozno by bolo dobre ist ocnemu- okolo oci je to nebezpecne- aby to nebol nahodou opar, al. neco podobne...

elliana
21. mar 2007

kubko, ja mam atopicky ekzem na rukach, teda, po porode sa mi to mooooc zhorsilo, predtym stacilo premastit/pouzivala som lipobase/, potom som musela na kozne. Predpisala mi mast s kortikoidom a kedze som kojila, bala som sa potierat. Dr ma upokojila, ze take min. mnozstvo sa nevstrebava do krvi, takze odporucam kozne

kubko
21. mar 2007

chystam sa tam, len som chcela vediet, ci nahodou neexistuje nejaky zazracny prirodny recept chi chi tak dakujem za rady kocky

petruska77
25. jún 2007

kocky, ktore ste ekzematicky, zdedili po vas vase deti tuto pliagu? moj maly bude mat za par dni 4 mesiace a v ohyboch pod kolienkami a laktami ma cervenu suchu pokozku, ktora mokva... ja som sa trapila s ekzemom vyse 20 rokov, tak sa bojim, ci to po mne nepodedil 😒 doktorka ked ho videla povedala, ze to je reakcia na moju stravu, kedze zatial plne kojim...

kubko: ty si tehulka? gratulujem 😵

fifa
25. jún 2007

kocky, švagrinej synček mal atopický ekzém a po nekonečných chodeniach po kožných lekároch, mu nakoniec pomohli len homeopatiká!!!!!!!

elliana
25. jún 2007

petruska, ja mam od narodenia atopika, v detstve to bolo hrozne, mokvajuce flaky...no hruuuza A zoja nastasite zatial nema nic, ona sa totiz cela podoba na tatina/az do pol pasa/...moze a nemusi to byt ekzem.A si si vedoma, ze si jedla nieco, co si doteraz nejedla? kedze je to podla dr. reakcia

slavina1
9. nov 2007

Ja mam atopisky ekzem od malicka, v prvom tehotenstve to bolo v pohode, potom sa mi to zhorsilo ale podarilo sa mi to udrzat v klude pomocou antihistaminik a hormonalnych masti, mala som to iba na rukach tak som si musela davat na vsetko pozor, nosit rukavice. Ale teraz v druho metotenstve, najmä teraz v II. trimestri sa mi to neskutočne zhorsilo. Svrbi ma cele telo a vsade mam cervene flaky. Neviem co s tym, na kozne ma objednali az o mesiac, tak dufam ze sa odvtedy nezoderiem 😉

jankajs
9. nov 2007

Malý synovec mal od narodenia do troch rokov atopický ekzém po celom tele. Dávali mu na to hormonálne masti, ktoré mu chystali podľa receptu v lekárňach. A z klasických krémov najlepšie zaberala modrá INDULONA 🙂

hedunecka
9. nov 2007

ja trpim tiez na AE a v tehotku sa mi to neskutocne zhorsilo ☹ nic mi na to nemohli dat vraj by babatku vsetko skodilo..niektori lekari su fakt nezodpovedny ked bacnu pacientke hormonalnu mast hlavne tehulke-kvoli tomu som presla k sukromnej a ta skoro odpadla co mi prepisali..musela som to vydrzat..mala ma 2mesiace a uz ma pupaciky ale povedala nam ze zatial ma seboroicky ekzem ktory jej tento tyzden zmizol takze 14.11sa xystame k Dedikovi nex nas z toho vylieci 😉 tak dufam ze sa toho uz konecne zbavim a ked nie ja aspon nex mala

katinka0000
3. nov 2008

ahojte!

chcela by som pridat moju skusenost s atopickym ekzemom.

mojmu syncekovi nicolaskovi sa asi pred mesiacom vyhodili na tvari pupaciky. isli sme s tym nasej pediatricke a dala mu nato taky sedy krem, ktory sa zarabal v lekarni. vobec som nevedela, co to je. ked som ho tym natrela, tak reakcia pokozky bola taka, ze mu ocervenela a este viac sa vyhodil. isla som k nej o dva dni znova. predpisala nam mast LOCOID. vtedy som netusila, ze je to hormonalna mast. tak som ho s tym natrela. do dvoch dni boli pupaciky prec. cela rodina sme sa neskutocne tesili. ale o par dni boli pupaciky naspat, tak sme navstivili s nicolaskom koznu doktorku. povedala mi to, coho som sa hrozne bala. vraj ma malinky ekzem. bola som z toho hotova. predpisala mu fenistil kvapky, jednu taku bledu mast a druhu hnedu mast. bledou mastou som ho mala natierat rano a vecer a hnedou len vecer na cervene miesta. zase som netusila, ake maste mi to doktorka predpisala. tak som sa rozhodla, ze sa nato budem informovat v lekarni. jedna z tych masti bola samozrejme hormonalna. vedela som, ako je to s hormonalnymi mastami, tak som ho tym vobec nenatrela.
doktorka mi povedala, ze sa mu to moze stratit o mesiac, alebo ked mu pojdu zubky, alebo to moze mat do konca zivota. tato posledna informacia ma dost zarazila. skoro som sa tam rozrevala.

povedala mi, ze nemozeme pouzivat ziadnu kozmetiku, len tie kremy, co nam predpisala ona.
a musim si davat samozrejme obrovsky pozor na stravu, lebo to je zaklad.

doma sme sa s nasimi do vecera o tom rozpravali. zberala som informacie na nete a vsade som sa docitala, ake svinstvo obsahuju tie hormonalne maste. tak sme sa rozhodli ist k jednemu doktorovi, co ma lekarsku ambulanciu, vola sa bio-harmonia. chodia k nemu ludia aj z kosic, z humenneho, no proste z celeho slovenska. on sa specializuje na alergie, ekzemy, ... ma aj ten pristroj, ktory napomoze, aby clovek prestal fajcit.
vsetko som mu vyrozpravala. aj to, ze ta kozna nam zase predpisala hormonalnu mast, ktora obsahuje kortikoidy. a ze mi to vobec nepovedala, dozvedela som sa to az od lekarnicky. takze som ho vobec tou mastickou nenatrela. pre nu je dolezite, ze na par dni pupaciky zmiznu a potom sa znova objavia.

no a potom sa ma pytal, co mu davame papat. povedala som, ze moje mliecko, ktore si odsavam a davam mu ho papkat z flasky. a druha otazka bola, ci ohrievame nieco v mikrovlnnej rure. a ja ze ano. skoro odpadol, ze nech sa necudujem, ze je vyhadzany. ze babatko caka vitaminy a dobru stravu od mamicky a ja mu davam jedy. ze to sa mu skodlivy ukladaju na slezine a potom sa organizmus takto cisti. ze bud moze mat babatko hnacky alebo takyto vysyp. potom nas napojil na taky pristroj.
to som mu drzala take zeliezko dva centimetre od pupka. no a este som sa ho pytala, ze ci to je ozaj ekzem, lebo doktorka mu len dudlik z ust vytiahla, ani na neho poriadne nepozrela a povedala, ze je to ekzem. a on mi povedal, ze to ekzem nie je, ze to je ... neviem, ako sa to uz presne vola. ze ak by som takto pokracovala dalej a este ho k tomu kremovala tymi mastami od koznej, tak za 2 - 3 mesiace by mal taky ekzem, ze normalne cervene flaky, supinate, suche. lebo on to vobec nema, on ma na tvaricke len normalny vysyp. v sobotu ideme na kontrolu. a ze ked my nechceme zle dopadnut, tak mame vyhodit mikrovlnku von oknom, ze vcera uz bolo neskoro.
no a este mi hovoril, ze pred niekolkymi rokmi bol na stazi vo svajciarsku a tam im jedna doktorka hovorila, ze sa robil vyskum na potkanoch. davali zrat 70 potkanom stravu ohrievanu v mikrovlnke. po roku malo 90 % potkanov rakovinu hrubeho creva. ze on by si v zivote mikrovlnku nekupil. ze to zabija vsetky ziviny. a ze jeho deti nikdy nebrali antibiotika, nemaju alergie,...

no a este mi povedal, ze mam mojej detskej doktorke povedat, ze jej on osobne odkazuje, nech vsetkym mamickam povinne hovori, aby nepouzivali mikrovlnku.
boli sme tam dvakrat (prvykrat minuly tyzden v stredu) a uz to ma skoro vyliecene.
dufam, ze som niekomu trochu otvorila oci. ta mikrovlnka moze narobit v tele cloveka neuveritelne veci.

tatiana611
24. okt 2010

maminky prosim poradte mi 😨 ..moj syncek ma atopicky ekzem citali sme vase fooora a aj sme si z toho nieco vzali..no nevsimla som si ze by ste pisali aj o uprave byvania takýchto deticiek...preto sa vas chcem opytat ak s tým mate niektora skusenost ako mam upravit prostredie pre svojho mravceka...doktorka nam povedala ze pri takýchto detickách by nemali byt koberce, zaclony a ine spustace prachu ci alergenov...nakolko moj syncek ma len 6 mesiacikov a este sa len budeme ucit lozit nie som celkom presvedcena o tom ci by koberec mal ist prec neviem si poradit co mam robit a zaroven ako ho uchranit moje dieta nakolko jeho ekzem je nevyspytatelny ☹

kaja73
24. okt 2010

@tatiana611 deti maju v tomto veku vačšinou potravinove alergie,tie na roztoče alebo pel sa vyvijju potom neskor.Ja mam tiež atopika a kym neviem o tom ,že by mal alergiu na roztoče, alebo pel, tak prostredie riešit nebudem. Teraz mam čo robit so stravou ☹ Niektore rodiny však bez zaclon a kobercov funguju, aj ked v rodine alergikov nemaju.Mne zatial tie zaclony aj koberce vyhovuju.

dadulienka2404
19. nov 2010

ahojte baby najprv.sa treba zamysliet preco ekzem mate?,no hlavné je, že všetky exémy a alergie sú spôsobené narušenou imunitou organizmu, ktorá sa v 80% skrýva v tenkom a hrubom čreve a pokial tieto zle fungujú, potom sa to prejaví navonok práve ekzémom, prípadne alergiou na rôzne potraviny, alebo iné vnějšívlivy. ....
preto je potrebné čreva prečistiť a regenerovať ich sliznicu
: A práve na podporu regenerácie a hojenia pleti a pokožky je potreba do organizmu dotat potrebné látky ..mozem vam odporucit 100% prirodne produkty ktore preukazatelne na 100 % funguju a hlavne je ze sa mozu aj v tehotenstve mozu ich babetka...kojacie matky..ak by ste chceli obratte sa na mna a ja vam mozem pomoct....pomohla som detickam aj dospelynm s atopickymi a inymi ekzemamy pomozem aj vam ak o to budete stat

masko10
31. aug 2011

@dadulienka2404
pozdravujem , potreboval by som nejake info o tom ako viete pomoct s tym atopickym ekzemom , moja manzelka ho teraz po 20rokoch dostala spät a nevie si stym dat rady kedze mame druhe babo dvojmesacne a kojime a nemoze hocico na seba natriet alebo zjest nejake tabletky , tak o to je to tazsie , vyskusali sme aj koznych lekarov a nic nezabera , zaujimalo by teda co odporucate
dakujem za pomoc !

zuzu987
1. sep 2012

@dadulienka2404 Zdravim,potrebovala by som pomoc.som v 17tyzdni tehotenstva,ekzem sa mi tak zhorsil ze uz nevladzem.oci mam strasne zapalene,opuchnute a ekzemove,aj na rukach.Dakujem za pomoc. 🙂

zuzika10
10. jún 2013

ahoj zuzu987 neviem ci je to este aktualne, bola by som rada keby si uz mala tieto problemy za sebou ale ak by nahodou nie...ja tiez bojujem s AE mam velmi citlivu pokozku okolo oci a jediny krem ktory znasam v pohore a ukludni mi ich je ocny krem s vcelou kasickou - maju ho v drogerkach v malej ruzovej krabicke, nie je znackovy ale mne pomaha 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre