Zistili vám toxoplazmu, aj keď nemáte mačku?

seliselka
14. jún 2016

Ahojte, vysiel mi nejaky výsledok toxoplazmy tak ma poslali na infekcne vysetrenie kde mi brali pre istotu krv este raz a pytala sa ma doktorka ci mam macku alebo jem surove maso? Ani jedno ani druhe....tak potom povedala ze tieto vysledky su aj falosne vo vela pripadoch...stalo sa Vam to, ze Vam to vyslo a nakoniec to bol len poplach?

luna379
12. júl 2016

Moja mama pracuje v nemocničnom labáku v Trnave, povedala, že odhadom 80% populácie prekonalo toxoplazmózu a majú ju v sebe. Riskantná je iba v prípade, ak ju chytíš presne pri tehotenstve, inak sa to ani len nelieči.

Btw. Mačky v sebe majú aktívnu toxoplazmózu iba ak sú to samice od 3. do 8. mesiaca veku života a nakazíš sa ňou iba ak chytíš jej výkaly a potom si strčíš prsty do úst. Oveľa pravdepodobnejšie sa toxoplazmózou nakazíš z neumytej zeleniny alebo zo zle dovareného mäsa.

mircalla
12. júl 2016

macka ako taka ci lepsie povedane kontakt s mackou sposobuje toxo vo velmi malo pripadoch. vacsinou je to neumyta ci zle umyta zelenina ci ovocie, surove maso...
Ja si na take veci davam pozor, toxo je nebezpecna pocas tehu, inak nie - ak je aktivna pocas tehu
Podla vysledok v oboch tehu som ju zatial neprekonala - zistuje sa aj prekonana infekcia, nielen akutna

katarinaosziova
12. júl 2016

no mne pri predchadzajucom tehotenstve zistili toxo a bola som na infekcnom v komarne kde primarka skonstatovala ze rano vstanete vyjdete von nadychnete sa a mate toxoplazmozu

ayfer
15. júl 2016

Mne tiez v tehotenstve zustili ze mam protilatky na toxoplazmozu,takze som ju prekonala,macku som nemala,ale mam rada surove maso tak asi z toho. Mala som tam nejake zvysene hodnoty,tak ma sledovali na infekcnom a brala som antibiotika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre