Žiadna plodová voda. Je to nebezpečné?

mirka20
28. jún 2007

Ahojte. Jedna moja kamaratka ma mesiac do porodu a zistili jej, ze nema skoro ziadnu plodovu vodu. Nemate niekto s tym skusenost, ci je to nebezpecne? Ma strach, lebo jeden gynekolog jej povedal, ze to nie je dobre a druhy jej povedal, ze to nie je az take katastrofalne.

marcela22
28. jún 2007

Mirka, ide práve o to, koľko tej vody je. Ona sa stále obnovuje, takže "na suchu" dieťatko určite nezostane. len sa môže menej hýbať v brušku, čo by ju mohlo nastrašiť ete viac. myslím, že keby to bolo nebezpečné, tak určite s ňou niečo robia-veď mesiac pred termínom by jej už v podstate mohli vyvolať pôrod a dieťatko by bolo v poriadku. Ale bolo by pre ňu dobré, keby sa doktora priamo spýtala na to, či to má nejaké riziká, aby sa zbytočne nebála. Držím jej palce, aby bola ona i maličké v poriadku!

michaelak.
28. jún 2007

mirka:ako to,ze nema plodovu vodu?Niekto ma viac,niekto menej,ale musi byt.To ktory doktor povedal,ze to neni az take katastrofalne.Lebo ak si z okresu VK tak tyto nasi odbornici...

marcela22
28. jún 2007

Mirka, ešte som zistila, že ak má málo plodovej vody, môže,ale aj nemusí to znamenať, že plod sa vyvýja nesprávne-že má nejaké chyby. Tiež je voda potrebná na vytváranie plúc, čo je teraz v poslednom mesiaci veľmi dôležité...myslím, že by mala ísť späť k doktorovi a priamo sa ho opýtať, či sú riziká a aké. Nepôjde ešte do poradne do pôrodnice? V ktorom týždni presne je?

katrin
28. jún 2007

mirka, mne odtiekla plodová voda od jedného plodu (druhý si spokojne plával vo svojom vaku ďalej), musela som okamžite do nemocnice (bola som vtedy v 32tt). Porodila som presne 57 hodín od odtečenia plodovej vody Musela som ale vydržať, pretože ma napichávali injekciami na dovývin pľúc. Doktori mi hovorili, že je to dosť nebezpečné, preto som bola neustále sledovaná. Voda sa tvorí stále, mne odtekala až do pôrodu. Závisí od toho, koľko jej je. Pokiaľ je tesne pred termínom, odporúčam určite nejaké neustále sledovanie lekárom, aby sa dieťaťu niečo nestalo 😉

angua27
28. jún 2007

mirka kamarátke tiež asi 3 týždne pred pôrodom zistili, že má málo plodovej vody (bola dosť v strese - stavba domu, zranil sa jej manžel, vybavovačky). prijali ju na týždeň do nemocnice, napichali do nej infúzky. pekne si tam oddýchla, vody sa vytvorilo viac a tak ju pustili domov. malý je v poriadku, krásne, živé, milé dieťa. ale určite by bolo dobré, aby sa kamoška poradila s dokim, aké to má riziká.

mirka20
autor
28. jún 2007

dakujem vam baby za vase skusenosti. urcite pojde k dokimu znova. ona byva v cechach a skoro cele tehotenstvo bola na rizikovom, tak neviem, ako si to mohli nevsimnut. ona vobec o tom nevedela, ze ma malo plod.vody, lebo voda jej neodtiekla, aspon to nepostrehla. a je dost zarazajuce aj to, ze 2 doktori = 2 nazory a uplne odlisne...este raz vam dakujem a vsetkym tehulkam drzim palceky pri tehulkovani a mamickam pri mamickovani... 🙂
michaela, ku kt.gynekologovi chodis? ja som sa do vk vydala, tak som menila aj doktora, dufam, ze som si vybrala dobre- mladsieho Braunsteina (dufam som to neschomolila).

michaelak.
28. jún 2007

mirka:dobre si to nspisala.To si si vybrala dobre!Chvalia ich obidvoch.Ja chodim k Lajtmanovi.Ako sa ti paci vo VK?Planujete babo?Mozno kym budes rodit tak uz bude vo vk aj porodnica-vraj daco vybavuju Braunstainovci,som pocula.

mirka20
autor
29. jún 2007

michaela, vo vk sa mi celkom paci, len je to trochu nezvyk, ze tu nekupis vsetko, co chces a musis ist do lc. ja som byvala v prievidzi a to je o dost vacsie mestecko a mensi problem s obchodmi. a este ta nezamestnanost, tak to je dost hrozne, lebo ak prides o zamestnanie, tak sa tak lahko nezamestnas. a to ma strasi. ale inak fajn. vsade sa dostanes peso, tak to je super...babo planujeme, tak preto som aj chcela doktora tu. teraz uz len cakame, kedy sa nam zadari. ale sme len zacali, tak uvidime, co a ako... 😉 s tou porodnicou dufam nieco doriesia, kym budem rodit... 🙂

katarinka25
21. sep 2012

Ahoj Mirka20!
ako vidím tvoj príspevok je už starší,ale aj tak ti píšem.sama chcem totiž vedieť ako tvoja kamoška dopadla. a prosím ťa ak môžeš odpíš mi.potrebujem to vedieť.dakujem!
takže ja som zažila presne to ,čo tvoja kamarátka.bola som až v 26.týždni ked mi doktor zistil že podla neho nemám takmer žiadnu plodovú vodu. po špeciálnom vyšetrení v martine mi doktor povedal že tam nemám žiadnu vodu!!!! a nie TAKMER žiadnu ako povedal môj gynekolog. a verdikt bol katastrofálny!!!!ak nemá žiadnu plodovú vodu je to z toho dôvodu že dieťa nemá vyvinuté obličky a tak si ju nemôže vytvárať!!!!!ako si písala, že jej počas tehotenstva neodtiekla samovoľne, tak to znamená že sa jej žiadna voda ani nevyvinula. verdikt znel:potterov syndróm dieťatka!!!nevyvinuté obličky, pľúcka, zväčšené srdiečko....a tým že dieťatko nemalo žiadnu plodovú vodu, placenta ho neskutočne zvierala, čiže bolo celý čas skrčené a utláčané, čiže malo aj rúčky aj nôžky dokrčené,pokrútené.aby sa už viac netrápilo,vyvolali mi pôrod a porodila som mŕtveho chlapčeka!nepíšeš však aké mala fotky zo sona.nemala ich náhodou tmavé? že takmer nič na nich nevidno?zistil vlastne doktor pohlavie dieťatka?dalo sa mu vôbec niečo vidieť na sone?lebo mne za tri mesiace nevedel zistiť skoro nič až v sept. v 6 mesiaci že nemám plodovú vodu!!!!nechal to zájsť až tak daleko a pritom sa takéto veci dajú zistiť už v 12týždni!!!že dieťatko nemá obličky, a že nie je plodová voda sa dá zistiť už v 20 týždni!!!! preto ak ťa môžem poprosiť napíš mi ako dopadla tvoja kamarátka. dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre